نیچ مارکتینگ در صنعت مبلمان

به کار گیری نیچ مارکتینگ در صنعت مبلمان

نیچ مارکتینگ برای به وجود آوردن یک کار موفق در حوزه صنعت مبلمان، سبقت از رقبا و ایجاد یک بازار خاص و موقعیت ویژه برای مخاطبان برند تجاری، امری مهم به شمار خواهد رفت.

از زمانی که تصمصیم به خلق محصول خاصی در صنعت مبلمان در ذهن شما تداعی شود، تا زمان شروع یک بازار با نام نیچ مارکتینگ شروع خوبی در این حوزه کاری برای برند تجاری شما رقم خواهد خورد.

شناسایی یک بازار خاص، که شما توانایی تسلط را بر آن بخش در تولید و فروش مبلمان را داشته باشید و جذب مخاطبان خاص؛ به عنوان مشتری نکته قابل توجه خواهد بود.

در این مطلب، ما درباره اینکه نیچ مارکتینگ چیست، چگونگی خلق محصول و البته شناسایی نیاز به خلق، را در صنعت مبلمان به شما ارائه خواهیم داد، در صورت علاقه‌مندی به این موضوعات با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

تعریف مفهوم نیچ مارکتینگ

نیچ مارکتینگ در واقع بخشی کوچک، از یک بازار بزرگ است. این بخش و گوشه بازار بزرگ، به نیاز‌های گروهی خاص از مشتریان توجه ویژه نشان خواهد داد. در حوزه صنعت مبلمان گوشه‌ها و بخش‌های بسیاری وجود دارد. به عنوان نمونه تولیدی مبلمانی که فقط مبلمان سلطنتی یا مبلمان به شکل ال در طرح‌ها و رنگ‌ها متعدد تولید و به فروش می‌رساند.

در تقسیم‌بندی جاویژه، مخصوصا در صنعت مبلمان، ساده‌ترین روش‌ها برای نیچ مارکتینگ شامل موارد زیر خواهد شد.

بر اساس قیمت محصول: کالای لوکس، متوسط و ارزان، محصول با تخفیف

بر اساس جمعیت‌شناسی: مرد و زن، سن، میزان تحصیلات، میزان درآمد

مطابق کیفیت محصول: دست ساز بودن، بیمه

طبق اصول روانشناسی: ارزش، نگرش و علاقه

بر اساس جغرافیا منطقه: اهل کشور، شهر، محله و منطقه خاص

استراتژی نیچ مارکتینگ در هر کاری علی الخصوص کسب و کار مبلمان، انتخاب و در ادامه تمرکز به آن بخش انتخاب شده در ارائه خدمات به مخاطب، خاص خواهد بود تا بعد از مدتی از دیگر رقبا پیشی بگیرید.

نیچ مارکتینگ و توجه به ۷ بخش اساسی

اگر علاقه‌مند به فعالیت در صنعت مبلمان هستید، با خلق یک محصول در ذهن و تبدیل آن به واقعیت، شروع یک بازار مناسب و در ادامه تحقیق برای پیدا کردن محصول متناسب با آن بازار، درصد موفقیت شما را در حوزه کاری مبلمان افزایش خواهد داد.

در ادامه مطلب، 7 بخش از جاویژه در مبلمان را به شما توضیح خواهیم داد تا این نکته مهم که چگونه می‌توان با تمرکز به یک بخش کوچک از بازار بزرگ صنعت مبلمان موفق شد را برای شما تبیین کنیم.

بیان این بخش‌ها به معنی توجه فقط به این 7 بخش نخواهد بود، شما به سادگی و راحتی می‌توانید در جهت عکس، عمل کنید تا فرصت ویژه خود را شکل دهید. اما 7 نمونه جاویژه شامل مصرف‌کننده آگاه، صاحبان حیوانات خانگی، مسافر، گیمر، صاحب خانه، دور کاری و محله است.

7 بخش اساسی در نیچ مارکتینگ مبلمان

توجه به هر کدام از این 7 بخش و ارائه محصولی باکیفیت و متناسب با نیاز مخاطب، سبب فروش بیش‌تر و در ادامه معروف شدن برند تجاری شما در صنعت مبلمان خواهد شد.

حضوری موفق در نیچ مارکت مبلمان

از طریق برنامه‌ریزی و استراتژی نیچ مارکتینگ در بازار رقابتی مبلمان، برای خود می‌توانید یک جایگاه ویژه تشکیل دهید. برای حضور موفق باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید، این نکات شامل موارد زیر است:

1) تداوم در تحقیق جهت کسب اطلاعات

در صنعت مبلمان؛ بازاریابی یعنی این که مشخص کنید، در این حوزه کاری شما موفق خواهید شد یا خیر. در جاویژه با وجود کوچک بودن، به اندازه‌ای بزرگ خواهد بود که شما در عرصه مبلمان به سود برسید. این تحقیق و جستجو مرحله نیست که یک بار انجام دهید؛ همواره باید برای به دست آوردن اطلاعات تازه و جدید تلاش کنید.

2) برخورداری از دانش کافی

اگرفعالیت شما در نیچ مارکتینگ صنعت مبلمان است، با درک صحیح و برخورداری از دانش این صنعت، مطمئنا موفق خواهید شد.  شما می‌توانید برای کسب دانش کافی در این زمینه از منابع مختلفی بهره گیرید که یکی از این منابع؛ مقالات آموزشی محمدرضا سلطانی اولین بیزنس کوچ تخصصی می‌باشد.

3) فرآیند تطبیق‌پذیری

شما در عرصه تولید و فروش مبلمان، بایستی استراتژی نیچ مارکتینگ را داشته باشید و مناسب با مشتریان خود، راه و روشی انتخاب کنید. گاهی استفاده از‌ایمیل و گاهی بهره بردن از ویدیو، برای برقراری ارتباط با مشتریان مناسب است.

آغاز نیچ مارکتینگ صنعت مبلمان در چند قدم

با ایجاد یک جاویژه در صنعت مبلمان، به پیشرفت خود در این حوزه و فروش بیش‌تر دست پیدا کنید. برای ایجاد این نیچ مارکتینگ، چند مرحله را باید طی کنید.

در ابتدا کار در تولید و فروش مبلمان، با راه‌اندازی وب سایت شرع کنید و هزینه چندانی هم در این زمینه انجام ندهید. راه‌اندازی یک قالب و سرویس برای مدیریت محتوا، نظیر وردپرس کفایت خواهد کرد.

در مرحله بعد تولید محتوا انجام دهید و آن را منتشر کنید، تولید محتوا در عرصه تولید و فروش مبلمان را می‌توانید خود بر عهده بگیرید یا آن که از شخصی برای انجام کار دعوت به عمل‌آورید. محتوا ارزشمند تولید کردن، سخت و زمان بر خواهد بود ولی مطمئن باشید ارزش خواهد داشت.

مرحله بعد بهینه‌سازی سایت در حوزه صنعت مبلمان خواهد بود. این کار را نیز خود یا شخص دیگری قادر به انجام آن خواهد بود و سئو سایت؛ فرآیندی است که بایستی همیشه انجام گیرد.

اقدامات لازم جهت شروع نیچ مارکتینگ در حوزه مبلمان

بدون فعالیت در فضای مجازی، امکان موفقیت در جاویژه برای شما فراهم خواهد بود ولی بدون تولید محتوا جذاب، بخش بزرگی از مشتریان خود را از دست خواهید داد.

تولید محصول از دیگر مراحل جاویژه، در صنعت مبلمان است. اگر در بخش تحقیقات به درستی عمل کرده باشید، تولید محصولات شما در صنعت مبل برای شما سودآور خواهد بود.

در مرحله آخر؛ ترافیک سایت مبلمان خود را به فروش تبدیل کنید. تبدیل مخاطب به مشتری را نرخ تبدیل گویند؛ تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا با تولید محتوا جذاب و سئو سایت مبلمان خود، میزان این نرخ تبدیل را افزایش دهید. سعی کنید تا با مشتریان و مخاطبان خود ارتباط مستمر و طولانی داشته و به آن‌ها حس ارزشمند بودن ارائه دهید.

نیچ مارکت، راهکاری جهت سبقت از رقبا

اگر بتوانید در صنعت مبلمان جاویژه خود را به وجود‌آورید، نیاز مخاطبان خاص خود را پاسخ دهید و ارتباط بیش‌تری با مخاطبان خود داشته باشید؛ در این بازار از رقبا پیشی خواهید گرفت.

در صورتی که در عرصه تولید و فروش مبلمان در نیچ و جاویژه خود موفق عمل کنید؛ بسیاری از افراد بعد از مدتی مجدد خرید خود را تکرار خواهند کرد.

بنابراین تعامل بیش‌تری بین خود و مخاطبان خود ایجاد کنید تا برای خرید دوباره مبل به شما مراجعه کنند. همچنین در بحث قیمت‌گذاری، به دلیل وجود تعداد کم رقیبان؛ شرایط بهتری نصیب شما خواهد شد.

برای آشنایی بیش‌تر با نیچ مارکتینگ و کاربرد آن در صنعت مبلمان می‌توانید از طریق برقراری ارتباط با محمدرضا سلطانی اولین بیزنس کوچ تخصصی نسبت به گرفتن مشاوره در این زمینه اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید