بیزینس کوچینگ در دوران رکود اقتصادی

عبور از دوران رکود اقتصادی

رکود اقتصادی چه زمانی رخ می دهد؟

رکود اقتصادی زمانی رخ می‌دهد که نرخ رشد تولید ناخالص ملی برای دو دوره سه ماهه متوالی یا بیشتر منفی باشد. اما رکود اقتصادی ممکن است خیلی بی سر و صدا و قبل از انتشار گزارشات سه ماهه تولید ناخالص داخلی آغاز شود. خیلی طول نمی کشد که نشانه های رکود اقتصادی را از طریق رسانه ها، کانال های اجتماعی و یا ارتباط با مُراجعان خود درک کرده و از وجود رکود مطلع شوید. در این بین، بسیاری از کسب و کارها دستخوش تغییرات بیشتری شده وبرخی دیگر، در عین حال به صورت پایدار به فعالیت های خود ادامه می دهند. طبق تعریف لغوی: رکود به شرایطی گفته می شود که در آن فعالیت های اقتصادی جامعه برای مدت زمان بیشتری از چند ماه با افت زیادی روبرو می شوند. در مباحث اقتصادی، رکود بیانگر نوعی چرخه منقبض تجاری می باشد. نوعی کاهش کلی.

نشانه های رکود اقتصادی چیست؟

بسیار خب، بنابراین کاهش کلی رشد عمومی در یک چرخه کسب و کار ، بیانگر دوران رکود اقتصادی است. اگر شما از صاحبان کسب و کارها هستید ،به خوبی چرخه های تجاری ماهانه و سالانه را درک خواهید کرد. اگر به صورت ناآگاهانه و چشم بسته چرخه های تجاری خاصی را انتخاب کرده اید ،مطمئناً کسب و کارتان به سوی سقوط گام خواهد برداشت. اما چنانچه عملکردهایی آگاهانه دراین مسیر اتخاذ کنید، کشتی کسب و کار شما به سمت مسیر حقیقی و درست خود درحال حرکت خواهد بود. اگر در حال حاضر از این کاهش های کلی مصون هستید، به شما تبریک می گوییم!
کمک گرفتن از ایده های افراد مجرب در هر زمینه ای، نه تنها دید شما را نسبت به مسائل تغییر خواهد داد، بلکه باعث پیشرفت کسب و کار و ترقی اهدافتان می گردد. بیشتر صاحبان مشاغلی که در کار خود پیشرفت کرده اند از راهنمای هایی یک بیزینس کوچ بهره مند شده اند.

آیا رهنمودهای بیزینس کوچ ها در دوران رکود هم مثمر ثمر خواهد بود؟

کوچینگ، فرآیندی نامرئی است. در واقع، برنامه های کسب قدرت و کاهش حجم کارها به صورت نامرئی هستند. شما بایستی از این مطمئن شوید فردی که به عنوان یک کوچ پیش رویتان قرار دارد، اطلاعات کافی برای ارائه به شما در اختیار دارد و می تواند موقعیت فعلی شما را توسعه دهد. برخی از صاحبان مشاغل دوست دارند چه در دوران رکود و چه دوران عادی، روی کالاهای ملموس و مصرفی سرمایه گذاری کنند.
مصرف گرایی شما را به سمت خرید ،جمع آوری و ذخیره سازی کالاها هدایت می کند. این مهم ترین بخش از زندگی حرفه ای صاحبان کسب و کارهای بزرگ و کوچک است. یعنی زمانی که تصمیم می گیرند تفکرات بیزینسی خود را تغییر دهند.

چطور رکود اقتصادی را حل کنیم؟

کسب و کارهایی که دچار رکود اقتصادی شده اند

اگر کسب و کارتان دچار رکود شده، بایستی هرچه سریع تر اقدام به استخدام یک بیزینس کوچ کنید. مخصوصا در بخش فروش با چالش¬های بزرگی مواجه خواهید شد و این ها استرس بسیاری برایتان به همراه دارند. شما می توانید مهارت های فروش خود را افزایش دهید و حتی از پروسه فروش در دوران رکود نیز لذت ببرید. فقط کافیست زمام اختیار کارها را به دست بیزینس کوچ خود بسپارید. بیزینس کوچ‌ها، کارآفرینان متخصصی هستند که پیش‌نیاز ها و میانبرهای رسیدن به موفقیت در تجارت را میدانند. بیزینس کوچ شما می تواند با ارائه رهنمودهای گام به گام این دشواری ها را از بین ببرد.
بیزینس کوچ ها کمکتان می کنند چشم اندازهای وسیعی درخصوص مسائل مالی داشته و در بازار رقابتی، از رقبایتان پیشی بگیرید. همچنین به اهمیت زمان، کسب و کار، هنجارهای کسب و کار، وضعیت مطلوب آتی و استراتژی های مورد استفاده پی خواهید برد.

مهم ترین نقش بیزینس کوچ ها در دوران رکود

مهم ترین نقش بیزینس کوچ ها در دوران رکود ،کمک به مدیرانی است که از پتانسیل کافی برخوردار نیستند. تفکرات راهبردی تنها در صورتی که با فرآیند کوچینگ ترکیب شوند، تاثیرات سازنده تری خواهد داشت. یکی از چالش های عمده صاحبان کسب و کار در دوران رکود این است که چگونه با اعمال کمترین تغییرات، روند رو به توسعه کسب و کار را برای کارکنان حفظ کنند.
برخی از برنامه های بیزینس کوچ ها در دوران رکود اقتصادی عبارتند از:
-درک از پروسه و نحوه کارکرد آن
-تغییر مسیر تفکر شما در خصوص مسائل جاری مثلا تغییر تفکرتان درباره فروش
-بحث درباره کارهایی که با دشواری انجام می دهید
-ایجاد سبکی متفاوت برای فروش که از نظر شما بسیار مساعد باشد

-چشم اندازهای جامع
-غلبه بر ترس های ناشی از عدم فروش بیشتر و کاهش فعالیت ها
-پرسیدن سوالاتی در خصوص چالش های موجود رکود و ارائه راه حل هایی برای هر چالش
-آموزش مهارت های لازم. مثلا در بخش فروش، آموزش مهارت های سریع بسته بندی
-پیگیری های مداوم و مثمرثمر

اگر شما هم درگیر چنین شرایطی هستید و نیاز به کمک دارید حتما با ما در ارتباط باشید تا بتوانیم راه حل های موثری به شما ارائه کنیم. شما نیاز به یک بیزینس کوچ حرفه ای دارید.

دیدگاهتان را بنویسید