انضباط فردی ، عاملی برای موفقیت روزافزون

نظم و انضباط فردی یا شغلی صفتی است که برای پیشرفت در طول زمان مهم است.

صرف نظر از سطح شغلی یا صنعت شما داشتن انضباط فردی می تواند به دستیابی به اهداف شغلی یا شخصی شما کمک کند.

انضباط فردی چیست؟

انضباط فردی توانایی تمرکز دقیق روی یک کار یا هدف با هدف دستیابی به یک نتیجه خاص است. دقیقاً مانند سایر خصوصیاتی که ممکن است در موفقیت کلی شما نقش داشته باشند، انضباط فردی یکی از ویژگی هایی است که با گذشت زمان موفقیت پایدار ایجاد می کند.

رعایت نظم و انضباط کاری دشوار است که این دقیقاً همان چیزی است که باعث می شود انضباط فردی در شما شکل بگیرد. اگر کسی را می شناسید که ادعا می کند انضباط فردی آسان است، این فقط یک حرف است.

در محیط کار، انضباط فردی راهی برای ایجاد برخی اعمال، افکار و عادت ها می شود که به شما کمک می کند وظایف خود را به بهترین نحو انجام دهید، از نقاط ثابت فراتر رفته و در نهایت به اهداف خاصی برسید.

حالا از خودتان بپرسید که “آیا من در زندگی خود انضباط فردی را تمرین می کنم؟”

چگونه انضباط فردی را آسان تر کنیم؟

اگر یک چیز وجود دارد که باعث می شود هنر انضباط فردی آسان تر شود، این امر این خواهد بود: تصور کنید که نتیجه نهایی چگونه خواهد بود و چه حسی دارید.

برای افزایش نظم و انضباط خود، می توانید از روش های اثبات شده برای کنترل بهتر و بهبود برنامه روزمره خود استفاده کنید.

تصورات خود را به چالش بکشید.

این درست است که درک ذهنی ما از محدودیت ها و توانایی ما در تمرکز، گذاشتن وقت و انرژی خود روی چیز خاصی، مانع اولیه بهبود نظم و انضباط فردی است. وقت گذاشتن برای به چالش کشیدن آنچه فکر می کنید می توانید و نمی توانید انجام دهید، می تواند اولین قدم خوب برای انضباط فردی باشد.

فعالیت های انگیزشی پیدا کنید.

اگر در نظر گرفتن نظم و انضباط در انجام یک کار یا پروژه خاص برایتان چالش برانگیز است، روش هایی برای تمرکز مجدد خود پیدا کنید. گاهی اوقات مفید است که برای مدت کوتاهی میان کار خود قدم بزنید یا فعالیت دیگری انجام دهید. سپس با انرژی و انگیزه به کار خود بازگردید.

 

شکست هایتان را ببخشید.

منظم تر بودن نیز مستلزم آن است که نقایص خود را ببخشید. حتی با بهترین نیت ها، گاهی کوتاه خواهید آمد یا حتی شکست خواهید خورد، اما ایده این است که مقاوم باشید و به جلو حرکت کنید. از اشتباهات خود بیاموزید و با آگاهی بیشتر به کار خود ادامه دهید.

اهدافتان را مشخص کنید.

از آنجا که انضباط فردی یک رفتار است که نیاز به یادگیری و تمرین دارد، شما باید برای توسعه آن تلاش کنید. تعیین اهداف مشخص و داشتن یک برنامه محکم برای اهدافی که امیدوارید به آن دست یابید، یک امر ضروری است. هنگامی که بدانید به کجا می روید، تمرکز برایتان آسان تر می شود و از مسیر کنار رانده نمی شوید و راه خود را گم نمی کنید. تنظیم اهداف قابل دستیابی و قابل اندازه گیری می تواند به شما کمک کند تا در طول زمان با انجام کارهای خاص مرتبط، انضباط فردی ایجاد کنید. به این فکر کنید که نظم و انضباط فردی در کار شما برای شما به چه معناست و برای عملی سازی آن به چه مهارت ها و ویژگی هایی نیاز دارید.

تمرین را به یک عادت تبدیل کنید.

مانند هر مهارتی، باید انضباط فردی را نیز روزانه تمرین کنید. در مورد انتظارات خود از شغل و نحوه تصمیم گیری برای رسیدن به اهدافی که مسئولیت آن را بر عهده دارید، واضح باشید. تقسیم ساعات کاری به بخش هایی می تواند به شما در تمرکز روی بعضی از کارها کمک کند. علاوه بر این، شکستن اهداف بلند مدت شما به نقاط کوچک تر می تواند با جشن گرفتن پیروزی های کوچک در طول مسیر، انگیزه شما را حفظ کند.

هر بار بر یک مهارت خود تمرکز کنید.

صفات زیادی وجود دارد که می توانید به وجود بیاورید و منجر به افزایش انضباط فردی شود که می توانید هر بار روی یکی از آن ها تمرکز کنید. به عنوان مثال، شما ممکن است یک هفته را برای سازماندهی انتخاب کنید. طی هفته های بعدی، باید سازمان خود را حفظ کنید و در عین حال روی ویژگی جدیدی تمرکز کنید.

انتظارات خود را به وضوح مشخص کنید.

برای دستیابی به اهداف در کار از خود چه انتظاراتی دارید؟ از دیگران چه انتظاری دارید؟ شفاف سازی انتظارات شما از خود و دیگران می تواند تلاش های شما را متمرکز کند و نظم و انضباط فردی را قابل دستیابی کند.

تمریناتی برای انضباط فردی

عادت کردن به انجام کارهای کوچک می تواند به شما کمک کند تا در کار خود نظم بیشتری داشته باشید. اگرچه همه اینها ممکن است به طور خاص به مسئولیت های شما در کار مرتبط نباشد، اما می تواند از تلاش های شما برای حفظ یک وضعیت روانی منظم پشتیبانی کند. سیستم سازی که تنها برای کسب و کار نیست، حتی زندگی شخصی نیاز به سیستم سازی شدن دارد.

در اینجا چندین تمرین وجود دارد که می توانید آن ها را در برنامه روزانه خود بگنجانید:

روزانه 10 دقیقه مدیتیشن کنید.

مدیتیشن یک روش محبوب برای نظم و انضباط فردی است که استفاده از آن در برنامه روزانه شما ساده است. مدیتیشن همچنین استرس را کاهش می دهد و تمرکز را بهبود می بخشد که هر دو برای دستیابی به اهداف مهم لازم است.

 

هر روز تخت خود را مرتب کنید.

وقتی صبح مرتب کردن تخت را اولین کار قرار می دهید، روز را با انجام یک کار شروع می کنید. احساس یک موفقیت کوچک قبل از شروع کار می تواند وضعیت روانی مثبت و منظم تری ایجاد کند.

عوامل حواس پرتی را از بین ببرید.

هنگامی که در محل کار خود هستید، یک فعالیت را پیدا کنید تا از حواس پرتی که رسیدن به اهداف شما را زمانبر می کند، جلوگیری کنید. این می تواند شامل اقدامات کوچکی مانند قرار دادن تلفن همراه در کشوی میز کار شما، استفاده از مانیتور یا مسدود کننده شبکه های اجتماعی برای تمرکز روی یک کار باشد. همچنین می توانید با داشتن یک برنامه مشخص، حفظ فضای کار تمیز و خواب کافی هر شب باعث از بین رفتن حواس پرتی شوید. افزودن عوامل حواس پرتی مثبت نیز ممکن است مفید باشد، مانند گوش دادن به موسیقی پس زمینه برای کمک به شما در از بین بردن صدای دفتر. هر چیزی که برای شما بهتر است را انتخاب کنید.

سپاسگزاری را تمرین کنید.

اختصاص دادن زمان برای شناخت پیروزی های کوچک یا نقاط شادی در طول روز می تواند به شما در افزایش و حفظ انگیزه کمک کند. نوشتن سه موردی را که در پایان هر روز از آنها سپاسگزار هستید انجام دهید. بعد از شش هفته از این تمرین، در نظر بگیرید که اصلاً انضباط فردی و انگیزه شما چگونه تحت تأثیر قرار گرفته است.

 

اهداف خود را مرتباً مرور کنید.

قابل مشاهده بودن اهداف می تواند انگیزه خوبی برای تلاش در جهت افزایش انضباط فردی باشد. اهداف خود را بنویسید و آن ها را روی میز یا رایانه خود نمایش دهید. زمانی را برای جشن گرفتن پیروزی های کوچک یا عبور از نقاط عطف مهم اختصاص دهید.

به یاد داشته باشید که شکست بخشی از موفقیت است.

انضباط فردی نیازی به کمال ندارد. در تعیین عادت ها یا رسیدن به اهداف شکست خواهید خورد یا کوتاهی خواهید کرد و این اشکالی ندارد. شکست بخشی طبیعی از موفقیت است. مهم این است که به حرکت خود ادامه دهید و به اهداف خود نزدیک شوید. شکست ها را بشناسید، به موفقیت های خود پاداش دهید و تسلیم نشوید.

انضباط فردی به طور خلاصه یعنی: کاری که باید انجام بدی، در زمانی که باید انجام بدی، چه بخوای، چه نخوای

اصل مهم در زندگی همه افراد عمل کردن به نخواسته ها است که با تمرین کردن نکات گفته شده می توانید در خود عادات انضباط فردی برای انجام کارهایتان را ایجاد کنید.

برای داشتن برنامه ای اصولی برای تمرین انضباط فردی شما می توانید از یک کوچ حرفه ای کمک بگیرید. با ما در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید