کاهش هزینه‌های مجموعه مبلمانی

کاهش میزان هزینه‌های مجموعه مبلمانی

هزینه‌های مجموعه مبلمانی بخشی از کسب و کار شما به حساب می‌آید که پرداخت آن‌ها اجتناب نا‌پذیر می‌باشد، اما با استفاده از راهکار‌هایی می‌توان آن را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

هزینه‌های مجموعه مبلمانی شما می‌تواند با استفاده از روش کنترل هزینه ها به حد مطلوبی برسد و این موضوع فواید زیادی را برای کسب و کار شما به همراه خواهد داشت.

اگر مجموعه مبلمانی شما را یک سازمان در نظر بگیریم، ما قصد داریم روش‌هایی را به شما معرفی کنیم که با انجام آن‌ها بتوانید هزینه‌های سازمان خود را کاهش داده؛ بدون آنکه در روند کلی عملکرد کسب و کار شما خللی وارد شود.

راهکار‌های کاهش هزینه‌ها

شما با استفاده از این مقاله کاهش هزینه خواهید توانست بخش قابل توجهی از هزینه‌ها را به شکلی که به کسب و کارتان آسیبی نرسد؛ کاهش دهید و در نتیجه در ادامه با ما همراه باشید.

1) از تبلیغات مشترک استفاده کنید

بخشی از هزینه‌های مجموعه مبلمانی شما صرف بازاریابی و تبلیغات می‌شود. امروزه بدون بازاریابی و تبلیغات نمی‌توانید فروش مطلوبی داشته باشید و از طرف دیگر استفاده از بسیاری از روش‌های تبلیغاتی نیازمند صرف هزینه‌های قابل توجهی می‌باشد.

استفاده از تبلیغات مشترک برای کاهش هزینه‌های مجموعه مبلمانی

شما می‌توانید با مجموعه‌ای مرتبط با کسب و کارتان کار‌های بازاریابی و تبلیغات را به صورت مشترک انجام دهید تا هزینه‌های تبلیغاتی شما کاهش بیابد. برای مثال شما به عنوان یک فعال در زمینه مبلمان برای کاهش هزینه‌های سازمان خود می‌توانید با یک مجموعه فعال در زمینه عرضه فرش برای تبلیغات همکاری کرده و تبلیغات مشترکی را انجام دهید.

نوع کسب و کار این دو مجموعه به نوعی مکمل و مرتبط با هم هستند و یک روش کنترل هزینه‌ها برای این دو مجموعه استفاده از تبلیغات و بازاریابی مشترک می‌باشد.

2) هزینه‌های انبارداری را کاهش دهید

اگر شما یک مجموعه مبلمانی بزرگ را مدیریت کنید؛ به طور حتم به جز مغازه و محل عرضه محصولاتتان، انباری نیز برای نگهداری از محصولات خواهید داشت. اگر کسب و کار شما چنین وضعیتی دارد، یک روش کنترل هزینه‌ها برای مجموعه شما؛ کاهش هزینه‌های انبارداری می‌باشد.

برای کاهش هزینه‌های مجموعه مبلمانی خود در هنگام پیدا کردن انبار، سعی کنید مکان مناسبی با قیمت مناسب تهیه کنید. اجاره یک انبار با اجاره بها بالا هزینه‌های ماهانه شما را افزایش خواهد داد؛ در نتیجه سعی کنید انباری با اجاره بها مناسب برای کسب و کارتان پیدا کنید.

گزینه بعدی که می‌تواند در کاهش هزینه‌های مجموعه مبلمانی شما موثر باشد، استفاده از انبار مشترک می‌باشد. شما می‌توانید با یک مجموعه دیگر از یک انبار مشترک استفاده کنید.

3) نقد و ارازان بخرید

بخش بسیار بزرگی از هزینه‌های مجموعه مبلمانی شما مربوط به خرید محصولات و مواد اولیه مرتبط با کسب و کارتان می‌باشد. اگر یک تولید‌کننده باشید نیاز دارید که مکررا اقدام به خرید موادی مانند چوب، پارچه و… کنید و اگر هم یک فروشنده باشید؛ لازم است که محصولات مغازه خود را تامین کنید.

برای کاهش هزینه‌های سازمان خود در هنگام خرید، اگر بتوانید به صورت نقد با تامین‌کنندگان کار کنید؛ شانس بسیار خوبی برای کاهش هزینه‌های مجموعه مبلمانی خود خواهید داشت. خرید نقدی قدرت خوبی برا چانه زنی به شما می‌دهد.

معمولا تامین‌کنندگان حاضر نیستند برای فروش با مبلغی بالاتر؛ مشتری دست به نقد خود را از دست بدهند. منابع مالی مجموعه خود را به شکلی مدیریت کنید که همیشه برای انجام خرید به شکل نقدی، پول در اختیار داشته باشید. زیرا خرید نقدی باعث خواهد شد که پیشنهاد‌های بهتری در مقابل شما قرار داشته باشند. همچنین زمانی که شما به صورت نقد خرید‌های خود را انجام می‌دهید؛ امکان خرید از تامین‌کنندگان مختلف را خواهید داشت.

4) استفاده از کارکنان ماهر و آموزش دیده

یکی از موارد مهمی که در مقاله کاهش هزینه لازم است به آن پرداخته شود، استفاده از کارکنان ماهر و آموزش دیده می‌باشد. استفاده از این نوع از کارکنان باعث خواهد شد که به شکل قابل ملاحظه‌ای هزینه‌های مجموعه مبلمانی شما کم‌تر شود.

یک فرد ماهر و آموزش دیده می‌تواند به اندازه دو تا سه فرد با مهارت کم برای مجموعه شما کارایی داشته باشد و این در حالی است که شما تنها حقوق یک نفر را پرداخت می‌کنید. با استفاده از کارکنان ماهر و آموزش دیده شما به افراد کم‌تری برای ادامه فعالیت کسب و کارتان نیاز خواهید داشت.

در هنگام استخدام افراد، این نکته را در نظر بگیرید که افراد با استعداد و علاقه‌مند می‌توانند در آینده  کمک بزرگی به مجموعه شما کنند. برای آن که هزینه‌های مجموعه مبلمانی شما کم‌تر شود؛ برای آموزش کارکنان خود هزینه و زمان صرف کنید.

این اقدام شما در آینده فواید زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت که یکی از آن‌ها کاهش هزینه‌های سازمان شما می‌باشد. مقالات آموزشی محمدرضا سلطانی اولین بیزینس کوچ تخصصی می‌تواند منبع خوبی برای آموزش کارکنان باشد.

5) استفاده از روش‌های بازاریابی رایگان

در بخشی از مقاله کاهش هزینه به شما گفتیم که قسمتی از هزینه‌های مجموعه مبلمانی شما صرف بازاریابی و تبلیغات می‌شود. شما می‌توانید با توجه به گسترش اینترنت و همچنین رسانه‌های اجتماعی از این ظرفیت بزرگ برای تبلیغات و بازاریابی استفاده کنید.

هزینه‌های مجموعه مبلمانی و راهکار ها برای کاهش آن

روش‌های بسیاری زیادی در فضای مجازی برای بازاریابی و تبلیغات رایگان وجود دارد که می‌تواند به عنوان یک روش کنترل هزینه‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. به عنوان مثال ایجاد یک پیج و تولید محتوا در مورد محصولاتتان در اینستاگرام، باعث خواهد شد که افراد زیادی را به سمت کسب و کار خود جذب کنید بدون آنکه هزینه‌ای پرداخت کرده باشید. کافی است کمی زمان و خلاقیت صرف کرده و محصولات خود را به خوبی در این فضا معرفی کنید.

6) استفاده از همکاری در فروش

برای کاهش هزینه‌های مجموعه مبلمانی خود می‌توانید از روش همکاری در فروش استفاده کنید. در چنین حالتی دیگر نیاز نیست برای فروش بیش‌تر، فروشندگان و بازاریابان زیادی را استخدام کرده و به آن‌ها حقوق پرداخت کنید؛ بلکه می‌توانید از کسانی کمک بگیرید که به صورت همکاری در فروش با شما کار می‌کنند.

این افراد محصولات شما را به دیگران معرفی کرده و در صورت فروش هر کدام از محصولات شما، پورسانتی را دریافت خواهند کرد. در این حالت شما تنها زمانی هزینه‌های بازاریابی را پرداخت می‌کنید که بخشی از محصولات شما به فروش رسیده باشند.

شما می‌توانید با سایت‌ها و پیج‌های مختلفی نیز برای همکاری در فروش مذاکره کنید. همچنین از آن‌ها بخواهید در مقابل دریافت پورسانت برای شما مشتری پیدا کنند. این کار علاوه بر کاهش هزینه‌ها، فروش شما را نیز بیش‌تر خواهد کرد.

برقراری ارتباط با محمدرضا سلطانی اولین بیزینس کوچ تخصصی، یکی از بهترین راهکار‌ها برای دریافت مشاوره در زمینه چگونگی کاهش هزینه‌های مجموعه مبلمانی خواهد بود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم حتما آن را امتحان نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید