کشور های صادر کننده مبلمان

کشور های تولید کننده و صادر کننده مبلمان، بخش بزرگی از اقتصاد را به خود اختصاص داده اند.

در این مقاله آموزشی صنعت مبلمان ، به بررسی کشور های صادر کننده مبلمان می پردازیم.

تقاضای جهانی مبلمان، رشد صادرات بخش تولید در چین را افزایش می دهد.

چین اولین کشور صادرکننده مبل در جهان

به طوری که می توان گفت عنوان اولین کشور در صادرات این صنعت را به خود اختصاص داده است، در ادامه به طور کامل به درآمد و توضیحات کشورهای صادر کننده مبلمان خواهیم پرداخت.

بسیاری از کشورهای صادر کننده مبلمان، در جهان غرب واقع شده است.

استثنائات این امر عبارتند از :

چین، که در بالای فهرست قرار دارد و ویتنام، که تنها کشور آسیایی دیگر است که جایگاه هفتم کشورهای صادر کننده مبلمان را در این فهرست به خود اختصاص داده است. فهرست کشورهای صادر کننده مبلمان در سال های اخیر به شدت افزایش یافته است.
این تقاضا حتی در بازارهای کشورهای در حال توسعه جهانی نیز رشد صعودی داشته است.
در سال 2014، کشورهای صادر کننده مبلمان، درآمدی بالغ بر 244.6 میلیارد دلار را تولید کردند، که چین سهم 38 درصد این مبلغ را دارا می باشد.

کشور صادر کننده مبلمان

به منظور بررسی دقیق اطلاعات و ظرفیت درآمد زایی کشور های مختلف، محمدرضا سلطانی ، اولین بیزینس کوچ تخصصی صنعت مبلمان ، اطلاعات مربوطه را در اختیار شما قرار می دهد.

هلند (4.2 میلیارد دلار)

دهمین کشور صادرکننده مبلمان، هلند است که درآمد سالیانه ای در حدود 4/2 میلیارد دلار از فروش محصولات و صادرات مبلمان کسب می کند.
گردش مالی مبلمان در سال 2014 منفی بود، در حالی که در سه ماهه اول سال 2015، درآمد 7.2٪ آن افزایش یافت.

جمهوری چک (4.4 میلیارد دلار)

چک رتبه نهمین در کشورهای صادر کننده مبلمان را به خود اختصاص داده است.
درآمد سال 2014 جمهوری چک، برای این کشور صادر کننده مبلمان به 4.4 میلیارد دلار در این سال رسیده است.
برعکس، واردات مبلمان به جمهوری چک در همان سال به میزان بسیار کمتر از 22 میلیون دلار اعلام شده است.
صادرات مبلمان جمهوری چک در درجه اول به آلمان، ایتالیا و اتریش می باشد .
هدف اصلی این کشور، حفظ استانداردهای بالاتر نسبت به شرکت های خارجی است.
ورود اخیر این کشور به اتحادیه اروپا همچنین باعث حفظ درآمد و حتی تقویت آن شده است.

کانادا (4.9 میلیارد دلار)

کانادا درآمد کلی 4.9 میلیارد دلار از صادرات مبلمان در سال 2014 کسب کرده است.
بیشترین صادرات مبلمان در کانادا، به ایالات متحده می باشد که 93 درصد از ارزش صادرات این صنعت را به خود اختصاص داده است که عمدتا شامل مبلمان خانگی، اداری و کابینت آشپزخانه می باشد.
75 درصد از تولید کنندگان مبلمان کانادا در استان های کبک و انتاریو قرار دارند، به تازگی، ایالات متحده یک بحران مسکن را تجربه کرده است که به نوبه خود در صنعت مبلمان کانادا تاثیر بسزایی دارد .
مشکل دیگر این کشور در صادرات مبلمان، رقبای آسیایی هستند که با قیمت های پایین تر، محصولات خود را به مصرف کنندگان آمریکایی می فروشند.

ویتنام (6.7 میلیارد دلار)

ویتنام شاهد افزایش قابل توجهی در صادرات مبلمان خود به ایالات متحده بوده است و این کشور به درآمد سالانه 6.7 میلیارد دلار دست یافته.
صادرات مبلمان این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای صادر کننده مبلمان رشد چشم گیری داشته است؛ به طوری که اخیرا ایالات متحده سفارشات تولید مبلمان خود را به ویتنام سپرده است؛ با این حال، حتی قبل از آن، ویتنام یک سابقه طولانی از صادرات مبلمان به کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز داشت.

معیار های استاندارد مبلمان برای اتحادیه اروپا در مقایسه با آنچه که در ایالات متحده دیده می شود، بسیار بالاتر است، این انطباق با استاندارد باعث شد تا واردکنندگان تولید کنندگان مبلمان ویتنام به ایالات متحده وارد شوند زیرا روابط تجاری بین این دو کشور در وضعیت مناسبی به سر می برد .

مکزیک (9.7 میلیارد دلار)

مكزيك قادر به صادرات مقادير زيادي از مبلمان بوده كه ارزش آن در سال های اخیر به 9.7 میلیارد دلار رسيده است.
مکزیک نیز در طول سال ها، واردات زیادی از ایالات متحده داشته و همچنان این کار را ادامه می دهد، صادرات مبلمان مکزیک به ایالات متحده آمریکا و کانادا در آمریکای شمالی می باشد که علاوه بر این کشور، ویتنام و چین نیز به این بازار پیوسته اند.

ایالات متحده (11.8 میلیارد دلار)

درآمد ایالات متحده از صادرات مبلمان به  11.8 میلیارد رسیده است و همچنین در سال گذشته واردات مبلمان خود را بیشتر از چین و ویتنام در حدود 8 درصد افزایش داده است.
ایالات متحده امروز به یکی از بزرگترین وارد کننده های مبلمان در جهان تبدیل می شود، در نتیجه، بسیاری از تولید کنندگان مبلمان خود را مجبور به تعطیل خط تولید کرده اند.
علاوه بر این، برخی از شرکت های مبلمان آمریکایی با افتتاح کارخانجات در آسیا، حتی بیشتر از این نیز گام برداشته اند.

لهستان (11.9 میلیارد دلار)

لهستان تا به حال در بازارهای صادراتی مبلمان خود، به بالاترین میزان خود رسیده است.
صنعت مبلمان در لهستان یک مهره ی  بزرگ در اقتصاد آن ها به شمار می رود، که 2.1٪ از تولید ناخالص داخلی آن ها را شامل می شود.
آلمان وارد کننده اصلی مبلمان صادراتی لهستان است که برای خرید این محصولات مبلغی به ارزش 2.5 میلیارد یورو در سال هزینه می کند.

آلمان (18.2 میلیارد دلار)

آلمان جزو بهترین کشورهای صادر کننده مبلمان می باشد، این کشور به عنوان بزرگ‌ترین کشور عضو اتحادیه‌ی اروپا شناخته می شود .
آلمان مقصد صادرات خود را تغییر داده است تا آسیا، آمریکایی شمالی و همچنین خاورمیانه را در بربگیرد، بازار قبلیِ آلمان درکشورهای اتحادیه‌ی اروپا بوده است که به دلیل بحران‌های مالیِ اخیر دارای رکود بوده است.

چین (93.4 میلیارد دلار)

چین رتبه نخست کشورهای صادرکننده مبلمان را به خود اختصاص داده است، صادرات مبلمان این کشور به حدود 93.4 میلیارد دلار رسیده است.
چین به دلیل تولید محصولات با کیفیت، دارای تقاضای بسیاری در سطح جهان می باشد که از بهترین تولیدکننده های مبلمان چینی می توان به Yihua، Kuka Home اشاره کرد.

در نکات فوق، بهترین کشور های صادر کننده مبلمان که سهم بزرگی در صنعت مبلمان داشته اند، نام برده شده است.

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره ی صادرات و واردات مبلمان در سایر کشور ها هستید، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید