ایده های شغلی برای افراد برونگرا

افراد برونگرا به دلیل تیپ شخصیتی خاصی که دارند، تمایل دارند که در رویدادها حضور فعالانه داشته باشند، به همین دلیل ایده های شغلی منحصر به فردی نیز به آن ها پیشنهاد می شود.

در این مقاله از مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ ، به بررسی ایده های مناسب برای افراد برونگرا می پردازیم.

برخی از افراد برای معاشرت با دیگران متولد شده اند. بسیاری از سازمان ها به اشخاصی با شخصیت های فراتر از خود، برای جذب مشتری، ایجاد انگیزه در کارمندان و ارائه خدمات با کیفیت بالا، نیاز دارند. صرف نظر از اینکه برونگرایی چگونه شکل می گیرد، راه های زیادی برای استفاده از این توانایی طبیعی برای دستیابی به موفقیت در کسب و کار وجود دارند.

افراد برون گرا، افرادی هستند که رفت و آمدهای زیادی دارند، اجتماعی هستند و از بودن در کنار دیگران لذت می برند. یک فرد برونگرا انرژی خود را از بودن در کنار دیگران دریافت می کند. این یک ویژگی عالی است و ایده های تجاری زیادی برای اینگونه افراد وجود دارند.

لیست مشاغل زیر برای افراد برونگرا، توصیه می شود:

1- سخنران انگیزشی

سخنران انگیزشی، کسی است که به طور عمومی با مخاطبین صحبت می کند و به آن ها انگیزه می دهد تا بهترین خود باشند و به اهداف خود برسند. سخنرانی عمومی برای بسیاری از مردم مانند یک میدان جنگ است، اما افراد برون گرا هیچ مشکلی در این مورد ندارند. این بدان معناست که این افراد از صحبت کردن در حضور مردم یا حتی گروه های زیادی از افراد عصبی نخواهند شد. این یک شغل خوب است که به شما امکان می دهد به صورت پاره وقت، درآمدی تمام وقت کسب کنید. برای شروع این کار و جذب مخاطب، فقط باید برنامه های سخنرانی منحصر به فردی را پیدا کنید و آمادگی لازم را داشته باشید. آن نیز یک دلیل عالی برای سفر کردن است.

2- مربی تناسب اندام

مربیان تناسب اندام برای کمک به دیگران در تناسب اندام خود دستمزد می گیرند. آن می تواند شامل هدایت یک کلاس گروهی، ایجاد کمپین های ورزشی و آموزش شخصی باشد. این شغل واقعاً به کسانی نیاز دارد که در کنار دیگران احساس راحتی داشته باشند. به عنوان یک برونگرا، شما در همه حال در حال صحبت کردن و تمرین و تعامل با افراد و ایجاد انگیزه در آن ها خواهید بود. بنابراین، مهارت های زیادی در حین کار به کار گرفته می شوند. برای وارد شدن به این حوزه در ابتدا می توانید کلاس های تناسب اندام رایگان را در رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام یا یوتیوب برگزار کنید و از تبلیغاتی که در فیلم های شما پخش می شوند، کسب درآمد کنید.

بدنسازی و افراد برونگرا

3- مشاور املاک

یک مشاور املاک حرفه ای به مردم در خرید، اجاره و فروش ملک کمک می کند. گاهی اوقات این املاک تجاری می توانند شامل ساختمان های اداری نیز باشد. همانطور که می توانید تصور کنید، این ایده برای افراد درونگرا نیز کاربرد دارد زیرا شما به صورت فردی با مشتری خود کار می کنید تا به او در خرید، اجاره یا فروش ملک کمک کنید. افراد برونگرا بیشتر به جنبه های بازاریابی، مذاکره و پاسخگویی به سوالات این حوزه علاقه نشان می دهند. نحوه ی شروع این کسب و کار با توجه به منطقه ای که در آن کار می کنید متفاوت است، بنابراین اگر فکر می کنید در این حوزه درآمد های زیادی را کسب می کنید، تحقیقات لازم را درباره ی مناطق اطراف خود شروع کنید.

4- آرایشگر مو

اگر مهارت و تجربه ی کافی و گواهینامه ای برای انجام خدمات آرایشگری دارید، آرایشگر بودن می تواند یکی از کسب و کارهای پردرآمد برای راه اندازی باشد که برای افراد برونگرا نیز بسیار رضایت بخش و عالی است. می دانید که آرایشگران تمایل به پرحرفی دارند و در اینجا داشتن شخصیت برونگرا مطرح می شود. شما می توانید به راحتی با مشتری خود شروع به گفتگو کنید. اینکه چه طور باید شروع کرد بسته به موقعیت مکانی و مجوز های لازم، ممکن است متفاوت باشد. بنابراین قبل از راه اندازی این کسب و کار، بررسی کنید تا ببینید برای شروع به چه چیزهایی نیاز دارید؟

5- مربی کودک

اداره یک مرکز نگهداری از کودکان به این معنی است که شما با کودکان سرو کار دارید، در طول روز از آن ها مراقبت می کنید و بر فعالیت های آن ها نظارت می کنید. به عنوان یک صاحب کسب و کار به مهارت های اجتماعی برای ارتباط و تعامل با کودکان و والدین نیاز دارید و باید شخصیتی برونگرا داشته باشید. شما می توانید با یافتن مکانی مناسب برای اداره و مراقبت از کودکان شروع کنید. همچنین باید تمام ابزارها، تجهیزات و ملزومات مورد نیاز را که ممکن است شامل مبلمان، اسباب بازی، تجهیزات رایانه ای و موارد دیگر باشند، تهیه کنید.

6- راهنمای تور

می توانید به عنوان راهنمای تور، یک کسب و کار راه اندازی کنید. اگر تا به حال در تورهای مسافرتی شرکت کرده اید، می دانید که راهنمای شما نه تنها از منطقه ای که به آن سفر می کنید آگاه است، بلکه بسیار خوش صحبت نیز هست. این کار فقط مختص افراد برونگرا است. در ابتدا، یک وبسایت راه اندازی کنید و گروه ها و افراد علاقمند را در تورها ثبت نام کنید. همچنین می توانید تورهای پیاده روی، قایقرانی و غیره را هدایت کنید. از رسانه های اجتماعی نیز استفاده کنید و از یک عکاس یا فیلمبردار در برخی تورها برای تهیه فیلم و عکاسی برای وب سایت و کانال های اجتماعی خود، استفاده کنید.

با کمک توصیه های محمدرضا سلطانی ، بیزینس کوچ حرفه ای ، خواهید توانست مشاغل مناسب با تیپ شخصیتی خود را راه اندازی کنید.

افراد برونگرا در چه مواردی خوب هستند؟

همانطور که در بالا ذکر شد، آن ها انرژی خود را از مردم می گیرند، بنابراین این افراد شروع کننده ی مکالمه هستند و مشاغل بالا به آن ها اجازه می دهند، افرادی اجتماعی باشند. آن ها در برقراری روابط دوستانه حرفه ای هستند و ایده های تجاری که به آن ها کمک می کنند تا بتوانند به صورت گروهی یا فردی با دیگران صحبت کنند، برای آن ها عالی است.

از طریق مهارت های موجود در بیزینس کوچینگ نیز می توانید در امور سازمانی، با مدیران یا صاحبین کسب و کار همکاری داشته باشید.

در بالا، نکات و ایده های کاربردی برای افراد برونگرا ذکر شد که از طریق آن ها می توانید موفقیت های بسیاری را کسب کنید.

اگر فردی برونگرا هستید و تمایل دارید در مورد سایر مشاغل اطلاعات کافی داشته باشید، با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید