حفظ حریم خصوصی مشتری را از اپل بیاموزیم

شرکت اپل

سیاست حفظ حریم خصوصی اپل:

حریم خصوصی شما برای اپل مهم است. بنابراین یک سیاست حفظ حریم خصوصی ایجاد کرده است که نحوه جمع آوری، استفاده، افشای، انتقال و ذخیره اطلاعات شما را پوشش می دهد. لطفاً لحظه ای برای خواندن مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ وقت بگذارید تا با اقدامات حریم خصوصی آشنا شوید و در صورت داشتن هر گونه سوال به ما اطلاع دهید.

1) جمع آوری و استفاده از اطلاعات شخصی:

اطلاعات شخصی داده هایی است که می تواند برای شناسایی یا تماس منحصر به فرد با یک فرد استفاده شود. از شما خواسته می شود هر زمان که با اپل یا یک شرکت وابسته به اپل در ارتباط هستید، اطلاعات شخصی خود را ارائه دهید و شرکت های وابسته ممکن است این اطلاعات شخصی را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و از آنها مطابق با این سیاست حفظ حریم خصوصی استفاده کنند. همچنین ممکن است آنها برای تهیه و بهبود محصولات، خدمات، محتوا و تبلیغات ما آن را با سایر اطلاعات ترکیب کنند. در اینجا چند نمونه از انواع اطلاعات شخصی که اپل ممکن است جمع آوری کند و نحوه استفاده ما از آنها ذکر شده است.

چه اطلاعات شخصی را جمع آوری می کنیم؟

هنگام ایجاد Apple ID ، ثبت محصولات خود، درخواست اعتبار تجاری، خرید محصول، بارگیری به روزرسانی نرم افزار، ثبت نام در کلاس در فروشگاه خرده فروشی Apple یا شرکت در نظرسنجی آنلاین، ممکن است اطلاعات مختلفی را جمع آوری کند، از جمله نام، آدرس پستی، شماره تلفن، آدرس ایمیل، تنظیمات برگزیده تماس و اطلاعات کارت اعتباری.

وقتی محتوای خود را با استفاده از محصولات اپل با خانواده و دوستان خود به اشتراک می گذارید، گواهینامه های هدیه و محصولات خود را ارسال می کنید یا دیگران را دعوت می کنید تا در انجمن های اپل به شما بپیوندند، ممکن است اپل اطلاعاتی را که در مورد آن افراد ارائه می دهید مانند نام، آدرس پستی، آدرس ایمیل و شماره تلفن جمع آوری کند.

نحوه استفاده از اطلاعات شخصی شما

اطلاعات شخصی جمع آوری شده این امکان را می دهد تا شما را در آخرین اطلاعیه های محصولات اپل، به روزرسانی های نرم افزار و رویدادهای آینده در جریان بگذاریم. همچنین به بهبود خدمات، محتوا و تبلیغات کمک می کند. اگر نمی خواهید در لیست نامه های پستی باشید، می توانید با به روزرسانی تنظیمات برگزیده خود در هر زمان انصراف دهید

همچنین از اطلاعات شخصی برای کمک به تولید، ارائه و بهبود محصولات، خدمات، محتوا و تبلیغات خود استفاده می کنند.

گاهی اوقات، ممکن است از اطلاعات شخصی شما برای ارسال اعلان های مهم مانند ارتباطات مربوط به خریدها و تغییر در شرایط ، قوانین و خط مشی های خود استفاده کنیم. از آنجا که این اطلاعات برای تعامل شما با اپل مهم است، ممکن است از دریافت این ارتباطات انصراف ندهید.

چهارم ما همچنین می توانیم از اطلاعات شخصی برای اهداف داخلی مانند حسابرسی، تجزیه و تحلیل داده ها و تحقیقات برای بهبود محصولات، خدمات و ارتباطات مشتری اپل استفاده کنند.

اگر وارد مسابقه قرعه کشی، مسابقه یا تبلیغات مشابه شوید، ممکن است از اطلاعاتی که برای مدیریت آن برنامه ها ارائه می دهید، استفاده کنند.

2) جمع آوری و استفاده از اطلاعات غیر شخصی:

ما همچنین اطلاعات غیرشخصی “داده ها را به شکلی جمع می کنیم که اجازه ارتباط مستقیم با فرد خاصی را نمی دهد. ما می توانیم برای هر هدفی اطلاعات غیر شخصی را جمع آوری، استفاده، انتقال و افشا کنند.

در زیر نمونه هایی از اطلاعات غیر شخصی است که جمع آوری می کنیم و نحوه استفاده از آنها آورده شده است:

ما ممکن است اطلاعاتی مانند شغل، زبان، کد پستی، کد منطقه، شناسه منحصر به فرد دستگاه، مکان و منطقه زمانی را که یک محصول سیب در آن استفاده می شود، جمع آوری کنیم تا بتوانیم رفتار مشتری را بهتر بشناسیم و محصولات، خدمات و تبلیغات خود را بهبود ببخشیم.

این اطلاعات جمع آوری شده و برای کمک به ما در ارائه اطلاعات مفیدتر به مشتریان و فهمیدن اینکه کدام قسمت از وب سایت، محصولات و خدمات ما بیشتر مورد توجه است، استفاده می شود. داده های جمع شده برای اهداف این سیاست حفظ حریم خصوصی اطلاعات غیر شخصی در نظر گرفته می شود.

اگر اطلاعات غیر شخصی و اطلاعات شخصی را ترکیب کنیم، اطلاعات ترکیبی تا زمانی که در ترکیب باقی بمانند، به عنوان اطلاعات شخصی تلقی می شوند.

برای دریافت جلسه کوچینگ رایگان با بیزینس کوچ حرفه ای ،محمدرضا سلطانی با ما در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید