برند‌های فیک مبلمانی

برند‌های فیک مبلمانی

برند‌های فیک در کسب و کار‌های مختلف بخشی از بازار را در اختیار گرفته‌اند. این محصولات تقلبی که با اسم برند‌های خوشنام به فروش می‌رسند، می‌توانند آسیب‌های قابل توجهی را به بخش‌های مختلف صنعت مبلمان وارد کنند.

برند‌های فیک دارای تاریخچه طولانی مدتی هستند. انگیزه‌های مختلفی برای خرید و فروش محصولات فیک وجود دارد، اما لازم است به این نکته توجه داشته باشید که در نهایت راه‌اندازی یک کسب و کار بر پایه عرضه محصولات فیک نمی‌تواند موفقیت‌های طولانی مدت را برای شما به همراه داشته باشد.

به طور کلی محصولات فیک با انگیزه‌های مختلفی توسط عرضه‌کنندگان فروخته می‌شود و در بسیاری از موارد خریداران هم از عدم اعتبار کافی محصول اطلاع دارند اما باز هم نسبت به خرید آن تمایل نشان می‌دهند. در این مطلب قصد داریم در مورد برند‌های فیک مبلمان و آسیب‌های ناشی از آن صحبت کنیم.

شما می‌توانید برای یادگیری بهترین ترفند‌های فروش مبلمان و راز‌های مهم صنعت مبلمان به مقالات آموزشی محمدرضا سلطانی اولین بیزینس کوچ تخصصی مراجعه نمایید.

دلایل تمایل مشتریان به خرید برند‌های فیک

برند‌های فیک مبلمان، امروزه در تعداد زیادی از مغازه‌های مبل فروشی وجود دارند و به دست خریداران می‌رسند. اما سوال اصلی این است که مردم چرا اقدام به خرید کالا‌های فیک می‌کنند؛ در حالی که برند‌های مطرح مبلمان راحتی و انواع دیگر مبلمان در کشورمان وجود دارد؟ برای تمایل به خرید کالا‌های فیک دو دلیل اصلی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

بررسی علل خرید مشتریان از برند‌های فیک

1) قیمت پایین‌تر

مهم‌ترین خصوصیت برند‌های فیک نسبت به برند‌های اصلی، قیمت پایین‌تر است و اصلی‌ترین دلیل جذابیت این نوع از برند‌ها می‌باشد. مطمئنا در زمان تولید یک برند فیک مبلمانی، از مواد اولیه با کیفیت پایین استفاده می‌شود. در نتیجه قیمت نهایی کالا تا حد قابل توجهی نسبت به برند‌های اصلی پایین‌تر می‌باشد و همین قیمت پایین استفاده از کالا‌های فیک را برای مصرف‌کننده جذاب خواهد کرد.

۲) عدم آگاهی از فیک بودن برند

در کنار قیمت پایین، بسیاری از خریدارانی که از برند‌های فیک استفاده می‌کنند؛ در واقع از فیک بودن کالایی که می‌خرند، اطلاع ندارند. متاسفانه دیده می‌شود که تعدادی از عرضه‌کنندگان برای به دست آوردن سود‌های بیش‌تر، مبلمان‌های فیک را به جای برند‌های مطرح مبلمان راحتی و دیگر انواع مبلمان به فروش می‌رسانند. در واقع این عرضه‌کنندگان با تقلب و دروغ گویی، مشتریان خود را فریب می‌دهند و برند‌های تقلبی را به آن‌ها می‌فروشند.

ویژگی‌های برند‌های فیک مبلمانی

در مورد ویژگی ارزان بودن برند‌های فیک صحبت کردیم، اما در کنار این ویژگی؛ برند‌های تقلبی دارای ویژگی‌های منفی زیادی هستند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

الف) کیفیت پایین و دوام کم

مطمئنا محصولات فیک نسبت به محصولات اصلی کیفیت و دوام بسیار پایین‌تری خواهند داشت. در ساخت مبلمان‌های فیک از مواد با کیفیتی استفاده نمی‌شود و کیفیت ساخت نیز نسبت به محصولات اصلی بسیار کم‌تر می‌باشد. برند‌های تقلبی مبلمان، محصولاتی را روانه بازار می‌کنند که عمر کوتاهی دارند و در بسیاری از موارد؛ خریداران خیلی زود از انتخابی که داشته‌اند پشیمان خواهند شد.

ب) عدم وجود ضمانت‌های واقعی و مناسب

برند‌های مطرح مبلمان راحتی و دیگر انواع مبل در ایران محصولات خود را با ضمانت‌های معتبری در بازار عرضه می‌کنند و اگر مشکلی برای محصولات‌شان در زمان‌های معین به وجود بیاید؛ خریداران می‌توانند از این ضمانت‌ها به خوبی استفاده کنند. اما برند‌های فیک مبلمانی به طور کلی فاقد ضمانت می‌باشند و یا ضمانت‌های ارائه موجود برای این برند‌ها واقعی نمی‌باشد. با توجه به کیفیت پایین و همچنین عدم وجود ضمانت مناسب، خریداران با مشکلات جدی در این زمینه مواجه خواهند شد

اعتبار کم برند‌ها و آسیب به مجموعه‌ مبلمانی

محصولات فیک و تقلبی آسیب‌های مختلفی را به بخش‌های مختلف مجموعه‌های مبلمانی وارد می‌کنند. فرقی نمی‌کند شما یک تولید‌کننده مطرح مبلمان باشید و یا در بخش فروش و عرضه فعالیت کنید، به هر حال حرکت شما به سمت تولید و عرضه برند‌های فیک می‌تواند آسیب‌های مختلفی را برای کسب و کار شما به همراه داشته باشد که در ادامه برخی از آن‌ها را توضیح خواهیم داد. شما به عنوان یک فعال در زمینه مبلمان لازم است که از آسیب‌های برندهای فیک و تقلبی اطلاع داشته باشید.

۱) از دست دادن اعتماد مشتریان

مهم‌ترین‌ترین سرمایه هر کسب و کاری، اعتماد مشتریان می‌باشد. سرمایه بزرگی که با عرضه مبلمان‌های فیک، خیلی سریع‌تر از چیزی که فکرش را هم بکنید؛ از بین خواهد رفت. حتی اگر شما به عنوان عرضه‌کننده بهترین برند مبل راحتی ایرانی و دیگر انواع مبل، کسب و کار پر رونقی را داشته باشید، عرضه برند‌های تقلبی می‌تواند در زمان کوتاهی همه زحمات شما را هدر بدهد.

۲) سود کوتاه مدت و ضرر‌های بلند مدت

عرضه برند‌های فیک و تقلبی با توجه به قیمت خرید پایینی که دارند، می‌توانند سود‌های زود گذری را برای کسب و کار شما به همراه داشته باشند. اما مطمئنا بعد از مدتی ضرر‌های عرضه این نوع از مبلمان خیلی بیش‌تر از سودی خواهد بود که به آن دست پیدا کرده‌اید. به شما توصیه می‌کنم اگر به دنبال دریافت سود طولانی مدت و رشد پایدار در کسب و کار هستید، عرضه ‌بهترین برند مبل راحتی ایرانی و خارجی را در برنامه کاری خود جایگزین برند‌های فیک کنید.

۳) آسیب به برندینگ شما

برای افرادی که در زمینه مبلمان فعال هستند، برندینگ نقش بسیار مهمی در رشد و پیشرفت کسب و کار دارد. شما اگر می‌خواهید در زمینه کاری خود به موفقیت برسید، لازم است که برند کسب و کار فروشگاه خود را به برندی معروف و قابل اعتماد تبدیل کنید.

تاثیرات برند‌های فیک در کسب و کار مبلمان

سرمایه‌گذاری بر روی برندینگ می‌تواند در آینده سود بسیار سرشاری را عاید شما کند. اما استفاده از برند‌های فیک مبلمانی باعث خواهد شد که برند شما به عنوان یک عرضه‌کننده مبلمان نتواند رشد خوبی داشته باشد.

در جا زدن صنعت مبلمان با وجود برند‌های نامعتبر

در نهایت باید به شما بگوییم که متاسفانه در حال حاضر شاهد وجود انواع برند‌های فیک ایرانی و خارجی در بازار مبلمان کشور هستیم. وجود این برند‌ها در قدم اول بیش‌ترین آسیب را به تولید‌کنندگان برند‌های با کیفیت خواهد زد. افرادی که برای تولید مبلمان مرغوب و با کیفیت تلاش کرده‌اند، بخش مهمی از بازار را به دلیل وجود برند‌های تقلبی از دست می‌دهند.

برند‌های تقلبی عامل بدنامی برند‌های ایرانی است و در نتیجه کاهش صادرات را به همراه دارد. در نهایت وجود این برند‌ها باعث درجا زدن صنعت مبلمان در کشورمان می‌شود. برای آشنایی با برند‌های فیک و تاثیر آن در کسب و کار خود، می‌توانید با محمدرضا سلطانی اولین بیزینس کوچ تخصصی ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید