ویژگی های یک مبلمان با کیفیت

وقتی نوبت به خرید مبلمان جدید می رسد، اولین چیزی که معمولا توجه شما را جلب می کند طراحی جذاب آن است.

در این مقاله از مقالات آموزشی کوچینگ صنعت مبلمان ، به بررسی ویژگی های یک مبلمان با کیفیت می پردازیم.

بسیاری از مبلمان ها ممکن است زیبا به نظر برسند، اما در عرض چند ماه شاهد افت کیفیت در آن ها هستیم.

در اینجا ما به شما کمک می کنیم تا با اطمینان و آگاهی کامل، مبلمان بخرید و روی چیزی سرمایه‌گذاری کنید که نه تنها عالی به نظر برسد، بلکه برای یک عمر ماندگار بماند. برای کمک به شما در انجام این کار، ما این نکات را در قالب پنج ویژگی کلیدی یک مبل با کیفیت ارائه می‌دهیم. برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب توجه کنید.

به منظور بررسی جزئیات بیشتر مواد به کار رفته در مبلمان، محمدرضا سلطانی ، اولین بیزینس کوچ تخصصی صنعت مبلمان ، راهکار های ویژه ای را به شما ارائه می دهد.

مواد قاب

هر مبل با کیفیتی نیاز به یک قاب خوش ساخت دارد که به آن اجازه دهد شکل و یکپارچگی کلی خود را حفظ کند. قاب، اسکلتی است که تمام قسمت‌های مبل را کنار هم نگه می‌دارد و به همین دلیل استحکام فوق‌العاده آن مسئله ی مهمی است. بسیاری از تولیدکنندگان از قاب های فلزی در طرح‌های معاصر خود استفاده می‌کنند، اما انتخاب صنعتگران سنتی، چوب سخت است، ماده‌ای که در طول تاریخ و تا به امروز به خوبی به مبلسازان خدمت کرده است. فریم های فلزی می توانند مستحکم باشند اما همچنین می توانند با تغییرات فصلی، مستعد اکسید شدن باشند. قالب های چوبی ارزان تر هستند اما فاقد استحکام فلز هستند. بسیاری از تولید کنندگان معتقدند که روش‌های سنتی قاب چوبی، بهترین انتخاب برای تولید یک مبلمان با کیفیت بالا هستند. چوب راش به دلیل استحکام و سهولت کار با آن در تولید قاب های چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. به زبان ساده، چوب راش با کیفیت، قاب بادوام و قابل اعتماد مبل ها را تضمین می کند. این درخت دارای یک تنه بلند و خم نشدنی با چند شاخه جانبی است که الوار های با دوامی از آن تولید می شود. بافت این نوع چوب، اجازه می دهد تا الوار شکل خود را در طول سال ها حفظ کند و دچار تاب خوردگی یا پیچ خوردگی نشود.

اتصالات قاب با کیفیت

در حالی که یک قاب محکم از چوب راش می تواند به شما در استحکام مبلمان کمک کند، نحوه اتصال هر قطعه به یکدیگر نیز اهمیت زیادی دارد. انجام اتصالات توسط صنعتگران متخصص می تواند استحکام و دوام قاب مبل را بیشتر کند. امروزه ماشین آلات پنوماتیک مدرن،  الوارها را به طور موثر با استفاده از منگنه های فلزی به یکدیگر متصل می کنند. این روش صرفه جویی در هزینه معمولا در تولید انبوه استفاده می شود. با این حال، شکی نیست که محصول به دست آمده از استحکام و دوام کمتری نسبت به روش سنتی اتصال الوار برخوردار است.

مواد پر کننده کوسن

کوسن ها پشتیبانی لازم را برای استراحت بیشتر و همچنین فرم و حجم دادن به مبل شما فراهم می کنند. شکل و ظاهر مبلمان تعیین می کند که از کدام پرکننده کوسن استفاده شود. متداول ترین آن ها فوم، پر و الیاف پلی استر هستند، هر کدام خواص خاص خود را دارد و کیفیت های مختلفی را ارائه می کنند. همچنین مواردی وجود دارد که از دو یا هر سه این مواد برای رسیدن به نتیجه مطلوب استفاده می شود.

فوم با کیفیت

فوم از مخلوط کردن مجموعه ای از مواد شیمیایی تشکیل می شود که خشک می شوند و سپس به شکل بلوک بزرگ مانند یک کیک اسفنجی بزرگ تبدیل می شوند. بزرگترین مزیت این ماده این است که حس نرمی را ایجاد می کند و در عین حال انعطاف دارد که اجازه می دهد پس از نشستن شخص روی مبلمان، شکل آن تغییر پذیر شود. سفتی یا نرمی مواد مورد استفاده در فوم، چگالی فوم حاصل را تعیین می کند. هر چه مواد بیشتر و هوای کمتری در فوم وجود داشته باشد، چگالی آن بیشتر می شود. در نتیجه برعکس آن نیز صادق است. به طور کلی، هر چه چگالی بیشتر باشد، فوم گرانتر و با کیفیت تر خواهد بود.

فوم مبل با کیفیت

الیاف پلی استر

پلی استر، موادی است که از مواد شیمیایی مبتنی بر روغن تولید می شود که دارای ویژگی های مختلفی است. در حالی که این مواد به خودی خود خاصیت ارتجاعی یا نرمی طبیعی ندارند اما وقتی تعداد زیادی به عنوان یک لایه با هم ترکیب شوند، به دلیل هوای محبوس شده بین رشته ها، چنین خواصی را به دست می آورند. بر خلاف فوم، الیاف پلی استر به طور خودکار پس از اعمال فشار، شکل قبلی خود را از سر نمی گیرند و نیاز به رسیدگی های منظم دارند.

پارچه

هنگامی که تمام جنبه های داخلی یک مبل با کیفیت مونتاژ شد، وقت آن است که موادی را که روی آن روکش می شود، در نظر بگیرید. این یکی دیگر از بخش‌های کلیدی در کنار هم قرار دادن یک مبلمان درجه یک است، زیرا هر چیزی که برای روکش مبلمان انتخاب می‌شود بر راحتی و ظاهر مبل نیز تأثیر می‌گذارد. انواع مختلفی از مواد وجود دارند که انتخاب خوبی برای مبلمان هستند، از جمله طیف وسیعی از چرم ها و پارچه ها.

یک راه خوب برای اندازه گیری کیفیت مبل، نگاه دقیق تر به تولید کننده یا شرکت سازنده آن است. متاسفانه اکثر مبل هایی که این روزها به تولید انبوه می رسند از حداقل استاندارد های لازم برخوردار نیستند که دلیل آن نیروی کار غیر ماهر است.

از سوی دیگر، مبلمان هایی که توسط تیمی از صنعتگران ماهر و با مواد درجه یک ساخته شده است، احتمال بیشتری دارد که محصول نهایی با کیفیت بالا تولید کنند، زیرا این افراد به دنبال گسترش نام تجاری خود هستند.

با در نظر گرفتن نکات بالا خواهید توانست در انتخاب مبلمان مورد نظر خود دقت بیشتری کنید تا از خرید خود پشیمان نشوید.

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره ی سایر نکات تخصصی درباره ی خرید یا تولید مبلمان هستید، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید