چطور فروشگاه مبل خود را دکور کنیم؟

مانند هر فروشگاه دیگری، دکور مجموعه فروش مبلمان نیز به عنوان عاملی مهم در جذب مشتریان و فروش محصولات می‌باشد. تنها تفاوت این فروشگاه با سایر مجموعه‌ها، در عدم وجود طبقات بوده که نمی‌تواند هیچگونه تنوعی را در چیدمان ایجاد نماید.

بنابراین چیدمان خود محصولات قرار گرفته، عاملی مهم در چیدمان دکور فروشگاه مبلمان بوده و به کار‌گیری قفسات به منظور ایجاد تنوع؛ هیچ تاثیری ندارد.

الف) نحوه طراحی دکور مجموعه فروش مبلمان مدرن

در منازل ایرانیان، مبلمان مدرن یکی از محبوب‌ترین انواع مبل بوده که یک فروشگاه مبل فروشی مدرن؛ تنوع بسیار بالایی در محصولات خود داشته و بر خلاف نوع کلاسیک مبلمان، تشابه اندکی با یکدیگر دارند.

به کار‌گیری تکنیک جداسازی فضا در فروشگاه مبلمان

به منظور زیبا‌سازی دکور فروشگاه مبلمان و ایجاد نمایی بهتر در هر یک از محصولات؛ بهتر است که از شیوه تفکیک فضا استفاده نموده و با کمک آن، به افزایش فروش و بالا رفتن میزان درصد سود فروش مبل منجر خواهید شد.

در این شیوه هر یک از بخش‌های فروشگاه، دکور متفاوتی نسبت به سایر بخش‌ها داشته که در ادامه چگونگی تفکیک فضا را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

1) استفاده از دیوار در جداسازی فضا

در این مورد به عنوان یکی از شیوه‌های ایجاد دکور زیبا در فروشگاه مبلمان، مثال‌های زیادی مانند چینش مبل‌ها در بخشی کوچک از فروشگاه که دیواری قرمز رنگ با سرامیک داشته است، استفاده از کاغذ دیواری در نوع ۳ بعدی با پارکت در بخش کف و ایجاد سقفی کوتاه مطابق اندازه نوع مبل چیده شده در آن بخش، وجود دارد.

بنابراین یکی از بهترین تکنیک‌های استفاده شده در تولید فضا در فروشگاه مبلمان؛ درنظر‌گیری دیوار‌هایی با رنگ و جنسی متفاوت از سایر بخش‌ها به عنوان زیبا‌سازی دکور فروشگاه می‌باشد.

2) ایجاد اختلافی در سطوح جهت جدا‌سازی فضا

افزودن بر میزان ارتفاع سطح در بخش تعیین شده‌ای از فروشگاه و قرار‌گیری مبلمانی بر آن، سبب ایجاد دید متفاوتی نسبت به سایر مبل‌ها شده که نقش تعیین کنند‌ای در طراحی دکور یک فروشگاه مبلمان زیبا دارد. همچنین امکان ایجاد تمایز بین دو بخش در این تکنیک از طریق پهن کردن موکتی رنگی نیز امکان‌پذیر است.

3) استفاده از جدا‌کننده‌ها برای جدا‌سازی فضا

در صورت عدم تمایل به ایجاد تغییراتی ناگهانی در دکور فروشگاه مبلمان، استفاده از جدا‌کننده‌ها به منظور تفکیک فضا، گزینه خوبی بوده که در این روش بایستی از جدا‌کننده‌های کنفی و یا جدا‌کننده‌های چوبی متحرک استفاده نمایید.

بعد از ایجاد بخش‌های مختلف در فروشگاه با استفاده از انواع جدا‌کننده‌ها، می‌توانید انواع متفاوت مبلمان را در هر بخش قرار داده و با عدم اکتفا به این جدا‌کننده‌ها، حتماً از المان‌های تزیینی مختلفی نظیر گلدان، میز، موکت و رنگ دیوار‌ها در بخش‌های جدا شده به منظور حفظ تمایز نسبت به دیگر بخش‌ها؛ استفاده نمایید.

ب) نحوه طراحی مجموعه فروش مبلمان کلاسیک

چینش دکور فروشگاه مبلمان کلاسیک، متفاوت از نوع راحتی و مدرن آن بوده؛ به گونه‌ای که برای جذب مشتری و نمایش محصول خود به بازدید‌کنندگان، بایستی توجه به تزیینات به کار گرفته شده در آن را در راستای کار خود قرار دهید.

به دلیل سلیقه خاص طرفداران مبلمان کلاسیک و عدم علاقه آن‌ها به دکوراسیونی شلوغ، هرگز در تزئین محیط اطراف زیاده روی نکرده و سلیقه خاصی در چیدمان دکور فروشگاه خود به کار بگیرید.

1) به کار‌گیری نور در دکور فروشگاه مبل

نهایت استفاده از نور جهت افزایش زیبایی مبلمان کلاسیک، عامل اصلی موفقیت و میزان بالا درصد سود فروش مبل در نوع کلاسیک است. نورپردازی کافی در فروشگاه، به معنی استفاده از چند لامپ و چراغ نبوده و منظور از آن بهره‌گیری از نوع مستقیم نورپردازی بر روی محصولات می‌باشد.

به کار گیری نورپردازی مناسب در دکور فروشگاه مبلمان

استفاده از آباژور‌هایی کوچک در کنار مبلمان و پایه‌هایی چراغ دار جهت تابش نور مستقیم بر آن‌ها، ‌ایده خوبی برای استفاده از نور پردازی در دکور فروشگاه مبلمان می‌باشد و در ارتباط با تصمیم‌گیری نسبت به رنگ نور‌های استفاده شده، نظر یک طراح دکور، بهتر بوده؛ اما پیشنهاد کلی ما استفاده از نور به صورت ترکیبی از رنگ‌های زرد و سفید می‌باشد.

2) به کار‌گیری تزئینات جانبی

به منظور طراحی تزئینات به کار گرفته شده در چیدمان فروشگاه مبلمان کلاسیک، بهتر است سلیقه افراد علاقه‌مند به این سبک را در نظر گرفته و با توجه به آن، فضای اطراف را به خوبی تزئین نمایید.

همچنین به دلیل علاقه شدید افراد علاقه‌مند به این سبک مبلمان به گیاهان، بهتر است با گلدان‌هایی خاص و زیبا، فضا اطراف این مبل‌ها را به خوبی تزئین کنید.

پیشنهاد می‌کنیم، در صورت مجاورت مبل‌ها و دیوار؛ قاب عکس‌هایی سنتی و کلاسیک را بر روی دیوار قرار داده و با این فرآیند‌ها مشتریان را ملزوم به غرق در زیبایی محصولات و تصویر‌سازی آن‌ها در منزل خود نمایید.

به منظور طراحی دکور مبلمان، هرگز اهمیت به کار‌گیری میز‌ها را از یاد نبرده و برای چیدمان میز در مجاورت مبل‌ها و تزئین آن‌ها، سلیقه خود را به کار گرفته و تا جای ممکن چیدمان آن را به یک منزل حقیقی نزدیک سازید.

به کارگیری این نکات در طراحی دکور فروشگاه مبلمان شما، تاثیر زیادی بر افزایش درصد فروش مبل و جذب مشتریان داشته که به منظور یادگیری راهکار‌هایی جهت فروش بیش‌تر، می‌توانید به مقالات آموزشی محمدرضا سلطانی اولین بیزنس کوچ تخصصی مراجعه نمایید و در این زمینه به موفقیت برسید.

ج) نحوه طراحی مجموعه فروش مبلمان راحتی

طراحی مبلمان راحتی در انواع مختلف به گونه‌ای است که در دو نوع کلاسیک و مدرن قابل مشاهده بوده و امکان در نظر‌گیری نکاتی واحد جهت چیدمان این فروشگاه امکان‌پذیر نبوده، اما شما می‌توانید یک سری نکات را در دکور فروشگاه خود رعایت فرمایید.

برای یک فروشگاه مبلمان راحتی، چیدمان دکور به گونه‌ای باشد که مشتری ضمن صرف زمان خود برای چند دقیقه، بتواند احساس داشتن آن را تجربه نماید.

مطابق تحقیقات، امکان افزایش احتمال خرید محصول برای مشتری در صورت لمس آن افزایش یافته و بدین ترتیب می‌توانید با فراهم‌سازی این امکان برای مشتریان، فروش خود را چند برابر افزایش دهید.

علاوه بر لمس محصول، نکات مهم دیگری در افزایش درصد سود فروش مبل وجود داشته که ما پیشنهاد می‌کنیم از طریق برقراری ارتباط با محمدرضا سلطانی اولین بیزنس کوچ تخصصی این نکات را فرا گرفته و از راهنمایی های‌ ایشان بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید