6 قانون ثروت ساز رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی و رازهای موفقیتش

آیا همیشه احساس بی پولی می کنید؟ آیا بدهی های زیادی دارید؟ آیا تا به حال کسی به شما در زمینه ی امور مالی آموزش داده است؟

در این مقاله از مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ، قوانین کسب درآمد و سرمایه گذاری رابرت کیوساکی را بررسی می کنیم.

رابرت کیوساکی کیست؟

رابرت کیوساکی، نویسنده یکی از بهترین کتاب های مالی جهان (پدر پولدار پدر فقیر) است. این کتاب دیدگاه میلیون ها نفر را در سراسر جهان تغییر داده است.

بدون اتلاف وقت، بیایید به ۶ قانون رابرت کیوساکی در رابطه با موفقیت و ثروت بپردازیم.

۱_ طرز تفکر خود را تغییر دهید

این، اولین قدم برای جمع آوری ثروت است. رابرت کیوساکی به وضوح بیان می کند که چیزی که ثروتمندان را از فقرا جدا می کند ذهنیت آن ها، نحوه تفکر و درک موقعیت آن ها است. یک فقیر معمولاً می گوید “من نمی توانم ماشین بخرم” در حالی که فرد ثروتمند می گوید: “چگونه می توانم این ماشین را خریداری کنم؟”

این راهکار، ذهن را وادار می کند تا به روش های جدید و خلاقانه برای کسب درآمد فکر کند. شما باید اطلاعات خود را درباره روش های کسب درآمد افزایش دهید. ممکن است تصور کنید که کارآفرینان، ثروتمند به دنیا آمده اند و از همان ابتدا، درآمد کسب کرده اند، اما بهتر است بدانید که اکثر کارآفرینان در گذشته به مدت طولانی و رایگان کار کرده اند تا به سطح درآمد فعلی خود برسند.

پس باید رایگان کار کنید؟ نه، شما باید بیاموزید که چگونه می توانید بدون هیچ سرمایه ای، کسب درآمد کنید.

۲_ اطلاعات مالی خود را افزایش دهید

متأسفانه در مدرسه به ما روش های کسب درآمد را آموزش نداده اند. در مدارس، ما می آموزیم که پول ریشه همه بدی ها است، اما در دنیای واقعی، ما باید منابع مالی خود را به خوبی بشناسیم، در غیر این صورت، در نهایت دچار شکست یا افسردگی می شویم. بسیاری از افراد افسرده هستند نه به دلیل اینکه پول زیادی دارند، بلکه به این دلیل است که نمی دانند چگونه سرمایه خود را مدیریت کنند.

آموزش های مالی به ما کمک می کنند تا پول خود را مدیریت کرده و جریان های جدیدی از درآمد را برای رفع نیازها و خواسته های آینده خود ایجاد کنیم. رابرت کیوساکی می گوید فاصله بین فقر و ثروت، تنها به این دلیل است که فقرا نمی دانند چگونه سرمایه خود را مدیریت کنند در حالی که ثروتمندان دارایی های خود را به خوبی مدیریت می کنند. پس طبقه متوسط چگونه عمل می کنند؟ آن ها سعی می کنند پول زیادی خرج کنند و ثروت خود را نشان دهند، اما نمی دانند که با این کار فقیر و فقیرتر می شوند.

آنچه در دهه ی بیست سالگی انجام می دهید شما را برای زندگی آماده می کند. به همین دلیل است که آموزش های مالی در اوایل بیست سالگی، اولین چیزی است که باید روی آن تمرکز کنید.

بسیاری از دوره های آنلاین در زمینه آموزش مالی وجود دارند، یک دوره را انتخاب کنید و از امروز شروع کنید تا در آینده ی نزدیک به آزادی مالی مورد نظر خود دست پیدا کنید.

۳_  بر افزایش دارایی ها تمرکز کنید

برای به دست آوردن دارایی، ابتدا باید بدانید ثروت چیست و چه کارهایی انجام می دهد؟ دارایی، شامل هر چیزی است که  ثروت را در اختیار شما قرار می دهد. پس قبل از هر اقدامی، دارایی های خود را ارزیابی کنید.

اگر این عبارت را به درستی درک کنید، 40 درصد از نحوه ثروتمند شدن ثروتمندان را با موفقیت درک کرده اید.

به عنوان مثال، بسیاری از مردم فکر می کنند خانه آن ها، دارایی به حساب می آید. اما در واقع، خانه شما هیچ پولی به شما نمی دهد. هنگامی که چندین دارایی داشته باشید، هر کدام از آن ها، به تنهایی ثروت ساز هستند، در حالی که شما نیز در آرامش به سر می برید و دیگر نگرانی مالی ندارید.

به منظور افزایش سطح دارایی خود راه های متنوعی را می توانید امتحان کنید که یکی از آن ها، سرمایه گذاری در استارت آپ ها و همکاری با کارآفرینان است. یکی دیگر از راهکار های موثر، افزایش مهارت در حوزه هایی است که در آن ها، تقاضاهای زیادی وجود دارند. به منظور ارزیابی و تجزیه و تحلیل بازار های پر درآمد، با یک مشاور کسب و کار صحبت کنید.

راهکارهای ثروتمند شدن از زبان رابرت کیوساکی

۴_ در قبال به دست آوردن چیزی، باید بهای آن را پرداخت کنید

رابرت کیوساکی می گوید بسیاری از مردم در حالی که تمایل ندارند چیزی پرداخت کنند، انتظار دارند سرمایه زیادی را جذب کنند. اگر می خواهید درآمد بیشتری کسب کنید، باید بیشتر از حد معمول کار کنید.

زمانی که علاقمند به کسب اطلاعات در مورد حوزه ی خاصی هستید، باید زمان و انرژی خود را صرف کنید تا مهارت های لازم را در آن حوزه به دست آورید.

در نهایت، باید ارزش کارها را ارزیابی کنید و بر طبق اولویت بندی، امور خود را مدیریت کنید.

۵_ ریسک پذیر باشید

رابرت کیوساکی می گوید: “اگر ریسک نکنید، هوشمندانه عمل نخواهید کرد”. او در زمینه تجارت ریسک های زیادی کرد و همیشه از فرصت هایی که درهای موفقیت را به رویش می گشودند، استفاده می کرد. شما باید ریسک های حساب شده و هوشمندانه را بپذیرید.

برای کسب اطلاعات بیش تر، محمدرضا سلطانی، بیزینس کوچ حرفه ای، تمامی جوانب و فرصت های  موجود در کسب و کارتان را ارزیابی و تجزیه و تحلیل می کند.

اگر اکنون ریسک نکنید، تمام طول زندگی خود را منتظر خواهید ماند تا معجزه ای شما را از فشار های مالی رهایی بخشد.

6_ منابع درآمدی متعدد داشته باشید

اگر از نظر درآمد، فقط به یک شغل اعتماد کنید، احتمال دستیابی به رویاها و امنیت مالی بسیار کم خواهد شد.

در پایان ماه، اگر درآمد شما فقط از یک حساب جاری به دست آید باید به طور جدی به این فکر کنید که چگونه می توانید به اهداف خود برسید و آزادی مالی را تجربه کنید؟

اگر از کار اخراج شوید، تنها منبع درآمد شما نابود می شود و تا زمانی که کار دیگری پیدا کنید، به پول احتیاج خواهید داشت، به همین دلیل داشتن منبع درآمد دیگر به شما کمک می کند حتی زمانی که از کار اخراج می شوید از سرمایه خود محافظت کنید و به مرور، در مسیر تامین امنیت مالی قرار بگیرید.

با به کار بردن قوانین بالا، راه های ثروتمند شدن را برای خود هموار می کنید و درآمد خود را افزایش خواهید داد.

پول دار شدن کار آسانی نیست، این امر با آموزش های مالی مناسب شروع می شود.

اگر علاقمند به افزایش سطح دانش خود در زمینه ی سرمایه گذاری و بیزینس کوچینگ هستید، با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید