مبل فروش متخصص

مبل فروش متخصص

مبل فروش متخصص کسی است که با انواع نکات و راهکار‌ها برای افزایش فروش مبلمان آشنایی دارد. همچنین در هنگام ملاقات با مشتریان، از آن‌ها استفاده می‌کند.

ترفند‌های فروشندگی دارای تنوع زیادی می‌باشند و یک فروشنده مبلمان  می‌تواند با استفاده از این ترفند‌ها به فروش بیش‌تری دست پیدا کند. در این مطلب قصد داریم  برخی از نکات و راهکار‌هایی را ارائه کنیم که می‌تواند شما را به یک مبل فروش متخصص و حرفه‌ای تبدیل کند.

ویژگی‌های یک فروشنده مبلمان ماهر

یکی از بهترین منابع برای یادگیری ترفند‌های فروشندگی مبلمان؛ مقالات آموزشی محمدرضا سلطانی اولین بیزنس کوچ تخصصی می‌باشد. موارد مهمی که درتخصص یک فروشنده مبلمان حائز اهمیت است، شامل موارد زیر می‌باشد:

1) عاشق محصولات خود باشید

مبل فروش متخصص در درجه اول باید خود، محصولاتی که ارائه می‌دهد را دوست داشته باشد. زمانی که قصد دارید یکی از مبلمان‌های خود را معرفی کنید، سعی کنید علاقه خود را به آن مبلمان خاص نشان دهید. کمی هیجان داشته باشید و با انرژی مثبت در مورد خصوصیات مبلی که می‌خواهید بفروشید صحبت کنید. این حس علاقه و انرژی مثبت به مخاطب شما انتقال خواهد یافت و شانس شما برای فروش، بیش‌تر می‌شود.

2) هرگز عجله نکنید

فروختن مبلمان لذت بخش است، چرا که کسب سود و رشد کسب و کار شما به آن وابسته می‌باشد. بدون شک شما دوست دارید که هر چه زودتر به مراحل پایانی فروش برسید؛ اما این نکته را به یاد داشته باشید که نباید برای فروش عجله کنید. یک مبل فروش متخصص می‌داند که عجله باعث خواهد شد که مشتری احساس خوبی نداشته باشد و ممکن است شانس فروش به طور کامل از بین برود. فروشنده مبلمان  باهوش می‌داند که نباید مشتری را وادار کند که هر چه زودتر خرید کند، بلکه به مشتری فرصت فکر کردن و تصمیم‌گیری می‌دهد.

3) خوش قول و صادق باشید

همانطور که گفتیم ترفند‌های فروشندگی دارای تنوع بسیار زیادی می‌باشند، اما یکی از مهم‌ترین نکات این است که اولا خوش قول باشید و دوما با مشتری با صداقت رفتار کنید. این موارد باعث خواهند شد که شما تبدیل به یک مبل فروش موفق شوید؛ چرا که می‌توانید اعتماد مشتریان را به دست بیاورید.

اگر به مشتری قولی را می‌دهید، حتما به آن عمل کنید. اگر زمانی مرتکب اشتباهی شدید، تقصیر خود را پذیرفته و عذر خواهی کنید. ایجاد روابط محترامانه و صادقانه رمز موفقیت شما در افزایش فروش مبلمان خواهد بود.

4) ویژگی‌های مثبت مبلمان‌های خود را بشناسید

اگر می‌خواهید که به یک مبل فروش موفق تبدیل شوید؛ لازم است که ویژگی‌ها و مزایای محصولاتی که عرضه می‌کنید را شناخته و آن‌ها را به اطلاع مشتریان برسید. به عنوان مثال اگر مبلمانی دارید که قیمت آن نسبت به فروشگاه‌های دیگر پایین‌تر است، این ویژگی را به اطلاع مشتریان برسانید.

شناسایی ویژگی های محصول توسط مبل فروش

اگر بتوانید این کار را با ارائه دلیل و مدرک انجام دهید، تاثیرگذاری بیش‌تری خواهد داشت. اگر در مبلمانی که به مشتری معرفی می‌کنید از پارچه‌ای خاص و ارزشمند استفاده شده، شما باید به خوبی خصوصیات پارچه استفاده شده را شناخته و آن را برای مشتری توضیح دهید.

تکیه بر ویژگی‌های مثبت یک محصول یکی از ترفند‌های موثر فروش می‌باشد و شما به عنوان یک فروشنده مبلمان لازم است که تسلط کافی بر روی ویژگی‌های مثبت و مزایا محصولی که ارائه می‌کنید داشته باشید.

5) زبان بدن را بشناسید

یکی از مهارت‌هایی که می‌تواند یک فروشنده معمولی و یک فروشنده متخصص را از هم متمایز کند؛ توانایی و درک زبان بدن مشتریان است. بسیاری از مشتریان خواسته و احساسات خودشان را با استفاده از زبان بیان نمی‌کنند. اما یک مبل فروش متخصص با استفاده از شناخت زبان بدن می‌تواند اطلاعات زیادی را از خواسته و احساسات مشتریان خود به دست آورد.

شما به عنوان یک مبل فروش با یادگیری زبان بدن می‌توانید شانس خود را برای فروش در هر ملاقات با مشتریان افزایش دهید. شناخت و توجه به زبان بدن مشتریان، یکی از ترفند‌های فروشندگی مهم به حساب می‌آید.

6) به مشتریان خود کمک کنید

اگر می‌خواهید که به یک فروشنده مبلمان حرفه‌ای و متخصص تبدیل شوید؛ سعی کنید کمک کردن به دیگران را نسبت به فروش در اولویت قرار دهید. در این حالت بدون شک فروش بیش‌تری را تجربه خواهید کرد. به این موضوع فکر کنید که شما قرار است با فروش مبلمان به مشتریان خود کمک کنید که در محیط خانه احساس راحتی بیش‌تری را تجربه کنند. تمام تلاشتان را انجام دهید که به مشتریان خود کمک کنید که با توجه به شرایطی مانند میزان فضا، دکوراسیون، بودجه و… بهترین انتخاب را داشته باشند.

اگر واقعا با این نیت با مشتریان ملاقات کنید؛ شک نداشته باشید که آن‌ها قصد و نیت شما را درک خواهند کرد و این موضوع ارزش زیادی برای آن‌ها خواهد داشت. سوال فروشنده مبل از مشتری دارای اهمیت بسیار زیادی می‌باشد و می‌تواند نیاز‌ها و خواسته‌های مشتریان را مشخص کند. با دانستن نیازها و خواسته‌ها است که می توانید به مشتریان خود کمک کنید.

7) بیش‌تر از حرف زدن گوش بدهید

یکی از ایرادات فروشندگان مبلمان این است که به محض ملاقات با مشتری شروع به توضیح دادن و تعریف از مبلمان‌های خود می‌کنند. عطش برای به نتیجه رساندن یک مذاکره فروش در بسیاری از موارد باعث می‌شود که این افراد به مشتری اجازه ندهند که خواسته‌ها و نیاز‌های خود را بیان کند. در چنین حالتی مشتری احساس خواهد کرد که فروشنده تنها به دنبال فروش اجناس خود است و توجهی به خواسته‌های آن‌ها ندارد.

گوش دادن به مشتریان یکی از مهارت های مبل فروش متخصص

سعی کنید بیشتر از حرف زدن، این شما باشید که به حرف‌های مشتری گوش می‌دهید. اگر می‌خواهید به یک مبل فروش متخصص و موفق تبدیل شوید باید یاد بگیرید که به مشتریان بفهمانید که شنیدن خواسته‌های آن‌ها و رفع نیازشان برای شما بسیار مهم و با ارزش می‌باشد.

8) منعطف باشید

شما به عنوان یک مبل فروش ممکن است در طول یک روز با انواع و اقسام مشتریان سر و کله بزنید. اما اگر می‌خواهید یک مبل فروش موفق باشید؛ لازم است که در زمان کار انعطاف‌پذیر باشید. به عنوان مثال یک مشتری ممکن است که با چند سوال به مرحله تصمیم‌گیری برای خرید برسد. در نقطه مقابل ممکن است شما مشتریانی را ملاقات کنید که دقایق زیادی از وقت شما را با سوال‌هایی که می‌پرسند بگیرند.

انعطاف‌پذیری در فروش مبلمان به این معنی است که شما بتوانید به هر دو گروه به شکل مناسبی رسیدگی کنید بدون اینکه کلافه و بی‌حوصله شوید. یک مبل فروش متخصص این توانایی را دارد که در زمان برخورد با انواع مشتریان و مواجه شدن با رفتار‌های مختلف بتواند آرامش و خونسردی خود را حفظ کند و به خوبی مذاکره فروش را پیش ببرد.

برای اینکه یک مبل فروش متخصص شوید، پیشنهاد می‌کنیم با محمدرضا سلطانی اولین بیزنس کوچ تخصصی ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید