میلیاردر ها چگونه پول هایشان را مدیریت می کنند؟

موفقیت مالی فقط جمع‌آوری و خرج کردن پول تعریف نمی‌شود.

در این مقاله از مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ ، به بررسی نحوه ی مدیریت مالی میلیاردر ها می پردازیم.

برای افراد ثروتمند، مدیریت پول مهم تر از خرج کردن آن است. میلیاردرها می دانند که تا زمانی که نتوانند پولی را که دارند مدیریت کنند، به دست آوردن سرمایه بیشتر یا دستیابی به ثبات یا آزادی مالی ممکن نیست. بسیاری از مردم فکر می کنند مشکل درآمدزایی دارند، در واقع آن ها مشکل مدیریت سرمایه دارند. اگر مردم به جای هدر دادن سرمایه، مهارت سرمایه گذاری و مدیریت سرمایه را آموزش می دیدند ، در حال حاضر میلیاردر های بیشتری در جهان وجود داشت. آن به این معنا نیست که خسیس باشید، این به معنای درک و مدیریت آن و استفاده از آن به روش‌های نوآورانه و ثابت است تا در دراز مدت به شما خدمت کند. با گذشت زمان و آموزش و تمرین مداوم این عادات، ثروت شما نیز می تواند رشد کند.

1- میلیاردر ها سرمایه خود را حفظ می کنند

اکثر مردم پس از کسب درآمد، سرمایه خود حفظ نمی کنند و سپس در اسرع وقت آن را خرج می کنند. این واقعیت را که پول، پول بیشتری به سمت خود جذب می کند را باور ندارند. اگر در وهله اول پولی برای سرمایه گذاری ندارید، پس هیچ وسیله ای برای جذب سرمایه ندارید! وارن بافت معمولاً تنها 3 معامله در سال انجام می دهد. حتی اگر او آن ها را در روزهای مختلف انجام دهد، 362 روز باقی مانده به جای انجام معاملات، در حال تحقیق، مطالعه، استراتژی و برنامه ریزی است. برای سرمایه گذاری کردن یا کسب درآمد، با عجله رفتار نکنید. در عوض، زمان خود را صرف آموزش دیدن و نحوه ی استفاده از فرصت ها کنید. همیشه سرمایه خود را حفظ کنید.

قانون شماره 1: هرگز سرمایه خود را از دست ندهید. قانون شماره 2: قانون شماره 1 را به خاطر بسپار.”  وارن بافت

2- سرمایه اولیه زمانی درآمد ایجاد می کند که در دارایی ها سرمایه گذاری شود

میلیاردرها از خرید اجناسی که ارزش آن ها کاهش می یابد اجتناب می کنند. وقتی پول خود را با سرمایه گذاری حفظ می کنید، احتمالاً ارزش آن نیز افزایش می یابد. به عنوان مثال اگر نیاز به خرید یا اجاره خودرو دارید، سرمایه خود را در املاک مانند خانه اجاره ای سرمایه گذاری کنید و از درآمد حاصل از آن برای پرداخت هزینه خودرو استفاده کنید. در حالی که خودرو نیز در طول زمان ارزش خود را از دست می دهد، سرمایه شما در ملک محافظت می شود و در آینده قابل بازیابی است. ممکن است ارزش خانه نیز افزایش یافته باشد و در ازای آن سرمایه بیشتری نیز تولید کند. در این مثال، پیدا کردن و بازسازی خانه و اجاره آن ممکن است قبل از شروع درآمدزایی زمان بر باشد.

3- در مورد بازگشت سرمایه، حریص نباشید

شما می توانید بازدهی نامحدودی از برخی سرمایه گذاری ها دریافت کنید. به عنوان مثال، اگر در ملکی سرمایه گذاری کنید، ممکن است ارزش آن افزایش یابد و سپس می توانید سرمایه اصلی خود را از آن خارج کنید و در عین حال ملک سرمایه گذاری را حفظ کنید. بنابراین با سرمایه گذاری های هوشمندانه، می توانید بازدهی نامحدودی را در زمان سرمایه گذاری شده در یک پروژه دریافت کنید. با این حال، وقتی صحبت از سرمایه‌گذاری می شود، بسیاری از افراد حریص می‌شوند و واقع‌بینانه رفتار نمی کنند.

4- میلیاردر ها بدهکار نمی شوند

میلیاردر ها به خود اجازه نمی دهند بدهکار شوند. آن ها در هیچ شرایطی هیچ پولی قرض نمی‌کنند مگر اینکه در مسیر سرمایه‌گذاری به منظور بهبود کسب‌وکارشان یا راه‌اندازی یک شرکت جدید باشند. به عبارت دیگر، اگر پول و سرمایه کافی نداشته باشند، هرگز با خرج کردن سرمایه اصلی و  وام های دریافتی، به کار خود ادامه نمی دهند.

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره ی هوش مالی و مدیریت سرمایه هستید، محمدرضا سلطانی ، بیزینس کوچ حرفه ای ، راهکار های حرفه ای را به شما ارائه می کند.

5- آن ها در جلسات مشاوره مالی شرکت می کنند

میلیونرها نقاط قوت و ضعف خود را می دانند. به جای صرف زمان و هزینه برای رفع نقاط ضعف خود، از افراد متخصص درخواست کمک می کنند، به خصوص در مورد مدیریت سرمایه. فقط به این دلیل که آن ها در یک حوزه موفق بوده اند و به موفقیت رسیده اند، به این معنی نیست که درباره ی نحوه ی سرمایه گذاری یا پس انداز، اطلاعات زیادی دارند. آن ها از یک مشاور مالی یا حسابدار تقاضای کمک می کنند.

پیشنهاد می کنم این مقاله را بخوانید: 7 راه برای بهبود مهارت های سرمایه گذاری

6- میلیاردر ها علاقه مند به یادگیری هستند

تحصیلات دانشگاهی برای میلیاردر ها پیش نیاز رسیدن به موفقیت نیست. بیل گیتس، مارک زاکربرگ و آمانسیو اورتگا همه ثروت خود را بدون کسب مدرک دانشگاهی به دست آوردند. تای لوپز نیز یکی از افراد معروفی است که بدون تحصیلات دانشگاهی به فردی موفق و معروف تبدیل شده و او اولین کسی است که در مورد یادگیری و کسب اطلاعات بیشتر به شما نصیحت می کند. لوپز تقریباً یک کتاب در روز می خواند. هر یک از افراد ثروتمند، از دانش تخصصی خود استفاده کرده اند و همچنان یاد می گیرند که چگونه از طریق خودآموزی موفق تر شوند.

7- فقط در حوزه هایی که اطلاعات کافی دارند سرمایه گذاری می کنند

وارن بافت و پیتر لینچ، سرمایه‌گذاران افسانه‌ای این توصیه را ارائه کرده‌اند که باید «روی آنچه می‌دانید سرمایه‌گذاری کنید.» این ترفندی است که میلیاردر ها از آن استقبال کرده‌اند. آن ها از خطرات و فرصت ها آگاه هستند.

بیزینس کوچینگ نیز راهی است که با کمک آن می توانید با ارزیابی جنبه های مختلف کسب و کار، نواقص کسب و کار را پیدا کنید و درصدد رفع آن ها برآیید.

8- میلیارد ها مخارج خود را کنترل می کنند

آیا می دانید چقدر از سرمایه و درآمد خود را خرج می کنید؟ اگر مخارج خود را مدیریت نمی کنید، شروع به پیگیری هزینه های روزانه، ماهانه و سالانه خود کنید. به سرعت متوجه خواهید شد که پول خود را برای اقلامی هدر می دهید که مورد نیاز نیستند یا می توان آن ها را با نرخ بهتری خریداری کرد.

مدیریت سرمایه میلیاردر ها

روش های ثروتمند شدن به سبک میلیاردر ها برای هر شخصی جذاب به نظر می رسد اما واقعیت این است که آن ها فقط از یک سری قوانین ساده برای مدیریت امور مالی خود استفاده می کنند.

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره ی نحوه ی مدیریت سرمایه خود هستید، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.   

دیدگاهتان را بنویسید