استخدام فروشنده مبلمان

توجه به ویژگی‌های شخصیتی افراد متقاضی جهت استخدام فروشنده مبلمان حتی نسبت به تحصیلات و مهارت فرد در حرفه مربوطه مهم‌تر است و یافتن نیرویی مناسب برای فروشنده مبلمان به عنوان مهم‌ترین وظیفه شما، اگر به طور صحیح انجام شود؛ بدون شک با کسب شهرت و اعتبار برای برند شما همراه است.

طبق گفته فردی در مرتبه مدیر و نویسنده‌ای مطرح در زمینه بازاریابی و فروش مبلمان؛ صاحبین کسب و کار زیادی بر سخت بودن جذب نیرو فروش نسبت به دیگر بخش‌ها معتقد هستند. همچنین با توجه به شرایط فعلی از نظر اقتصاد، استخدام فروشنده مبلمان حرفه‌ای بزرگ‌ترین چالش در کسب و کار‌ها محسوب خواهد شد.

رعایت قواعد لازم در آگهی استخدام برای جذب نیرو

یافتن نیرویی متخصص، در میان شمار زیاد افراد دارای تحصیلات عالی، جویای کار و وجود شرایط بیکاری در کشور؛ چندان ساده نبوده، خصوصا در مورد مشاغلی که تقاضا زیاد و تعداد افراد متقاضی کم می‌باشد.

درج آگهی استخدام فروشنده مبلمان

 

شما به عنوان یک کارفرما بایستی نکاتی را در آگهی استخدام فروشنده حرفه‌ای خود درج نمایید تا نیرویی شایسته و توانمند را جذب کنید. درج عنوان شغلی، ارائه اطلاعات اولیه مربوط به شرکت، اهداف شرکت، شرح وظایف، آنچه که نیاز دارید، مزیت‌های فعالیت شما و اطلاعاتی جهت برقراری ارتباط از مهم‌ترین ویژگی‌های نمونه آگهی استخدام فروشنده در صنعت مبلمان می‌باشد.

1) درج اطلاعات آگهی استخدام در نظمی خاص

با خواندن ۲۰% از اطلاعات آگهی شما و توقف بر مطالب آگهی استخدامی شما در ۳۰ ثانیه توسط کارجویان، وجود اطلاعات مهم در بخش‌های ابتدایی آگهی ضروری بوده؛ زیرا امکان خواندن تنها چند خط اول توسط کارجویان امکان‌پذیر است.

درج اطلاعات با ترتیب ارائه وظایف شغلی به صورت مختصر، جزئیات مرتبط با محل کار، مزایای فعالیت درج شده، شروط لازم جهت استخدام و نحوه درخواست جهت شغل ارائه شده‌، ایده خوبی برای جذب سریع‌تر متقاضیان با تجربه می‌باشد.

2) تقسیم آگهی استخدام در چند بخش

جذابیت کم‌تر متن‌های طولانی برای خوانندگان؛ قاعده‌ای کلی بوده که بهترین راه حل آن، تقسیم‌بندی اطلاعات در متن آگهی استخدام فروشنده مبلمان می‌باشد. همچنین آزار دهنده بودن متن بلند آگهی‌ها در صفحه تلفن همراه کاملا ثابت شده است، بنابراین ظاهر متن خود را با اینتر، بولت یا علامت‌هایی مختلف به بخش‌هایی کوچک‌تر شکسته و از جملاتی کوتاه استفاده نمایید.

3) مخاطب قرار دادن کارجو

درج نام افراد در ابتدای آگهی تاثیر زیادی بر افزایش جذب او برای متن شما دارد و این کار در تمامی آگهی‌ها امکان‌پذیر نیست. تنها راه حل در ارتباط با این مشکل، استفاده از واژه شما در جایگزینی ضمیر سوم شخص می‌باشد.

4) وجود تمایز

ساده بودن آگهی شما می‌تواند سبب عدم متمایز بودن آن شود، از این رو متفاوت بودن؛ رمز اصلی جلب توجه متقاضیان برای آگهی شما می‌باشد. در کنار درج اطلاعات اصلی و ویژه، تازگی هر ویژگی برای مخاطب شما در ایجاد تمایز شما نسبت به سایرین نقش دارد.

5) ذکر موارد دلگرم‌کننده‌ای برای کارجو

در تمامی آگهی‌های استخدام، خصوصا آگهی‌هایی با حقوق کم‌تر؛ ذکر مواردی که ضمن جذب متقاضی، برای او دلگرم‌کننده باشد، ضروری است.

6) توصیف محیط کار برای کارجویان

به دلیل وجود زمان زیادی از زندگی افراد در محیط کاری، آگاهی از فضا کار، رفتار همکاران و.. برای متقاضیان استخدام فروشنده مبلمان مانند هر شغل دیگری ضروری بوده و این موضوع برای نوجوانان و بانوان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

7) معرفی صحیح کسب و کار

به کارگیری عباراتی مرتبط با جزئیات فعالیت شما در نمونه آگهی استخدام فروشنده به نسبت، بهتر از استفاده از عبارات کلیشه‌ای بوده که جز ایجاد تردید و رغبت در متقاضی، هیچ نتیجه‌ای به همراه نخواهد داشت.

از طرفی ارسال و ارائه رزومه کاری از سوی اشخاص برای استخدام در شرکت‌های ناشناخته غیر ممکن است، بنابراین بهتر است در آگهی تمام جزئیات فعالیت خود را ذکر نمایید.

ویژگی‌های شخص مناسب جهت استخدام

یکی از ویژگی‌های مهم برای فروشنده خوب؛ تمایل شخص جهت کمک به دیگران بوده که در این فرآیند، شناخت مشخصه‌های گروه مشتریان، تقاضا آن‌ها و نحوه تاثیر بر مشتری جهت فروش محصول از مواردی است که یک فروشنده خوب بایستی آگاه باشد.

عنصر اساسی در فروشندگی صبوری می‌باشد، زیرا در طول روز با افراد زیادی مواجه خواهید شد که هر یک خواسته متفاوتی داشته و ممکن است در خرید محصول درنگ کرده و یا حتی تمایل به خرید نداشته باشند، در این زمان صبوری شخص فروشنده اصل اساسی در کمک به فروش بیش‌تر است که حتی می‌تواند با تاثیر بر مشتریانی که قصد خرید ندارند، تاثیر گذاشته و سبب عوض گرداندن نظر آن‌ها شود.

انتخاب فردی کاربلد به عنوان فروشنده مبلمان
یادگیری سریع مطالب به دلیل به روز‌رسانی مطالب و چیدمان جدید ویترین، برای یک فروشنده مبلمان کار بلد از ضروریات بوده؛ زیرا ارائه کاتالوگ‌های جدید به صورت ماهیانه و شناخت ویژگی‌های هر یک از محصولات، از مواردی بوده که اطلاع از آن برای یک متقاضی کاربلد فروشنده مبلمان جزء الزامات می‌باشد.

رسیدگی به چند کار متفاوت و اولویت‌بندی موارد، یکی دیگر از ویژگی‌های فرد لایق جهت استخدام فروشنده مبلمان بوده که بایستی در نظر داشته باشید.

توانایی بالا در تحمل فشار‌های جسمی به دلیل ساعت کاری بالا برای یک فروشنده مبلمان ضروری بوده که شاید خیلی از افراد تحمل آن را نداشته باشند. یکی دیگر از اصول مهم در استخدام متقاضیان، میزان انعطاف‌پذیری افراد بوده که در نظر‌گیری آن به علت وجود مشتریان مختلف؛ ضروری است.

چگونگی ایجاد ارتباط میان فروشنده مبلمان و کارفرما

علیرغم ارائه تمامی اطلاعات در ارتباط با شناخت مشخصه‌های یک متقاضی لایق و نحوه استخدام او جهت فروشنده مبلمان در فروشگاه، شما نیازمند اطلاع از راهکار‌هایی جهت نگهداری آن‌ها خواهید بود، زیرا بر هم خوردن ترکیب مجموعه فروش و درخواست مجدد جهت استخدام، هزینه بالایی به همراه خواهد داشت.

الف) استخدام افراد تنها بر مبنای پتانسیل اشخاص

شباهت بیش‌تر تیم فروش با مشتریان، می‌تواند تاثیر بسزایی بر میزان فروش و درک آنچه که مشتریان می‌خواهند؛ داشته باشد. بنابراین در هنگام استخدام فروشنده مبلمان، تنها پتانسیل افراد را در نظر داشته باشید و هرگز به ظاهر افراد توجهی نکنید.

ب) در نظر‌گیری وام تسهیلاتی برای کارکنان

شرایط اقتصادی و کاهش قدرت مردم دلیلی است که می‌تواند با ارائه وام‌های تسهیلاتی از سوی کارفرما جبران گردیده و میل بیش‌تری برای فروشنده مبلمان جهت ادامه کار ایجاد نماید.

ج) در نظر‌گیری ساعت کاری مناسب

چینش برنامه‌ای منظم و منعطف از عوامل مناسبی جهت موفقیت یک فروشگاه می‌باشد که در نظر‌گیری زمانی از برنامه جهت رسیدگی به کار‌های شخصی و متفرقه فرد می‌تواند در جلوگیری از کاهش بهره‌ وری برای شخص مناسب باشد.

د) در نظر‌گیری بیمه مناسب

با توجه به شرایط بیمه نسبت به هزینه‌های درمانی، دغدغه فروشنده خود را کاهش دهید.

محمدرضا سلطانی اولین بیزنس کوچ تخصصی بوده که با مراجعه به مقالات آموزشی‌ ایشان به عنوان اولین بیزنس کوچ تخصصی می‌توانید با توسعه توانمندی‌های خود در استخدام فروشنده مبلمان موفق عمل نموده و بدین منظور، برقراری ارتباط با‌ ایشان را پیشنهاد می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید