حفظ مشتری با تکنیک هایی که مشتریان را شیفته شما می کند

حفظ مشتریان با چند تکنیک

فروش شروع کار است و پس از فروش شما راه سخت تری در پیش دارید.

 

برای هر کسب و کاری که محصول یا خدماتی به مشتریان ارائه می دهد، عمل یافتن، هدف قرار دادن، نگهداری و به دست آوردن مشتری جدید همیشه در اولویت های اصلی آن قرار دارد. اما آنچه بسیاری از کسب و کارها معمولاً فراموش می کنند این است که به محض این که مشتری اولین خرید را انجام داد، کارهای بیشتری در رابطه با مشتری انجام می شود. کسب و کارهای هوشمند می دانند که اولین خرید تازه آغاز کار است و ارزش واقعی تجارت در حفظ آن مشتری است.

بهترین راه سازمان ها برای حفظ مشتری چیست؟

کارمندان پرشور و متعهد می توانند تجارب شخصی برای مشتری ایجاد کنند که باعث ایجاد وفاداری مشتری می شود. پرسنل واقعاً متعهد که از شرکتی که در آن قرار دارند الهام می گیرند و می خواهند با ارائه خدمات عالی و تعامل با مشتری، این اشتیاق را با مشتریان به اشتراک بگذارند، وقتی تجربه مشتری نقطه قابل لمس، معتبر و جذابی باشد مشتری ترغیب به تکرار خرید می شود.

در قدم اول دلیل رفتن مشتریان خود را درک کنید و از آن ها علت را بپرسید و مانند یک کوچ در جلسه کوچینگ از آن ها سوالات قدرتمند بپرسید. اگر نمی دانید این مسئله تا چه اندازه وجود دارد یا اصلا چرا وجود دارد، نمی توانید مشکلی را حل کنید.

با مشتریان خود مانند مردم عادی رفتار کنید. اینترنت و شبکه های اجتماعی چیز جالبی است، اما تلاش برای ارتباط بی واسطه با مشتری اغلب تفاوت بین کسب و کار پایدار و کسب و کارهای امروزه و بی ثبات است.

از مشتریان خود قدردانی کنید. یادداشت های متشکریم، سپاس از اعتماد شما، ممنون از اینکه همراه ما هستید و هدایایی برای ارائه به مشتریان جدید و یا تخفیف هایی که برای وفادارترین مشتریانتان ارائه می شود، می تواند بسیار موثر باشد. حتی چیزی مانند شناسه ای در شبکه های اجتماعی برای وفادارترین مشتری های شما نیز می تواند ارزشمند باشد و آن ها را از سایر مشتریان متمایز کند. از مشتریان بازخورد سازنده بخواهید.

به مشتریان خود بگویید که صدای آنها شنیده می شود. منتظر دریافت بازخورد منفی نباشید.

برای حفظ مشتری به طور منظم با آن ها تماس بگیرید تا بفهمید چه چیزهایی را دوست دارند و فکر می کنند نیاز است شما در چه مواردی پیشرفت کنید. از مشتریان خود تشکر کنید زیرا این احتمال وجود دارد که شما در رده خود رقبا داشته باشید و این بدان معنی است که مشتریان شما گزینه هایی دارند. این واقعیت که آنها شما را انتخاب کرده اند، خواه به دلیل قیمت گذاری یا شهرت یا راحتی شما باشد، چیزی است که از آن قدردانی می کنید، پس نشان دهید.

راهکارهایی برای حفظ مشتریان

هر وقت بخاطر انتخاب شما از آنها تشکر کنید و با گفتار و عمل به آنها بگویید که برای شما اهمیت دارند، صرف نظر از اینکه کوچکترین مشتری یا بزرگترین مشتری شما هستند باعث ایجاد وفاداری در آن ها می شوید.

سازمان هایی که با احترام با کارمندان خود رفتار می کنند، ابزار لازم را برای انجام کار اصلی پرسنل که حفظ مشتری است به آنها می دهند، آن ها به طور مداوم نشان می دهند که از کارمندان قدردان هستند، در این صورت است که نیروی کاری را می بینند که برای مشتریانی که خدمت می کنند، بیش از حد معمول تلاش می کنند.

پرسنل ناراضی و ناامید دلیل کمی برای تلاش دارند. اگر کارمندان احساس ارزشمندی نکنند، کار سخت می شود و مشتریان فقط بخشی از کار روزمره را مشاهده می کنند و نه تلاش پرسنل برای جلب رضایت را.

تمرکز خود را بر روی از بین بردن هر مانع برای پرداخت از ورود به سیستم گرفته تا کارت های پلاستیکی اضافی و اسکن کد 2 بعدی اضافی بگذارید، زیرا پرداخت سریعتر باعث پذیرش شدید مصرف کننده می شود. یک روش ساده برای پرداخت پیشنهاد کنید. اکثر سازمان ها با پیوند به صفحاتی که پس از آن شما را مجبور می کنند اطلاعات حساب و ارسال خود را در هر بار خرید وارد کنید، مراحل را سخت و حوصله سر بر می کنند. اینگونه افرادی که در آخرین مرحله از خرید، سبد خرید خود را لغو کردند، در واقع می توانند یک فرآیند پرداخت بدون معطلی و سریع را تجربه کنند.

یافتن راه های جدید و منحصر به فرد برای ایجاد مشارکت با مشتریان. مردم وقتی سهیم شوند اهمیت بیشتری خواهند داد. پس آن ها را با کارتان درگیر کنید:

درخواست مشارکت آنها در طراحی و ارائه خدمات
درخواست ایده ها و پیشنهادات آن ها
درخواست از آن ها برای بازخورد در مورد راه های بهبود تجربه خود
تالارهای گفتمان برای مشارکت مشتری ایجاد کنید
با مشتریان خود وقت بگذرانید

برای استفاده از قوانین کسب و کار  می توانید از یک بیزینس کوچ کمک بگیرید. می توانید با شخصی سازی محتوا برای هر مشتری، تعاملات موثر ایجاد کنید که در حفظ مشتری نقش مهمی دارد. شرکت هایی که می آموزند چگونه قدرت دنیای آنلاین و داده های مشتری خود را برای داشتن روابط مشتری ترکیب کنند، میزان ماندگاری بسیار بیشتری دارند.

بازاریابی موثر یک تعادل است این تعادل برای برابری مشتری و حفظ آن است. اگر فقط شنیده اید که تیم های فروش و بازاریابی شما در مورد جذب مشتری جدید صحبت می کنند، آنها فقط نیمی از کار خود را انجام می دهند. آنچه در داخل سازمان اتفاق می افتد توسط مشتریان خارج احساس می شود، پس حفظ مشتری در واقع داخل شرکت است.

قصدتان بیشتر از فروش کمک به مشتری باشد.

مانند یک کوچ که قصدش کمک به حل مشکلات مراجع است نه صرفا دریافت پول. برای کسب و کارهایی که می خواهند محصول خود را بفروشند، مهم است که به مشتری این احساس را بدهند که حتی پس از خرید به فکر او هستند. این مسئله تفاوت زیادی در ایجاد یک رابطه قوی و پایدار با آن مشتری ایجاد خواهد کرد. ایجاد روابط قوی مهمترین عامل در مورد میزان حفظ مشتری است.

اگر مشتریان احساس کنند که فقط یک فروش صورت گرفته است، بدون فکر به جای دیگری می روند. اگر آنها احساس کنند که با یک کسب و کار ارتباط برقرار کرده اند، احتمال اینکه بار دوم و سوم برگردند بسیار زیاد است.

خدمات عالی ارائه بدهید. در صورت عدم ارائه خدمات به مشتری، حفظ مشتری دچار اختلال می شود. اطمینان حاصل کنید که پرسنل سریع، مودبانه و کارآمد با مشتری برخورد کنند. به نیازهای آنها گوش فرا دهید و آنها را تا حد ممکن برآورده کنید. مشتریان این را به یاد می آورند، اما خدمات بد را حتی بیشتر به یاد می آورند.

در حل مسائل مشتریان سریع باشید، در کسب و کارهایی که سیستم سازی شده اند چگونگی رفتار و پاسخگویی به مشتریان در دستورالعمل ها به صورت واضح قرارداده می شود. هر محصولی دقیقاً درست کار نمی کند و گاهی خدمات هم انتظارات را برآورده نمی کند. بپذیرید که وقتی انتظارات مشتری برآورده نشده است، باید سخت کار کنید تا مطمئن شوید مسئله جلب رضایت آنها حل شده است. آنها این را به یاد می آورند و احساس می کنند که دفعه بعد خریدهایشان با شما ایمن است.

 

پیشنهاد می کنم بخوانید: معجزات سیستم سازی کسب و کار برای مدیران

 

کاری کنید که یک مشتری وفادار با یک محصول رایگان یا تخفیف ویژه برخورد کند. شما از حسن نیت ایجاد شده متعجب خواهید شد.

با این روش ها شما می توانید مشتریان وفاداری برای کسب و کارتان داشته باشید و درآمد خود را از مشتریان سابق و جدید تامین کنید و این می توانید به معنای سوددهی بیشتر برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید