افراد موفق در زمان آزاد خود چکار می کنند؟

آنچه در تعطیلات آخر هفته خود انجام می دهید، می تواند تأثیر زیادی در مسیر شغلی شما داشته باشد.

اگر می خواهید در کسب و کار خود بسیار موفق باشید، باید در مورد نحوه گذراندن وقت خود در خارج از محل کار نیز مانند افراد موفق متفکرانه عمل کنید.

در این مقاله از مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ ، نحوه ی عملکرد افراد موفق در زمان های آزاد و تعطیلات را بررسی خواهیم کرد.

۹راهکاری که افراد موفق از آن در وقت آزاد خود، استفاده می کنند:

بیشتر مردم درباره کشف روش های بهره وری و برنامه روزهای کاری افراد موفق کنجکاو هستند. شیوه های گذراندن اوقات فراغت آن ها چگونه است؟ به نظر می رسد که افراد موفق همانطور که به زمان کار خود اهمیت می دهند، در تعطیلات نیز برنامه های خود را مدیریت می کنند.

۱_ در دوره ها و کلاس های مختلف شرکت می کنند.

بدون تردید، چیزی که افراد موفق می دانند، این است که برای پیشرفت در زندگی و کسب و کار، هرگز یادگیری را متوقف نکنند. به ویژه در دورانی که آموزش های زیادی به صورت آنلاین در دسترس هستند. ثبت نام در یک دوره و افزودن یک مهارت جدید به یادگیری های شما تنها با گذراندن چند ساعت در هفته، اطلاعات زیادی را به شما اضافه خواهد کرد. اگر علاقه مند به شرکت در کلاس های مختلف هستید، آموزشگاه های اطراف خود را بررسی کنید تا ببینید آیا آن ها دوره های رایگان ارائه می دهند یا خیر؟

پیشنهاد می کنم بخوانید: یادگیری می تواند معجزه زندگی شما باشد

۲_ ورزش را در اولویت خود قرار می دهند.

اکثر افراد موفق می دانند که برای بهره وری بیشتر باید از وضعیت جسمانی خود نیز مراقبت کنند. مزایای ورزش نامحدود است، آندورفین ترشح می کند، کالری می سوزاند و اکسیژن را به مغز شما ارسال می کند. با رعایت یک برنامه منظم، این اطمینان حاصل می شود که شما به طور منظم وضعیت جسمانی خود را بهبود می بخشید، که آن در همه زمینه های زندگی و حرفه شما مفید است. اگر هنوز به یک برنامه ورزشی مناسب پایبند نشده اید، سعی کنید حداقل نیم ساعت در روز به نوعی از حرکات بپردازید.

نقش ورزش در زندگی افراد موفق

۳_ وقت خود را با دوستان و خانواده می گذرانند.

این ممکن است بیهوده به نظر برسد، اما افراد موفق می دانند که حفظ ارتباط با کسانی که آن ها را دوست دارند، کلید زندگی سالم و مرفه است. چه از طریق سفرهای برنامه ریزی شده و یا حتی جلسات منظم خانوادگی، برقراری ارتباط با عزیزان اطمینان می دهد که شما ثابت قدم هستید. سعی کنید در طول تعطیلات خود ملاقاتی با یک دوست یا یکی از آشنایان خود داشته باشید. به احتمال زیاد، متوجه خواهید شد که این زمان ارزشمند، شما را شاداب و آماده می کند.

۴_ در مورد دستاوردهای خود تأمل می کنند.

اگر می خواهید موفق شوید، آگاهی از خود بسیار مهم است. این فقط به این معنا نیست که بتوانید یک شکست را ارزیابی کرده و از آن درس بگیرید،  بلکه به معنای توانایی عقب نشینی کردن و قدردانی از دستاوردها است. رسیدن به هدف بسیار اهمیت دارد و افراد موفق با تأمل و تجلیل از پیروزی های خود به اهمیت این کار پی می برند. چشم انداز برای رشد مداوم بسیار مهم است.

۵_ استرس خود را از طریق راهکار های استراتژیک مدیریت می کنند.

زندگی کردن در حالت اضطراب و استرس دائمی، از نظر روحی و جسمی بر شما تأثیر می گذارد. با این حال، متأسفانه جلوگیری از استرس یک گزینه نیست، بلکه بخشی از زندگی و پیمودن مسیر شغلی است. افراد موفق کارهای سختی را انجام می دهند که نه تنها واکنش های طبیعی خود را در برابر فشارها بررسی می کنند، بلکه راهبردهای جدیدی را برای مدیریت بهتر واکنش های خود یاد می گیرند و پیاده سازی می کنند. اگر تشخیص می دهید که واکنش های خاص و غیر طبیعی مانند تنفس نامنظم نسبت به استرس دارید، تحقیق کنید که چگونه می توانید این واکنش ها را برای تغییر دهید. یک پیاده روی طولانی، یک تمرین آرامش بخش مانند یوگا، تغییرات کوچکی هستند که می توانند تأثیر زیادی داشته باشند.

به منظور اجرای استراتژی های برنامه ریزی شده و کاهش استرس، محمدرضا سلطانی ، بیزینس کوچ حرفه ای ، به شما راهکار های حرفه ای را ارائه می دهد.

۶_ داوطلب می شوند و خدمت می کنند.

افراد موفق کسانی هستند که می دانند نتایج هدیه دادن به دیگران در نهایت به آن ها باز می گردد. اگر به دنبال ایجاد تأثیر مثبت در جهان هستید، لازم نیست منتظر بمانید تا موفق شوید. با داوطلب شدن برای یک موسسه خیریه محلی، تغذیه بی خانمان ها، اهدا کالاها به نیازمندان و غیره، نه تنها در جامعه، بلکه در خود نیز تغییر ایجاد خواهید کرد. هدیه دادن به کسانی که شانس کمتری برای کسب موقعیت های بهتر دارند، به شما کمک می کند تا دیدگاهی از همه چیزهایی که باید از داشتن آن ها سپاسگزار باشید را درک کنید.

7_ افراد موفق یک فعالیت تفریحی خلاقانه انجام می دهند.

مطالعات نشان می دهد افراد موفقی که در خارج از سازمان مشغول فعالیت های خلاقانه مانند نقاشی یا نواختن یک ساز موسیقی هستند هنگام بازگشت به محل کار تمرکز و آرامش بیشتری احساس می کنند. این به نوعی زمان مراقبه برای مغز تلقی می شود، که باعث ایجاد ایده هایی برای خلاقیت، پیشرفت های نوآورانه و تمرکز بیشتر بر روی ذهن در آینده می شود. به یاد داشته باشید که همه ما موجودات خلاقی هستیم و باید از تمام جوانب استعدادهای خود استفاده کنیم.

۸_ ذهن خود را تقویت می کنند.

افراد موفق می دانند که مغز نیز به استراحت نیاز دارد. آن ها آموخته اند که برای اینکه در بهترین ساعات بیولوژیکی عمل کنند، باید به استراحت  ذهن خود  اهمیت ویژه ای بدهند. چه از طریق گذراندن وقت در طبیعت، مدیتیشن و چه از طریق گوش دادن به یک موسیقی آرامش بخش.

مقالات و اطلاعات رایگان درباره ی بیزینس کوچینگ به شما کمک خواهد کرد که تعادل کافی بین زندگی و کسب و کار خود ایجاد کنید.

پیشنهاد می کنم بخوانید: تعادل در زندگی و کسب و کارتان ایجاد کنید

۹_ کتاب های زیادی می خوانند.

افراد موفق هرگز کتاب خواندن را متوقف نمی کنند. در حقیقت، اکثر افراد چندین کتاب در ماه می خوانند. به هر حال، خواندن یک مهارت مادام العمر است که دارای مزایای بسیاری می باشد.

خواندن این کتاب را به شما پیشنهاد می کنم: کتاب 1001 نکته بیزینس کوچینگ

آن به شما درک بیشتری از جهان اطراف می دهد. خواندن کتاب شما را با افراد جدید، دیدگاه ها، مهارت ها و زبان ها آشنا می کند و در عین حال مهارت های ارتباطی را نیز بهبود می بخشد. اگر احساس می کنید عمل فیزیکی خواندن کار شما نیست، از تعداد زیادی کتاب صوتی که در حال حاضر موجود است استفاده کنید. هیچ وقت برای پرورش عادتی که ده برابر به شما بازمیگرداند دیر نیست.

یک ویژگی مشترک همه افراد موفق این است که آن ها دائماً در جستجوی دانش و رشد هستند.

پس از خواندن این مقاله دیگر تعجب نخواهید کرد که بدانید نحوه گذراندن اوقات فراغت افراد موفق تقریباً به اندازه ساعات کاری آنها اهمیت دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی سایر نکات مهم درباره ی عادات افراد موفق، با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید