5 مهارت فروش که شما باید بدانید

5 مهارت فروش که کسب و کار شما را متحول می سازد

 

5 مهارت فروش که در این مقاله بررسی می کنیم نیاز حیاتی هر کسب وکار می باشد زیرا اکثر کسب وکارها در زمینه فروش دچار چالش هایی هستند که همواره مانع از فروش مطلوب می گردد. مهارت های فروش به قدری ضعیف هستند که یا فروشی صورت نمی گیرد یا اینکه به آخرین خرید از شما ختم می شود و دیگر مشتری خریدی انجام نمی دهد.

راه حل چیست؟؟؟ آیا فروشندگی محدود به افراد خاصی است؟؟؟

خوشبختانه باید بدانید که فروش یک مهارت ذاتی نیست و کاملا اکتسابی است. شما برای اینکه فروشنده ماهری باشید و بتوانید از سایر رقبا خویش پیشی بگیرید باید مهارت های خود را تقویت کنید و بتوانید با آموزش دیدن در این عرصه تبدیل به یک فروشنده ماهر شوید. شما در این مقاله از مقالات آموزش بیزینس کوچینگ و سیستم سازی کسب وکار که در سایت محمدرضا سلطانی، بیزینس کوچ حرفه ایی قرار گرفته است، یاد خواهید گرفت که با چند تکنیک ساده می توانید راحتر مشتریان را متقاعد در خرید از خودتان سازید و پس از خرید، مشتریان به مشتریان دائمی و وفادار شما تبدیل گردند.

تصویری از رضایت مندی مشتری - بیزینس کوچینگ

 

شما با استفاده از این 5 مهارت فروش می توانید ارزش هایی را به مشتری ارائه نمایید که سایر رقبا شما ممکن است از آن بی خبر باشند.

 

  • آگاهی پیدا کنید

بله درست است باید آگاهی داشته باشید اما به چه چیزی ؟؟

شما در مورد محصولات و خدماتی که می خواهید به مشتریان ارائه دهید باید اطلاعات کامل و مفید داشته باشید. اطلاعاتی که بتواند این اعتماد را در مشتریان ایجاد سازد که محصولات و خدمات شما می تواند نیاز وی را برطرف سازد. شما باید به طور ماهرانه ایی مشتریان خود را متقاعد سازید که شما چالش و نیاز آنها را کاملا فهمیده اید. شما برای انجام این کار باید تحقیقاتی در مورد مخاطبین هدفتان، نیاز ها، چالش ها و مقاصدی که آنها را به سمت شما سوق می دهند انجام دهید و با توجه به نیاز های آنها اطلاعات را در اختیارشان قرار دهید. این را باید بدانید که فرقی نمی کند که شما چه چیزی را می خواهید بفروش برسانید، مهم این است که شناختی بیشتر از مشتری خود در مورد محصول و یا خدمات خود داشته باشید و با زیر و زبر آن کاملا اشنا باشید. عدم آشنایی شما در مورد خدمات و محصولتان شما را فردی غیر متخصص معرفی میکند و میتواند مشتریان شما را از شما بطور دائم دور سازد.

  • خوب گوش دهید

دومین تکنیک از 5 مهارت فروش را می توان به خوب گوش کردن اختصاص داد. در این مورد اکثر فروشندگان مشتریان را مورد هدف بمب هایی از اطلاعات در مورد محصول قرار می دهند. آنها بر این باورند که این اطلاعات می تواند مشتریان را برای خرید از آنها متقاعد سازد. اما این باور غلط است و هرگز چنین نمی شود. زیرا مشتری هنگام خرید فقط به اطلاعات مفیدی نیاز دارد که بتواند ذهن خود را مرتب سازی کند و قدرت تصمیم و انتخاب را از آن اطلاعات بدست آورد. شما با دادن اطلاعات زیاد نه تنها شخص دلسوز دیده نمی شوید بلکه شما را یک فرد تحمیلگر که فقط هدف فروش دارد و نیاز های مشتری را نمی بیند دیده می شوید. شما می توانید با گوش دادن به چالش ها و نیازهای آنها و پرسیدن هوشمندانه سوالاتی که ذهن مشتری را درگیر کرده به آنها اطلاعاتی بدهید که بجای گمراه شدنشان بتوانند راحتر تصمیم گیری کنند. در این صورت شما را فردی قابل اعتماد و متخصص می بینند و پیشنهادات شما را قبول می کنند.

تصویری از مهارت خوب گوش کردن از 5 مهارت فروش - بیزینس کوچینگ

  • تبدیل مشتری غیر فعال به فعال

همیشه با مشتریان خود در تعامل باشید حتی اگر برای مدتی از شما خرید نداشته باشند باز هم در مناسبت های مختلف آنها را یاد کنید. زیرا متقاعد سازی مشتریانی که یک بار از شما خرید کرده اند و به شما و محصول شما اعتماد کرده اند بسیار ساده تر از مشتریان تازه است. شما باید از تمامی مشتریان غیر فعال خود لیستی تهیه نمایید و با آنها در قالب یک متن، ایمیل و یا تماس ارتباط برقرار کنید و به آنها بفهمانید که برایتان ارزشمند اند و آماده خدمات رسانی به آنها هستید و حتی می توانید فروش ویژه ایی از یک محصول جدید را برای این دسته از مشتریان در نظر بگیرید. شما هنگامیکه با مشتری در تعامل باشید قطعا بیشتر از آنچه که تصور می کنید می توانید خدمات و محصول ارائه نمایید.

  • هیچ گاه تخفیف ندهید

با تخفیف مشتریان را بد عادت نکنید . برای اینکه همیشه خرید از شما در ذهن ها بدرخشد یک ارزش جدید را برای مشتریان در نظر بگیرید که با بقیه متفاوت باشد برای مثال شما بجای تخفیف میتوانید مبلغ تخفیف را به مشتری، کالا بدهید این یک معامله برد برد است . شما با این کار بجای یک کالا، دوکالا فروخته اید و به مشتری احساس ارزشمندتری داده اید که وی را محترم شمرده اید که بجای هزار تومان تخفیف یک کالایی به وی داده اید. خوشحالی تخفیف گرفتن سریع از بین میرود ولی لذت هدیه گرفتن تا مدت ها باقی میماند و سبب این میشود که شما را به دیگران بخاطر این عمل معرفی کند . تخفیف یک هزینه پنهان در کسب وکارها میباشد که به راحتی میتوان انرا ضرر نامید پس تا جایی که امکان دارد از این ضرر در کسب وکارتان جلوگیری نمایید و با ایده های جذاب برای مشتریان ارزش افرینی کنید .

 

  • فروشنده یا مشاور

مهارت پنجم که مهم ترین مهارت از 5 مهارت فروش میباشد فهمیدن این جمله است : (یک مشاور خوب بجای یک فروشنده ) این جمله از چنان  قدرتی برخوردار است که با درک آن براحتی می توانید کسب وکارتان را متحول سازید. و از اعتبار و شهرت خوبی برخوردار گردید. فقط شما می بایست در تلاش برای جمع آوری اطلاعات از مشتریان خود باشید و بر مبنای آن اطلاعات به مشتریان مشاوره دهید و آنها را هدایت کنید. تمامی رقبا خود را آنالیز کرده و برای تمامی اعتراضات مشتری که احتمالا با آن در مورد محصول و خدماتتان روبرو می شوید آمادگی کامل را داشته باشید.

 

بریان تریسی

به هر مشتری با این پیش زمینه نزدیک بشید که قرار هست برای حل مشکل یا رسیدن به هدفش کمک کنید ، نه برای فروش محصول یا خدمات.

 

 

از صبر و شکیبایی شما در خواندن این 5 مهارت فروش سپاسگزاریم. به شما پیشنهاد می کنیم دیگر مقالات آموزشی کوچینگ ما را نیز در اینجا بخوانید.

 

 

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • باسلام این پنج مهارت فوق العاده بود امیدوارم دوستان عزیز ازاین مطالب بیشترین بهره نصیبشون بشه روز به روز گامهای بلندتری بسوی موفقیت بردارند

دیدگاهتان را بنویسید