نحوه راه اندازی مشاغل در خانه

اگر تا به حال به یادگیری نحوه راه اندازی مشاغل در خانه علاقه داشته اید، اکنون زمان مناسب آن است.

با توجه به بیماری همه گیر جهانی COVID-19، افراد بیشتری از هر زمان دیگری در خانه کار می کنند و شرکت های تازه تاسیس خود را راه اندازی می کنند که باعث گسترش سریع مشاغل در خانه شده است.

اگرچه راه اندازی مشاغل از خانه مزایای خود را دارد، مانند شروع هر مشاغلی، کارهای زیادی وجود دارد تا بتوانید خود را برای رسیدن به موفقیت تنظیم کنید. خوشبختانه، ما اینجا هستیم تا کمک کنیم. در این مقاله آموزشی، همه چیزهایی را که باید انجام دهید به صورت مرحله به مرحله تجزیه و تحلیل می کنیم تا نحوه راه اندازی مشاغل خانگی را یاد بگیرید.

نحوه راه اندازی مشاغل خانگی در 9 مرحله

بنابراین، اگر فکر می کنید که چگونه یک مشاغل کوچک را در خانه راه اندازی کنید، متوجه می شوید که این فرایند نیاز به برنامه ریزی، آماده سازی و البته مستندات رسمی و قانونی بودن آن دارد.

اگرچه ممکن است طاقت فرسا به نظر برسد همانطور که معمولاً شروع یک کار تجاری اینگونه است اگر همه کارها را مرحله به مرحله انجام دهید، متوجه خواهید شد که روند کار بسیار قابل کنترل تر می شود. بعلاوه، هنگام شروع و اداره مشاغل از خانه، جزئیات زیادی وجود دارد که نباید نگران آنها شوید، مانند یافتن دفتر یا فضای خرده فروشی.

با این حساب، بیایید شروع کنیم.

1. در مورد یک ایده موفق تصمیم بگیرید

اولین قدم برای شروع کار در خانه این است که دقیقاً مشخص کنید چه نوع شغلی را می خواهید شروع کنید.

البته، چندین ایده مختلف در مورد مشاغل خانگی وجود دارد و در برخی صنایع خاص، مشاغل خانگی از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و امکان پذیرتر است.

بنابراین، چگونه در مورد ایده کامل و سودآور برای مشاغل مستقر در خانه خود تصمیم می گیرید؟

به هر حال، تصمیم گیری در مورد نوع مشاغلی که می خواهید اداره کنید در سایر مراحل از اینجا به بعد تأثیر می گذارد.

با توجه به این نکته، برای گرفتن این تصمیم مهم، می توانید موارد زیر را در نظر بگیرید:

چه مهارت ها یا استعدادهایی دارید ؟ فکر کردن در مورد مهارت ها، استعدادها و احساساتی که در حال حاضر دارید راهی عالی برای شروع ایده پردازی بهترین ایده های تجاری است. به عنوان مثال، اگر در خیاطی مهارت دارید، ممکن است راه اندازی یک کار خیاطی را در نظر بگیرید، یا ممکن است لباس خود را بسازید و بفروشید.

چگونه این مهارت ها یا استعدادها می توانند به یک ایده تجاری تبدیل شوند ؟ متأسفانه، هر استعداد یا مهارت به یک ایده تجاری واقعی تبدیل نمی شود. به عنوان مثال، شما ممکن است یک بازیکن فوتبال عالی باشید، اما ممکن است شروع یک کار مربیگری فوتبال امکان پذیر نباشد.

آیا این ایده تجاری در واقع از خانه قابل اجرا است؟ یافتن ایده ای که با استعدادهای شما سازگار باشد نه تنها مهم است بلکه از خانه قابل اجرا بودن آن نیز بسیار مهم است. اگر یک آشپز ماهر هستید، ممکن است بتوانید یک حرفه آشپزخانه خصوصی را شروع کنید که خانه شما به عنوان دفتر کار شما است، اما ممکن است با قوانین و مقررات شروع به کار غذا در خانه برای شما دشوار باشد.

پس از گذراندن این تمرین و ایده اولیه برای مشاغل مستقر در خانه، می خواهید اطمینان حاصل کنید که ارزش سرمایه گذاری در آن را دارد. برای انجام این ارزیابی، می خواهید چند کار انجام دهید:

انجام تحقیقات بازار: ابتدا، شما می خواهید برای اطمینان از تقاضای بازار برای محصول یا خدمات خود، تحقیقاتی انجام دهید. از طریق این فرآیند، شما همچنین می خواهید در نظر بگیرید که رقبای شما چه کسانی هستند، پیشنهاد ارزش شما چیست و بازار هدف شما چگونه است.

هزینه های راه اندازی را در نظر بگیرید: قبل از اینکه تصمیم بگیرید با هر ایده مشخصی کار کنید، می خواهید به این فکر کنید که شروع این نوع مشاغل از خانه چقدر هزینه دارد. اگر می خواهید یک کار مستقل را شروع کنید، ممکن است هزینه راه اندازی شما بسیار کم باشد به خصوص اگر از قبل وسایلی را داشته باشید. از طرف دیگر، اگر قصد راه اندازی مشاغل فروش مانند آمازون را دارید، ممکن است لازم باشد از نظر موجودی، بسته بندی و حمل و نقل و غیره سرمایه گذاری بیشتری انجام دهید.

ایده خود را آزمایش کنید: روش های مختلفی وجود دارد که می توانید ایده خود را برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا سرمایه گذاری با ارزشی است، آزمایش کنید. اگر مشاغل مبتنی بر خدمات را شروع می کنید، ممکن است خدمات خود را برای آزمایش بازار رایگان ارائه دهید. از طرف دیگر، اگر قصد فروش کالایی را دارید، ممکن است آن را با گروهی از افراد آزمایش کنید یا در یک بستر سرمایه گذاری جمعی تبلیغ کنید تا قبل از حرکت به جلو پاسخ ها را جمع کنید.

در نهایت، مردم از انواع مختلف به ایده موفقیت آمیز مشاغل خانگی خود می رسند.

فردی که کاری را در خانه راه اندازی کرده بود و چندبار هم شکست خورده بود گفت: “وقتی طعم کار در خانه را چشیدم، تمایل به کار در اداره هر روز خیلی سخت شد.” “من انعطاف پذیری را دوست دارم. من عاشق این هستم که مجبور نباشم با سیاست های اداری سر و کار داشته باشم. ”

2. یک طرح تجاری بنویسید

وقتی تصمیم خود را برای یک ایده سودآور در مشاغل خانگی گرفتید، قدم بعدی شما نوشتن یک طرح تجاری است.

نوشتن یک طرح تجاری اغلب می تواند یکی از وقت گیرترین قسمتهای نحوه راه اندازی یک کسب و کار کوچک در خانه باشد، با این وجود، برای رشد و پیشرفت بالقوه فعالیت های شما ضروری است.

به این ترتیب، برنامه کاری شما باید حاوی تمام اطلاعاتی باشد که برای آماده سازی شما برای اداره مشاغل خود از خانه نیاز دارید. اگرچه روش های مختلفی برای نوشتن یک طرح تجاری وجود دارد، اما به طور کلی، شما می خواهید که برنامه تجاری شما شامل موارد زیر باشد:

خلاصه ای از اصول اجرایی

مروری بر تجارت شما

یک تحلیل بازار

شرح محصول یا خدمات شما

یک برنامه بازاریابی و فروش

یک برنامه مالی و پیش بینی ها

برای تدوین چنین برنامه ای می توانید از کامل ترین ابزار بیزینس کوچینگ که بوم مدل کسب و کار است استفاده کنید.

با گذراندن این فرآیند، این فرصت را خواهید داشت که ملاحظاتی را که در مرحله اول بیان کرده اید توسعه دهید با جزئیات بیشتر به نحوه عملکرد کسب و کار خود فکر کنید. در این راستا، می توانید برنامه کاری خود را به عنوان یک نقشه راه برای چگونگی تبدیل شدن به یک تجارت خانگی سودآور تصور کنید.

بعلاوه، برنامه کسب و کار شما بعداً در صورت نیاز به درخواست برای تأمین بودجه یا جستجوی سرمایه گذاران برای شروع یا رشد تجارت خود، به شما کمک خواهد کرد. به سرمایه گذاران یا وام دهندگان بالقوه نشان دهید که شما برای بودجه خود برنامه بودجه دارید و همه خطرات را در نظر گرفته اید این کار ضروری است.

اگر در زمینه ای که مشاغل خانگی خود را شروع می کنید تجربه کافی ندارید، زمان بیشتری برای تحقیق بیشتر است.

3. نام و نهاد تجاری را انتخاب کنید

پس از نوشتن برنامه تجاری خود، می خواهید به طور رسمی درباره نام کسب و کار خود تصمیم بگیرید.

شما می خواهید چیزی را انتخاب کنید که به یاد ماندنی باشد، اما همچنین چیزی که باعث شود شغل شما مشخص باشد یا انجام دهد.

هنگامی که نامی در ذهن دارید، باید مطمئن شوید که برای استفاده واقعاً موجود است. چند مکان وجود دارد که می توانید این مورد را بررسی کنید از جمله وب سایت یا دفتر تجارت، دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری یا جست و جو در گوگل.

با این اوصاف، گسترش جستجوی شما به بیش از شهر خود بسیار مهم است، اگر قصد دارید یک جز آنلاین را برای مشاغل خانگی خود راه اندازی کنید، زیرا می خواهید مطمئن شوید که نام دامنه بالقوه ای برای وب سایت کسب و کار شما در دسترس است.

علاوه بر تصمیم گیری در مورد نام، برای تعریف ساختار تجاری خود باید نوع نهاد تجاری را نیز انتخاب کنید. نهادی تجاری که برای مشاغل خانگی خود انتخاب می کنید، بر نحوه مالیات از مشاغل شما و خطر قانونی که در معرض آن هستید و همچنین در اینکه آیا لازم است تجارت خود را به طور رسمی در کشور ثبت کنید یا خیر، تأثیر خواهد گذاشت.

در این مرحله، ممکن است تصمیم بگیرید با یک وکیل یا خدمات حقوقی آنلاین مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که نوع نهادی مناسب را برای تجارت منحصر به فرد خود انتخاب کرده اید.

اگر می خواهید مشاغل خانگی خود را به عنوان یک شرکت انحصاری یا یک مشارکت عمومی تنظیم کنید، در واقع مجبور نیستید تجارت خود را در کشوری که در آن فعالیت می کنید ثبت کنید.

بنابراین، چون با نام تجاری خاصی ثبت نام نمی کنید، نام کسب و کار شما به عنوان نام قانونی شما پیش فرض می شود.

4. مشاغل خانگی خود را ثبت کنید

اگر تصمیم دارید شغل خود را تشکیل دهید، باید برای راه اندازی و اداره مشاغل خود به طور قانونی ثبت نام کنید.

فرآیندی دقیق که برای تکمیل این ثبت نام باید دنبال کنید، مختص منطقه شما خواهد بود. بنابراین، می خواهید با دفتر بازرگانی خود مشورت کنید تا راهنمایی در مورد نحوه تکمیل ثبت نام تجاری خود ارائه دهید.

به طور خلاصه، این مورد برای استخدام کارمندان، افتتاح حساب بانکی مشاغل، تشکیل مالیات مشاغل و موارد دیگر مفید خواهد بود.

 

5. مجوز کسب و کار را دریافت کنید

مرحله بعدی در یادگیری نحوه راه اندازی مشاغل خانگی دریافت پروانه کسب است.

به عنوان یک مشاغل مستقر در خانه، ممکن است الزامات مجوز کسب و کار شما با سایر مشاغل متفاوت باشد. با این وجود، مجوزهای مورد نیاز شما نیز براساس مکانی که در آن قرار دارید متفاوت خواهد بود.

به طور کلی، هنگامی که یک مشاغل کوچک را از خانه شروع می کنید، می خواهید انواع مجوزهای تجاری زیر را بررسی کنید:

مجوز اشتغال در منزل: بیشتر مشاغل مستقر در خانه برای فعالیت قانونی نیاز به جواز اشتغال در منزل دارند. اساساً، این مجوز نشان می دهد که با پایان دادن به کار خود در خانه، ترافیک، سر و صدا یا شرایط زیست محیطی مضر را به منطقه اضافه نمی کنید.

مجوزهای استفاده از املاک و منطقه بندی: هنگامی که کار خود را از خانه شروع می کنید، می خواهید دستورالعمل های منطقه بندی محلی را که برای مشاغل خانگی در منطقه شما اعمال می شود، بررسی کنید. بعضی از مناطق مسکونی دارای مقررات دقیق منطقه بندی هستند که ممکن است فعالیت مشاغل مستقر در خانه را محدود یا حتی جلوگیری کند. شما می خواهید با دفتر دولت محلی یا شهری خود مشورت کنید تا بدانید چه مقرراتی ممکن است در مورد شما اعمال شود.

مجوزهای تجارت عمومی: علاوه بر دو مجوز قبلی که بیشتر مربوط به مشاغل خانگی است، همچنین می خواهید مجوزهای کسب و کار عمومی را که برای فعالیت قانونی لازم دارید در نظر بگیرید. در این راستا، ممکن است به مجوز فعالیت شغلی، مجوز حرفه ای یا تجاری، مجوز مالیات فروش و موارد دیگر نیاز داشته باشید.

بیشتر مشاغل مستقر در خانه برای فعالیت قانونی نیاز به مجوز اشتغال در منزل دارند.

6. امور اقتصادی و تجاری خود را جدا کنید

در این مرحله، شما اقدامات لازم را برای رسمی و قانونی بودن مشاغل مستقر در خانه خود انجام داده اید. اکنون، شما آماده اید تا گام ها را برای یادگیری چگونگی اداره مشاغل از خانه به طور قانونی شروع کنید و با مدیریت امور مالی خود قدم ها را بردارید.

اگرچه ممکن است شما در کار یک نفر باشید، اما جدا کردن امور مالی و شخصی خود ضروری است، به ویژه هنگامی که تازه کار خود را شروع می کنید. همانطور که به طور خلاصه در بالا اشاره کردیم، یکی از نکات منفی برخی از متداول ترین انواع نهادهای تجاری برای مشاغل مستقر در خانه این است که شما شخصاً مسئول بدهی های کسب و کار خود هستید.

به همین دلیل، اطمینان از اینکه از دارایی های شخصی خود با جدا کردن امور مالی خود محافظت می کنید، از اهمیت بیشتری برخوردار است به علاوه، جدا نگه داشتن امور مالی برای دفترداری، تشکیل پرونده مالیات و سازماندهی عمومی بسیار مهم است.

7. بودجه امن

یکی از مزایای شروع کار در خانه این است که می توانید برخی از هزینه های مربوط به اجاره یک فضای اداری یا افتتاح مکان آجر و ملات را حذف کنید.

در برخی موارد، ممکن است اصلاً هزینه های راه اندازی کسب و کار نداشته باشید.

آنچه بیش از همه مرا شگفت زده کرد آسان بودن کار است. به عنوان یک شغل مبتنی بر خدمات که در خانه ام کار می کردم، تقریباً هیچ هزینه ای برای راه اندازی نداشتم.

با این حال، بسته به نوع شغلی که راه اندازی می کنید، ممکن است نیاز به تأمین مالی داشته باشید تا بتوانید برخی از هزینه های راه اندازی خود را تأمین کنید. اگر مشاغلی را راه اندازی می کنید که به موجودی و تجهیزات زیادی نیاز دارد، قطعاً برخی از هزینه های اولیه شما را متحمل می شوید. خوشبختانه، حدود 44٪ از صاحبان مشاغل مستقر در خانه قادر به شروع کار با کمتر از 5 میلیون تومان هستند. اما اگر مشاغل خانگی شما به سرمایه بیشتری نیاز دارد، می توانید گزینه های خود را برای تأمین مالی جستجو کنید.

معمولاً دستیابی به روشهای سنتی تأمین مالی برای مشاغل جدید دشوار است، بنابراین ممکن است با یک کارت اعتباری تجاری یا خط اعتباری ساده شروع کنید و همچنین اشکال خلاقانه تری برای تأمین مالی را در نظر بگیرید مانند کار با دوستان یا خانواده یا شروع یک کار تأمین مالی سرمایه گذاری.

پیشنهاد می کنم بخوانید: 7 ایده پولساز

8. دفتر خود را تنظیم کنید

در مرحله بعدی، شما آماده هستید که از راه اندازی مشاغل خانگی به سمت مدیریت مشاغل خانگی موفق بروید.

با این گفته، اولین کاری که می خواهید برای موفقیت در این زمینه انجام دهید، راه اندازی دفتر خانه خود است. اگرچه راه اندازی مشاغل در خانه دارای مزایای زیادی است، اما برخی از اشکالات نیز وجود دارد، یعنی اینکه شما در همان مکان زندگی می کنید.

به همین دلیل، تعیین فضای خاص دفتر کار در منزل به منظور ارتقا بهره وری و تفکیک کار خود از زندگی در خانه مهم است.

برای راه اندازی مشاغل خانگی به نظم و انضباط احتیاج دارید، زیرا هیچ کس کار شما را کنترل نمی کند این واقعاً به خود شما بستگی دارد. اما هنگامی که شما با موفقیت شیفت را انجام می دهید، مزایای آن می تواند بسیار بیشتر از موارد منفی باشد.

بنابراین، برای راه اندازی دفتر در خانه خود، می خواهید کارهایی مانند:

یک فضای مشخص را انتخاب کنید

روی مبلمان، ابزار و فناوری مناسب سرمایه گذاری کنید

دفتر خود را به گونه ای تزئین کنید که برای شما مناسب باشد

برای به حداقل رساندن عوامل حواس پرتی گام بردارید

وقتی فضای مورد نیاز برای شروع کار خود در خانه را داشته باشید، ادامه کار از آنجا بسیار راحت تر خواهد بود.

9. حساب های مالیاتی تنظیم کنید

درک مالیات مشاغل می تواند یکی از سخت ترین قسمت های اداره یک تجارت باشد و به عنوان یک مشاغل مستقر در خانه، ممکن است تعهدات مالیاتی منحصر به فردی داشته باشید. ما قبلاً در مورد چگونگی روش های مختلف مالیات بسته به نهاد تجاری خود صحبت کرده ایم. اگر کارمند دارید، باید حساب های پرداخت حقوق و دستمزد ایجاد کنید و اگر مالیات فروش را دریافت می کنید، باید حساب های مالیات فروش را تنظیم کنید.

نکاتی برای راه اندازی مشاغل خانگی موفق و سودآور :

حتی اگر تمام مراحل لازم برای راه اندازی مشاغل خانگی را از نظر فنی طی کرده باشید، با شروع فعالیت های روزمره، روند یادگیری ادامه خواهد یافت. بنابراین، هنگامی که به این مرحله رسیدید، ممکن است برای راه اندازی موفقیت آمیز یک تجارت کوچک در خانه، به این نکات مراجعه کنید.

سرمایه گذاری در بیمه تجارت را در نظر بگیرید: اگرچه ممکن است بیمه یکی از اولویت های اولیه شما نباشد، اما سرمایه گذاری در بیمه تجارت می تواند برای کاهش خطرات و محافظت از دارایی های شخصی شما بسیار مهم باشد. حداقل می خواهید بیمه مسئولیت عمومی مشاغل مستقر در خانه خود را بررسی کنید.

ایجاد یک وب سایت تجاری و پروفایل های رسانه های اجتماعی برای تبلیغ تجارت آنلاین خود: یکی از بهترین راه ها برای ایجاد و ارتقا حضور کسب و کار شما ایجاد یک وب سایت و پروفایل های رسانه های اجتماعی است. این منابع آنلاین تعامل با مشتریان را آسان تر می کند. به مشتریان این فرصت را می دهد تا در مورد اینکه چه کسی هستید و کسب و کار شما چیست اطلاعاتی کسب کنند.

همیشه تجارت خود را بازاریابی کنید: بازاریابی برای یک کسب و کار همیشه ضروری است، اما هنگام شروع کار، بیشتر است. شما می توانید استراتژی بازاریابی خود را با مراجعه به طرحی که به عنوان بخشی از برنامه کلی تجارت خود تهیه کرده اید، شروع کنید. همانطور که درباره مشتری های خود و اینکه چه چیزهایی مفید است و چه چیزهایی بیشتر می آموزید، می توانید استراتژی خود را متناسب با آن تنظیم کنید.

مشخص کنید که چه زمان مناسب برای استخدام اولین کارمند خود است: سرانجام، هنگامی که مشاغل مستقر در خانه شما بیش از آنچه خودتان می توانید مدیریت کنید رشد می کند، می خواهید اولین کارمند خود را استخدام کنید. به هر حال کارفرما بودن به این معنی است که شما باید شرایط اضافی برای بیمه، مالیات و موارد دیگر را داشته باشید. بنابراین، شما نه تنها می خواهید اطمینان حاصل کنید که تمام مراحل لازم برای استخدام کارمند را انجام داده اید، بلکه توانایی پرداخت هزینه را نیز دارید و زمان مناسب آن است.

برای راه اندازی مشاغل خانگی خود می توانید از راهنمایی های یک بیزینس کوچ حرفه ای استفاده کنید و با حضور در جلسات کوچینگ به صورت حضوری یا تلفنی مشاوره های مورد نیاز خود را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید