افراد پر کار، شادی بیشتری را تجربه می کنند

اگر می خواهید در کسب و کار خود موفق باشید، با حس شادی کار خود را شروع کنید.

در این مقاله از مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ ، به بررسی نقش شادی و حس مثبت در کسب و کار و مزایای آن، می پردازیم.

بر اساس مطالعات انجام شده، احساسات مثبت، پیش بینی کننده موفقیت و درآمدهای آینده هستند. با سخت کار کردن و موفق شدن، خوشحال نیز خواهید شد.

فرضیه ما این است که شادی قبل از موفقیت اتفاق می افتد و منجر به موفقیت شغلی می شود. در علم روانشناسی، “شادی” به “روان شناسی ذهنی” و “احساسات مثبت” مربوط می شود. کسانی که از حس شادی بیشتری برخوردارند تمایل دارند از زندگی خود رضایت بیشتری داشته باشند و همچنین احساسات مثبت بیشتری را تجربه کنند. تحقیقات نشان می دهد که این احساسات مثبت، مانند هیجان، شادی و آرامش است که باعث موفقیت در محل کار می شود.

بیایید ابتدا مطالعات مقطعی را که افراد را در یک منطقه ارزیابی می کند، بررسی کنیم. این به محققان اجازه می دهد تعیین کنند که آیا شادی و موفقیت با هم ارتباط دارند یا خیر؟ افراد شادتر از شغل خود رضایت بیشتری دارند. آن ها همچنین حمایت اجتماعی بیشتری از همکاران و بازخورد بهتری از سرپرستان دریافت می کنند. با این حال، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد افراد با انرژی بیشتر در طیف وسیعی از وظایف،  بهتر عمل می کنند.

شادی با عملکرد عالی در زمینه های دیگر نیز همراه است. افرادی که به طور مکرر احساسات مثبت را تجربه می کنند، تمایل بیشتری برای ارائه ی ایده و عملکرد بیشتر در سازمان خود دارند. آن ها همچنین کمتر احتمال دارد که محل کار خود را ترک کنند. چنین افرادی که از رضایت مندی بیشتر برخوردارند نسبت به سایر افراد، حقوق بیشتری دریافت می کنند.

محمدرضا سلطانی ، بیزینس کوچ حرفه ای ، به شما راهکار های حرفه ای به منظور ایجاد محیط شادتر، ارائه می دهد.

بر اساس تحقیقات، افرادی که احساس شادی بیشتری دارند، در نهایت نیز موفق تر می شوند. یک مطالعه مهم نشان داد جوانانی که از انگیزه بالاتری نسبت به همسالان خود قبل از فارغ التحصیلی از دانشگاه برخوردار بودند، سه ماه بعد بیشتر از سایرین به جلسات مصاحبه های کاری دعوت می شدند.

احساسات مثبت همچنین پیش بینی کننده دستاوردها و درآمدهای بعدی است. در مطالعه دیگر، افرادی که هنگام شروع دانشگاه شادتر بودند، درآمد بالاتری داشتند.

ممکن است متغیرهای اندازه گیری نشده ای مانند هوش یا برون گرایی وجود داشته باشند که هم باعث افزایش شادی و هم عملکرد می شوند. در واقع، افراد برون گرا هم بیشتر خوشحال هستند و هم درآمد بیشتری کسب می کنند.

همچنین، افرادی که با احساسات مثبت مواجه شده اند؛ اهداف بلندپروازانه تری را تعیین می کنند که این انتظارات خوش بینانه نیز واقعی به نظر می رسند. شواهد تجربی نشان می دهند که افراد شادتر بهتر عمل می کنند که احتمالاً رفتارهای مثبت آن ها علت آن است.

افراد و شرکت هایی که امیدوارند شادی را به شیوه ای سالم تر افزایش دهند، اگر فعالیت های مثبتی مانند انجام کارهای محبت آمیز و سپاسگزاری را آغاز کنند، شانس بیشتری خواهند داشت.

برتراند راسل، فیلسوف، در سال 1951 گفت: “زندگی خوب، آنطور که من تصور می کنم، یک زندگی شاد است.” اما او ادامه داد: “منظور من این نیست که اگر شما خوب باشید خوشحال خواهید شد. منظورم این است که اگر خوشحال باشید، خوب خواهید بود.”

۴ دلیل که نشان می دهد افراد شادتر، شانس بیشتری نیز دارند

شانس یک کلمه بسیار دوست داشتنی است و همه ما هر از چند گاهی آن را در زندگی خود تجربه کرده ایم. مشکل جامعه و مهم تر از همه رسانه ها، این است که ما فقط تمایل داریم محصول نهایی را ببینیم. آنچه نشان داده نمی شود، تمام فعالیت هایی است که در پشت صحنه انجام شده است.

1- این افراد اخلاق کاری منحصر به فردی را در درون خود می پرورانند

شما ممکن است فقط نتیجه موفقیت آن ها را مشاهده کنید، اما آنچه در پشت صحنه می گذرد ممکن است شما را وادار به پرسیدن این سوال که واقعا “سخت کوشی” به چه معناست، کند. ممکن است بخواهید بدانید که چرا برخی افراد شانس بیشتری نسبت به شما دارند؟ با این حال، واقعیت این است که این افراد از تک تک فرصت ها با پیروی از یک فرآیند دقیق، استفاده می کنند.

افراد سخت کوش همیشه در حال حرکت هستند و سعی می کنند خود را در موقعیت های مناسب قرار دهند تا فرصت ها را از دست ندهند. قرار گرفتن در مکان و زمان مناسب ممکن است برای اکثر افراد خوش شانسی به نظر برسد. اما به یاد داشته باشید که هر تصمیمی که شخص برای رسیدن به خوش شانسی می گیرد، فقط یک انتخاب است.

به منظور کسب بهترین فرصت های شغلی و ارزیابی آن ها، افزایش اطلاعات خود در حوزه ی بیزینس کوچینگ ، کمک شایانی به شما خواهد کرد.

شادی در کار هدف دار

2- آن ها در همه حال مثبت باقی می مانند

به طور قطع، شانس به عنوان یک چیز مثبت تلقی می شود، اما چیزی که مردم اغلب فراموش می کنند همه سختی های منتهی به آن است. افراد شاد و سخت کوش هرگز تسلیم نمی شوند. هنگامی که در جستجوی موفقیت هستید، شکی نیست که در این راه به موانعی برخورد خواهید کرد. اما نحوه پاسخگویی شما به آن ها است که موفقیت شما را مشخص می کند. افراد سخت کوش هرگز نمی گویند: “من خیلی بدشانس هستم”. در عوض، آن ها می پذیرند که مشکلات بخشی از روند هستند و سریع پیش می روند تا فرصت بعدی را که در همان نزدیکی است، از دست ندهد. این افراد همیشه در حال جستجوی فرصت بعدی خود هستند.

3- آن ها از شکست نمی ترسند

وقتی همه چیز اشتباه پیش می رود،یک اتفاق مهم در حال رخ دادن است. اما قبل از آن، شما نباید از شکست بترسید. به نظر می رسد افراد سخت کوش هنگام جستجوی فرصت ها هیچ ترسی ندارند.

افراد سخت کوش روزانه از محدوده امن خود خارج می شوند. به یک ورزشکار حرفه ای فکر کنید. او صدها بار شکست می خورد تا سرانجام رکورد جهانی را بشکند. اگر آن ها حتی از بلند کردن یک وزنه سنگین می ترسیدند، هرگز به جایگاه های مورد نظرشان نمی رسیدند. این افراد می دانند که با تحمل درد و فداکاری مداوم، با سرعت بسیار بیشتری رشد کرده و فرصت های بیشتری را جذب خواهند کرد. افراد سخت کوش از اشتباه کردن نمی ترسند، زیرا این بدان معناست که آن ها یک قدم به یافتن راه حل مناسب نزدیک شده اند.

۴- آن ها برای انجام کارها دلیل دارند

افراد سخت کوش بدون دلیل، سخت کار نمی کنند. آن ها هدف روشنی دارند که نشان می دهد که چرا مایلند تمام وقت و تلاش خود را برای نتایجی که تضمین نشده است، فدا کنند.

افرادی که به نظر می رسد شانس زیادی دارند، فقط فرصت های مناسب را جذب می کنند زیرا آن ها مایل به انجام آنچه دیگران نیستند، هستند. بسیاری از افراد انگیزه کافی برای جذب برخی فرصت ها را دارند. افراد سخت کوش یک هدف مادام العمر دارند که به آن اعتقاد دارند و هر کاری که برای تحقق آن لازم است، انجام خواهند داد. به همین دلیل، این افراد فقط به دنبال نتایج فوری نیستند و هدف آن ها بسیار بزرگتر از هر چیز مادی است، به همین دلیل است که آن ها روز به روز فرصت های بیشتری را جذب خواهند کرد.

شانس و حس خوب و خوشحالی نباید مختص افراد خاصی باشد. تا حد امکان از این چهار ویژگی استفاده کنید تا به زودی فرصت های بیشتری را در زندگی روزمره خود جذب خواهید کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی سایر عوامل تاثیر گذار در موفقیت شغلی، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید