فرم بررسی کارمندان در کسب و کار

بررسی عملکرد کارمندان برای کارفرمایان در رده بندی آن ها بسیار اهمیت دارد.

در این مقاله از مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ ، اهمیت فرم بررسی کارمندان را ارزیابی می کنیم.

بررسی عملکرد کارکنان برای هر صاحب کسب و کاری مهم است، اما اثربخشی آن به نحوه انجام آن بستگی دارد. بررسی آن ها می تواند کارکنان شما را برای رسیدن به موقعیت های جدید توانمند کند یا می تواند آن ها را از سازمان شما جدا کند.

تهیه یک فرم بررسی ارزیابی عالی از عملکرد کارمندان به شما کمک می کند فرصت های رشد و زمینه های قابل بهبود کارمندان را شناسایی کنید.

فرم بررسی عملکرد کارکنان چیست؟

بررسی عملکرد کارکنان که به عنوان ارزیابی عملکرد نیز شناخته می شود، یک ارزیابی رسمی از کار یک کارمند در یک دوره زمانی معین است. در فرم بررسی عملکرد کارکنان، مدیران، عملکرد کلی کارمند را ارزیابی می‌کنند، نقاط قوت و ضعف را شناسایی می‌کنند، بازخورد ارائه می‌دهند و به او در تعیین اهداف کمک می‌کنند. کارمندان معمولاً این فرصت را دارند که سؤال بپرسند و بازخوردهای لازم را با مدیر خود به اشتراک بگذارند. آن ها همچنین ممکن است یک خود ارزیابی را به عنوان بخشی از فرآیند بررسی عملکرد پر کنند. در گذشته فرم ارزیابی عملکرد به طور سنتی و سالانه بررسی می شد اما در حال حاضر شرکت های بیشتری به سمت بازخورد فصلی، ماهانه یا حتی هفتگی حرکت می کنند. برخی از سازمان‌ها فرم بررسی عملکرد را به طور کامل حذف کرده‌اند و آن را با بررسی‌های منظم جایگزین کرده‌اند. صرف نظر از اینکه شرکت شما چقدر یا به چه روشی بررسی عملکرد را انجام می دهد، این جلسات باید به نفع کارکنان باشد. پس از آن کارمندان درک بهتری از کارهایی که به خوبی انجام می‌دهند و جایی که می‌توانند پیشرفت کنند به دست می‌آورند. به نوبه خود، مدیران این فرصت را دارند که انتظارات خود را با اعضای تیم در میان بگذارند، بالاترین عملکرد آن ها را شناسایی کنند، مسائل را قبل از تشدید تصحیح کنند و تعامل و انگیزه را افزایش دهند.

به منظور ایجاد استراتژی های مرتبط، محمدرضا سلطانی ، بیزینس کوچ حرفه ای ، پیشنهادات ویژه ای را به شما ارائه می دهد.

1- بازخورد منظم و دوستانه ارائه دهید

در حالی که فرم بررسی عملکرد معمولا باید چندین بار در سال ارزیابی شود، بازخوردها نباید به آن دوره های بلند محدود شوند. شما باید ارزیابی های ثابتی را در طول سال ارائه دهید تا با موانع غیر قابل حلی برخورد نکنید.

نقش بازخورد در فرم ارزیابی کارمندان

با برگزاری جلسات دوستانه، در مورد روند بهبود مستمر کارها صحبت کنید.

2_ در تعیین انتظارات خود در جلسات شفاف باشید.

همچنین باید دائماً در مورد عملکرد کارکنان یادداشت برداری کنید. مدیران باید در مورد یادداشت برداری و بایگانی آن ها حرفه ای باشند. قبل از بررسی فرم ارزیابی از یادداشت های خود استفاده کنید.

3_ از کارمندان برتر خود غافل نشوید.

اگر فقط به مسائل حاشیه ای می پردازید یا روی کارمندانی تمرکز می کنید که به خوبی دیگران عمل نمی کنند، فرصت را برای ابراز قدردانی از کسانی که نوآوری، خلاقیت و فرهنگ را در شرکت شما شکل می دهند، از دست می دهید. اگرچه ممکن است به اندازه سایر کارمندان به راهنمایی نیاز نداشته باشند اما اگر گهگاه به رسمیت شناخته نشوند، ممکن است اشتیاق یا انگیزه خود را از دست بدهند.

4_ صادق باشید

هیچ کارمندی کامل نیست و همیشه جایی برای پیشرفت وجود خواهد داشت. تصمیم بگیرید که چه چیزی ارزش پرداختن به آن را دارد و از مطرح کردن آن دریغ نکنید. جیمز آر بیلی، استاد رهبری در دانشکده بازرگانی دانشگاه جورج واشنگتن، صادق بودن با کارمندان را تشویق می کند اما با فاش کردن اطلاعات مدیریت مخالف است. بازخورد را به گونه ای ارائه دهید که بخواهید آن را دریافت کنید، بنابراین یک رویکرد مناسب را انتخاب کنید و به آن پایبند باشید. اگر با کارمندان خود صادق و شفاف نباشید در بررسی فرم عملکرد بعدی متوجه خواهید شد که درباره همان موضوعات قبل بحث می‌ کردید.

بنابراین شفاف و صادق باشید و به یاد داشته باشید که اگر به مسائل جدید رسیدگی نشود، هیچ چیز تغییر نخواهد کرد.

5_ فرم ارزیابی را رو در رو بررسی کنید

در بررسی کتبی باید به یک مرور مختصر اکتفا کنید اما در یک مکالمه رو در رو، مسائل، شفاف تر می‌شوند. ممکن است بخواهید برای ایجاد فضایی راحت، جلسه ای را در یک کافی شاپ یا خارج از دفتر برنامه ریزی کنید. اگر در حال بررسی کارمندان از راه دور هستید، یک چت ویدیویی را برنامه ریزی کنید تا همچنان مکالمات به صورت زنده باقی بماند.

پس از مطرح کردن موضوعات و مشکلات، کارکنان را وادار کنید تا در مورد موضوعاتی که مطرح کرده اید اظهار نظر کنند.

6- از مثال های ملموس و مرتبط استفاده کنید

هنگام بحث در مورد زمینه های قابل بهبود یا کارهایی که یک کارمند به خوبی انجام داده است، مطمئن شوید که مثال های واضحی برای ارجاع دارید. (به همین دلیل بهتر است نکات مهم جلسه را یادداشت برداری کنید.) اگر کارمندی در برخی زمینه های عملکردی عقب مانده است، به یک یا دو مثال خاص اشاره کنید و به نحوه برخورد متفاوت با آن ها در آینده اشاره کنید.

7- با بیان یک نکته مثبت جلسات را پایان دهید

بررسی را بدون ادای احترام متقابل ترک نکنید و اجازه ندهید هیچ کارمندی احساس کند آینده ناملموسی دارد. از فرآیند بازبینی به عنوان فرصتی برای تعیین اهداف دست یافتنی استفاده کنید، مخصوصاً برای رسیدگی به انتظاراتی که کارمند برآورده نمی کند، این کار می تواند آن ها را به مسیر اصلی بازگرداند. ارائه بازخورد سازنده می تواند به کارمندان اعتماد به نفس و انگیزه لازم برای عملکرد بهتر را بدهد.

همچنین با کسب مهارت های بیزینس کوچینگ خواهید توانست مهارت های مذاکره را برای ثمر بخش بودن جلسات افزایش دهید.

8- کلمات خود را با دقت انتخاب کنید

به نحوه بیان ارزیابی های خود بسیار دقت کنید. بکار گیری لغات کلیدی و انگیزشی تأثیر بسیار بیشتری نسبت به عباراتی مانند «خوب» یا «رضایت بخش» دارد.

پیشنهاد می کنم این مقاله را بخوانید: راهکار های مقابله با عملکرد ضعیف کارمند

در نتیجه، تقریباً هر شرکتی یک سیستم بررسی عملکرد کارمند دارد و آن راهی برای تجزیه و تحلیل و ارزیابی عملکرد کارکنان در یک دوره زمانی مشخص می باشد. آن به سازمان ها اجازه می دهند ارزش کارمندان را درک کنند و نقاط ضعف و قوت آن ها را ارزیابی کنند.

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره ی سایر روش های ارزیابی کارمندان هستید، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید