نحوه انتخاب بهترین پارچه مبلی

اولین چیزی که هنگام فکر کردن به خرید مبلمان به ذهن می رسد این است که چه رنگ پارچه ای را انتخاب کنید.

در این مقاله از مقالات آموزشی صنعت مبلمان ، به بررسی نحوه ی انتخاب پارچه ی مبلی می پردازیم.

در ادامه فاکتور های انتخاب بهترین نوع پارچه را بررسی می کنیم.

به منظور انتخاب بهترین پارچه برای تولید مبلمان های با کیفیت، محمدرضا سلطانی ، اولین بیزینس کوچ تخصصی صنعت مبلمان ، شما را راهنمایی می کند.

دوام پارچه

اهمیت دوام پارچه بسته به مبلمان و کاربرد آن، متفاوت است. همچنین در نظر داشته باشید که پارچه های متراکم تر، با دوام تر هستند. اگر در منزل از یک حیوان خانگی مراقبت می کنید، حتما پارچه یا چرم میکروفایبر را انتخاب کنید زیرا می تواند در مقابل سایش و پارگی مقاومت کنند. همچنین اگر مبل یا صندلی شما به صورت روزانه همیشه استفاده می شود، دوام پارچه آن را در اولویت قرار دهید.

سبک

پارچه ای را انتخاب کنید که مکمل مبلمان و دکوراسیون داخلی خانه شما باشد.

انتخاب آن باید با سبک و فضای مورد استفاده، هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال، پارچه سنتی یک انتخاب مناسب برای فضاهای سنتی و قدیمی است. این رویکرد به فضای شما اصالت می بخشد.

پارچه ای را انتخاب کنید که بازتاب سبک شما و حال و هوای فضا باشد.

رنگ 

این، اغلب اولین فاکتور شما هنگام خرید است. مطمئن شوید که رنگ انتخابی شما رنگی است که می توانید برای طولانی مدت آن را تحمل کنید. رنگ های خنثی معمولا امن ترین انتخاب ها هستند.

اگر بچه یا حیوان خانگی دارید از خرید انواع روشن آن خودداری کنید. همچنین رنگ های سرد و گرم بر روحیه ی اعضای خانه تاثیر مستقیم دارند. از خرید پارچه های مد روز خودداری کنید زیرا ممکن است پس از مدتی، قدیمی به نظر برسند.

انتخاب رنگ مبل

اگر به تازگی پروژه دکوراسیون منزل خود را شروع کرده اید، ابتدا یک ست مبلمان انتخاب کنید تا بتوانید اطراف آن را تزئین کنید.

بسیاری از طراحان، مبلمان هایی را ترجیح می دهند که با رنگ دیوار همخوانی داشته باشند.

رنگ کف فضای انتخابی نیز تاثیر زیادی در انتخاب رنگ مبل مناسب دارد.

در مورد رنگ مبل هم باید توجه کنید که رنگ هایی که به اصطلاح چرک تاب هستند و در واقع دیرتر کثیف و لک می شوند مانند رنگ های فیلی یا کاراملی، در اولویتند، چون این پارچه ها، بر اثر استفاده زیاد و پی در پی یا بازیگوشی کودکان دیرتر کثیف می شوند.

انواع تیره آن برعکس تصور عموم مردم، بد نیستند، این ما هستیم که چینش درست وسایل مکمل را بلد نیستیم.

چقدر می خواهید برای کیفیت پارچه مبل خود هزینه کنید؟

تعیین بودجه برای انتخاب پارچه مبل خود، احتمالا اولین قدم برای خرید آن است.

توجه داشته باشید که با در نظر گرفتن بودجه ی کمتر، انتخاب رنگ مورد نظر شما ممکن است به تعداد انگشت شماری محدود شود، در حالی که اگر بودجه بیشتری دارید، معمولا صدها رنگ و پارچه برای انتخاب وجود دارند.

حال با توجه به تمام جزئیات و پیچیدگی هایی که در راه خرید و انتخاب بهترین پارچه مبل در بازار وجود دارد، آیا اعتماد به گفته ی فروشنده ی پارچه یا تولید کننده مبل کافیست؟ یا راه های دیگری هم برای تشخیص کیفیت و اطمینان از خرید بهترین پارچه ممکن، وجود دارد؟

برای مبلمان سلطنتی و استیل بهترین نوع، پارچه سلطنتی است که اکثر قریب به اتفاق پارچه های سلطنتی بسیاری در بازار وجود دارند. برای انواع مبل راحتی پارچه های مخمل بهترین گزینه هستند و برای مبلمان ال شکل بهترین گزینه چرم می باشد، این نکته را هم به خاطر داشته باشید که چرم ها در فصول گرم سال باعث انتقال بیشتر گرما به بدن افرادی که از آن استفاده می کنند می شوند و به تبع در فصل های سرد سال، اگر روکش مبل تان از جنس چرم باشد دمای بدن شما را کاهش می دهد زیرا تمایل به جذب گرما دارد. هر چند انتخاب آن امریست سلیقه ای.

تراکم آن با کمی دقت حتی با دست کشیدن نیز قابل تشخیص است. پارچه های مبلی که تراکم بالاتری دارند سنگین تر هستند و در واقع وزن آن ها نشانه ی خوبی برای سنجش کیفیت آن هاست.

به تراکم پارچه مبل توجه کنید

اگر پارچه های مبلی از تراکم خوبی برخوردار نباشند در نشستن و برخواستن ها یا در جابجایی یا کشش یا قرار گرفتن اجسام تیز روی آن ها، خراشیده می شوند و به مرور از زیبایی آن ها کاسته شده و از بین می روند. شاید فکر کنید که کسی از جسم نوک تیز روی مبل استفاده نمی کند، درست است که ما اجسام را روی مبل قرار نمی دهیم اما این به این معنا نیست که لباس شما دکمه یا تیزی نداشته باشد.

کافی است بچه ای در خانه باشد و جسم نوک تیزی در دست داشته باشد که بلافاصله قصد داشته باشد به مبل صدمه ای بزند. به خاطر چند هزار تومان ارزان تر بودن، خودتان را از مبل با کیفیت با پارچه محکم و زیبا محروم نکنید.

برای تشخیص کیفیت بافت پارچه نیز دو راه به شما پیشنهاد می کنیم.
روش نخست برای تشخیص کیفیت بافت، این است که پارچه را چند بار و از چند جهت بکشید، پارچه ی مبلی که دارای بافت با کیفیت می باشد، کش نمی آید. البته فراموش نکنید که کش آمدن پارچه با نرمی آن فرق دارد.
راه دوم برای تشخیص کیفیت پارچه مبل، مقایسه ی آن با سایر پارچه های مبلی است. برای این کار پارچه ها را در مقابل نور قرار داده و کیفیت بافت پارچه ها را با هم مقایسه کنید.

خرید پارچه کشی مطلقا ممنوع!

اگر پارچه ای در دستان شما منعطف است و اصطلاحا کش می آید را برای همیشه به فراموشی بسپارید. این اشتباه فاحشی است که پارچه ای را برای مبلتان انتخاب کنید که پس از چند بار نشستن دفرمه شده و شکلش را از دست بدهد. قطعا کش داخل پارچه به مرور از بین می رود و دیگر قابلیت برگشت به حالت اولیه را نخواهد داشت.

اگر علاقه مند به تولید و فروش مبلمان های با کیفیت هستید، با ما در ارتباط باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید