زبان بدن اکسیر موفقیت برای مدیران


اهمیت زبان بدن برای مدیران

 

مفهوم زبان بدن

به مجموعه حرکات غیر کلامی و فیزیکی گفته می شود که در آن فرد بدون استفاده از کلام می تواند پیام خود را منتقل سازد.

از آنجایی که انسان ها موجوداتی اجتماعی هستند، همیشه در تلاش برای ایجاد یک ارتباط مناسب با یکدیگراند. حال این ارتباط هنگامی به اوج خود می رسد که علاوه برکلام بتوان از زبان بدن Body Language درست استفاده کرد. همچنین می توان زبان بدن را میاری برای سنجش ادب و احترام افراد نسبت به یکدیگر نیز دانست. اما مدیران، افرادی هستندکه به زبان بدن، نیازفراوانی دارند زیرا می بایست باکارمندان ارتباط مناسب و بدون ابهام برقرار کنند.

شما دراین مقاله از مقالات آموزش بیزینس کوچینگ که درسایت محمدرضا سلطانی، بیزینس کوچ حرفه ایی قرار گرفته است اهمیت این موضوع را خواهید فهمید.

 

پیتر دراکر: مهمترین قسمت ارتباط، شنیدن آن چیزی است که گفته نمی‌شود.

اهمیت زبان بدن برای مدیران

برای رهبران و مدیران زبان بدن یکی از ابزارهای مهم ارتباطی تلقی می گردد و آشنایی با اصول آن از مهارتهای پایه فردی محسوب می شود.
با توجه به این که هر حرفه ایی نیازمند مدیری با اطلاعات انبوه در مورد آن حرفه می باشد ولی چیزی که فی مابین تمامی مدیران مشترک می باشد، مهارت های ارتباطی است. راز جادویی در اثر بخشی یک مدیر نحوه ارتباط غیرکلامی وی با دیگران است.

تصویری از به نمایش گذاشتن زبان بدن - بیزینس کوچینگ

 

مدیران هنگامی که با طرف مقابل می خواهند ارتباط برقرار کنند از زبان کلامی و زبان بدن استفاده می کنند که هر دو از اهمیت بالایی برخوردار هستند. هر دو می بایست با یکدیگر همخوانی داشته باشند زیرا عدم تطابق این دو باعث درک نادرست طرف مقابل از پیام ما می شود. هنگامیکه پیام به صورت درست انتقال پیدا نکند و شخص بخواهد از میان چیزی که می گویید و چیزی که نشان می دهید یکی را انتخاب کند قطعا قید کلام را می زند وانتخاب وی چیزی است که می بیند. این امر باعث شده است که اکثر مدیران دچار مشکل با اعضاء تیم خود شوند زیرا زبان کلام و زبان بدنشان دو چیز متفاوت را بیان میکنند و اعضاء تیم را به اشتباه می اندازند.
زمانیکه یک مدیر دارای زبان بدن قوی باشد می تواند بازدهی کارمندان خود را به صورت چشم گیری افزایش دهد و با مخاطبان خود ارتباط قوی تری ایجاد کند . ایده ها و طرز فکر خود را با تاثیر بیشتری ارائه می کند.

شما نیز می توانید با یادگیری زبان بدن، ارتباطی موثر و قدرتمند داشته باشید. پس همین الان به یادگیری این اکسیر موفقیت بپردازید و ارتباطات خود را قوی تر سازید.

 

از اینکه تا آخر با ما همراه بودید سپاسگزاریم. پیشنهاد میکنیم که دیگر مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ را نیز مطالعه بفرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید