ویژگی فروشگاه‌های مبلمان موفق

ممکن است هر کسی بتواند به عنوان یک فروشنده شروع به کار کند، اما برای تبدیل شدن به یکی از فروشنده‌های فروشگاه‌های مبلمان موفق نکاتی وجود دارد که باید آن‌ها را یاد گرفته و اجرا کنید.

فروش، یک هنر است و این فروش است که یک کسب و کار را زنده نگه داشته و نیاز‌های آن را تامین می‌کند. اگر می‌خواهید به یکی از فروشگاه‌های مبلمان موفق تبدیل شوید، قبل از هر چیزی لازم است که از یک تیم فروش مجرب و آموزش دیده استفاده کنید. صرف وقت و هزینه برای آموزش کارکنان فروشگاه‌تان باعث خواهد شد که در طولانی مدت با افزایش فروش قابل توجهی رو به رو شوید. شما در ادامه خواهید فهمید که فروشگاه‌های مبلمان موفق چه خصوصیاتی دارند و چگونه عمل می‌کنند.

نقش اطلاعات فروشندگان در فروشگاه‌های مبلمان موفق

یکی از دلایل فروش بالا فروشگاه‌های مبلمان موفق، استفاده از فروشندگانی است که اطلاعات کاملی را در مورد محصولات موجود در فروشگاه دارند. به عنوان مثال اگر در یک فروشگاه مبلمان بخشی به فروش مبلمان اداری اختصاص یافته است، لازم است که فروشندگان اطلاعات جامع و کاملی در مورد مبلمان اداری داشته باشند.

کسب سود بیش تر در فروشگاه‌های مبلمان موفق به عنوان اصلی ترین وظیفه فروشنده

آن‌ها باید بدانند که مراجعین به دنبال چه چیزی هستند و خود را برای پاسخ دهی به انواع سوالات آماده کنند. در مورد انواع مبلمان که در یک فروشگاه عرضه می‌شود، فروشندگان باید اطلاعات کافی داشته و برای افزایش اطلاعات‌شان در این زمینه تلاش کنند.

علاوه بر شناخت محصولات، لازم است که یک فروشنده مبلمان در مورد خریداران و نیاز‌های آن‌ها هم اطلاع داشته باشد. فروشنده مبلمان باید بیاموزد که چگونه تلاش کند که مانند یک مشاور دلسوز به مراجعین کمک کند تا بهترین انتخاب را داشته باشند.

انواع هدایایی که می‌توانید به مشتریان بدهید

فروشگاه‌های مبلمان موفق انواع هدایا را به اشکال مختلف به مشتریان خود اهدا می‌کنند. هدایایی که شما می‌توانید در فروشگاه خود در نظر بگیرید، دارای تنوع زیادی هستند و شما تعداد زیادی انتخاب دارید. به عنوان مثال می‌توانید در اوایل هر سال تقویم‌هایی را تهیه کنید و برگ‌هایی از آن را به عکس‌های محصولات خود اختصاص داده و این تقویم ها را به مراجعین خود بدهید.

فروشگاه‌های مبلمان موفق از اهرم تخفیف هم به عنوان یک هدیه به خوبی استفاده می‌کنند و شما می‌توانید برای گروهی از مشتریان خود؛ به عنوان مثال معلمان، تخفیفاتی را در نظر بگیرید.

به منظور افزایش فروش مبلمان، شما می‌توانید به مشتریانی که کسب و کار شما را به دیگران تبلیغ کرده و برای‌تان مشتری جدید پیدا می‌کنند، پورسانت در نظر بگیرید. با این روش شما تعداد زیادی بازاریاب خواهید داشت که تنها در صورت فروش به آن‌ها پورسانت پرداخت خواهید کرد.

برای آنکه شما هم جزئی از فروشگاه‌های مبلمان موفق باشید، می‌توانید مسابقات و قرعه کشی‌های جذابی را برای مشتریان خود ترتیب دهید. به عنوان مثال در بین مشتریانی که بالاتر از یک سقف معین خرید کرده‌اند؛ قرعه کشی کرده و هدایایی را به آن‌ها بدهید.

خیال مشتریان خود را راحت کنید

یکی از خصوصیات فروشگاه‌های مبلمان موفق این است که ضمانت و خدمات خوبی نسبت به محصولات خود ارائه می‌دهند. در نظر گرفتن گارانتی و تضمین برای محصولاتی که می‌فروشید، می‌تواند تا حد زیادی اطمینان مشتری را جلب کند.

بسیاری از مشتریان وقتی وارد فروشگاه مبلمان می‌شوند، با محصولات متنوعی رو به رو خواهند شد و در زمان تصمیم‌گیری برای خرید نقدی یک محصول به نوعی حس شک و دو دلی دچار می‌شوند. ارائه گارانتی و تضمین برای محصولات تا حد زیادی می‌تواند این حس شک و دو دلی را کاهش دهد.

علاوه بر دادن ضمانت، خدماتی که به مشتری در فروشگاه‌های مبلمان موفق ارائه می‌شود نیز بسیار مهم و تاثیر‌گذار است، به عنوان مثال شما می‌توانید امکان حمل رایگان مبلمان تا منزل مشتری را فراهم کنید.

حراج محصولات خود را اعلام نمایید

بسیاری از فروشگاه‌های مبلمان، حراج‌هایی را به مناسبت‌های مختلف برگزار می‌کنند و در این ایام محصولات خود را با تخفیفات خاصی ارائه می‌دهند؛ اما نتیجه لازم را از حراجی‌ها نمی‌گیرند و این ادعا را دارند که حراجی‌ها تاثیر خاصی در میزان فروش‌شان ندارد.

لازم است بدانید که فروشگاه‌های مبلمان موفق، اطلاع‌رسانی بسیار خوبی در مورد حراج‌هایی که برگزار می‌کنند؛ دارند. اگر می‌خواهید در یک روز خاص یک حراجی برگزار کنید لازم است که از مدتی قبل به خوبی تبلیغات و اطلاع‌رسانی را انجام دهید تا بتوانید نتیجه خوبی بگیرید.

تنها برگزاری یک حراجی برای افزایش فروش مبلمان کافی نیست و شما باید حراج در نظر گرفته در یک روز خاص را به خوبی مطرح نموده و توجه مشتریان را جلب کنید.

شما می‌توانید با استفاده از مقالات آموزشی محمدرضا سلطانی اولین بیزینس کوچ تخصصی یاد بگیرید که تبلیغات موثری را برای فروشگاه مبلمان خود داشته باشید و تبدیل به یکی از فروشگاه‌های مبلمان موفق شوید.

فرصت‌های تبلیغاتی را از دست ندهید

فروشگاه‌های مبلمان موفق هیچ فرصتی را برای تبلیغات و معرفی کسب و کارشان از دست نمی‌دهند. در دنیای امروز هر کسب و کاری برای رشد و موفقیت نیاز به استفاده از ابزار‌های مختلف تبلیغاتی دارد. فرقی نمی‌کند کسب و کار شما کوچک باشد یا بزرگ، به هر حال اگر می‌خواهید به موفقیت برسید لازم است که از فرصت‌های موجود برای تبلیغات استفاده کنید.

تبلیغات یکی از اصول اساسی در داشتن فروشگاه‌های مبلمان موفق

یکی از بهترین روش‌ها برای معرفی و تبلیغ فروشگاه شما، استفاده از رسانه‌های اجتماعی است که در حال حاضر رواج بسیار زیادی در بین مردم داشته و شما می‌توانید از این طریق مشتریان زیادی را برای محصولات خود پیدا کنید. تبلیغات درون فروشگاهی، تبلیغات محیطی، چاپ تراکت و… از جمله روش‌هایی هستند که استفاده اصولی از آن‌ها شما را به یکی از فروشگاه‌های مبلمان موفق تبدیل خواهد کرد.

فروشگاه‌های مبلمان موفق در گرو داشتن دید بلند مدت

فروشگاه‌های مبلمان موفق نسبت به کسب و کارشان دارای دید بلند مدت هستند، زیرا دید کوتاه مدت ممکن است که به صورت مقطعی و تنها در زمانی کوتاه، برای شما سود‌آوری داشته باشد اما واقعیت این است که دائمی و همیشگی نیست.

سعی کنید فروشگاه خود را در طولانی مدت تبدیل به یک نام شناخته شده در زمینه عرضه و فروش مبلمان کنید. این کار با استفاده از چند فروشنده مبلمان حرفه‌ای و آموزش دیده در کنار ارائه محصولات با کیفیت و همچنین تبلیغات اصولی امکان‌پذیر خواهد بود.

برای آموزش کارکنان و فروشندگان خود وقت و هزینه صرف کنید، زیرا این کار با گذر زمان بسیار تاثیر‌گذار خواهد بود و شما را تبدیل به یکی از فروشگاه‌های مبلمان موفق خواهد کرد.

همچنین در کنار تمامی این موارد مذکور، درک توانمندی‌های فردی ضروری بوده که ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از طریق برقراری ارتباط با محمدرضا سلطانی اولین بیزینس کوچ تخصصی؛ پیشرفت خود در فروش مبل و داشتن یکی از فروشگاه‌های مبلمان موفق را تضمین نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید