10 مهارت ضروری

جنبه های مختلف و مهم زیادی برای تبدیل شدن به یک بزرگسال خوش فکر و موفق وجود دارد.

هر کدام از این مهارت ها به دلایل مختلف مهم هستند.

داشتن همه این مهارت های خاص به شما کمک می کند تا در جنبه های مختلف زندگی موفق شوید. این 10 مهارت جهانی که افراد فارغ از حرفه و موقعیت خود باید به آن ها تسلط داشته باشند را در مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ بخوانید.

1. مهارت های مذاکره

افراد موفق در مذاکره تبحر دارند زیرا هم اعتماد به نفس دارند و هم مهارت قانع کردن را بلد هستند. این مهارت هم در محل کار و هم در زندگی شخصی آنها مفید است، زیرا می تواند زندگی روزمره آنها را خوشایندتر و مفیدتر کند.

در محل کار، مهارت های قوی مذاکره می تواند به معنای ارتقا، افزایش حقوق و مشتریان جدید باشد.

مهارت مذاکره

2. مهارت های ارتباطی قوی

شغل و موقعیت شما مهم نیست، ارتباطات یک قسمت اساسی از موفقیت است. از به اشتراک گذاشتن اطلاعات با مشتری گرفته تا همکاری با همکاران، افراد موفق بصورت روزمره ارتباط برقرار می کنند.

اگر برای برقراری ارتباط تلاش می کنید، تمام روش های مختلف انجام این کار را در نظر بگیرید. حضوری، ایمیل، اسکایپ و یا طریق تلفن.

مهارت ارتباطات قوی

3. مهارت های هوش هیجانی

هوش هیجانی بخش مهمی در رابطه و ارتباط خوب افراد با دیگران و همچنین همدلی با آنها است. این مهارت به ویژه برای افرادی که به عنوان بخشی از تیم کار کنند یا شغل هایی که نیاز به شبکه داشته باشند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

هوش هیجانی به افراد موفق در تأمین امنیت مشتری و معاملات و همچنین کنار آمدن موثر با همکارانشان کمک خواهد کرد. یک روش خوب برای بهبود هوش هیجانی این است که خود را جای شخص مقابل بگذارید.

مهارت داشتن هوش هیجانی

4. مهارت های تفکر انتقادی

تفکر انتقادی به افراد موفق کمک می کند تا چالش ها را به روشی خلاقانه و مفید حل کنند. متفکر انتقادی بودن معمولاً بدان معناست که آنها با ارزیابی سریع، مستقل و منطقی اوضاع را راحت تر و سریع تر بهبود می بخشند.

مهارت تفکر انتقادی

5. تمرکز

توانایی حفظ تمرکز، افراد موفق را در دستیابی به اهداف و رویاهای بلند مدت توانمندتر می کند. این به آن ها کمک می کند تا در به آینده نگاه کنند تا دیگرخود را با مشکلات روزمره را درگیر نکنند.

6. مهارت های کار گروهی

کار گروهی در اکثر مشاغل مفید و در زندگی روزمره ضروری است. مهارت های کار گروهی از کار روی یک پروژه با رئیس و سایر همکارانشان گرفته تا زندگی با یک شریک زندگی به افراد موفق کمک می کند تا عملکرد بهتری داشته باشند.

اگر یک نفر با نداشتن مهارت های کار گروهی دست و پنجه نرم کند، می تواند کل پروژه را کند کند. تیم در رشد کسب و کار نقش بسیار مهمی دارد.

مهارت انجام کار گروهی

7. مهارت های تعادل

داشتن تعادل در زندگی به افراد موفق چشم انداز منطقی و سالم می بخشد. توانایی انجام وظایف با سرعت کارآمد نه تنها استرس را کاهش می دهد بلکه موفقیت را بسیار بیشتر می کند.

تعادل به شما اجازه می دهد تا بدانید چه چیزی خوشحالتان می کند، چه در زندگی شخصی و چه در حرفه خود، به شما کمک می کند تا از هر نظر موفق باشید. با سیستم سازی شما می توانید تعادل را در زندگی و کسب و کارتان برقرار کنید.

8. مهارت اعتماد به نفس

حتی افراد موفق بر روی توسعه و بهبود مهارت اعتماد به نفس خود کار می کنند. بهبود زبان بدن و مهارت های اجتماعی به آنها کمک می کند تا احترام دیگران را به دست بیاورند و حرف های خود را موثرتر کنند.

9. تحقیق و تجزیه و تحلیل

شاید مهمترین مهارت همه افراد موفق، توانایی تحقیق در مورد موضوعات، تجزیه و تحلیل آنها و شناخت الگوها باشد که تقریباً در هر نقش شغلی مفید باشند. این مهارت ها به افراد موفق کمک می کند تا افرادی فعال تر شوند، زیرا به آن ها در تجزیه و تحلیل و بهبود وضعیت فعلی کمک می کند. شما برای تحلیل در حوزه کسب و کار می توانید از حضور یک کوچ به عنوان همراه موفقیت در کسب و کارتان بهره بگیرید.

 تحقیق کردن و تجزیه و تحلیل

10. مهارت تطبیق پذیری

نشان دهید که می توانید با انطباق با شرایطی که ایجاد می شوند، انعطاف پذیر باشید. برای کارفرمایان مهم است که شما بتوانید برای موفقیت برنامه ها را تغییر دهید و با مفاهیم جدید سازگار شوید.

تسلط بر این مهارت های اساسی می تواند منجر به پیشنهادات شغلی بیشتر و حقوق بالاتر شود. بسیاری از کارفرمایان حتی در هنگام مصاحبه سوالات رفتاری می پرسند تا توانایی شما در اجرای این مهارت ها را بسنجند.

 

هر کاری که می خواهید در انجام آن موفق شوید باید برای آن را تلاش کنید. اگر شما اصلاً کاری انجام ندهید هیچ اتفاقی نمی افتد.

اگر این مقاله برای شما مفید بود می توانید از دیگر مقالات آموزشی بیزینس کوچ حرفه ای، محمدرضا سلطانی نیز استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید