5 راز ساده برای پس انداز پول

پس انداز درصورتی که درست برای آن برنامه ریزی کنید چندان سخت نیست و یادگیری چند راز ساده می تواند روند کار را آسان تر کند.

در ادامه این مقاله آموزشی بیزینس کوچینگ، ما پنج روش نسبتاً بدون درد را برای کنار گذاشتن بخشی از درآمد یا پس انداز بررسی خواهیم کرد.

1. پرداخت بدهی

پرداخت بدهی مسلماً با ارزشترین گامی است که می توانید در جهت جمع آوری پول بردارید. تا زمانی که پرداخت بدهی ها مبلغی را از هر چک مالیات تخلیه می کند، شما اعتبار لازم برای یک برنامه پس انداز قابل توجه را ندارید و از آنجا که سود بدهی شما همیشه بالاتر از مبلغی است که با یک حساب پس انداز سنتی به دست می آورید، کاهش بدهی بهترین راه برای کار کردن پول اضافی است. پس از تسویه حساب بدهی خود، می توانید وجوهی را که قبلاً هر ماه بابت وام پرداخت می کردید به حساب پس انداز خود وارد کنید.

اما در عین حال، این بدان معنا نیست که تمام درآمد اضافی شما باید کاهش بدهی داشته باشد. حتی اگر بدهکار باشید، به یک حساب پس انداز نیاز دارید. بودجه ای تهیه کنید که به شما امکان می دهد در اسرع وقت بدهی را پرداخت کرده و پس انداز نیز جمع کنید.

پرداخت بدهی برای پس انداز

2. پرداخت نقدی

روانشناسی زیادی وجود دارد که باعث صرفه جویی می شود. به همین دلیل یکی از راه های تشویق خود به پس انداز کنار گذاشتن پول نقد برای خرید است. تحویل پول نقد هنگام خرید چیزی به شما احساس واضحی می دهد که پول “واقعی” را خرج می کنید. استفاده از کارت های اعتباری بسیار آسان است و باعث می شود فراموش کنید که پول های خود را خرج می کنید.

وقتی آن خرید نقدی را انجام می دهید، عادت کنید که باقی مانده را کنار بگذارید و آن را به صندوق ذخیره پول واریز کنید. بخش کوچکی از هر آنچه را خرج می کنید کنار می گذارید و این مبالغ جمع می شوند. همین کار را با حساب جاری خود انجام دهید. شما وجوه اضافی در حساب خود جمع خواهید کرد که بعداً می توانید آن را به پس انداز خود منتقل کنید.

پرداخت پول نقد همچنین می تواند به شما در پایبندی به بودجه کمک کند. هزینه های هفتگی خود را تقسیم کنید و قسمتهای مختلف را برای هزینه های مختلف در یک پاکت نامه قرار دهید. یک پاکت ممکن است برای ناهار خوری بیرون باشد، دیگری برای سرگرمی و دیگری برای بنزین. اگر قبل از پایان هفته پول نقد خود را تمام کردید، باید هزینه های خود را کاهش دهید. ممکن است لازم باشد شام را در خانه بخورید، به جای تفریح بیرون از خانه یک فیلم برای تماشا انتخاب کنید یا در حالی که منتظر رسیدن هفته آینده هستید، سوار اتوبوس شوید.

3. ذخیره پول بادآورده

این یکی واقعاً آسان است. شما به تازگی به پول خوبی رسیده اید که انتظارش را ندارید. این می تواند یک هدیه، بازپرداخت مالیات یا درآمد حاصل از فروش گاراژ باشد. شاید این ارث، تسویه حساب بیمه یا پاداش در محل کار باشد. منبع و مبلغ آن هرچه باشد، فرصتی طلایی برای افزودن به ذخیره پولی شما است. بخشی از آن پول را کنار بگذارید و آن را به حساب پس انداز خود وارد کنید.

پول بادآورده فرصت دیگری برای ذخیره است. معمولاً این به صورت افزایش کار در محل کار است، اما ممکن است یک قبض اجاره با مبلغ کمتری برای شما به همراه داشته باشد (اگر به مکانی ارزان تر بروید) یا پایان پرداخت بدهی های خودرو هر چیزی که هر ماه پول بیشتری به جیب شما می گذارد. ایده عقب انداختن آن این مخارج این است که شما قبلاً بدون آن کنار آمدید، بنابراین نیازی نیست که اکنون آن را خرج کنید. آن را ذخیره کنید و آن را از دست نخواهید داد.

هرچه مقدار پول باد آورده بیشتر باشد، باید بیشتر به فکر پس انداز طولانی مدت آن باشید. به احتمال زیاد برای موارد اضطراری به قطعه قابل توجهی نیاز ندارید، بنابراین می توانید از آن برای ساختن حساب بازنشستگی خود استفاده کنید. پرداخت بدهی نیز باید در لیست شما بالا باشد. اما سعی نکنید هر ریال را پس انداز کنید. بخشی از سود خود را بگیرید و با آن تلفن هوشمند جدید را بخرید یا آن تعطیلات رویایی را بروید. این به شما کمک می کند از کارهایی که صرفه جویی می کنید احساس خوبی داشته باشید.

پس انداز خود را شروع کنید

4. اکنون پس انداز کنید، بعداً خرید کنید

در گذشته، ذخیره پول برای خرید چیزی از روشهای معمول مدیریت پول بود. سپس، جامعه کارت اعتباری را خوشحال کرد و به سمت طرز فکر “اکنون بخر، بعداً بپرداز” پرداخت. کارت های اعتباری به مردم دلیل کمتری برای ذخیره پول و پول کمتری برای کنار گذاشتن می دهند، زیرا آنها با بدهی های زیادی روبرو هستند. اما صرفه جویی در حال حاضر برای خرید بعدا به سبک مدیریت هزینه ها در قدیم یک روش عالی برای جلوگیری از چرخه از دست دادن پول است. به همین دلیل است که:

به شما دلیلی برای پس انداز می دهد. شما برای یک ماشین، تعطیلات، آشپزخانه جدید یا چیز دیگری که می خواهید پول کنار می گذارید. هر ریال پس انداز می کنید شما را به هدف نزدیکتر می کند.

شما از هزینه پرداخت در مدت زمان طولانی اجتناب می کنید. تأمین مالی خرید یا خرید با کارت اعتباری اغلب به معنای انعقاد پول اضافی با بهره است.

خریدهای غیر ضروری را مهار می کند. اگر برای خرید چیزی مجبور به پس انداز هستید، وقت دارید که فکر کنید آیا واقعاً به آن نیاز دارید یا خیر. یک نظرسنجی که در انگلیس انجام شد، نشان داد که مردم در صورت خرید قبلی از خرید خود بیشتر لذت می برند.

اگر برای آن هدف خاص حساب پس انداز تنظیم کنید، کنار گذاشتن پول برای یک کالای بزرگ بلیط بهتر است. می توانید بودجه های منظم را به حساب خود اختصاص دهید، زمان رسیدن به هدف خود را محاسبه کنید و رشد وجوه خود را مشاهده کنید. تنظیم حساب برای هر یک از اهداف پس انداز خود در بانک های مختلف حتی منطقی تر است. اگر پول شما به آن اندازه در دسترس نباشد، وسوسه نخواهید شد که پس انداز خود را برای مقصود دیگری مورد حمله قرار دهید. با جمع شدن پس انداز خود، می توانید آن را به سرمایه های دیگر تبدیل کنید

5. صرفه جویی را به صورت خودکار انجام دهید

پس انداز منظم، حتی در مقدار کم، بیشتر منطقی است. آن را به تعویق نیندازید تا زمانی که پول “اضافی” برای کنار گذاشتن داشته باشید. ساده ترین و بدون درد ترین راه برای این کار این است که با صرفه جویی در هزینه خودکار تصمیم خود را از معادله خارج کنید. به این ترتیب احتمال کمتری بین پس انداز و سرقت وجود دارد. و لازم نیست که ذخیره کنید. پس انداز به صورت خودکار اتفاق می افتد.

ساده ترین راه برای خودکارسازی ذخیره پول این است که بخشی از فیش حقوقی شما مستقیماً به حساب پس انداز شما واریز شود. با بخش قابل پرداخت حساب های شرکت خود کار می کنید، معمولاً می توانید بانک خود را راهنمایی کنید که بخشی از پرداخت خود را چک کند و بقیه مثلاً 50 یا 100 تومان در هفته پس انداز کند. خودشه. هر هفته پس انداز می کنید بدون اینکه حتی به آن فکر کنید. و از سرعت جمع شدن پس اندازتان تعجب خواهید کرد.

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید و برای شما مفید باشد. می توانید در صورت نیاز دیگر مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ در سایت محمدرضا سلطانی، بیزینس کوچ حرفه ای را مطالعه کنید.

در صورت وجود هرگونه ابهامی یا نیاز به مشاوره با یک کوچ با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید