10 مزیت دورکاری برای کارفرمایان و شرکت ها

دورکاری چیست؟ و چرا دورکاری؟

دورکاری یا کار در خانه یا مسافرت الکترونیکی ترتیبی است که به موجب آن شما می توانید از خانه یا از مکانی نزدیک به خانه خود مانند کتابخانه یا کافی شاپ کار کنید. هنگام رفت و آمد الکترونیکی، از طریق تلفن یا ایمیل با کارمندان خود ارتباط برقرار می کنید. علاوه بر این، هنگام مکالمه از راه دور، شما فقط برای شرکت در جلسه به دفتر می روید یا وقتی وظیفه خاصی وجود دارد که به حضور فیزیکی شما نیاز دارد، به آنجا می روید. با این وجود، با وجود کنفرانس ویدیویی، شاید لازم نباشد برای شرکت در جلسات به دفتر مراجعه کنید.

هنگامی که قوانین دورکاری به درستی وضع می شود، شرکت حداکثر مزایای این قرارداد را می یابد زیرا هم کارفرما و هم کارمندان وی از این قرارداد بهره مند می شوند. بسیاری از کارفرمایان به این مزایا پی برده اند و بنابراین از این نوع ترتیب در سازمان های خود حمایت می کنند. با محبوب شدن، بیایید نگاهی به مزایای دورکاری برای کارفرمایان بیندازیم.

1. افزایش بهره وری

اکثر کارفرمایان می ترسند که اجازه کار به خانه کارمندان باعث شود آنها به موقع خط مشی های شرکت را نادیده بگیرند. آنها همچنین می ترسند که کارمندانشان هنگام رسیدگی به پروژه های شرکت شکست بخورند. برخلاف این تصور، کارمندان وقتی در خانه کار می کنند بازده بیشتری دارند تا زمانی که در محیط کار اداره هستند.

هنگام کار در خانه، کارمندان تمرکز بیشتری بر روی کار خود دارند زیرا وقفه های کمی وجود دارد. علاوه بر این، کار در خانه به کارمندان اجازه می دهد طبق برنامه ای که سبک زندگی آنها را منعکس می کند، کار کنند. در پایان، آنها می توانند عملکرد بهتری نسبت به عملکرد خود در هنگام کار تمام وقت در یک دفتر داشته باشند.

2. بهبود روحیه و کیفیت کار

اگر روحیه کار داشته باشید که با نگرش مثبت نسبت به مسئولیت شما همراه است، نتایج کار با کیفیت حاصل می شود. با دورکاری، به عنوان یک کارفرما، می توانید با انجام این مراحل ساده کیفیت کار را بهبود ببخشید.

  • برنامه ریزی جلسات و مسئولیت های دفتر هر روز بر اساس شرایط غالب.
  • بدون حواس پرتی روی کار خود تمرکز کنید.
  • هرچه می خواهید بپوشید تا تمام تلاش شما به عهده شغل موجود باشد.
  • بسیاری از مردم شکایت دارند که دلیل نفرت آنها از رفتن به محل کار داشتن همکاران غیر دوست است. با اجازه دادن به کارمندان خود از خانه کار می کنید، روحیه او را تقویت می کنید زیرا آنها با همکارانی که او را دوست ندارند ارتباط برقرار نمی کنند.

با اجازه دادن به کارمندان برای کار در خانه، به آنها احساس مسئولیت می دهید و آنها احساس انرژی می کنند تا کار خود را به موقع انجام دهند.

3. افزایش سطح انعطاف پذیری

با کار در خانه می توانید کار خود را برنامه ریزی کنید، به طوری که کاری که در خانه انجام می دهید بسیار پربار باشد. بعضی از افراد در ساعات اولیه صبح مثمر ثمر هستند در حالی که دیگران دوست دارند روغن شب را بسوزانند. از هر کدام از موارد، دورکاری تنها راهی است که کارمندان شما می توانند در کار در راحت ترین زمان خود بهترین کار را انجام دهند. به همین ترتیب، با دورکاری می توانید بین کار و مسئولیت های دیگر زندگی خود تعادل برقرار کنید.

4. ساعات کار اضافی

زمانی که کارمندان شما برای رفت و آمد به محل کار خود به محل کار خود اختصاص می دهند بخشی از زمانی است که سایر کارکنان شرکت های رقیب در صورت انجام خدمات الکترونیکی در پروژه های خود می گذرانند. کارگران خود را از استرس ناشی از رفت و آمد روزانه به محل کار و خارج از کار خلاص کنید. انجام این کار منجر به ساعت کاری بیشتر در روز خواهد شد.

5. نیازهای دفتر را کاهش دهید

اگر به کارمندان خود آزادی کار در خانه را بدهید، می توانید از مزایای دورکاری شرکت ها برای این تصمیم بهره مند شوید. به طور خاص، شما هزینه های دفتر را با محدود کردن فضای مورد نیاز و مبلمان کاهش می دهید، که روش خوبی برای کاهش هزینه های کلی است. از فضای اضافی می توان برای اهداف دیگر سازمانی استفاده کرد. حتی می توانید فضا را به شخص دیگری اجاره کنید. در پایان، دورکاری تقریباً 30٪ از هزینه کل کار شما را کاهش می دهد.

6. بهبود نرخ حفظ کارکنان

اگر در شرکت خود از راه دور استفاده می کنید، می توانید بهترین کارمندان خود را حفظ کنید. به عنوان مثال، برخی از آنها ممکن است به دلایل مختلف شخصی رفت و آمد روزانه را مدیریت نکنند. به کارمندان خود فکر کنید که هنگام زندگی همسرانشان مجبورند مکان جدیدی را اسکان دهند. با اجازه دادن به آنها برای دورکار کردن می توانید آنها را حفظ کنید. این شما را از استرس جستجوی کارمند دیگری متناسب با آن موقعیت نجات می دهد. شما همچنین از وقت صرف شده برای جهت گیری فرد جدید خودداری کنید.

به همین ترتیب، دورکاری به شما امکان می دهد تا به کارمندان فرصتی بدهید تا برای شما کار کنند. به عنوان یک کارفرما با چنین کارمندانی، اطمینان حاصل کنید که بسترهای تعامل اجتماعی را برای همه کارمندان خود فراهم کرده اید تا آنها نیز با یکدیگر آشنا شوند.

7. تداوم برنامه های آغاز شده

یکی دیگر از مزایای کارفرما از طریق دورکاری این است که اجازه دادن به کارمندان برای کار در خانه وقفه های برنامه را به دلایلی مانند بیماری جزیی به حداقل می رساند. به جای اینکه بیمار شوند، ارتباط از راه دور می تواند از خانه کار کند بدون اینکه سلامت همکاران خود را به خطر بیندازد. دورکاری همچنین در به حداقل رساندن تأثیر منفی سایر وقایع مانند تأخیر ناشی از ترافیک یا رفت و آمد در آب و هوای بد مثر است.

8. استخر گسترده تر از استعداد

یکی دیگر از مزایای شرکت دورکاری این است که با استقبال از راه دورکاری در تجارت خود ، می توانید بهترین و با استعدادترین کارمندان را استخدام کنید بدون اینکه خود را محدود به موقعیت جغرافیایی کنید. علاوه بر این، میزان تولید کارگران از راه دور بیشتر از کسانی است که در محیط کار اداره کار می کنند، زیرا حواس پرتی در خانه کمتر است.

9. به حداکثر رساندن زمان خود

اگر در حال کار یک تجارت کوچک هستید، توانایی این را ندارید که حتی یک دقیقه از وقت خود را تلف کنید. با کار در خانه، می توانید از تمام زمانی که در اختیار دارید حداکثر استفاده کنید. علاوه بر این، کارمندان شما احساس می کنند که به آنها آزادی زیادی داده اید. این احساس میزان وفاداری آنها نسبت به شرکت شما را افزایش می دهد. کارمندان خوشحال تمایل دارند بیشتر در شغل خود بمانند، از این رو استرس شما در استخدام و آموزش کارمندان جدید را از هم اکنون نجات می دهد.

10. اعتماد بهتر در بین کارمندان

برای اینکه از راه دور در شرکت شما امکان پذیر شود، کارمندان شما باید به شما اعتماد کنند. آنها در صورت دستیابی به اهداف روزانه خود، به این دلیل که می دانند شما منصفانه رفتار خواهید کرد و به موقع به آنها پرداخت خواهید کرد، به اهداف خود می رسند. پذیرش این نوع ترتیبات کاری توانایی شما را در آزادی کارکنان بدون پس انداز بهبود می بخشد. در نتیجه، کارگران احساس اعتماد می کنند و از این رو تمام تلاش خود را می کنند تا از شکستن این اعتماد جلوگیری کنند.

با مزایای بیشمار دورکاری، بسیاری از مشاغل از راه حل کنفرانس ویدیویی برای ساخت دورکاری استقبال می کنند. بسیاری از کارمندان مجبور می شوند حضور کاری خود را بیشتر نمایان کنند. از آنجایی که دورکاری به کارفرمایان این امکان را می دهد که فارغ از موقعیت جغرافیایی آنها، نیروی ویژه ماهر به کار گیرند  بازار کار در حال رقابت است. این در عوض کارمندان را مجبور می کند با سخت کوشی برای جلوگیری از از دست دادن شغل ، ارزش خود را به عنوان دارایی برای تجارت ثابت کنند.

برای اطلاع از شیوه های مدیریتی بیشتر و بازدهی بیشتر کارکنان می توانید دیگر مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ را مطالعه کنید. برای دریافت آموزش، مشاوره و یا کوچینگ اجرایی با بیزینس کوچ حرفه ای، محمدرضا سلطانی با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید