11 عادت ساده که به شما کمک می کند ثروت کسب کنید

تسلط بر ثروت خود می تواند به ایجاد چند عادت هوشمندانه منجر شود.

توماس سی کورلی در کتاب “تغییر عادت های خود، تغییر زندگی خود”، اوج تحقیقات او در مورد صدها میلیونر خودساخته را شرح داده است که کمک به ایجاد ثروت برای شما می کند.

در این مقاله که یکی از مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ است ما 11 عادت ساده را جمع آوری کرده ایم که می توانید امروز اتخاذ کنید و به شما کمک کند سال 1400 را به یک سال پردرآمد تبدیل کنید.

1. امور مالی خود را خودکار کنید.

اگر برنامه مالی شما روی خلبان اتوماتیک نیست، بلافاصله آن را تغییر دهید و میلیونرهای خودساخته را تشویق کنید. خودکار کردن امور مالی خود مانند: ارسال پول به طور خودکار به حساب های سرمایه گذاری، حساب های پس انداز و طلبکاران به شما امکان می دهد بدون دردسر ثروت کسب کنید.

باخ در کتاب “میلیونر خودکار” می نویسد: “این گامی است که عملا تضمین می کند از لحاظ اقتصادی شکست نخواهید خورد. ” “شما دیگر هرگز پرداختی را فراموش نخواهید کرد و هرگز وسوسه نخواهید شد که پس انداز خود را کم کنید زیرا حتی نمی توانید مستقیماً پول از چک پرداختی خود را به حساب های پس انداز خود برسانید.”

به سادگی حساب های خود را پیوند دهید، بنابراین پول از فیش حقوقی شما مستقیماً به یکی از حساب جاری یا حساب پس انداز شما می رسد و دقیقاً روزی را که می خواهید انتقال دهید، تنظیم کنید.

علاوه بر اینکه دیگر هرگز دیر پرداخت نمی کنید، اتوماسیون “وقت ارزشمند را آزاد می کند و به شما امکان می دهد بر روی قسمتهای سرگرم کننده زندگی تمرکز کنید، نه اینکه وقت خود را صرف نگرانی در مورد پرداخت این قبض کنید یا اینکه بازهم اضافه برداشت می کنید”.

2. پول اضافی خود را سرمایه گذاری کنید.

سرمایه گذاری یکی از موثرترین راه های ایجاد ثروت است و برخلاف تصور عمومی، برای شروع به پول زیادی نیاز ندارید. در واقع، به لطف برنامه های سرمایه گذاری خرد شما می توانید با سرمایه گذاری مبالغ اضافی خود شروع کنید.

هدف دیگر این است که سرمایه گذاری ساده و قابل دسترسی باشد و خدمات سرمایه گذاری خودکار که به عنوان مشاوران سرمایه گذاری شناخته می شوند می توانند برای شما کار کنند، مهم نیست که چقدر در بانک دارید.

راهکار اصلی: زودتر شروع به سرمایه گذاری کنید تا از سود مرکب کاملاً استفاده کنید. “معجزه سرمایه گذاری می تواند پس انداز نسبتاً کمی اما ثابت را به ثروت عمده تبدیل کند.”

عاداتی که ثروت شما را چند برابر می کند

3. خریدهای کوچک و روزانه، مثلا قهوه صبحگاهی خود را کنار بگذارید.

حذف روزانه 10 هزار تومان قهوه لاته شما می تواند به شما در صرفه جویی در طول زمان کمک کند.

همانطور که می توانید مبالغ اضافی خود را به کار بیندازید، می توانید این پول را نیز به کار بگیرید. یک قهوه روزانه 10 هزار تومان تقریباً 70 هزار تومان در هفته یا ماهیانه 300 هزار تومان است. اگر ماهانه 300 هزار تومان سرمایه گذاری کنید در مدت 40 سال 288 میلیون تومان هزینه خواهید کرد.”

مشاور مالی پیشنهاد می کند هزینه خود را کاهش دهید و پول را به سمت یک حساب سرمایه گذاری هدایت کنید: “همه ما بیش از حد پولی را که به سختی به دست آورده ایم صرف هزینه های غیر ضروری می کنیم بدون اینکه متوجه شویم چقدر می توانیم پس انداز کنیم. ”

4. اهداف مشخصی را برای پول در نظر بگیرید.

میلیونر خودساخته هارو اكر در كتاب “اسرار ذهن میلیونر” می نویسد: “شماره ی یک دلیل كه بیشتر مردم به خواسته های خود نمی رسند این است كه آنها نمی دانند چه می خواهند.” افراد ثروتمند کاملاً برایشان واضح است که خواهان ثروت هستند.”

برای رسیدن به آن سطح شفافیت، او پیشنهاد می کند اهداف مربوط به درآمد سالانه و ارزش خالص را یادداشت کنید. مانند همه هدف گذاری ها واقع بین باشید، اما از به چالش کشیدن خود نترسید. از این گذشته، ثروتمندترین افراد از بزرگ فکر کردن نمی ترسند.

5. پول نقد غیرمنتظره پس انداز کنید، هزینه نکنید.

وانمود کنید که پول اضافی مانند پاداش، چک تولد یا هرگونه خسارت اضافی وجود ندارد

عادت کنید که هرگونه پول نقد غافلگیرانه را پس انداز کنید، حتی اگر اسکناس 5 هزار تومانی را در جیب کت خود پیدا کنید، آن را به وام های دانشجویی، بدهی، صندوق اضطراری یا حساب سرمایه گذاری خود اعمال کنید. جمع خواهد شد و بعلاوه ایجاد این عادت زود هنگام به شما کمک می کند تا از تورم سبک زندگی جلوگیری کنید، زیرا در ازای پول نقد غافلگیرانه بیشتری به صورت افزایش دریافت می کنید.

6. به خود بگویید لایق ثروتمند شدن هستید.

میلیونر خودساخته استیو سیبولد در کتاب خود “چگونه ثروتمندان فکر می کنند” می نویسد: ثروتمندترین افراد معتقدند “موفقیت، تحقق و خوشبختی نظم طبیعی وجود است”. این اعتقاد واحد، بزرگان را به سمت رفتارهایی سوق می دهد که موفقیت آنها را تضمین می کند.”

از طرفی، میلیونر خودساخته توضیح می دهد که درآمد متوسط ​​به طور متوسط ​​باقی می ماند زیرا انتظار دارند، “توده ها فکر می کنند لیاقت داشتن ثروت زیاد را ندارند. آنها از خود می پرسند که من کی هستم که میلیونر شوم؟ ”

سعی کنید از خود بپرسید، “چرا من میلیونر نیستم؟” به هر حال، این همان کاری است که میلیونرها و میلیاردرها می کنند.

7. روزانه 30 دقیقه را به مطالعه اختصاص دهید.

افراد ثروتمند تمایل به مطالعه دارند. آنها مدتها پس از پایان تحصیلات رسمی به آموزش و سرمایه گذاری روی خود ادامه می دهند. سیبولد می نویسد: “وارد خانه یک فرد ثروتمند شوید و یکی از اولین چیزهایی که مشاهده خواهید کرد کتابخانه گسترده ای از کتابهایی است که آنها برای آموزش خود در مورد موفقیت بیشتر استفاده کرده اند.”

اگر برای میلیونرها و میلیاردرها کار کنید، می تواند برای شما مفید باشد.

8. ساعت زنگ دار خود را زودتر تنظیم کنید.

افراد ثروتمند علاوه بر مطالعه، تمایل دارند زود بیدار شوند. میلیاردرهای خودساخته ریچارد برانسون و جک دورسی ساعت 5:00 صبح روزهای خود را شروع می کنند و آنها از تنها افراد موفقی نیستند که قبل از آفتاب بلند شوند.

در یک تحقیق 5 ساله بر روی صدها میلیونر خودساخته، توماس سی کورلی دریافت که نزدیک به 50 درصد آنها حداقل سه ساعت قبل از شروع روز کاری خود از خواب بیدار شده اند.

ما نمی توانیم تضمین کنیم که پیوستن به باشگاه برندگان زود هنگام شما را ثروتمند خواهد کرد، اما نمی توانید صدمه ای ببینید و مطمئناً باعث بهره وری بیشتر خواهد شد.

9. خود را با افراد موفق و پردرآمد محاصره کنید.

با کسانی که معاشرت می کنید بیش از آنچه فکر کنید مهم است. در حقیقت، ارزش خالص شما بیشتر از نزدیکترین دوستانتان است.

یک میلیونر خودساخته می نویسد: “افراد موفق به طور كلی موافق اند كه هوشیاری مسری است و قرار گرفتن در معرض افرادی كه از موفقیت بالاتری برخوردارند، توانایی گسترش تفكر و منجنیق كردن درآمد شما را دارد. ما مانند افرادی می شویم که با آنها معاشرت می کنیم و به همین دلیل برندگان جذب برندگان می شوند.”

به یک باشگاه تنیس، گلف، سلامتی یا تجارت عالی بروید. “اگر راهی برای پرداختن به یک باشگاه سطح بالا ندارید، در با کلاس ترین هتل در شهر خود قهوه یا چای بنوشید. در این فضا راحت باشید و تماشاگران را تماشا کنید، متوجه شوید که آنها هیچ تفاوتی با شما ندارند.”

10. هزینه های خود را پیگیری کنید.

اگر پول بیشتری نسبت به درآمد شما در کیف پول شما باشد، نمی توانید ثروت بسازید. برای اطمینان از درآمد بیشتر از هزینه خود، هزینه های روزانه خود را پیگیری کنید.

پیشنهاد می کنم بخوانید: 12 قدم عملی برای ثروتمند شدن

11. بدهی با بهره بالا را در اولویت قرار دهید.

مهم است که درک کنیم همه بدهی ها برابر نیستند. یک استراتژی موثر این است که همه بدهی های خود را از بالاترین تا پایین ترین نرخ به ترتیب نرخ بهره رتبه بندی کنید. سپس، بدهی را با بالاترین نرخ سود در اولویت قرار دهید، در حالی که حداقل حداقل بدهی های خود را پرداخت می کنید، تا در طول عمر وام های خود پرداخت کمتری انجام دهید.

یک گزینه جایگزین نیز وجود دارد: بدهی خود را به ترتیب اندازه رتبه بندی کنید و با کوچکترین شروع کنید. این یک استراتژی است که متخصص امور مالی شخصی، آن را “روش گلوله برفی” می نامد. ایده این است که هر بار که یک نوع بدهی را پرداخت می کنید، شتاب بیشتری ایجاد می کنید، این امر به شما کمک می کند تا از بزرگترین مورد بعدی کنار بیایید و غیره.

نکته مهم این است که هرچه سریعتر از حالت قرمز خارج شوید. به هر حال، اگر عاری از بدهی نباشید، شروع به ساختن ثروت دشوار است.

 

برای مشاوره راه اندازی کسب و کار با سرمایه خود می توانید با ما در ارتباط باشید تا به کمک بیزینس کوچ حرفه ای، محمدرضا سلطانی کسب و کار خود را سیستم سازی شده و اصولی راه اندازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید