خرید مبلمان اداری

خرید مبلمان اداری مناسب به شما در افزایش رضایت شغلی کمک می کند.

این مقاله از مقالات آموزشی صنعت چوب ، اطلاعات لازم جهت انتخاب بهترین مبلمان اداری را در اختیار شما قرار می دهد.

هنگام خرید مبلمان اداری، به چه ویژگی هایی باید توجه داشت؟

فهرستی از مهم ترین مواردی که باید در هنگام انتخاب در نظر داشته باشید، ایجاد شده است تا به شما کمک کند از هرگونه مشکلی که ممکن است همه نیازهای شما را برآورده نکند، جلوگیری شود.

به منظور انتخاب و خرید بهترین مبلمان اداری، محمدرضا سلطانی ، بیزینس کوچ تخصصی صنعت مبلمان ، راهکار های ویژه ای را به شما ارائه می دهد.

انتخاب بهترین مبلمان اداری

ارگونومی همیشه حرف اول را می زند

قبل از خرید هر مبلمانی، باید ارگونومی آن را در نظر بگیرید. ارگونومی تاثیر زیادی بر بهره وری، سلامت و شادی تیم شما دارد.

مبلمانی که برای دفتر خود انتخاب می کنید باید به اندازه کافی منعطف باشد تا نیازهای همه افرادی که در آنجا کار می کنند را برآورده کند. کارمندان شما ممکن است در سایز های مختلف باشند، بنابراین بهتر است مبلمانی را تهیه کنید که بتوان آن را مطابق با نیازهای هر کارمند تغییر داد.

مبلمان اداری چند منظوره

مبلمانی را باید خریداری کرد که چندین ویژگی به صورت همزمان دارد. به عنوان مثال، می توان میزی را طراحی کرد که در صورت نیاز در دفتر جابه جا شود و آن را برای ارائه و برنامه های آموزشی و جلسات استفاده کرد.

مبلمان اداری و رفاه کارمندان

مبلمان اداری مناسب می تواند تأثیر قابل توجهی بر رفاه و بهره وری کارکنان شما داشته باشد. بهبود فضاهای کاری برای مطابقت بهتر با کاری که افراد به صورت روزانه انجام می دهند، یک سرمایه گذاری عالی در شرکت شما است.

وزن مبلمان انتخاب شده نیز باید سبک باشد تا بتوان در صورت نیاز آن را جا به جا کرد.

نقش گارانتی در خرید مبلمان اداری

مبلمانی را بخرید که دارای گارانتی باشد. مبلمان اداری یک سرمایه گذاری بلند مدت در دفتر شما محسوب می شود. در صورت بروز مشکل در مبلمان، می توانید آن را به سرعت تعویض یا تعمیر کنید. در واقع، گارانتی ارائه شده توسط یک تولید کننده مبلمان می تواند چیزهای زیادی در مورد کیفیت کلی کالا به شما بگوید.

مبلمانی را انتخاب کنید که زیبایی فضای شما را افزایش دهد. طراحی دفتری که افراد از کار کردن در آن لذت ببرند، روحیه کارمندان را بالا می برد، استرس را کاهش می دهد و بهره وری را افزایش می دهد. کسب اطلاعات کلی در مورد روانشناسی رنگ ها به شما در این امر کمک می کند. برای مثال از رنگ نارنجی برای القای خلاقیت و نشاط در محل کار استفاده می شود و برای ایجاد حس آرامش، بهتر است رنگ آبی را انتخاب کنید. شما باید بر اساس برند یا شخصیت شرکت خود در مورد رنگ مبلمان تصمیم بگیرید. هویت و فرهنگ شرکت شما باید در مبلمانی که انتخاب می کنید منعکس شود.

انتخاب یک صندلی مناسب برای محل کار می تواند یکی از فاکتور های مهم در بهره وری کارمندان باشد.

یک صندلی با طراحی بد می تواند منجر به مجموعه ای از بیماری ها مانند کمردرد، گردن درد و پا درد شود.

پشتی صندلی

پشتی می تواند جدا باشد یا به صندلی متصل شود. اگر پشتی از صندلی جدا باشد، باید قابل تنظیم باشد. همچنین باید بتوانید تنظیمات را در زاویه و ارتفاع آن انجام دهید. تنظیم ارتفاع از کمر شما محافظت می کند. در حالت ایده آل، تکیه گاه ها باید 12 تا 19 اینچ عرض داشته باشند و برای حمایت از انحنای ستون فقرات، به خصوص در ناحیه پایین ستون فقرات طراحی شوند. تکیه گاه باید در هر دو زاویه جلو و عقب قابل تنظیم باشد. در چنین صندلی هایی، تکیه گاه باید مکانیزم قفلی داشته باشد تا صندلی را در جای مناسب خود نگه دارد.

ارتفاع صندلی

ارتفاع یک صندلی اداری خوب باید به راحتی قابل تنظیم باشد و یک اهرم تنظیم پنوماتیک داشته باشد. یک صندلی اداری خوب باید 16 تا 21 اینچ از کف ارتفاع داشته باشد. چنین ارتفاعی نه تنها به شما این امکان را می دهد که ران های خود را موازی با زمین نگه دارید، بلکه می توانید پاهای خود را روی زمین صاف نگه دارید.

کف صندلی

ناحیه پایینی ستون فقرات شما دارای انحنای طبیعی است. نشستن طولانی مدت فشاری غیرطبیعی بر این ناحیه حساس وارد می کند. وزن شما باید به طور مساوی روی سینی صندلی، توزیع شود. کف صندلی نیز باید به جلو یا عقب تنظیم شود تا فضایی برای تغییر وضعیت و کاهش فشار روی پشت ران‌ها وجود داشته باشد.

ثبات و دوام آن

برای جلوگیری از شکستگی و کشیدگی بیش از حد ستون فقرات خود، یک صندلی اداری چرخ دار تهیه کنید. به دنبال صندلی های چرخ‌ دار با دوام باشید تا در موقعیت‌های مختلف، از بروز اشکالات و شکستگی در آن ها، جلوگیری کنید.

میز های اداری نیز سبک ها و انواع مختلفی دارند. در ادامه، چندین میز اداری پر کاربرد را مورد بررسی قرار می دهیم:

میز های مدیریتی

میز های مدیریتی برای مدیران و سرپرستان در نظر گرفته می شود و سبک و عملکرد این میز اغلب بر اساس ماهیت کار، موقعیت فرد و امکاناتی که مورد استفاده قرار می گیرند، متفاوت است.

میز های اجرایی

اگر چه طراحی آن ها ممکن است متفاوت باشد، باید فضای کافی نیز برای قرار دادن این میز، وجود داشته باشد. از این میز بیشتر برای برگزاری جلسات متعدد استفاده می شود‌.

میز کامپیوتر

مانند میز تحریر، این میز نیز فقط برای قرار دادن کامپیوتر، استفاده نمی شود. این میز تمام فضایی که برای وسایل خود لازم دارید را در اختیار شما قرار می دهد.

این ها رایج ترین انواع مبلمان اداری هستند که در محل کار پیدا می شوند و درست مانند کارمندان، وظایف متفاوتی دارند.

مبلمان فلزی، انتخاب مناسبی برای بسیاری از دفاتر می باشد زیرا در برابر آتش ایمن است و به راحتی می توان آن را از مکانی به مکان دیگر‌، منتقل کرد.

اگر در حال راه اندازی یک فضای شرکتی حرفه ای یا یک دفتر کوچک هستید، نکات بالا را در خرید خود رعایت کنید تا بهره وری و اثر بخشی فضای کار خود را افزایش دهید و رضایت کارمندان خود را جلب کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید