راهنمای خرید مبل‌ های وارداتی

راهنمای خرید مبل های وارداتی

راهنمای خرید مبل‌های وارداتی حاوی نکاتی است که می‌تواند به شما در هنگام تصمیم‌گیری برای خرید کمک کند.

با استفاده از این راهنمای خرید، شما می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید. زیرا در بازار مبلمان ایران تنوع بسیار زیادی وجود دارد و ممکن است که شما دچار سردرگمی بشوید. در نتیجه در این مطلب قصد داریم راهنمای خرید مبلمان را به شکلی مناسب به شما ارائه کنیم.

بخشی از بازار مبلمان کشورمان متعلق به مبل‌های خارجی و وارداتی می‌باشد. مبل‌های وارداتی موجود در بازار از نظر قیمت، کیفیت و دوام دارای وضعیت یکسانی نیستند و این شما هستید که باید بهترین تصمیم را در این زمینه اتخاذ کنید.

مبلمان وارداتی و نکات مهم در خرید

با استفاده از این راهنمای خرید و با توجه به نکات خرید مبل خواهید فهمید که در زمان انتخاب باید به چه مسائلی توجه بیش‌تری داشته باشید. همچنین مقالات آموزشی محمدرضا سلطانی اولین بیزینس کوچ تخصصی از معتبر‌ترین راهنما‌ها در زمینه صنعت مبلمان است.

1) مراقب اجناس فیک باشید

در ابتدا و در هنگام استفاده از راهنمای خرید مبلمان واردتی لازم است این نکته را بدانید که مبلمان‌های زیادی در بازار وجود دارند که با اسم مبل وارداتی فروخته می‌شوند، اما در واقع تولید داخل ایران می‌باشند. البته این جمله به این معنا نیست که تولیدات داخلی دارای کیفیت مناسبی نیستند، اما قرار نیست شما مبل ایرانی بخرید و قیمت مبل‌های خارجی و وارداتی را پرداخت کنید.

به طور کلی قیمت انواع مبل وارداتی و خارجی نسبت به محصولات داخلی بالاتر می‌باشد و همین موضوع باعث می‌شود که تعدادی از فروشندگان مبلمان با انگیزه دریافت سود بیش‌تر مبلمان‌های داخلی را به اسم مبل‌های خارجی و وارداتی به فروش برسانند. یکی از نکات خرید مبل خارجی این است که برای خرید به سراغ مجموعه‌های مبلمانی معتبر بروید.

2) گول مبل‌های وارداتی ارزان را نخورید

به طور کلی مبل‌های وارداتی با کیفیت نسبت به محصولات مشابه داخلی دارای قیمت‌های بالا‌تری هستند. در زمان پرداختن به راهنمای خرید مبل‌های وارداتی، لازم است این نکته را به شما بگوییم که در زمان خرید نباید گول قیمت‌های پایین برخی از مبل‌های وارداتی را بخورید.

توجه به کیفیت و قیمت در راهنمای خرید

در حالت کلی مبل‌های وارداتی که دارای قیمت‌های پایینی بوده و در بازار عرضه می‌شوند، ممکن است کیفیت مناسبی نداشته و خیلی زودتر از چیزی که انتظار دارید، دچار مشکل ‌شوند. همچنین ممکن است کار‌های فیک و تقلبی ‌باشند که به اسم مبل خارجی قرار است به شما فروخته شوند. قبل از تصمیم به خرید مبل، بهتر است اطلاعات کلی در مورد قیمت انواع مبل خارجی و ایرانی به دست بیاورید.

3) ضمانت‌های مبل‌های خارجی

یکی از مهم‌ترین نکات خرید مبل، توجه به بحث ضمانت است که لازم می‌باشد در زمان ارائه راهنمای خرید، به آن توجه شود. برند‌های معتبر و با کیفیت دنیا محصولات خود را با ضمانت‌های مناسب به دست مشتریان می‌رسانند. این ضمانت‌ها نشان دهنده کیفیت و دوام مناسب محصولات می‌باشد که می‌تواند تا حد زیادی خیال شما را از بابت انتخابتان راحت کند. در نتیجه در زمان خرید مبل‌های وارداتی به بحث ضمانت هم توجه کافی داشته باشید.

4) توجه به کیفیت محصولات وارداتی

اگر به کیفیت و قیمت انواع مبل در بازار توجه کنید متوجه خواهید شد که از نظر قیمت و کیفیت محصولات مختلف وارداتی در بازار عرضه می‌شوند، اما تنها وارداتی بودن مبلمان دلیلی بر مناسب بودن کیفیت آن نمی‌باشد.

پایین بودن کیفیت رابطه مستقیمی با کاهش طول عمر مبلمان خواهد داشت و به طور حتم شما دلتان نمی‌خواهد که انتخاب یک مبلمان با کیفیت پایین شما را در آینده پشیمان کند. در این بخش از راهنمای خرید مبل به مواردی در ارتباط با کیفیت مبلمان وارداتی خواهیم پرداخت که در زمان انتخاب لازم است که آن‌ها را مورد توجه قرار دهید.

الف) پارچه استفاده شده در مبلمان

برای روکش مبلمان‌های داخلی و خارجی از انواع مختلفی پارچه استفاده می‌شود. در زمان انتخاب یکی از نکات مهم راهنمای خرید مبل که باید مد نظر داشته باشید، کیفیت پارچه در ساخت مبلمان می‌باشد.

پارچه موجود برای ساخت مبلمان باید مقاومت مناسبی داشته باشد. علاوه بر مقاومت پارچه‌ای که در ساخت مبل استفاده می‌کنید، لازم است که دارای رنگ ثابت بوده و پرز ندهد. اگر به این موارد توجه نکنید بعد از مدتی مجبور خواهید شد که روکش مبلمان خود را تعویض کنید.

ب) توجه به کیفیت فوم

توجه به کیفیت فوم نیز نکته مهمی است که در راهنمای خرید مبلمان خارجی باید به آن بپردازیم. یکی از بخش‌های مهم مبلمان، فوم یا همان اسفنجی می‌باشد که در آن استفاده می‌شود. فوم استفاده شده لازم است که دارای کیفیت بالایی بوده و بهتر می‌باشد که از فوم سرد در زمان ساخت استفاده شود.

اگر قسمتی از مبل را فشار دادید و آن قسمت خیلی سریع به حالت اولیه برگشت، فوم سازنده آن از نوع فوم سرد می‌باشد؛ در غیر این صورت فوم گرم در ساختار آن است.

5) کیفیت چوب موجود در مبلمان

در نهایت آخرین نکته‌ای که در زمان تست کیفیت مبلمان باید به آن توجه کنید، جنس و کیفیت چوبی می‌باشد که در ساخت مبلمان‌های وارداتی از آن استفاده می‌شود. توجه به کیفیت چوب موجود در ساخت مبلمان یکی از نکات مهم راهنمای خرید مبل می‌باشد. کیفیت و نوع چوبی که در آن به کار می‌برند، مهم‌ترین عامل در استحکام و دوام مبلمان به حساب می‌آید.

6) مناسب بودن طراحی و اندازه مبلمان وارداتی

طراحی و اندازه مبل با توجه به محلی که قرار است از آن استفاده کنید، در راهنمای خرید مبل دارای اهمیت بسیار زیادی می‌باشد. فرقی نمی‌کند قصد خرید مبل ایرانی یا خارجی را داشته باشید؛ به هر حال قبل از انتخاب باید اندازه فضایی که قرار است در آن‌جا از مبل استفاده کنید را در نظر داشته باشید، در غیر این صورت به مشکل بر خواهید خورد.

اهمیت مناسب بودن طراحی و اندازه مبمان وارداتی در راهنمای خرید

امکان خرید انواع مبل وارداتی برای شما وجود دارد، اما لازم است که طراحی مبل انتخابی با دکوراسیونی محلی که قرار است از آن استفاده ‌کنید؛ دارای تناسب و نوعی هماهنگی باشد. ممکن است شما هزینه بالایی را برای خرید مبلمان یک برند مطرح خارجی پرداخت کنید. اما اگر همین مبلمان از نظر اندازه و طراحی با محیط تناسب نداشته باشد، بخش قابل توجهی از زیبایی خود را از دست خواهد داد.

همچنین شما نمی‌توانید در آینده از انتخابی که انجام داده‌اید، رضایت کاملی را داشته باشید. علاوه بر مناسب بودن اندازه و طراحی؛ به راحتی مبل هم توجه داشته باشید. چرا که راحتی مبل یکی از مهمترین فاکتور‌ها به حساب می‌آید.

برای کسب اطلاعات بیش‌تر در زمینه خرید مبل‌های وارداتی و راهنمای آن، می‌توانید با محمدرضا سلطانی اولین بیزینس کوچ تخصصی ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید