اهمیت تمامیت کارمندان در محیط کار

به منظور ایجاد یکپارچگی در محل کار، گذاشتن تمامیت انرژی و تمرکز کارمندان اهمیت بالایی دارد.

تمامیت در ذات یک فرد صادق، وقت شناس، صمیمی، مایل به یادگیری است. این موضوع همچنین حاکی از اصول اخلاقی است که فرد در زندگی حرفه ای و شخصی خود به آن پایبند است.

به طور کلی، صداقت و تمرکر در کار، بنیادی است که به افراد کمک می کند تا در میان همه آنچه ممکن است در مسیر موفقیت آن ها باشد، ثابت قدم بمانند.

“صداقت واقعی انجام کار درست است و دانستن اینکه هیچ کس نمی داند شما این کار را انجام داده اید یا نه”  – اپرا وینفری

اکنون واضح است که هر کاری با نهایت دقت و صداقت انجام شود مطمئناً موفق خواهد شد. و تلاش های جمعی همه کارمندان شرکت های مربوطه را به اوج می رساند.

اما نکته ای که در اینجا قابل توجه می باشد این است که شما نمی توانید کسی را مجبور به داشتن نظم کاری، برنامه ریزی و استفاده از تمامیت کنید. این یک گرایش طبیعی است که فقط با اقدامات موجه و مثال زدن قابل تشویق است. اینجاست که وظایف اصلی کارفرمایان شروع می شود: وظیفه توسعه یکپارچگی در محل کار در بین کارمندان.

1- اهمیت یکپارچگی را منتقل کنید

تغییر از طریق آگاهی حاصل می شود. هیچ کس حاضر نمی شود که به عملی یا ارزشی متعهد شود تا زمانی که به اهمیت آن پی ببرد.

به همین ترتیب، برای تشویق صداقت در محل کار خود، ابتدا باید اهمیت آن را به کارمندان خود منتقل کنید.

در اینجا برخی از سوالاتی پرسیده می شود که باید برای تأکید بر اهمیت انجام کارها به آن ها بپردازید.

چرا داشتن تعهد کاری لازم است؟

چگونه بر زندگی حرفه ای و شخصی آن ها تأثیر مثبت می گذارد؟

چه نوع اقداماتی یکپارچگی را تعریف می کند؟

به عنوان یک کارفرما، وقتی به کارمندان خود کمک می کنید تا ارزش کار را درک کنند، احتمالاً آن ها از اصول تعهد پیروی می کنند.

یک نکته ساده در اینجا استفاده از مثال هایی با عملکردهایی است که تمامیت را به روش بسیار شفاف تری تعریف می کند.

تمامیت کارمندان متعهد

2- مسیر سازمان را شفاف سازی کنید

کارمندان شایسته این هستند که بدانند تجارت به کدام سمت می رود. به آن ها کمک می کند اقدامات لازم را برای پیگیری امور انجام دهند. نگه داشتن آن ها در تاریکی مورد خوبی نیست، حتی اگر کسب و کار عملکرد خوبی نداشته باشد. وظیفه حفظ شفافیت عمدتا به عهده افراد بالاتر است که آن را نمایش دهند.

3- برنامه تعامل کارمندان را معرفی کنید

تشویق یکپارچگی زمانی آسان تر می شود که هر کارمند احساس انگیزه کند و همچنان درگیر فعالیت باشد تا بتواند تمامیت خود را در کار بگذارد.

یک برنامه تعامل کارمندان چیزی فراتر از مشغول نگه داشتن کارمندان است.

جوایز و تقدیرها که بخشی جدایی ناپذیر از این برنامه است راه دیگری برای تشویق صداقت و تعهد در محل کار است.

وقتی تلاش های یک کارمند را تأیید کنید، آن ها احساس تکلیف و رضایت می کنند

4- شیوه های ارتباط سالم

داشتن شیوه های ارتباطی مناسب برای ایجاد یکپارچگی یک نیاز اجتناب ناپذیر است. صداقت فرد اغلب از طریق نحوه ارتباط وی شناخته می شود.

کارمندان با مهارت های ارتباطی خوب جدا از بقیه ی کارمندان عمل می کنند، که به آن ها به عنوان فردی با صداقت بالا نگاه می کنند که به اعتماد به نفس آن ها می افزاید. همچنین، آن ها اعتماد اعضای تیم و مافوق خود را، جلب می کنند.

از این رو، تشویق شیوه های ارتباط سالم در محیط کار یکی از بهترین راه ها برای پرورش یکپارچگی در محل کار است.

5- اهداف سازمان را تعیین کنید

تعیین اهداف به تدوین مسیر موفقیت کمک می کند. وقتی کسی هدفی را تعیین می کند، این به معنای میزان فداکاری و آمادگی است که برای انجام آن کار دارد. تعیین اهداف یک روش عالی برای پرورش یکپارچگی در محل کار است. وقتی کارمندان انگیزه ای برای رسیدن به هدف دارند، کمتر احتمال دارد ذهن خود را به غیر از کار به جایی دیگر منحرف کنند.

داشتن تعهد در محل کار این بار بسیاراهمیت پیدا کرده است. کارمندان اکنون باید در زمینه کاری خود کارهای زیادی را پشت سر بگذارند. به این ترتیب، ثابت قدم ماندن در جایگاه خوب و بد به استانداردهای بالایی از صداقت نیاز دارد. بسیاری از سازمان ها در سراسر جهان این بخش را به عنوان بخشی از ارزش های اصلی خود دارند.

تشویق کارمندان برای کار با تعهد بالا باید از همان روز اول آغاز شود.

تمامیت خود را در کارتان بگذارید

تعهد و دقت در کار، مخرج مشترک یک شغل با ارزش و موفق است. با نشان دادن صداقت در محل کار، می توانید تعادل بین احترام و مسئولیت را برقرار کنید. ویژگی های مثبت شما نه تنها شما را به داشتن روابط بهتر با همکاران سوق می دهد، بلکه رضایت بیشتری از کار خود خواهید یافت زیرا می دانید که در همسویی با بهترین حالت خود عمل می کنید.

با گذاشتن تمامیت خود الگوی تعهد در محل کار خود باشید. شما معیار رفتار مناسب و حرفه ای را در کل سازمان خود تعیین خواهید کرد. این پاداش ها به صورت احترام متقابل و پیشرفت سریع به دست خواهد آمد.

داشتن تعهد و کیفیت در کار، از جمله اصول اخلاقی قوی است که در هر زمان باید رعایت شود. صداقت و اعتماد، همانند سازگاری، اساسی در صداقت هستند.

با رعایت موارد فوق می توانید سیستم سازی را در سازمان خود ارتقا دهید و با استفاده از مهارت های کوچینگ این فرهنگ را در مجموعه ی خود پایه گذاری کنید.

اگر نیاز به مشاوره دارید میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و از راهنمایی های محمدرضا سلطانی، بیزینس کوچ حرفه ای استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید