12 ویژگی برتر یک مدیر عالی

ویژگی های مدیر عالی

یک مدیر عالی از استعدادها و منابع استفاده می کند تا از دیگران حمایت کند و بهترین ها را نشان دهد.

یک مدیر عالی استعداد را در دیگران برمی انگیزد.

این مدیر برجسته نیازمند یک سری ویژگی ها است برای تبدیل شدن به مدیر عالی که در این مقاله که از مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ است با هم به آن ها میپردازیم.

1. خلاقیت

خلاقیت چیزی است که شایستگی را از برتری جدا می کند. خلاقیت جرقه ای است که پروژه ها را به جلو می برد و توجه مردم را به خود جلب می کند. خلاقیت مؤلفه‌ای است که قطعات مختلف را در یک کل منسجم به هم متصل می‌کند و ذوق و جذابیت را در این فرآیند می‌افزاید و این یک خصیصه مهم برای مدیران است.

2 . بازخورد ارائه می دهد

مدیریت خوب مستلزم بازخورد مستمر و مداوم است. آنها تا پایان چرخه عملکرد منتظر نمی مانند تا یک ارزیابی کلی به تیم خود ارائه دهند. فرآیند بازخورد مستمر چندین مزیت دارد: بازخورد خاص و بی‌طرفانه. پیش بینی مانع؛ افزایش کارایی، و امکان همسویی مداوم با اهداف سازمانی را فراهم می کند.

علاوه بر این، بازخورد مستمر آنچه را که بازخورد منفی است به توصیه‌های سازنده و مربی‌گرا تبدیل می‌کند.

تحقیقات مجله فوربس اهمیت بازخورد را برجسته کرده است، به طوری که از هر 10 کارگر، 4 نفر زمانی که بازخورد کمی دریافت می کنند یا هیچ بازخوردی دریافت نمی کنند، فعالانه از کار خارج می شوند. همچنین 82% از کارکنان از بازخورد مثبت و منفی قدردانی می کنند. و 43 درصد از کارمندان با تعهد بالا حداقل یک بار در هفته بازخورد دریافت می کنند.

3 . کار تیمی و محیط تیمی

مسلماً مهم‌ترین ویژگی یک مدیر، توانایی کارآمد در یک تیم است. یک مدیر خوب محیطی از اعتماد، احترام و مثبت ایجاد می کند. این زمینه را برای کار با کیفیت و سازنده فراهم می کند.

یک مدیر خوب باعث می شود که هر یک از اعضای تیم به یک اندازه احساس اهمیت کنند و مستقل از محل کار، فضای انسجام را در تیم ایجاد می کند.

تحقیقات نشان داده است که تقریباً 75 درصد از کارکنان، همکاری و کار گروهی را مهم می دانند. این تعجب آور نیست زیرا سپس نشان داد که کارمندان اکنون حدود 50٪ زمان بیشتری را صرف کار مشترک می کنند.

4. ساختار

زمینه و ساختاری که در آن کار می کنیم همیشه دارای مجموعه ای از پارامترها، محدودیت ها و دستورالعمل ها است. یک مدیر ستاره ای می داند که چگونه در ساختار کار کند و اجازه ندهد ساختار به فرآیند یا پروژه ضربه بزند. ساختار را از نزدیک بشناسید تا دیگران را راهنمایی کنید تا به طور مؤثر در پارامترهای داده شده کار کنند. این کار را برای گسترش فراتر از مرزها انجام دهید.

مدیر عالی و برتر

5. شهود

شهود ظرفیت دانستن بدون استفاده از فرآیندهای عقلانی است. این سنگ بنای هوش هیجانی است. افراد با بینش دقیق، اغلب قادر به درک آنچه دیگران احساس و فکر می کنند هستند. در نتیجه، آنها می توانند از طریق درک عمیق تر خود به دیگری کاملا پاسخ دهند. هر چه شهود قوی‌تر باشد، مدیر قوی‌تری خواهد بود.

6. دانش

یک پایگاه دانش کامل ضروری است. پایگاه دانش باید آنقدر در وجود آنها ریشه دوانده و ادغام شود که با تمرکز بر کارمند و آنچه که او نیاز به یادگیری دارد، در مقابل تمرکز بر پایه دانش، شفاف شود.

7. تعهد

یک مدیر به موفقیت پروژه و همه اعضای تیم متعهد است. او چشم انداز تیم جمعی را دارد و تیم را به نتیجه نهایی نزدیک می کند. این تعهد مدیر است که تیم را در زمان های سخت به جلو می کشد.

8. انسان بودن

کارمندان برای رهبرانی ارزش قائل هستند که انسان هستند و پشت اقتدار خود پنهان نمی شوند. بهترین رهبران کسانی هستند که از اینکه خودشان باشند نمی ترسند. مدیرانی که در سطح انسانی به دیگران احترام می گذارند و با آنها ارتباط برقرار می کنند وفاداری زیادی را القا می کنند.

9. تطبیق پذیری

انعطاف پذیری و تطبیق پذیری از ویژگی های ارزشمند یک مدیر است. در زیر انعطاف پذیری و تطبیق پذیری، توانایی غیر واکنشی بودن و عدم وابستگی به این که همه چیز باید باشد و کامل باشد وجود دارد. تطبیق پذیری به معنای باز بودن است، این باز بودن به رهبر اجازه می دهد تا در صورت لزوم به سرعت تغییر کند. انعطاف پذیری و تطبیق پذیری مسیرهایی برای پاسخگویی سریع هستند.

10. شوخ بودن

یک مدیر ستاره فقط نتایج برجسته ای ایجاد نمی کند. او در این روند سرگرم می شود! شوخ بودن او مانع از نتایج نمی شود بلکه به پیشرفت تیم کمک می کند. شوخی کردن تکمیل کننده جدیت کار در دست و همچنین عزم تیم است، بنابراین به نتایج قوی و حفظ تیم کمک می کند.

11. نتایج بزرگ، اقدامات کوچک

مدیران عالی تصویر بزرگ را همزمان با مدیریت جزئیات می بینند. اقدامات کوچک منجر به نتایج بزرگ می شود. مدیر عالی در انجام هر دو مهارت دارد: بزرگ فکر کنید و در عین حال به جزئیات نیز توجه کنید.

12 . مربی بودن

یک مدیر از پیشرفت کارمندان خود حمایت می کند. هنگام مواجهه با مشکلات به آنها کمک می کنند. آنها الگو هستند و همیشه برای مشاوره در دسترس هستند. یک مدیر عالی یک محیط یادگیری امن ایجاد می کند، جایی که کارمند احساس می کند آزادانه می تواند درباره مسائل صحبت کند. یک مدیر خوب سرسخت یا خشک نیست، بلکه به نیازهای کارمند خود توجه دارد.

سبک های مدیریت سلطه جویانه شامل سبک هایی است که در آن مدیر از رویکردی استبدادی و غیر مشارکتی برای رهبری استفاده می کند که امروزه برای سازمان ها دیگر کاربردی ندارد.

مدیریت امری است که نیاز به دیدن آموزش های اصولی دارد. برای یادگیری مدیریت به شیوه ای اصولی و کاربردی می توانید با محمدرضا سلطانی، بیزینس کوچ حرفه ای در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید