اشتباهات پیج‌های مبلمانی

ایجاد اشتباهات در پیج‌های مبلمانی

پیج‌های مبلمانی در اینستاگرام بستر مناسبی برای به دست آوردن مشتریان جدید و فروش بیش‌تر می‌باشند. حضور فعال در رسانه‌های اجتماعی فواید زیادی برای کسب و کار شما به همراه خواهد شد.

شما به عنوان صاحب یک کسب و کار در زمینه مبلمان، می‌توانید اینستاگرام را یک فرصت طلایی در نظر بگیرید. پیج‌های مبلمانی نیز مانند بسیاری از کسب و کار‌های دیگر در زمینه بازاریابی دیجیتال فعال هستند و می‌توانید پیج‌های متعددی را در این فضا ببینید.

اما همه این پیج‌ها نتوانسته‌اند به موفقیت‌های مورد انتظار خود دست پیدا کنند. بخش قابل توجهی از عدم موفقیت در این فضا به دلیل یک سری اشتباهات رایج می‌باشد که در این مقاله به آن‌ها خواهیم پرداخت.

اشتباهاتی که نباید در پیج‌ مبلمان انجام دهید

پیج‌های مبلمانی لازم است که بر اساس برنامه‌ای مناسب و همچنین با رعایت یک سری از نکات رشد کنند. اگر دچار یک سری از اشتباهات رایج در پیج مبلمان شوید، شانس موفقیت شما تا حد زیادی کاهش خواهد یافت. در ادامه به برخی از این اشتباهات خواهیم پرداخت.

۱) عدم تعامل با رقیبان کاری

در دنیای کسب و کار همواره رقابت وجود دارد، اما برخی از پیج‌های مبلمانی این رقابت را تبدیل به نوعی دشمنی کرده و هیچ تعاملی با پیج‌های فعال در زمینه کاری‌شان نداشته و حتی در مواردی پیج‌های رقیبان کاری را بلاک می‌کنند.

عدم تعامل با رقبا یکی از اشتباهات رایج پیج‌های مبلمانی

شما باید با پیج‌های همکار و رقیب خود در اینستاگرام تعامل داشته باشید. آن‌ها را دنبال کنید و حتی در مورد پست‌هایی که می‌گذارند، نظر بدهید. با این کار دایره ارتباطی خود را در زمینه کاری‌تان افزایش داده و می‌توانید مخاطبان بیش‌تری را جذب کنید.

۲) استفاده از عکس‌هایی با کیفیت پایین

اینستاگرام، رسانه‌ای تصویر محور می‌باشد و کیفیت عکس‌ها و تصاویر؛ نقش مهمی در جذب مخاطبان خواهد داشت. استفاده از عکس‌ها و تصاویر با کیفیت برای کسب و کار‌های مختلف مهم می‌باشد، اما برای پیج‌های مبلمانی اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت.

مخاطبی که از نزدیک محصولات شما را نمی‌بیند، اگر نتواند تصاویر با کیفیتی از مبلمان شما مشاهده کند، احتمال بسیار کمی وجود دارد که تصمیم به خرید گرفته و به مشتری شما تبدیل شود. برای تهیه تصاویر جذاب از محصولات خود کافی است که کمی زمان و خلاقیت صرف کنید. همچنین می توانید از کمک افراد متخصص در این زمینه هم استفاده نمایید.

۳) عدم ارتباط با دنبال‌کنندگان

برای رشد و پیشرفت پیج در اینستاگرام، لازم است که با مخاطبان خود تعامل داشته باشید. به سوالات آن‌ها در قسمت نظرات پاسخ داده و اگر برای صفحه شما پیامی ارسال کردند، با حوصله جواب پیام آن‌ها را بدهید. این موارد فرصت خوبی به حساب می‌آیند که با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

ارتباط با مخاطبان می‌تواند برای شما وقت گیر باشد، اما مطمئن باشید که ارزشش را خواهد داشت. برخی از پیج‌های مبلمانی ارتباط مناسبی با دنبال‌کنندگان خود برقرار نمی‌کنند و بدون شک این یک اشتباه بسیار بزرگ به حساب خواهد آمد.

۴) عدم انتشار محتوا جذاب و ارزشمند

در دیجیتال مارکتینگ، تولید محتوا ارزشمند و جذاب همیشه می‌تواند راهی برای رسیدن به موفقیت باشد. رسانه‌های اجتماعی هم یکی از بستر‌هایی می‌باشند که انتشار محتوا جذاب در آن می‌تواند مخاطبان زیادی را جذب کند. یکی دیگر از اشتباهات پیج‌های مبلمانی این است که به تولید محتوا ارزشمند بی‌توجه بوده و به همین دلیل رشد بسیار کندی را تجربه خواهند کرد.

زمانی که شما یک پیج مبلمان را مدیریت ‌می‌کنید، لازم است بدانید که انتشار چند عکس ساده از محصولات‌تان به تنهایی برای رشد و پیشرفت پیج کافی نخواهد بود. لازم است که با صرف زمان و خلاقیت، محتوای مناسبی را مرتبط با زمینه کسب و کار خود در پیج‌تان قرار دهید. محتوایی که توسط شما منتشر می‌شود، باید به اطلاعات مخاطبان بیافزاید و بخشی از نیاز آن‌ها به دریافت اطلاعات در زمینه مبلمان را برطرف کند.

برای اطلاع از انتشار محتوا در زمینه مبلمان، مقالات آموزشی محمدرضا سلطانی اولین بیزنس کوچ تخصصی پیشنهاد می‌شود.

۵) استفاده نادرست از هشتگ‌ها

هشتگ‌ها یکی از امکاناتی هستد که برای بالا آوردن و رشد یک پیج لازم است و باید به شکلی مناسب از آن‌ها استفاده کرد، اما یکی از رایج‌ترین اشتباهات پیج‌های مبلمانی این است که یا به طور کلی از هشتگ‌ها استفاده نمی‌کنند و یا بیش از حد اقدام به گذاشتن هشتگ می‌کنند.

عدم تعامل با رقبا یکی از اشتباهات رایج پیج‌های مبلمانی

پیج‌های مبلمانی لازم است که به استفاده درست از هشتگ‌های مرتبط توجه ویژه‌ای داشته باشند، در این صورت می‌توانند از این طریق تعداد قابل توجهی مخاطب جذب کنند.

۶) بیو ضعیف در پیج‌

بی توجهی و نداشتن بیو مناسب، اشتباهی است که بسیاری از پیج‌های مبلمانی به آن دچار می‌شوند. یکی از اولین قسمت‌هایی که کاربران بعد از بازدید از آن تصمیم می‌گیرند که شما را دنبال کنند، بیو صفحه می‌باشد. در این قسمت لازم است که اطلاعات مفید و صادقانه نسبت به کسب و کار خود را قرار دهید تا بتوانید مخاطبان بیش‌تری جذب کنید.

۷) فالو کردن همه مخاطبین

تعامل مناسب با کاربران، نقش مهمی در پیشرفت و رشد پیج شما دارد. اما این نکته را از یاد نبرید که لازم نیست شما همه افراد دنبال کننده را فالو کنید، چرا که پیج شما یک پیج کاری و بیزینسی است و اگر تعداد افراد زیادی را فالو کنید؛ اعتبار پیج شما در نظر دیگران پایین خواهد آمد. یکی از اشتباهاتی که پیج‌های مبلمانی به آن دچار می‌شوند، همین فالو کردن تعداد زیادی از مخاطبان است.

۸) نداشتن صبر

داشتن یک پیج می‌تواند فروش شما را متحول کند، اما این کار نیاز‌مند صبر و تلاش در یک دوره‌ زمانی می‌باشد. برخی از پیج‌های مبلمانی انتظار دارند که در زمان کوتاهی با انتشار چند پست، تعداد زیادی مخاطب جذب کرده و فروش‌شان چندین برابر شود. این یک اشتباه بزرگ محسوب می‌شود که اگر به آن دچار شوید و با نتایج دلخواه مواجه نشوید؛ فعالیت در پیج را ر‌ها خواهید کرد.

۹) مخاطبان فیک

زمانی که شما یک پیج را راه‌اندازی می‌کنید، در ابتدا مخاطبان بسیار کمی خواهید داشت و ممکن است وسوسه شوید که اقدام به خرید مخاطبان فیک کنید. این مورد هم یکی از بدترین اشتباهات پیج‌های مبلمانی می‌باشد. مخاطبان فیک هیچ سودی برای شما نخواهند داشت و بر عکس می‌توانند پیج شما را با دردسر‌های جدی مواجه کنند.

شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره های لازم در زمینه عدم وجود اشتباهات پیج مبلمانی خود، با محمدرضا سلطانی اولین بیزنس کوچ تخصصی ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید