تعویض پارچه مبلمان

تعویض پارچه مبل راهی کم هزینه در نونوار کردن خانه، می باشد.

در این مقاله از مقالات آموزشی صنعت مبلمان ، به بررسی جنبه های مختلف تعویض مبلمان می پردازیم.

مهمترین عنصر در زمینه چیدمان و دکوراسیون، مبلمان است و دلیل آن، چشمگیر بودن مبلمان در خانه می باشد. به علاوه نوع و شکل مبلمان نیز می‌ توانند نمایشگر سلیقه صاحب خانه باشند. همانطور که می‌دانید مبلمان وسیله ای پرکاربرد در خانه است که امکان مستعمل شدن و کهنگی آن را بالا می برد. نکته ای که قبل از رنگ، سبک و مدل مبلمان اهمیت دارد، تمیزی و نو بودن آن است. شاید بهتر است بگوییم داشتن مبلمان سالم و تمیز در دراز مدت هزینه زیادی در بر دارد اما آیا راه حلی برای رفع این دغدغه وجود دارد؟ اولین چیزی که به ذهن می‌رسد تعویض پارچه مبلمان است که در ادامه به این مطلب می پردازیم.

امکان تعویض مبلمان در خانه چقدر است؟

اولین قدم در تعویض رویه مبل این است که بدانیم صرفاً تعمیر پارچه مبل برای تعمیر کامل مبلمان کافی است یا خیر.
اگر زیر ساز مبلمان آسیب دیده باشد اول باید تعمیر آن را انجام دهیم، سپس رویه مبل را با منگنه روی کوبی کنیم، در غیر این صورت باید به تعویض روی مبل اکتفا کنیم.
شاید بخواهید برای کم کردن هزینه، خودتان دست به کار شوید اما آیا به قدر کافی از مهارت لازم برخوردار هستید؟ اگر در جواب دهی به این سوال تردید دارید باید بگویم ممکن است علاوه بر صرف هزینه با زیان زیادی روبه‌رو شوید و به نتیجه دلخواه نرسید؛ بنابراین می توانید با کارگاهی مجهز تماس بگیرید و از آن‌ ها بخواهید حتی در منزل بدون صرف هزینه حمل و نقل کار تعمیر مبلمان را در خانه برایتان انجام دهند.
همانطور که گفتیم باید دید مبلمان چقدر نیاز به تعمیر دارد و اینکه آیا این کار در خانه ممکن است؟ در صورتی که کلاف مبلمان سالم باشد، با مشاهده می فهمید که تشک و زیر ساز نیاز به تعمیر و مراجعه به نجار ندارد و می‌ توانید در خانه این کار را انجام دهید.

تعویض پارچه مبلمان

همه‌ چیز درباره تعویض پارچه مبل در خانه

بعد از برآورد میزان آسیب دیدگی و تصمیم نهایی برای عوض کردن پارچه مبل در چند مرحله کار، صاحب مبلمان دلخواه خود شوید.

در مرحله اول باید محل اتصال پارچه به کلاف را پیدا کنید و پارچه مبلمان را با احتیاط از مبل جدا کنید.
در مرحله دوم رویه قبلی مبل را که به صورت کامل و بدون پارگی جدا کرده‌اید به عنوان الگوی کار روی زمین پهن کنید.
در مرحله سوم پارچه جدیدی که انتخاب کرده اید را بعد از اندازه گیری و برش با منگنه دقیق، بطور کامل، تمیز و بدون چین خوردگی به کلاف مبل وصل کنید. (توجه داشته باشید که پارچه روی کار بخوابد بدون اینکه شل و ول باشد.)

هزینه تعمیر پارچه مبل

هزینه تعمیر مبلمان به المان های زیادی بستگی دارد. بسته به جنس پارچه، متراژ پارچه، مدل و تعداد آن، روی کوبی مبلمان هزینه‌ های متفاوتی دارد. یکی از این المان ها جنس پارچه می باشد که تعویض بعضی از پارچه ها نیاز به مهارت ویژه دارد. نکته دیگری که باید به آن توجه شود میزان آسیب دیدگی مبل است، امکان دارد مبل نیاز به تعمیر زیر ساز داشته باشد؛ همچنین تعداد مبل ها می‌تواند در برآورد هزینه، نقش داشته باشد. بنابراین به طور مشخص نمی توان تعیین کرد که هزینه تعمیر هر مبلمان چقدر است.

نکات طلایی در خرید پارچه مبل

انتخاب پارچه مبل به مواردی مثل: تناسب پارچه با سبک مبلمان، تناسب پارچه با دکوراسیون منزل، جنس پارچه، رنگ پارچه مبلی و … بستگی دارد. بنابراین بهتر است عجولانه تصمیم نگیریم. همانطور که می دانید پارچه مبل در انواع مختلف با رنگ ها و مدل های متفاوت در بازار موجود است، اما کدام طرح و رنگ مناسب مبلمان ما می باشد؟

1. تناسب پارچه مبل با دکوراسیون
یکی از نکات طلایی در انتخاب پارچه محل قرار گیری مبلمان است اینکه مثلاً:
• اگر قرار است مبلمان در فضای کوچکی قرار بگیرد و پارچه مبلی طرح دار  باشد، طرح ریز برای مکان کوچکتر و طرح درشت برای مکان بزرگتر مناسب است.
• اگر مبلمان در جای پرنور قرار می‌گیرد باید به ماندگاری جنس و عدم تغییر رنگ پارچه توجه بسیار شود.
• اگر در محیطی با آب و هوای مرطوب زندگی می کنیم به مقاومت پارچه در برابر رطوبت اهمیت دهیم و احتمال ایجاد قارچ و باکتری را بسنجیم.
• اگر به بعضی از پارچه ها حساسیت داریم به این محدودیت در انتخاب پارچه مبل توجه کنیم.

2. تناسب با سبک مبلمان
پارچه مبلی باید با سبک مبلمان و دکوراسیون خانه همخوانی داشته باشد، مثلاً در سبک کلاسیک، پارچه طرح دار مخمل یا چرم استفاده شود. در سبک مینیمال، پارچه با طرح ساده مناسب تر است. تناسب پارچه با مبلمان استیل نیز نیاز به توجه ویژه دارد.

3. تناسب با رنگ مبلمان
یکی از نکاتی که در انتخاب رنگ مبل باید در نظر بگیریم این است که تا چه زمانی از یک مبلمان استفاده کنیم، اگر به این زودی قصد تغییر دکوراسیون نداریم و محیط ما برای جاگذاری مبل کوچک می باشد، بهتر است از رنگ های خنثی در انتخاب پارچه مبل بهره ببریم. علاوه بر این تناژ رنگ و سرد و گرم بودن آن در حس و حال و انرژی خانه تاثیر زیادی دارد که می‌تواند حائز اهمیت باشد. اگر شما از آن دسته افراد هستید که طبق مد روز پیش می روید حتما توجه داشته باشید که در صورت انتخاب رنگ سال برای مبلمان مجبور می شوید به زودی آن را دوباره عوض کنید.

4. تناسب با جنس پارچه مبلی
امروزه امکان عرضه پارچه مبلی با جنس های مختلف وجود دارد. از جمله آن ها می توان به پارچه چرمی، پارچه نانو، پارچه مبلی با الیاف مصنوعی نایلون، پارچه با الیاف پلی استر، پارچه با الیاف میکروفایبر، پارچه آکریلیک و … اشاره کرد.

بهدمنظور انتخاب بهترین نوع پارچه برای مبلمان خود، محمدرضا سلطانی ، اولین بیزینس کوچ تخصصی صنعت مبلمان ، راهکار های ویژه ای را به شما ارائه می دهد.
انتخاب هر کدام از این جنس ها بستگی به توانایی پرداخت هزینه آن و شرایط متفاوت زیستی شما دارد. بطور مثال، انتخاب پارچه چرمی برای مبل از هزینه بالایی برخوردار است. مبلمان چرمی در هر دو سبک کلاسیک و مدرن کارایی دارد، این مبلمان لوکس ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد و اصلاً آلرژی زا نیست و به راحتی با یک دستمال مرطوب تمیز می شود، اما برای کسانی که حیوان خانگی دارند گزینه مناسبی نمی باشد چون ممکن است سطح پارچه خراش و آسیب ببیند.
بهتر است افرادی که دچار آلرژی هستند از پارچه های پشمی و مخملی در مبل استفاده نکنند.
در خریداری پارچه مبلی با جنس چرم مصنوعی هزینه کمتری صرف می شود اما نسبت به سایر پارچه ها عمر کمتری دارد، پس از مدتی دچار ترک خوردگی می شود و نسبت به پاک شدن لکه مقاومت نشان می دهد، در صورتی که پارچه هایی با فناوری نانو به ضد آب ضد لک و ضد باکتری بودن معروف هستند.
تمام این نکات می‌ تواند به شما در داشتن پارچه ای مناسب و تعویض رویه مبل کمک کنند تا با هزینه کمتر به نونوار کردن دکوراسیون منزل خود دست بزنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی سایر جزئیات تعویض پارچه مبلی، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید