رهایی از ورشکستگی

هر زمان شرکتی دچار بحران اقتصادی شود، آنها شروع به بررسی همه گزینه های خود می کنند.

از شدیدترین و قطعی ترین دلایل تشکیل پرونده برای ورشکستگی استفاده می کنند.

در حالی که مدیران اجرایی در سراسر جهان به دنبال راه هایی برای پیمایش همه گیر هستند، جریان های نقدی در حال خشک شدن هستند، هزینه ها کند شده و تولید در حال توقف است. برای بسیاری، این بدان معناست که احتمال ورشکستگی از آخرین چاره به واقعیت منتقل شده است.

با این حال، گزینه های دیگری نیز برای بررسی وجود دارد. امروزه ما در حال بررسی چگونگی جلوگیری از ورشکستگی در کسب و کار هستیم. برای یادگیری استراتژی هایی که می تواند به شرکت شما در مدیریت بدهی های موجود، کاهش بار مالی شما و صرفه جویی در وجهه تجاری شما کمک کند، ادامه این مقاله که تنها یکی از مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ است را بخوانید.

چگونه از ورشکستگی در تجارت جلوگیری کنیم؟

راهکارهایی را باید در نظر گرفت بسته به وضعیت مالی و نوع شغلی که مدیریت می کنید.

ورشکستگی علاوه بر نمره اعتبار شخصی شما، می تواند رتبه کسب و کار شما را نیز فلج کند و به دست آوردن بودجه آینده از وام دهندگان برای شما بی نهایت دشوار است. همچنین باعث ایجاد بی اعتباری شما شده و می تواند بر حفظ مشتری تأثیر منفی بگذارد. با این اوصاف، بیایید چند مرحله را که اکنون می توانید برای کمک به جلوگیری از این حرکت بردارید، بررسی کنیم.

1. هزینه های غیر ضروری را حذف کنید

با گذراندن بودجه خود از یک صافی شروع کنید. آیا در حال حاضر هزینه های دیگری را که اکنون نیازی به آنها ندارید پرداخت می کنید؟

مثالها عبارتند از:

عضویت در سالن های ورزشی کارمندان

ناهار کارمندان

هزینه های سفر غیر ضروری

برنامه های تلفنی با قیمت بالا

رویدادهای تیم خارج از سایت

اتومبیل های شرکت / حمل و نقل پولی

پیشرفت های مدرن دفتر

روش هایی را در نظر بگیرید که می توانید این هزینه ها را کم کنید و جایگزین هایی با قیمت پایین جایگزین آنها کنید. به عنوان مثال، محاسبه آنچه می توانید پس انداز کنید اگر برنامه تلفن خود را با یک راه حل پروتکل انتقال صدا از طریق اینترنت (VOIP) عوض کردید.

اگرچه کمی تغییر ساختار مالی می تواند تفاوت عمده ای ایجاد کند، کوچینگ و به همراه داشتن یک بیزینس کوچ حرفه ای در زمینه بحران تجاری نیز برای ارزیابی علل اصلی ضروری است.

راه حل های ورشکستگی

2. فروش دارایی های تجاری

گرچه نمی توانید از شر تجهیزات مهم سرور یا سیستم های رایانه ای خود خلاص شوید، اما به احتمال زیاد دارایی های بیکاری در اطراف دفتر کار خود دارید که توانایی پرداخت هزینه های آنها را ندارید.

اغلب، این وسایل فیزیکی گذشته را گسترش می دهد. آیا پارکینگ شما برای تعداد کارکنانی که در آن پارک می کنند بسیار بزرگ است؟ پیشنهاد دهید به مشاغل اطراف اجازه دهید برخی از فضاها را اجاره دهند.

نکته اصلی این است که هر آنچه که در کسب و کار شماست را به دقت تجزیه و تحلیل کنید و مطمئن شوید که از تمام ظرفیت بالقوه خود استفاده می کند. اگر اینگونه نیست، برای درآمد اضافی آن را کوچک یا کم کنید.

3. بازپرداخت بدهی را در اولویت قرار دهید

در حالی که عوامل بی شماری وجود دارد که می تواند یک شرکت را به ورشکستگی وادار کند، خرد کردن بدهی در این لیست قرار دارد. یکی از راه های جلوگیری از این امر اولویت بندی بازپرداخت های خود بیش از هر چیز دیگری است.

این بدان معنی است که ابتدا باید چه صورتحساب هایی را پرداخت کرد و به چه ترتیب. صرف نظر از وضعیت مالی شما، بدهی های خاصی وجود دارد که باید به موقع آنها را پرداخت کنید تا از تجارت خود محافظت کنید. بیشتر اوقات، این به معنی اولویت قرار دادن پرداخت های با سود بالا به طلبکاران مطمئن است.

از جمله ، این موارد عبارتند از:

مالیات بر درآمد

حقوق و دستمزد

صورت حساب های کمکی

قبض های تلفن

احکام دادگاه

وام های تضمینی

اجاره مکان کسب و کار

عدم پرداخت هر یک از موارد فوق می تواند به معنای از دست دادن کامل تجارت شما باشد. در پایین لیست، اشکال کمتر ضروری بدهی کسب و کار را پیدا خواهید کرد، از جمله:

تبلیغات و بازاریابی

سرگرمی

اشتراک و حق الزحمه

تعمیرات و نگهداری

طلبکاران و فروشندگان ناامن

4. برنامه کاری خود را به روز کنید

اکنون زمان ایده آلی برای بررسی دقیق برنامه کاری است که سالها پیش نوشتید. اگرچه این سندی بوده است که به شما کمک کرده است بودجه اولیه را دریافت کنید، اما به صورت سنگی نوشته نشده است.

گفته شد، از دور شدن از صفحه و بازنویسی دید خود نترسید. نسخه جدید باید منعکس کننده وضعیت فعلی تجارت شما باشد، از جمله جنبه های زیر:

استراتژی سازمانی شما

استراتژی فروش و بازاریابی شما

برنامه عملیاتی شما

بودجه هزینه سرمایه شما

پیش بینی ها و جریان نقدی شما

در این راه، اگر وضعیت مالی شما همچنان تغییر می کند، برگردید و آنچه را که نوشتید مرور کنید و ذهن خود را برای مهندسی مجدد فرآیند تجارت  باز نگه دارید. بهبود فرآیندها می تواند منجر به کارایی و صرفه جویی در هزینه شود.

در نهایت، شما می خواهید برنامه کاری خود را تا آنجا که ممکن است تازه نگه دارید تا به شما کمک کند بدهی خود را کاهش دهید و از ورشکستگی جلوگیری کنید.

رهایی از ورشکستگی

5. با وام دهنده های خود صحبت کنید

گاهی اوقات، چند تماس تلفنی می تواند جهانی را تغییر دهد. با تمام تأمین کنندگان و وام دهندگان خود در ارتباط نزدیک باشید و تا آنجا که ممکن است در مورد وضعیت مالی فعلی خود شفاف باشید.

برای پرداخت ماهانه کمتر یا شرایط بازپرداخت امکان پذیرتر درخواست کنید. به آنها بگویید که شما در حال طرح پرونده ورشکستگی هستید اما مایلید گزینه دیگری پیدا کنید. آنها ممکن است بتوانند یک برنامه پرداخت ایجاد کنند که بتواند شما را به وضعیت مطلوب تری برساند.

در همین راستا، با تمام دارندگان قرارداد خود تماس بگیرید و سعی کنید برای شرایط مطلوب تر دوباره مذاکره کنید. سپس، برای هر خدماتی که در حال حاضر استفاده می کنید و تحت قرارداد رسمی نیست، قیمت اضافی دریافت کنید.

6. بیرون از جعبه فکر کنید

اکنون زمان بسیار خوبی برای ارزیابی مجدد تمایزات اصلی شرکت شما است. آیا روش های منحصر به فردی وجود دارد که بتوانید آنها را برای تولید درآمد اضافی و جبران بار بدهی خود بچرخانید؟

ممکن است روش هایی وجود داشته باشد که بتوانید خدمات و تخصص خود را به عنوان محصولات ملموس به فروش برسانید. به عنوان مثال، اگر شرکت شما در زمینه توسعه وب تخصص دارد، می توانید یک کتاب الکترونیکی در زمینه اصول طراحی دیجیتال ایجاد کنید و آن را در وب سایت خود بفروشید.

از آنجا، خلاقیت ایجاد کنید و شاخه های خود را بیرون دهید. پاسخ ممکن است به همان اندازه ساده باشد که اندازه های خرید خود را گسترش دهید، یا به همان اندازه پیچیده باشد که یک خط تولید کاملا جدید ایجاد کنید.

پس از ورشکستگی اجتناب کنید و پایه مالی خود را بازیابید

چه ویروس کرونا باشد و چه یک بحران دیگر، هر شرایط پیش بینی نشده ای می تواند شرکت شما را در وضعیت مالی وخیمی قرار دهد. وقتی این اتفاق می افتد، تشکیل پرونده برای ورشکستگی می تواند راهی جذاب برای خروج باشد. با این وجود، دانستن چگونگی جلوگیری از ورشکستگی در تجارت می تواند شما را از هزینه های مستقیم و غیرمستقیم نجات دهد.

نکات بالا یک نقطه شروع عالی است، اما می تواند پیچیده باشد. بسیار مهم است که با احتیاط به هرکدام نزدیک شوید، دانستن خطرات موجود و روشهایی که باید دنبال کنید بسیار ضروری است. اگر به راهنمایی حرفه ای نیاز دارید، با ما ارتباط برقرار کنید تا از راهنمایی های محمدرضا سلطانی که یک بیزینس کوچ حرفه ای است استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید