مزایا و معایب کسب و کارهای خانگی

مشاغل خانگی هر مشاغلی است که دفتر اصلی در خانه صاحب آن واقع شده باشد.

شما نیازی به مالکیت ملک ندارید، اما لازم است که در همان محل زندگی خود شغلی را اداره کنید تا این تجارت به عنوان یک مشاغل خانگی در نظر گرفته شود.

بسیاری از مشاغل آنلاین به طور ایده آل برای مشاغل خانگی مناسب هستند زیرا شما می توانید در خانه باشید و شغل خود را هم داشته باشید. در این مقاله می خواهیم با مزایا و معایب مشاغل خانگی بیشتر آشنا شویم.

مزایای مشاغل خانگی

مدیریت مشاغل خانگی جنبه های مختلفی دارد که مردم را به سمت آن سوق می دهد، خصوصاً در مورد صرفه جویی در هزینه ها و مالیات ها.

بدون رفت و آمد

بارزترین مزیت مشاغل خانگی نبود هرگونه رفت و آمد است که باعث صرفه جویی در وقت بسیار زیادی می شود و دیگر نیازی به صرف هزینه برای کرایه اتوبوس یا هزینه های ماشین نیست. برای بسیاری از صاحبان مشاغل مستقر در خانه، رفت و آمد آنها فقط با پیمودن یک پله طی می شود، مگر اینکه در هر صورت برای دیدن و یا پرزنت مشتری مجبور باشید سفرهای زیادی انجام دهید که در درصد کمتری از کسب و کارهای خانگی چنین اتفاقی می افتد. در زندگی امروزه همه ما زمان زیادی رو صرف رفت و آمد به محیط کاری می کنیم که هم انرژی و هم زمان زیادی رو از ما میگیره و حتی میتونه بار مالی زیادی داشته باشه. اما زمانی که محیط کاری شما خانه شما باشه در تمام این هزینه ها چه مالی، چه زمانی و چه انرژی صرفه جویی میشه.

کاهش هزینه ها

همه مشاغل خانگی از مزایای نداشتن هزینه خرید یا اجاره مکان های تجاری در جاهای دیگر برخوردار هستند که این امر باعث کاهش قابل توجه هزینه های اضافی می شود. از آنجا که دفتر جداگانه ای برای اجاره و نگهداری وجود ندارد، آنها همچنین ممکن است در هزینه هایی مانند آب و برق و بسته به مقررات محلی در هزینه پروانه های کسب و کار و مالیات صرفه جویی کنند. شما دیگر نیاز به خرید تجهیزات خاصی ندارید و به راحتی می توانید با وسایلی که در دست دارید کسب و کار خودتان را داشته باشید.

این مقاله ناب را از دست ندهید: 31 ایده تجارت دست ساز که می توانید از خانه شروع کنید

تاثیر مشاغل خانگی بر خانواده

زمان خانواده

اگر فرزند دارید، اداره مشاغل خانگی می تواند انعطاف پذیری بیشتری در مراقبت از کودکان و وقت بیشتری برای گذراندن در کنار خانواده داشته باشد.

هنگامی که آنها به اندازه کافی بزرگ شدند، حتی ممکن است فرزندان خود را در تجارت خود استخدام کنید.

در جامعه امروزی ما بسیاری از خانواده ها به علت شاغل بودن پدر و مادر دچار مسائلی میشوند که اگر یکی یا هر دو نفر از والدین مشاغلی در خانه را اداره کنند از بسیاری از ضررها جلوگیری می شود و به خانواده نیز آسیبی وارد نمی شود و حتی پس از گذشت مدتی شما می توانید مشاغل خانگی خود را گسترش دهید و سپس سیستم سازی کنید که حتی بتوانید از شغل خود خارج شوید و اداره آن را به افراد دیگر بسپارید و شما تنها نظارت کنید و کسب درآمد کنید. این عالی نیست؟

پیشنهاد می کنم بخوانید: سیستم سازی کسب و کار نابودگر این 2 مشکل است

معایب مشاغل خانگی

با این وجود مشاغل مستقر در خانه برای همه مناسب نیست و معایبی نیز وجود دارد:

ممکن است برای شما مفید نباشد

حتی اگر اداره مشاغل مستقر در خانه در محلی که زندگی می کنید مجاز باشد، ممکن است تمایل نداشته باشید. مسائلی مانند تابلوهای راهنما، پارکینگ و نیاز به بیمه در خانه ممکن است اداره یک مشاغل مستقر در خانه را به یک فکر بد تبدیل کند. اگر مشتریان شما نیاز به بازدید از شما دارند، این می تواند با صاحبخانه یا سایر همسایگان شما (اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید) درگیری ایجاد. شاید به نظر شما ایجاد کسب و کاری در خانه ایده خوب و راحتی باشه اما قطعا این نوع از مشاغل هم سختی ها و مشکلات خاص خودشون را دارن که قبل از سنجیدن این مسائل هیچوقت وارد این حوزه کاری نباید بشید.

انزوا

بسیاری از افرادی که مشاغل مستقر در خانه را اداره می کنند، از احساس انزوا و دور بودن از اجتماع رنج می برند. این احساس می تواند به ویژه برای افرادی که بیشتر کار خود را در مناطق دفتری بسیار مشارکتی سپری کرده اند و وقتی به یک حرفه کاملاً خانگی روی می آورند، با کسی صحبت نمی کنند، حاد باشد. زمانی که شما تمام زمانت رو چه برای کار و چه زندگی در یک محیط باشی به مرور زمان میتونه تاثیراتی مانند گوشه گیری و دوری از اجتماع روی شما داشته باشه پس طبق تیپ شخصیتی خودتان حوزه کاری برای خودتان انتخاب کنید.

زندگی کاری و خانوادگی تداخل پیدا می کند

دیگران دریافتند که اداره مشاغل مستقر در خانه به معنای تعارض زندگی خانوادگی است. آنها ممکن است دریابند که اداره مشاغل در خانه به این معنی است که وقت خانواده به طور مداوم به دلیل نیازهای تجاری غصب می شود و این محو شدن مرزهای خانه و محل کار به این معنی است که آنها حتی پس از ساعت ها احساس بی نظمی می کنند. وقتی شما در خانه کار می کنید خانواده چه بخواهید و چه نخواهید در بسیاری از کارهای شما نظر می دهند و انتظار دارند شما به نظرات آن ها توجه کنید و اگر شما نمی توانید با این مسئله کنار بیایید این کسب و کار برای شما توصیه نمی شود.

 

اگر در شرف راه اندازی کسب و کاری هستید و ایده ندارید یا نمی دانید از کجا می توانید شروع کنید به شما دیدن دوره رایگان هوش سیستم سازی را پیشنهاد می کنم که قطعا می تواند به شما کمک بسیاری کند. شما می توانید از دیگر مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ ما هم دیدن نمایید. محمدرضا سلطانی، بیزینس کوچ حرفه ای برای کمک به شما در کنارتان حضور خواهد داشت. با ما در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید