10 علتی که شما نمی توانید جز ثروتمندان باشید

جز ثروتمندان باشید

ثروتمند شدن ترکیبی ازIQ ، EQ ، انضباط، خلاقیت، تمرکز و تجزیه و تحلیل است و به شما کمک می کند تا بتوانید تجارت موفقی را تجربه کنید.

در این مقاله ی آموزشی محمدرضا سلطانی ، بیزینس کوچ حرفه ای ، به بررسی ۱۰ نشانه ای که به شما می گویند هرگز جز ثروتمندان قرار نخواهید گرفت، می پردازیم.

اگر هدف شما در زندگی ایجاد ثروت است، مطالعه ی این مقاله آموزشی بیزینس کوچینگ، برای شروع بسیار مناسب است، زیرا به شما کمک می کند تا وضعیت فعلی خود را بررسی کنید و همچنین بدانید که اگر می خواهید شانس موفقیت خود را افزایش دهید، چه چیزی را باید فوراً ارتقا دهید.

در اینجا؛ ما ۱۰ نشانه ای که احتمال ثروتمند شدن را کاهش می دهد، تجزیه و تحلیل می کنیم:

شماره 1: با اصطلاحات اولیه ریاضی آشنا نیستید

کسب درآمد یک فرآیند ریاضی است. شما باید تعیین کنید که چه میزان از درآمدتان در هر معامله صرف می شود و چه میزانی برای  تأمین کنندگان و کارکنان پرداخت می شود. مبلغی که باقی می ماند و درصدی که  به عنوان مالیات پرداخت می کنید نیز مشخص کنید.

این قوانین ساده ریاضی شامل، جمع، تفریق، درصد، ضرب و تقسیم هستند. این تنها چیزی است که شما به آن نیاز خواهید داشت، مگر اینکه بخواهید برای انجام کارهای پیچیده تر از قوانین خاصی استفاده کنید.

شما باید بتوانید داده ها را درک کنید، آن ها را سازماندهی کنید و از آن ها نتیجه گیری کنید، در غیر این صورت نمی توانید کسب و کار خود را به طور دقیق اندازه گیری کنید و اگر نتوانید آن را اندازه گیری کنید، نمی توانید آن را بهبود دهید.

شماره 2: به جای کسب درآمد، بر صرفه جویی تمرکز می کنید

این تفاوت عمده بین افرادی است که برای ثروتمند شدن تلاش می کنند و افرادی که فقط سعی می کنند فقیر نباشند.

در چنین شرایطی، فقط می توانید سطح خود را در طبقه متوسط نگه دارید، اما نمی توانید خود را در وضعیت میلیاردرها حفظ کنید.

تنها راه برای ثروتمند شدن، کسب درآمد بیشتر و سرمایه گذاری است. این یک فرآیند ساده است.

شماره 3: بیش از درآمد خود هزینه می کنید

اگر بیش از درآمد خود هزینه کنید، نه تنها ثروتمند نخواهید شد، بلکه به احتمال زیاد فقیر نیز خواهید شد.

به دلایلی مردم بیشتر به ظاهر اهمیت می دهند تا به سلامتی خود.

متاسفانه اکثر افراد پول قرض می گیرند تا چیزهایی بخرند که واقعاً به آن ها احتیاج ندارند، فقط به این دلیل که افراد دیگر، از آن ها چشم پوشی نکنند.

مشکل این نیست که شما این چیزها را می خواهید، مشکل این است که شما به دنبال راه هایی برای افزایش درآمد خود نیستید.

شماره 4: با دوستان یا آشنایان ناموفق خود مشورت می کنید

شما میانگین 5 نفری هستید که بیشتر وقت خود را با آن ها می گذرانید. حالا اگر 4 دوست نزدیک شما فقیر باشند، شما پنجمین نفر خواهید بود. حلقه ارتباطات شما تعیین می کند که شما چه کسی هستید؟

افرادی را که می خواهید شبیه به آن ها باشید پیدا کنید و سپس طوری رفتار کنید که به سطح آن ها برسید.

شماره 5: نظم و انضباط ندارید

اگر فکر می کنید که سریع ثروتمند می شوید یا به یک امتیاز بزرگ می رسید، سخت در اشتباهید. انجام هر کاری به زمان، تمرکز و نظم نیاز دارد و این قاعده برای ثروتمندان نیز برابر است.

هرچه زودتر به این موضوع پی ببرید، زودتر می توانید قدم های کوچکی را که شما را به سطوح بالاتر می رسانند بردارید.

افراد منضبط کارها را فارغ از احساسی که نسبت به آن دارند انجام می دهند. اگر نمی توانید بر اعمال خود تسلط داشته باشید، چگونه انتظار دارید که بر دنیایی که در آن زندگی می کنید تسلط پیدا کنید؟

شماره 6: سرمایه گذاری ندارید

بهتر است بدانید که آپارتمان یا خانه ای که در آن زندگی می کنید، سرمایه گذاری محسوب نمی شود. مهم نیست که چقدر کوچک باشد، سرمایه گذاری را بیاموزید، درک کنید و آزمایش کنید. سرمایه گذاری چیزی است که شما را به بیشتر از آنچه سپرده گذاری کرده اید، می رساند. سرمایه گذاری به دو نوع فعال و منفعل تقسیم می شود.

فعال- پول و زمان را در تجارت خود سرمایه گذاری می کنید.

منفعل- یک آپارتمان می خرید و آن را اجاره می دهید.

اگر هرگز به نحوه کسب درآمد دیگران یا آشنایی با این مفاهیم توجه نکرده اید، احتمالاً نمی توانید جز ثروتمندان باشید.

شماره 7: اهداف مالی ندارید

بگذارید اینطور بیان کنم، ثروتمندان اولویت بندی دارند، اهداف مالی خود را تعیین می کنند و سپس مطابق آنچه برای رسیدن به آن لازم دارند، عمل می کنند.

شماره 8: فکر می کنید ثروتمندان شانس دارند

احتمالا فکر می کنید که آن ها در موقعیت خوشبختی قرار گرفته اند و ثروتمند یا خوش شانس به دنیا آمده اند یا به برخی از اسرار غیبی دسترسی دارند که آن ها را به جایی که امروز هستند رسانده است.

شانس یک عامل مهم است، اما تعیین کننده نیست. افرادی که در حال حاضر بدتر از شما بودند، با تلاش و پشتکار موفق شدند.

شماره 9: بهانه می آورید

اگر فکر کنید که در اتفاقات پیش آمده، مقصر نیستید و سیستم جهان ناعادلانه است، پس در حال تلاش برای عدم موفقیت خود هستید.

درک و پذیرش این موضوع که شما به اندازه کافی خوب یا ماهر نیستید و رشد نمی کنید، چیزهای بسیار ترسناکی هستند که اکثر مردم نمی خواهند با آن ها مقابله کنند.

بنابراین بهانه می آورند و انتظار دارند که جهان تغییر کند تا وضعیت کنونی آن ها ارتقا یابد.هر  کسی می تواند در 5 سال آینده وضعیت مالی خود را تغییر دهد، اما این نیاز به تلاش دارد، بنابراین کاری که برخی انجام می دهند این است که بهانه بیاورند و دنیا را بخاطر اتفاقات پیش آمده سرزنش کنند. امروزه با کمک علم بیزینس کوچینگ خواهید توانست مسئولیت های بیشتری را در کسب و کار خود بردارید.

شماره 10: به طور مستمر در حال یادگیری نیستید

یادگیری یک فرآیند مادام العمر است، هرگز یادگیری را متوقف نکنید، زیرا لحظه ای که این کار را انجام دهید، دیگر رشد نمی کنید.

یک فرد معمولی، فقیر است در حالی که مدیران، ثروتمند هستند. همچنین، مدیران به منظور یادگیری، کتاب می خوانند، در حالی که افراد معمولی برای سرگرمی آن را می خوانند.

در بالا، نکاتی در مورد عاملان سرکوب کننده ی ثروت و موفقیت گفته شد که برای راه اندازی یا رشد کسب و کار خود باید به آن ها توجه ویژه ای کنید تا به آن ها دچار نشوید و بتوانید خود را در آینده در دسته ثروتمندان ببینید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی سایر دلایل شکست یا موفقیت کسب و کار با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید