کارهایی که ثروتمندان هر روز صبح انجام می دهند

کارهایی که ثروتمندان هر روز صبح انجام می دهند

در حقیقت، عادات روزانه شما ممکن است تعیین کننده اصلی ثروت شما باشند.

در این مقاله از مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ ، به بررسی کارهایی که ثروتمندان و افراد موفق و مشهور انجام می دهند، می پردازیم.

به جای گذراندن یک روال صبحگاهی معمولی، به توصیه های افراد حرفه ای و موفق عمل کنید. در اینجا نه عادت صبحگاهی افراد موفق آورده شده است.

1- ساعت زنگ دار را کنار می گذارند

جف بزوس، مدیر عامل آمازون، هر شب هشت ساعت می خوابد. او همچنین طرفدار بزرگ بیدار شدن به طور نرمال و بدون زنگ هشدار است. آریانا هافینگتون نیز روال مشابهی را دنبال می کند. این یکی از ساده ترین کارهایی است که این افراد انجام می دهند.

2- ورزش می کنند

هنگامی که خورشید طلوع می کند، دواین جانسون(راک) روز خود را با ورزش کاردیو شروع می کند. این کار به او انرژی کافی روزانه را می دهد.

دیموند جان نیز روز خود را با تمرین شروع می کند. او اقرار کرده که این کار بازدهی او را بیشتر کرده و هفته کاری او را بهره ورتر می کند.

کارهایی که ثروتمندان انجام میدهند

3- مدیتیشن می کنند

بر طبق تحقیقات بیزینس اینسایدر، تونی رابینز نیز هر روز صبح ورزش می کند و پس از صرف یک صبحانه مقوی، ده دقیقه را صرف مدیتیشن می کند.

او این تمرین را پرایمینگ می نامد که تکنیک های یوگا را با ذهن آگاهی ترکیب می کند. او می گوید این کار به او انرژی می دهد و اهداف مثبت وی را تعیین می کند.

جف واینر، مدیر عامل لینکدین، توییت کرد که او نیز هر روز صبح زود از خواب بیدار می شود، ایمیل هایش را می خواند، اخبار را بررسی می کند، ورزش می کند، مدیتیشن می کند و صبحانه می خورد.

مدیتیشن نیز یکی از کار هایی است که افراد ثروتمند اغلب انجام می دهند.

4- آن ها صبحانه می خورند

ریچارد برانسون روز خود را با یک بازی تنیس، پیاده روی، دویدن یا دوچرخه سواری شروع می کند و در ادامه با صبحانه خوردن و وقت گذاشتن با خانواده اش روزش را می گذراند.

5- با حیوانات خانگی وقت خود را می گذرانند

اپرا نیز مانند دیگران روز خود را با مدیتیشن و ورزش آغاز می کند. پس از آن پنج سگش را بیرون می برد و پس از قدم زدن با آن ها در حیاط، در خانه مستقر می شود و از اسپرسوی مورد علاقه اش می نوشد.

6- لیست کار های خود را بررسی می کنند

کوین اولری و باربارا کوکران، ستاره های هالیوود، روز خود را با بررسی لیست کارهایی که باید انجام دهند، آغاز می کنند.

قبل از اینکه اولری به رختخواب برود، سه کاری را که می خواهد صبح روز بعد انجام دهد، یادداشت می کند. هر چه که باشد، حتی اگر چیزی به سادگی ارسال یک متن باشد، او این سه کار را صبح روز بعد انجام می دهد و می گوید که این کار او را در مسیر یک روز پربار قرار می دهد.

با کسب مهارت های بیزینس کوچینگ نیز می توانید مهارت های مربوط به مدیریت زمان خود را بهبود بخشید.

کوکران نیز از فهرست کارهایی که باید انجام شوند، پیروی می کند و کار های مهم خود را در صبح، زمانی که بیشترین بازدهی را دارد، تکمیل می کند.

یکی دیگر از مهم ترین کارهایی که این افراد انجام می دهند این است که به طور مداوم برنامه های خود را ارزیابی می کنند.

 7- ایمیل خود را چک می کنند

تیم کوک، مدیر عامل اپل، احتمالا زود تر از هر کس دیگری از خواب بیدار می شود و روزانه هفتصد تا هشتصد ایمیل دریافت می کند و تقریبا همه ی آن ها را می خواند.

مارک زاکربرگ، به جای چک کردن ایمیل، فیسبوک خود را چک می کند.

8- تختشان را مرتب می کنند

تیم فریس، نویسنده کتاب هفته کاری چهار ساعته، هر روز صبح تخت خود را مرتب می کند. او توضیح می دهد که محیط مناسب و تمیز، حواس پرتی را از او دور می کند.

این جزو اولین کارهایی است که باید پس از بیدار شدن انجام شود تا انگیزه ی انجام سایر کار ها نیز پدیدار شود.

9- به پیشرفتشان فکر می کنند

ونوس ویلیامز، خطاب به فست کمپانی گفت که او بلافاصله پس از بیدار شدن به نحوه ی پیشرفت و بهبود خود فکر می کند و هر روز به این فکر می کند که چگونه بهتر شود؟

در ادامه کارهایی که افراد معروف و ثروتمند برای موفق شدن انجام می دهند را بررسی می کنیم:

باراک اوباما

به گفته دستیار شخصی باراک ‌اوباما، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، او صبح خود را با عادات خوب و یک روال قوی شروع می کند و هر روز او با انجام تمرینات ورزشی آغاز می شود. این روال ساده مردی است که برای هشت سال بیشترین قدرت و مهم ترین تصمیم ها را داشت.

استیو جابز

روتین صبحگاهی جابز این بود که ساعت شش صبح از خواب بیدار شود، زیرا متوجه شد که در آن زمان بیشترین بازدهی را دارد.

جابز در یک سخنرانی برای دانشجویان دانشگاه استنفورد به آن ها گفت که روال صبحگاهی او یک بخش حیاتی دارد که بیش از سه دهه است که انجام می دهد و آن این است که هر روز صبح در آینه به خود نگاه می کند و می گوید اگر امروز، آخرین روز زندگی اش باشد، چه کارهایی را قصد دارد انجام دهد؟

اگر کاری را که دوست دارید انجام نمی دهید یا حداقل چیزی را که از آن لذت می برید در زندگی روز مره خود وارد نمی کنید، به مرور زمان عمر خود را تلف خواهید کرد.

اپرا وینفری

برای اپرا وینفری، طبیعت بخش بزرگی از برنامه صبحگاهی او است. او روز خود را با اتصال به طبیعت آغاز می کند.

او هر روز صبح به پیاده روی می رود و جملات تاکیدی روزانه را با خود تکرار می کند. سپس به مدیتیشن روی می آورد و قبل از بیرون رفتن، تمرینات خود را انجام می دهد.

متعهد شدن به یک روال صبحگاهی سالم گامی به سوی زندگی پربارتر و موفق تر است.

با کمک ‌توصیه های محمدرضا سلطانی ، بیزینس کوچ حرفه ای ، خواهید توانست بهترین استراتژی ها و کار هایی که برای موفق شدن در کسب و کارتان نیاز دارید را پیاده سازی کنید.

فعالیت ها و کارهایی را انتخاب کنید که به شما انرژی و انگیزه می دهند. افراد موفق روال های صبحگاهی متنوعی دارند اما به برنامه خود متعهد هستند. فردا کمی زودتر بیدار شوید و ببینید چه کاری می توانید انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی نحوه ی پیشرفت در کسب و کار خود، با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید