ایده های شغلی برای افراد درونگرا

افراد درونگرا این توانایی را دارند که کارآفرینان قدرتمند و رهبران کسب و کار باشند.

در این مقاله از مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ ، به بررسی ایده های مناسب کسب و کار برای افراد درونگرا می پردازیم.

افراد درونگرا درصد زیادی از جمعیت را تشکیل می دهند. بهترین رشته ها و مسیرهای شغلی برای این افراد چیست؟

در مسیر مربوط به یافتن مشاغل مناسب، افراد درونگرا، توانایی بیشتری در یافتن مشاغل اینترنتی خواهند داشت و این افراد تمایل بیشتری به صرف وقت در اینترنت و آشنایی بیشتر با فناوری های روز دنیا دارند.

صاحب یک کسب و کار یا کارآفرین بودن، فقط مختص افراد برونگرا نیست.  بسیاری از صاحبان مشاغل وجود دارند که در واقع درونگرا هستند.

تنها بودن و در آرامش کار کردن، به افراد درونگرا اجازه می دهد تا قبل از انجام هر اقدامی به عواقب آن فکر کنند و استراتژی های خاصی را ارائه کنند.

واقع گرایی نیز یکی دیگر از ویژگی های افراد درونگرا است و برعکس افراد برونگرا که مدام به دنبال احساسات مثبت هستند، این افراد نسبت به مسائل نگاه منطقی تری دارند.

حضور چنین افرادی در گروه های مشارکتی و همکاری، منجر به ارتقای فعالیت های تیمی خواهد شد، زیرا این افراد تمایل دارند در ابتدا ایده های سایر افراد گروه را مورد تجزیه و تحلیل و ارزیابی قرار دهند، سپس گزینه ها و راه حل های بهتر را ارائه دهند.

با این حال، برخی از مشاغل ممکن است بسته به ماهیت کار، صنعت و غیره برای این افراد مناسب تر باشند، بنابراین کدام مشاغل برای افراد درون گرا مناسب تر است؟

در اینجا چند ایده تجاری برای افراد درونگرا وجود دارد که می توانند با توجه به انگیزه و مهارت های خود، کار را شروع کنند.

1– طراحی گرافیک

طراحی گرافیک، یک راه عالی برای درونگرایان خلاق است.

با افزایش فناوری و رشد دیجیتال مارکتینگ نیز تقاضا برای طراحان گرافیک خوب افزایش یافته است. طراحی گرافیک طیف وسیعی از خدمات بالقوه را شامل می شود، از طراحی لوگو گرفته تا  اینفوگرافیک ها. افرادی که در این حوزه آموزش دیده اند، احتمالاً از قبل تجهیزات لازم را برای شروع تجارت خود دارند.

2- نویسندگی

افراد درونگرا نویسندگان بزرگ و معروفی خواهند شد. نوشتن مستلزم این است که شما ساعت ها به تنهایی در حال کار کردن با رایانه خود باشید، اما برای بسیاری از افراد برون گرا، این امر غیر قابل تحمل به نظر می رسد.

بستر های مختلفی برای شروع نویسندگی وجود دارند. می توانید برای وبلاگ ها یا مجلات به صورت آزاد کار کنید، وبلاگ خود را راه اندازی کنید و کتابی در وب سایت خود آماده و منتشر کنید.

افراد درونگرا و نویسندگی

 

3- ویراستاری

ویرایش و تصحیح متون برای افراد درونگرا جزء برنامه های جانبی فوق العاده ای است و مانند نویسندگی، به توجه و تمرکز زیادی نیاز دارد.

فرصت های کاری مربوط به ویرایش و تصحیح متون، تا حد زیادی قابل دسترسی هستند، زیرا بسیاری از وب سایت ها و وبلاگ ها برای ارزیابی مقالات خود به کمک نیاز دارند. افزایش انتشارات، خود نیز باعث افزایش تقاضا برای ویراستاران شده است.

4- تدریس آنلاین

بسیاری از افراد درون گرا در کمک به دیگران، عملکرد عالی دارند. به همین دلیل است که یک تدریس آنلاین یا تدریس خصوصی کودکان یا بزرگسالان به صورت تک نفره می تواند برای افراد درونگرا یک شغل عالی و تمام وقت باشد.

سیستم های آموزشی آنلاین، می توانند شما را در مقابل میلیون ها دانش آموز بالقوه قرار دهند. اگر دوره های آموزشی شما خوب باشند، می توانید به عنوان یک مربی آنلاین زندگی خوبی داشته باشید.

5- مربی گری کسب و کار یا زندگی

افراد درون گرا ذاتا شنونده های خوبی هستند. آن ها قبل از صحبت کردن با دقت فکر می کنند، از کار کردن به صورت تک نفره لذت می برند و اغلب تمایل زیادی به کمک به دیگران برای داشتن زندگی بهتر دارند. به همین دلیل، تبدیل شدن به یک مربی کسب و کار یا زندگی، می تواند یک حرفه عالی برای این نوع تیپ شخصیتی باشد.

درون گرایان تمایل به شنیدن اطلاعات مهم دارند که بتوانند با استفاده از همان داده ها، به فرد مقابل ثابت کنند که نظرات و ایده های آن ها به خوبی درک شده است.

تحقیقات اخیر نشان داده که مدیران درونگرا، بهتر می توانند سازمان خود را مدیریت کنند و عملکرد و سودآوری بیشتری نسبت به مدیران برونگرا دارند.

اگر علاقمند به کسب اطلاعات لازم در این زمینه هستید، محمدرضا سلطانی ، بیزینس کوچ حرفه ای ، مهارت های لازم را جهت تبدیل شدن به یک مشاوره ی حرفه ای، به شما آموزش خواهد داد.

6- عکاسی

بیشتر افراد درونگرا به طور طبیعی افرادی متمرکز هستند. این جزء ویژگی هایی است که یک عکاس برای ایجاد مزیت رقابتی در کار خود نیاز دارد. شما می توانید عکاس شوید و عکس های خود را به صورت آنلاین به وب سایت ها، مجلات چاپی و سایر نشریات بفروشید.

با مهارت های لازم در عکاسی آشنا شوید و روی یک دوربین دیجیتال با کیفیت سرمایه گذاری کنید.

7- حسابداری

اگر در ریاضیات خوب هستید و از آنالیز اعداد و ارقام لذت می برید، می تواند فرصتی مناسب برای راه اندازی کسب و کار ایجاد کند. شما می توانید یک حسابدار حرفه ای شوید و به شرکت ها و کسب و کارهای کوچک کمک کنید.

8- هنر های دستی

هنرهای دستی نیاز به تمرکز، خلاقیت و استعداد دارند که آن ها را به انتخابی مناسب برای افراد درون گرا تبدیل می کنند. از خلاقیت خود به خوبی استفاده کنید و به صورت بازاریابی گوشه ای فعالیت کنید. شما می توانید بافندگی، ساختن زیورآلات، ساخت کیف پول یا دوخت لباس کودک را انتخاب کنید.

یک فروشگاه آنلاین برای فروش آثار خود ایجاد کنید یا به عنوان فروشنده در نمایشگاه های صنایع دستی، محصولات بی نظیر و خانگی خود را به افراد علاقمند بفروشید.

اینها چند ایده تجاری هستند که برای افراد درون گرا به منظور لذت بردن از امرار معاش و وفادار ماندن به طبیعت و شخصیت خود مناسب هستند.

علاوه بر مهارت های فوق، بازاریابی و بیزینس کوچینگ را نیز به جمع مهارت های خود اضافه کنید.

اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره ی راه اندازی مشاغل فوق هستید، با ما در ارتباط باشید. 

دیدگاهتان را بنویسید