فرانچایز مجموعه‌های مبلمانی

فرانچایز مجموعه‌های مبلمانی

فرانچایز در واقع نوعی حق نمایندگی و اجازه استفاده از نام یک برند است. کسب و کاری که فرانچایز یک مجموعه را در یافت می‌کند، در واقع می‌تواند از دارایی‌های فکری و نام یک برند دیگر استفاده کند.

این نوع کسب و کار هم برای دریافت‌کننده حق نمایندگی و هم برای اعطا‌ کننده مزایایی را به همراه خواهد داشت. بسیاری از برند‌ها و کسب و کار‌های معتبر در سطح دنیا به واسطه فرانچایز توانسته‌اند شعبه‌های زیادی را با نام خود دایر کرده و باعث رشد هر چه بیش‌تر کسب و کار خود شوند.

در کشورمان ایران نیز انواع فرانچایز وجود دارد و شرکت‌های فرانچایز ایران در زمینه‌های مختلف فعال می‌باشند. در صنعت مبلمان نیز برند‌های مشهوری در سراسر دنیا وجود دارند که اجازه استفاده از نام برند خود را به شعبات مختلفی می‌دهند.

شما به عنوان یک فعال در زمینه مبلمان می‌توانید با توجه به قوانین انواع فرانچایز در ایران اقدام به اعطای حق نمایندگی برند خود در شهر‌های مختلف کنید. همچنین می‌توانید کسب و کار خود را با دریافت حق نمایندگی از برندی دیگر راه بیاندازید. در این مطلب قصد داریم در مورد فرانچایز مجموعه‌های مبلمانی با شما صحبت کنیم.

فرانچایز ‌دهندگان چه مزایایی کسب می‌کنند؟

اگر شما صاحب یک برند و کسب و کار بزرگ در زمینه مبلمان باشید، اعطای فرانچایز به کسب و کار‌های کوچک‌تر مزایایی را برای شما به عنوان فرانچایز دهنده به همراه خواهد داشت. مقالات آموزشی محمدرضا سلطانی اولین بیزینس کوچ تخصصی به عنوان یکی از بهترین منابع برای کسب ترفند‌های مهم در کسب و کار مبلمان است.

مزایا برای فرانچایز دهندگان

شما می‌توانید مجموعه مبلمان خود را به یکی از شرکت‌های فرانچایز ایران تبدیل کنید و از مزایایی بهره‌مند شوید که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

1) توسعه با هزینه کم

اگر شما بخواهید خودتان اقدام به توسعه شعبات مختلف برند خود در سطح ایران کنید، نیازمند حجم بالایی از سرمایه خواهید بود. در بسیاری از موارد فراهم کردن این حجم بالا از سرمایه و نقدینگی امکان‌پذیر نخواهد بود. اما با اعطای نمایندگی به کسب و کار‌های کوچک‌تر؛ نه تنها این مشکل بر طرف خواهد شد، بلکه شما می‌توانید مبالغ قابل توجهی را بابت اعطای نمایندگی و استفاده از نام برندتان دریافت کنید.

2) تبلیغات بهتر و موثر‌

با توجه به مبالغی که بابت فرانچایز از زیرمجموعه‌های خود دریافت می‌کنید. این امکان برای مجموعه مبلمانی شما به وجود می‌آید که بتوانید هزینه بیش‌تری را برای تبلیغات و بازاریابی پرداخت کنید. در چنین حالتی روز به روز به میزان فروش مجموعه شما افزوده خواهد شد و کسب و کارتان مسیر رشد و پیشرفت را سریع‌تر طی خواهد کرد.

3) امکان برندینگ با استفاده از فرانچایز

فرانچایز و اعطای نمایندگی باعث خواهد شد که برند مبلمانی شما روز به روز ارزش و اعتبار بیش‌تری کسب کند. مطمئنا یک مجموعه مبلمانی که دارای تعداد قابل توجهی شعبه در نقاط مختلف کشور می‌باشد؛ از نظر برندینگ می‌تواند جایگا‌ه‌های بسیار با ارزشی را به دست آورد.

معایب امتیاز نمایندگی برای صاحب آن

البته در کنار مزایا، اعطای نمایندگی معایبی نیز برای شما به همراه خواهد داشت. در قدم اول لازم است که شما وقت بیش‌تری را برای نظارت بر مدیریت شعبه‌های مختلف صرف کنید. علاوه بر این مورد اگر شما یکی از شرکت‌های فرانچایز ایران باشید و به اعطای حق نمایندگی اقدام کنید؛ ایجاد نوآوری در زمان آینده برای شما مشکل‌تر خواهد بود. چرا که دیگر کسب و کار شما تنها مسئله نیست و شما باید روش‌های جدید کاری و نوآوری‌ها را در تعدادی از شعبات اجرا کنید.

مزایا حق اعطاء نمایندگی برای فرد گیرنده

اگر شما یک کسب و کار کوچک دارید و یا می‌خواهید کسب و کار مبلمانی خود را به تازگی شروع کنید؛ استفاده از انواع فرانچایز در ایران می‌تواند مزایا بسیار مهمی را برای شما به همراه داشته باشد که در ادامه برخی از آن‌ها را برای شما توضیح خواهیم داد:

مزایا دریافت فرانچایز

الف) استفاده از یک برند شناخته شده

با دریافت فرانچایز شما در وقع قرار است تحت نام یک برند معتبر شروع به فعالیت کنید. در واقع شما بخش مهمی از راه که همان برند‌سازی است را طی کرده‌اید. در چنین حالتی هزینه‌های تبلیغاتی شما به شدت پایین می‌آید. می‌توانید نام برند خود را در کانال‌های تبلیغاتی گران قیمتی مانند تلویزیون ببینید.

ب) کاهش ریسک

با استفاده از فرانچایز شما از یک نشان و برند معتبر استفاده خواهید کرد. برندی که توانسته اعتماد بسیاری از مخاطبان را به دست آورد. در چنین حالتی ریسک شکست کسب و کار شما تا حد بسیار قابل توجهی پایین خواهد آمد که این موضوع دارای ارزش و اهمیت بسیار زیادی می‌باشد.

ج) حمایت در روز‌های سخت

وضعیت بازار کسب و کار همیشه به یک صورت نخواهد بود و نوسانات بسیاری در این بازار وجود دارد و ممکن است روز‌های سخت برای هر کسب و کاری فرا برسد. اما شما به عنوان یک کسب و کار که نمایندگی یک برند معتبر را دریافت کرده، در روز‌های سخت کسب و کارتان می‌توانید از حمایت‌های یک نهاد و کسب و کار بزرگ‌تر بهره‌مند شوید.

د) استفاده از روش‌های مدیریتی موفق

با استفاده از فرانچایز شما قرار است که با روش‌های مدیریتی، کسب و کار خود را پیش ببرید که قبلا در زمینه مبلمان امتحان خود را پس داده‌اند و به موفقیت رسیده‌اند. در چنین حالتی مجبور به استفاده از آزمون و خطا برای انتخاب یک روش مدیریتی نخواهید بود. همچنین شانس شما برای اینکه به موفقیت برسید، با پیروی از یک روش مدیریتی موفق تا حد قابل توجهی افزایش میابد.

ه) شانس بیش‌تر برای دریافت وام و اعتبارات مالی

شما به عنوان عضوی از شرکت‌های فرانچایز ایران شانس بیش‌تری برای دریافت وام و اعتبارات مالی از منابع مختلف خواهید داشت. فرقی نمی‌کند بخواهید از یک منبع دولتی وام بگیرید و یا یک منبع خصوصی، چرا که در هر صورت این منابع به یک برند معتبر و شناخته شده راحت‌تر اعتماد خواهند کرد.

معایب دریافت فرانچایز

همانطور که گفته شد دریافت فرانچایز، مزایا مهمی را برای یک کسب و کار به همراه خواهد داشت، اما  معایبی نیز برای دریافت‌کننده حق نمایندگی وجود دارد. زمانی که شما از فرانچایز استفاده می‌کنید، کنترل کاملی بر روی مدیریت کسب و کار خود نخواهید داشت. همچنین باید بر طبق سیاست‌های کاری برند اصلی فعالیت کنید.

این موضوع هم می‌تواند یک مزیت برای شما باشد و هم در برخی از موارد شما را برای اعمال تغییرات اساسی محدود کند. چرا که شما قرار است کار را به روش دیگران انجام دهید. شما می‌توانید از طریق راه‌های مختلف برقراری ارتباط با محمدرضا سلطانی اولین بیزینس کوچ تخصصی از تمامی مزایا و معایب این امتیاز برای گیرنده و صاحب امتیاز، آگاه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید