دورکاری و 6 مزیت فوق العاده آن

دورکاری و مزایای آن

هر چالش و مشکلی می تواند تبدیل به فرصتی برای پیشرفت شود.

شاید به نظر شما این جمله تنها یک شعار باشد اما افراد بسیاری بودند و هستند و خواهند بود که از چالش ها مانند پله ای برای رشد و ترقی خود استفاده کرده اند.

این افراد همچنان در کسب و کار خود در دسته افراد موفق قرار دارند. مشکلات همیشه وجود دارند و تصمیم نهایی برای شیوه برخورد با آن ها با شما است. شما می توانید از آن ها برای پیشرفت استفاده کنید یا دست از تلاش بکشید و ترس بر شما غلبه کند.

هیچ چالشی با دست روی دست گذاشتن و هیچ کاری نکردن رفع نمی شود. یک مثال واضح و قابل لمس برایتان میزنم: بیماری که نزدیک به یک سال است که تمام مردم را درگیر کرده است و حتی باعث بسته شدن بسیاری از کسب و کارها شده است. بسیاری از کارمندانی که در این کسب و کارها حضور داشتند از کار بیکار شدند و مجبور به خانه نشینی شدند.

اما عده ای هم توانستند با وجود این بحران روز به روز میزان سهم بازار خود را گسترش دهند، یا حتی پرسنلی که درآمد خود را افزایش دادند. این چطور امکان دارد؟

رویکردی که به تازگی رواج پیدا کرده است و توانسته به افراد بسیاری کمک کند دورکاری است.

در این مقاله با 6 مزیت دورکاری آشنا خواهیم شد.

دورکاری رشد را افزایش می دهد یا چالش؟

در این مدت اخیر شاهد رشد پدیده دورکاری بوده ایم که البته تنها دلیل آن نمی تواند انتشار ویروس کرونا باشد. اما شیوع این بیماری نیز به رواجش کمک کرده است و سرعت آن را افزایش داده است.

در سال 2019 در آمریکا پدیده دورکاری به ارزشی بالغ بر بیش از یک تریلیون دلار رسید.

یکی از عوامل به وجود آمدن دورکاری انقلابی است که در عرصه خدمات آنلاین به وجود آمده است و در حال حاضر مسیر صعودی بی سابقه ای را طی می کند. حتی سازمان هایی که مبتنی بر شیوه های سنتی بودند در تلاش برای استفاده از مزایای دورکاری هستند.

مزایای بی نظیر دورکاری

6 مزیت بی نظیر دورکاری:

1. استفاده از نیروهای ماهر و متخصص

در این دوران برنامه ها و سایت های بسیاری برای دسترسی آسان مدیران به افراد ماهر به وجود آمده است، پس فرقی نمی کند که ما در چه حوزه ای تخصص داشته باشید، می توانید تنها با داشتن کمی خلاقیت و یک ذهن ایده پرداز خود را به افرادی که به مهارت های شما نیاز دارند معرفی کنید. می توانید با آن ها ارتباط برقرار کنید و شروع به همکاری کنید.

2. بهینه سازی هزینه ها

مدیران به خوبی از هزینه های پرسنل ثابت آگاهی دارند، با سپردن کارها به نیروهای دورکار می توانید هزینه های خود را مدیریت کنید و به حداقل برسانید. شما با سیستم سازی نیز می توانید هم کارها را برون سپاری کنید و هم با کمترین هزینه بهترین خروجی را دریافت کنید به طوری که حتی در نبود خودتان تمام کارها انجام شود.

3. بهترین بازدهی

برای رقابت در عرصه افرادی که دورکاری انجام می دهند نیاز به ارائه بهترین خدمات با بهترین کیفیت دارید، تا مشتریان ثابتی برای خود پیدا کنید. به صورت مداوم باید آموزش ببینید. هرگز با دیدن بازار رقابتی و رقابت های شدید نگران نشوید. شما با ساختن برند شخصی خودتان می توانید جایگاه خود را تثبیت کنید.

4. افزایش سرعت انجام کارها

زمانی که افراد کاری را به صورت دورکاری انجام می دهند به دلیل داشتن زمان آزاد و تلف نشدن زمان برای رفت و آمد و…. می توانند کارها را سریعتر به اتمام برسانند و در نتیجه می توانند پروژه های بیشتری را به سرانجام برسانند.

5. دسترسی به افراد ماهر، به صورت نامحدود

مدیران معمولا برای استخدام تمایل به استخدام افرادی دارند که محیط زندگی آن ها به محیط کار نزدیک باشد. اما زمانی که بخواهند از نیروهای دورکاری استفاده کنند می توانند با افراد ماهر و متخصص در هر کجا که ساکن باشند همکاری کنند.

برای پیشرفت کسب و کار در این بازار رقابتی قطعا نیاز به افراد ماهر دارید.

6. افزایش رضایت از شرایط شغلی

دورکاری به دلیل انعطافی که در ساعت کاری و محل کاری دارد اکثر افراد از آن استقبال می کنند زیرا می توانند در هر محیطی و با داشتن وسایلی مانند لپ تاپ و اینترنت کار خود را انجام دهند.

در همین راستا میزان رضایت آن ها از شغل خود افزایش می یابد.

چرا دورکاری ؟

نتیجه ای که می توانید با خواندن این مقاله بگیرید:

حالا دیگر انتخاب با شما است که می خواهید از این بحران چطور عبور کنید؟ یک فرد پیروز از بحران را تبدیل به فرصت کرده یا فردی شکست خورده که در مقابل بحران تسلیم شده؟

چه شما مدیر باشید و چه کارمند نیاز به شخصی برای تصمیم گیری در این شرایط دارید. شما می توانید با مشورت با یک بیزینس کوچ بهترین راه را انتخاب کنید و به همراه یک کوچ حرفه ای مسیر را طی کنید.

اگر هنوز سوالی دارید یا می خواهید برای شروع از یک کوچ کمک بگیرید، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید