12 قدم عملی برای ثروتمند شدن

همه افراد رویای ثروتمند شدن را در سر می پروراند.

افرادی که می خواهند ثروتمند شوند آرزو دارند که قدرت کشیدن رشته های مالی را داشته باشند، قادر به داشتن ثروت هنگفت و درآمدزایی در هنگام خواب باشند، در حالی که از همه زندگی پر از اوقات فراغت خود لذت ببرند.

واقعیت چیست؟ در حالی که برخی ممکن است بدنبال پاسخ یا اسرار ثروتمند شدن در زندگی باشند، دیگران به سختی تلاش می کنند سر خود را بالای آب نگه دارند. بیشتر آنها در دریای بدهی خفه می شوند و نمی توانند خود را از قید و بند یک وضعیت نفرت انگیز که ذاتاً ناشی از مصرف گرایی است که گریبان بسیاری از جمعیت جهان را گرفته است، خارج کنند. در واقع ما محصولات جامعه خودمان هستیم.

هنوز هم، چگونه است که بعضی از افراد همه پاسخ ها را دارند؟ چگونه ثروتمندان ثروتمندتر می شوند در حالی که فقیرها فقیرتر می شوند؟ آیا واقعاً در بازی علیه ما تقلب شده است؟ آیا ما در واقع محکوم به زندگی عادی هستیم، صرفاً تحت کنترل خواسته ها و لذت های لذت جویانه خود، مجبور به تسلیم اصرارهای حیوانی خود می شویم، هرگز نمی توانیم در زندگی پیشی بگیریم، چه رسد به اینکه ثروتمند شویم؟ یا راه حلی وجود دارد؟ اگر بخواهید راهی برای خروج از این وضعیت وجود دارد؟

واضح است که اینها سوالاتی است که توسط توده ها مطرح می شود. تقریباً همه می خواهند در زندگی ثروتمند شوند. اما همه نمی توانند خیلی چیزها را کنار بگذارند.

رازهای ثروتمند شدن در زندگی چیست؟

رازهای ثروتمند شدن در زندگی راز نیستند. آنها در واقع شناخته شده هستند. با این حال، به همان اندازه که معروف هستند، مطمئناً رعایت نمی شوند. بسیاری از مردم جهان و بخش عمده ای از جمعیت هر کشور در واقع در تضاد کامل با این اسرار به اصطلاح ثروتمند شدن زندگی می کنند.

با این حال، اگر در مورد طول عمر ثروت خود کاملاً جدی هستید، پس به توصیه هایی که در طول اعصار منتقل شده است توجه خواهید کرد. گرچه توسط اکثر افراد چشم پوشی شده است، اما در طول زمان توسط برخی از ثروتمندترین افراد جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

1. زیر توان خود زندگی کنید.

اولین به اصطلاح راز ثروتمند شدن این است که زیر توانایی خود زندگی کنید. ترجمه؟ بیشتر از درآمدتان هزینه نکنید. با این حال، افراد زیادی این توصیه را انجام نمی دهند. بسیاری از افراد تمرکز خود را صرف هزینه های حداکثر ممکن می کنند. خواه به خاطر لذت بردن از تصور داشتن افراد با رفاه بیشتر از آنچه واقعاً هستند باشد یا هدف دیگری، این حقیقت در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان وجود دارد.

رازهای ثروتمند شدن

2. 20 درصد از درآمد خود را پس انداز کنید.

یک سوم آمریکایی ها به هیچ وجه پس انداز نمی کنند. با این حال، برای ثروتمند شدن باید حداقل 20 درصد از درآمد خود را صرفه جویی کنید. همه این را قبلاً شنیده اند، اما واقعاً چند نفر از این توصیه ها پیروی می کنند؟

اصطلاح “ابتدا به خود بپردازید” در اینجا اهمیت عمده ای دارد. در حالی که برخی اهمیت را در این مورد نمی دانند، برخی دیگر متوجه می شوند که این نه تنها یک صندوق روز بارانی را در موارد اضطراری فراهم می کند، بلکه پول نقد لحظه ای فرصت را نیز فراهم می کند.

در یک نظرسنجی مشخص شد که تقریبا نیمی از آمریکایی ها پس انداز بازنشستگی ندارند. و اینکه نزدیک به 70 درصد از کل آمریکایی ها کمتر از 1000 دلار در حساب پس انداز خود دارند، و یک وضعیت اضطراری کوچک هستند که از سقوط کامل کمی فاصله دارند.

3. با دقت تمام هزینه ها را پیگیری کنید.

قدم بعدی برای ثروتمند شدن؟ با دقت تمام هر چه را که خرج می کنید ردیابی کنید. نه فقط هزینه های کلان. هر هزینه ای که دارید باید از یک صافی خوب عبور کند.

بنجامین فرانکلین یک بار گفت: “مراقب هزینه های کم باشید. یک نشت کوچک یک کشتی بزرگ را غرق می کند.”

به نظر می رسد نادیده گرفتن چیزهای کوچک به همین آسانی به نظر می رسد، هرچه بیشتر جزئیات را بررسی کنید، وضعیت بهتری خواهید داشت. عضویت در سالن ورزشی که شش ماه از آن استفاده نکرده اید را لغو کنید. آن برنامه پر هزینه تلویزیون کابلی را حذف کنید. وقتی می دانید توانایی انجام این کار را ندارید، از خرید لته های گران قیمت و بیرون غذا خوردن منصرف شوید.

یک برنامه را بارگیری کنید یا یک دفترچه یادداشت کوچک خریداری کنید و هر هزینه را صرف نظر از کوچک یا بزرگ بودن آن پیگیری کنید. با استفاده از نرم افزاری که به طور گسترده در دسترس است، هزینه ها را در طول زمان نمودار کنید. ببینید پول شما به کجا می رود. چقدر می توانید هر ماه پس انداز کنید که در غیر این صورت بی خرد خرج می شود؟

4. بدهی های بد را برطرف کنید.

اشتباه نکنید، همه بدهی ها بد نیست. مقداری بدهی داشتن خوب است. بدهی های دیگر مانند بدهی کارت اعتباری گردان و وام های با نرخ بهره بالا، بدهی بد است. شما باید بدهی بد خود را از بین ببرید. این به ویژه در مواردی اتفاق می افتد که تمام کاری که شما می کنید پرداخت ماهانه است.

وقتی اکثریت درآمد خود را صرف پرداخت بهره پولهایی که قبلاً خرج کرده اید کنید نمی توانید در زندگی ثروتمند شوید. کارت یا وام بالاترین نرخ بهره را بگیرید و حداقل پرداخت ها را دو برابر کنید تا زمانی که پرداخت شود. سپس، به سراغ یکی دیگر بروید. بعد بعدی. تا اینکه همه از بین بروند.

وقتی از بدهی بد خود عاری هستید (مثلاً بدهی خوبی مانند وام های رهنی برای املاک سرمایه گذاری و وام هایی برای رشد تجارت خود ندارید)، آن پول را بردارید و پس انداز کنید. ترفند این نیست که پس از عاری از بدهی، پول خود را صرف تعطیلات یا ماشین جدید کنید. متمرکز بمان.

5. سقف بالای سر خود را داشته باشید.

برای بیشتر مردم، خانه آنها بزرگترین سرمایه آنها است. با این حال اکثریت زیادی از جهان خانه های خود را اجاره کرده اند. اگرچه اجاره به صورت موقت وحشتناک نیست، اما اگر در امور مالی جدی هستید، مطمئناً باید سقف بالای سر خود را داشته باشید. این باعث یک شبه ثروتمند شما نخواهد کرد، اما با اجاره کردن وام رهن شخص دیگری را پرداخت می کنید. در واقع، شما شخص دیگری را ثروتمند می کنید.

مهم نیست که چه کاری لازم است، حتی اگر مجبور باشید وضعیت زندگی خود را پایین بیاورید، باید آنچه را که برای خرید خانه لازم است انجام دهید. با یک کارگزار رهن بنشینید و وضعیت خود را ارزیابی کنید. چند هدف تعیین کنید و یک برنامه عملیاتی ایجاد کنید.

حتی اگر در حال حاضر پول کافی برای پرداخت پس انداز نکرده اید، بفهمید که برای خرید خانه شما چه کاری لازم است. ما در اینجا در مورد خانه رویایی شما صحبت نمی کنیم. با این حال، با گذشت زمان، پول خرج شده در رهن شما به مراتب بهتر از پول خرج شده برای پرداخت اجاره است.

6. عادت های بد خود را تعیین کنید.

عادت های بد ما را از رسیدن به انواع مختلف اهداف بازمی دارد. آنها مانع از کاهش وزن، درآمد بیشتر، پس انداز، سرمایه گذاری و همه چیز در این بین می شوند. تنها راهی که می توانید در زندگی جلو بیفتید این است که این عادت های بد را از بین ببرید. قبل از اینکه عادت های بد شما را به سمت مارپیچ کشنده سوق دهد، باید ترک کنید.

دستیابی به چیزی که مقدار زیادی از انرژی شما مانند ثروتمند شدن را از بین ببرد، بدون اینكه ابتدا عادت های بد خود را از بین ببرید، دشوار است. من فقط در مورد عادات مالی ضعیف صحبت نمی کنم. من همچنین در مورد هر عادت دیگری صحبت می کنم که از نظر جسمی، روحی یا روانی شما را می خورد.

بدیهی است که موفقیت در هر کاری فقط از بین بردن عادت های بدی نیست که مانع ما می شود. این کار همچنین در مورد اطمینان از این است که ما برخی از بهترین عادتهای زندگی و بهترین عادتها را در تجارت به کار می گیریم تا نتایج آینده خود را به طور واقعی تضمین کنیم و در خلبان خودکار پیشرفت کنیم.

7. اهداف روزانه تعیین کنید.

ثروتمند شدن یک هدف بزرگ است. با این حال، به راحتی نمی توانید بگویید که می خواهید ثروتمند شوید. اول از همه، شما به یک عدد دقیق نیاز دارید و باید تاریخ مشخصی داشته باشید که تا آن زمان به آن دست خواهید یافت. این تصویر بزرگتر است. فراتر از این تصویر بزرگتر، شما باید روزانه اهداف تعیین کنید.

تعیین روزانه اهداف، نقاط عطفی در مسیر رسیدن به اهداف بزرگتر شما ایجاد می کند. هدف بزرگ را به اهداف روزمره قابل دستیابی تقسیم کنید که چندان طاقت فرسا به نظر نمی رسند. به عنوان مثال، اگر در پنج یا 10 سال آینده ارزش خالص 10 میلیاردی می خواهید، بفهمید که برای نزدیک شدن به آن هدف، به طور روزانه چه کاری لازم است.

بدیهی است که هنگام شروع در نزدیکی زمین صفر یا بدتر، برای صرفه جویی در رسیدن به آن هدف عظیم یعنی ثروتمند شدن راهی سخت خواهید داشت. با این حال، سود مرکب بسیار قدرتمند است و حتی اگر سرمایه خود را در آنجا پس انداز نکنید، می توانید از وجوه نقدی که ایجاد می کنید استفاده کرده و برای انجام سرمایه گذاری های هوشمند که بازده بالایی دارد، جمع کنید.

پیشنهاد می کنم بخوانید: هدف گذاری در کسب و کار

8. وقت خود را به طور موثر مدیریت کنید.

همه ما در این دنیا زمان یکسانی داریم. شما بیشتر از نفر بعدی ندارید و آن شخص وقت بیشتری نسبت به فرد دیگر ندارد. مهم نیست که آیا آنها یک سیاستمدار قدرتمند، یک بازرگان بزرگ یا یک ورزشکار مشهور هستند، آنها وقت بیشتری از شما ندارند. زمان بزرگترین تساوی کننده زندگی است.

با این حال، آنچه اهمیت دارد این است که از زمان ما به طور موثر استفاده می شود. آن لحظات ارزشمند هر روز را می توان به راحتی از دست داد. هیچ راهی برای ثروتمند شدن با اتلاف وقت در کارهای بی اهمیت وجود ندارد. با ایجاد یک سیستم مدیریت زمان هوشمند و موثر زمان خود را مدیریت کنید تا در مسیر اهداف خود قرار بگیرید.

پیشنهاد می کنم بخوانید: مدیریت زمان بهترین شیوه برای بهبود سبک زندگی

9. مقدار زیادی از ارزش را اضافه کنید.

مهم نیست که چه استراتژی ای برای کسب درآمد (آنلاین یا آفلاین) اجرا می کنید، بدون افزودن مقادیر زیادی ارزش و انجام مداوم آن در طول زمان، تقریباً هیچ ثمری برای ثروتمند شدن ندارید. کسانی که بیشترین ارزش را به این دنیا اضافه کرده اند، بزرگترین ثروت را به دست آورده اند.

حقیقت ساده این است که، یکی از اساسی ترین اصول موفقیت بیان می کند که شما برای کمترین بازده اولیه باید بیشترین کار را انجام دهید. اگر به دنبال میانبر و هک برای سریع ثروتمند شدن یا بدون تلاش زیاد هستید، مطمئناً شکست خواهید خورد.

مشکل کجاست؟ بسیاری از بازاریابان بی پروا وجود دارند که طعمه افرادی می شوند که به دنبال این راه حل سریع هستند. خوب، این وجود ندارد. اگر می خواهید ثروتمند شوید، باید مقادیر عظیمی از ارزش را اضافه کنید و باید این کار را به طور مداوم و بدون گذشت زمان انجام دهید.

جذب پول برای ثروتمند شدن

10. ایجاد چندین جریان درآمد منفعل.

هر کسی که جدی درگیر ثروتمند شدن است، باید چندین جریان درآمد منفعل ایجاد کند. درآمد انفعالی در هنگام جمع آوری ثروت فوق العاده مهم است. به زبان ساده، اگر می خواهید ارزش خالص قابل توجهی ایجاد کنید، باید از طریق خلبان اتوماتیک درآمد خود را بدست آورید.

تعدادی از ایده های درآمدزای منفعل وجود دارد که می توانید آنها را پیاده سازی کنید. برخی از محبوب ترین ها شامل املاک و مستغلات و درآمد سود سهام برای کسانی است که می توانند مانع ورود به این زمینه ها با هزینه زیاد باشند. بقیه با راه اندازی یک وبلاگ، ایجاد محصولات دیجیتالی مانند کتاب های الکترونیکی یا دوره ها و حتی ایجاد آموزش های آنلاین، درآمدزایی منفعلانه را انتخاب می کنند.

هر کاری که تصمیم دارید انجام دهید، با تمرکز بر درآمد منفعل، یک بار کار را انجام می دهید و به طور مکرر حقوق می گیرید. متناوباً، درآمد فعال مستلزم سرمایه گذاری مداوم وقت شما برای کسب درآمد است. به محض اینکه کار را متوقف کردید، دیگر درآمد کسب نمی کنید. هیچ راهی برای اندازه گیری ثروت یا درآمد خود صرفاً با داشتن درآمد فعال وجود ندارد. بر درآمد منفعل تمرکز کنید و به مرور زمان باعث انفجار ثروت خود شوید.

11. روی آنچه می دانید سرمایه گذاری کنید.

اگر در مورد ثروتمند شدن جدی هستید باید روی آنچه می دانید سرمایه گذاری کنید. به عنوان مثال، اگر در تجارت دارویی هستید، سعی نکنید در یک تجارت کشاورزی سرمایه گذاری کنید. نکته را دریافت می کنید؟ روی آنچه می دانید سرمایه گذاری کنید. اگر دارویی می دانید در بیوتکنولوژی شرکت کنید.

هرچه صنعت یا طرحی را بهتر بشناسید، به احتمال زیاد می توانید ایده هایی را پیدا کنید که احتمالاً در آینده می توانند مقادیر زیادی درآمد برای شما ایجاد کنند. هیچ کس دیگری قرار نیست این کار را برای شما انجام دهد. و وقتی روی چیزی سرمایه گذاری کردید که می دانید موفق می شوید، حتماً آن را سخت پیگیری کنید.

به شرطی که بگویید همه تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار دهید مشکلی نیست، به شرطی که مانند شاهین آنها را تماشا کنید. به محض اینکه حواس شما پرت شود یا علاقه خود را از دست دهید، آن وقت است که اوضاع نزولی می شود. اگر جدی در ترکیب ثروت خود هستید، توجه جدی داشته باشید.

برای اینکه در هر حوزه ای بتوانید موفق شوید نیاز به آموزش دیدن دارید که در رابطه با حوزه کسب و کار این آموزش ها را می توانید از طریق یک بیزینس کوچ حرفه ای فرا بگیرید.

12. تجارت خود را در نظر داشته باشید.

اگرچه با کار به عنوان کارمند می توانید ثروتمند شوید، اما دشوارتر است. در عوض، شما باید تجارت خود را شروع کنید و به فکر آن کار باشید. تمام قلب و روح خود را در این تجارت بگذارید و حتی در صورت عدم موفقیت به کار آن ادامه دهید. و اگر در این کار شکست می خورید، حتی اگر این اتفاق مکرر رخ دهد، از آن شکست ها درس بگیرید و رشد کنید.

هنری فورد با شکست بسیاری چیزها آموخت اما تسلیم نشد. حتی با اینکه یک بار ورشکست شد و مجبور شد از شغل دوم خود خارج شود. او به فکر تجارت خودش بود. هر کارآفرین موفقی شکست خورده است. اما دلیل موفقیت آنها در چنین مقیاسی عظیم این بود که تسلیم نشدند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می تواند سری به دیگر مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ سایت محمدرضا سلطانی بزنید و در صورت وجود هر ابهامی با ما ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید