چرا همکاری با بیزینس کوچ حرفه ای مهم است؟

بیزینس کوچ حرفه ای

اگر این مقاله را می خوانید، احتمال اینکه هنوز یک بیزینس کوچ حرفه ای یا شاید حتی یک منتور پیدا نکرده اید بسیار زیاد است.

بله، تمایزی بین این دو وجود دارد. معمولاً مشاغلی که بیزینس کوچ حرفه ای پیدا نکرده اند چنین کاری نکرده اند زیرا معتقدند این یک رابطه پرهزینه است که توانایی پرداخت آن را ندارند.

حقیقت این است که این رابطه ای است که بدون استفاده از آن توانایی پرداخت دیگر هزینه هایتان را ندارید.

با این وجود زمانی که تجارت کوچک شما شروع به کار کرد شاید فقط شما بودید که همه کارها را انجام می دادید، شاید شما یکی از افراد توانمند باشید که ایده ای عالی داشته اید و دارای زیرکی و تبحر در کسب و کار هستید، یا شاید شغلی را که شخص دیگری راه اندازی کرده است به عهده گرفتید از هر قصه ای که باشید، احتمالاً از این نظر مانند اکثر صاحبان مشاغل کوچک به نظر می رسید : توسط چشم انداز خود هدایت می شوید. شما این کار را با ترکیبی از شهود و روش های مدیریت انجام می دهید. در این مرحله حتی ممکن است بگویید که بهترین درس های شما از اشتباهات شما گرفته شده است.

اما آیا روحیه “تنها رفتن” همیشه بهترین نتیجه را برای کسب و کار شما به همراه دارد؟

گزارش های اخیر نشان داد که اکثریت قریب به اتفاق یعنی (94٪) صاحبان مشاغل کوچک که مورد بررسی قرار گرفتند، اهداف مالی ویژه ای را برای تجارت خود مشخص می کنند و با این وجود تنها 65٪ اطمینان دارند که به آنها می رسند.

این باعث می شود 29٪ از صاحبان مشاغل کوچک، یعنی تقریباً از هر چهار نفر که اهداف مالی خاصی را برای تجارت خود تعیین کرده اند فقط یک نفر، نمی تواند با اطمینان بگوید که به آنها می رسد. اینجاست که بیزینس کوچ ها وارد عمل می شوند.

تفاوت بیزینس کوچ حرفه ای با منتور چیست؟

قبل از اینکه در مورد اینکه چرا استخدام بیزینس کوچ مهم است، عمیقاً تحقیق کنیم، باید تفاوت بین بیزینس کوچ حرفه ای و منتور را به طور خلاصه بررسی کنیم. هر دو دارایی فوق العاده ارزشمندی برای صاحبان مشاغل کوچک هستند.

منتور: یک منتور، در درجه اول، رابطه محور است (بنابراین یک تعهد بلند مدت است) و هزینه ای از او دریافت نمی کند. منتورها معمولاً نگران رشد و موفقیت صاحب مشاغل به عنوان یک فرد هستند. اولین نقش آنها گوش دادن به اهداف، رویاها و چالش های اداره کسب و کار و ارائه خرد و مشاوره است که هم به صاحب مشاغل منفرد و هم به نحوه مدیریت مشاغل شکل خواهد داد.

منتور در واقع برای هر صاحب مشاغل کوچک که می خواهد رشد کند و یک تجارت موفق را اداره کند، ضروری است، خصوصاً با توجه به اینکه روابط منتورینگ هزینه ای بیش از زمان لازم برای ملاقات با آنها ندارد. با این وجود، یک منتور جایگزین کوچ نمی شود. هر یک از آنها اهداف بسیار متفاوت و بسیار ضروری را برای تجارت شما به دست می آورند.

بیزینس کوچ حرفه ای: یک مربی کسب و کار به شما کمک می کند تا وظایف و اهداف خاص را بر عهده بگیرید (به عنوان مثال، کمک به روند ایجاد شریک تجاری یا مدیریت اجرای یک نرم افزار). کوچ به تعیین اهداف کمک می کند، تعداد جلسات مورد نیاز برای رسیدن به هدف را تعیین می کند و هزینه ای را برای خدمات دریافت می کند. رابطه با بیزینس کوچ اغلب کوتاه مدت است و شما می توانید از چندین مربی مختلف در طول زندگی کسب و کار خود استفاده کنید.

بیزینس کوچ ها نیز برای صاحبان مشاغل کوچک جز موارد ضروری هستند. اما وقتی بسیاری از کارآفرینان این هزینه را می بینند، بهم می ریزند. اما نگران نباشید که چگونه توانایی استخدام مربی بازرگانی را ندارید زیرا واقعیت این است که شما نمی توانید یک مربی بازرگانی استخدام نکنید.

بیزینس کوچ حرفه ای کیست؟

5 راهی که مربی تجارت به تجارت شما کمک می کند

به عنوان یک کارآفرین یا صاحب کسب و کار، شما به عنوان یک متخصص شروع به کار کردید: شما ایده خوبی برای یک کسب و کار داشتید و شروع به کار کردید. شما بعنوان یک مالک کسب و کار تازه کشف شده، اکنون درگیر مشاغل عمومی هستید. این می تواند برای مدتی مفید باشد، اما به زودی خواهید فهمید که دیگر وقت ندارید که در بالای همه کارهایی که باید انجام دهید باقی بمانید، یا برای خودتان بسیار پیچیده است. می توانید به هک کردن آن ادامه دهید یا می توانید راهنمایی دریافت کنید.

1. استراتژی و برنامه ریزی

یک کوچ شما را به چالش می کشد که متفاوت فکر کنید، اهداف خود را گسترش دهید. مطمئناً، شما انتظارات بالایی از تجارت خود دارید، اما برای بازگرداندن استراتژی خود به فردی که قبلاً در این جاده قدم گذاشته است با اشاره به مشکلات، مناطقی که باید آنها را تقویت کنید پیدا می شود و این بسیار ارزشمند است. فردی با استراتژی منحصر به فرد، اما اثبات شده، شما را بیشتر تحت فشار قرار می دهد و در عین حال رویکردتان را نیز حفظ میکند

2. فناوری

فناوری در کسب و کارهای کوچک نقشی فزاینده دارد و ادامه آن دشوار است. بیزینس کوچ حرفه ای با برقراری ارتباط بهتر با کارمندان، مشتریان و چشم اندازهایشان به مشاغل کوچک کمک می کند تا یک مزیت رقابتی کسب کنند. صرفه جویی در وقت و بهبود بهره وری با اتوماسیون فرآیندهای آنها و بهبود عملکرد تجاری از طریق استفاده از تجزیه و تحلیل کسب و کار. مربیان مهارت های لازم را برای استقرار موفقیت آمیز فناوری جدید، مدیریت ادغام ها و مشاوره در مورد بهترین گزینه ها برای شرایط منحصر به فرد شما دارند.

3. مدیریت

بیزینس کوچ ها به بهبود مهارت های مدیریتی و رهبری شما کمک می کنند. هرچه تجارت شما رشد کند، نقش شما به عنوان یک مدیریت بیشتر و بیشتر تبدیل خواهد شد. کوچ ها به شما کمک می کنند مشکلات و تصمیمات دشوار تجاری را اتخاذ کنید و به شما کمک می کند تا در ابتدای کار بنیادی ایجاد کنید تا بتوانید برخی از طوفان های بزرگ و اجتناب ناپذیر مدیریتی را که در پیش دارید کنترل کنید.

4. مشاوره بازاریابی

به خصوص در مراحل اولیه یک تجارت کوچک، کل استراتژی و تلاش بازاریابی بر دوش صاحب مشاغل است. کوچ ها می توانند به شما کمک کنند آنچه را نمی بینید، ببینید. یک بیزینس کوچ حرفه ای با تجربه که دارای برند تجاری، استراتژی بازاریابی و تاکتیک هایی است، می تواند شمار فروش شما را بالا ببرد و شما را از چرخاندن چیزهایی که کار نمی کند، باز دارد.

5. تجارت را رشد دهید

مهم نیست که اکنون کجا هستید، تا زمانی که مشخص باشد که به کجا می روید یک کوچ به شما کمک می کند تا زمینه های شغلی خود را که به پرورش نیاز دارند، تأمین کنید تا اطمینان حاصل کنید که در مسیر رشد سالم قرار دارید. شاید مهمترین عامل برای ادامه مسیر، داشتن شخصی باشد که در مقابل او پاسخگو باشید. آسان است که خود را از قلاب خارج کنید. یک کوچ می تواند به عنوان یک شریک پاسخگویی عمل کند، به شما کمک می کند تا چالش ها را برای رسیدن به هدف خود پیش ببرید.

نکته آخر: وقتی در یک روز وقت خود را صرف “یادگیری در حین انجام کار” می کنید یعنی به دنبال کمک متخصص هستید تا شما را راهنمایی کند و به سرعت مشکلات پیچیده را حل کنید.

برای اینکه صریح بگویم، کوچ و کوچینگ یک خیابان دو طرفه است. وقتی تلاش خود را برای ایجاد رابطه انجام می دهید بیشترین سود را از آن می گیرید. شما هنوز هم باید تجارت خود را اداره کنید و مسئولیت آنچه اتفاق می افتد بر عهده شماست.

اگر شما هم در کسب و کار و تجارت خود نیاز به یک بیزینس کوچ حرفه ای را احساس می کنید می توانید با ما در ارتباط باشید تا با 5 راهکار گفته شده و بسیاری فرآیند های دیگر و استفاده از بروزترین ابزار تحلیل کسب و کار شما را با فواید وجود یک بیزینس کوچ به صورت کاملا قابل لمس آشنا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید