چطور صاحب یک کسب و کار موفق شویم؟

کسب و کار موفق

فرض کنید که شما صاحب یک کسب و کار هستید یا این که می خواهید کسب و کار جدیدی را راه اندازی کنید.

مطمئنا اولین چیزی که به ذهنتان خطور می کند این خواهد بود که چگونه یک صاحب موفق کسب و کار شوید. هر چه که باشد، هیچ فردی با هدف شکست خوردن یا در سطح متوسط بودن، وارد بازار کار نمی شود. متاسفانه بسیاری از صاحبان کسب و کار حتی نمی دانند که موفقیت چه شکلی است چه برسد به آنکه چگونه به آن دست بیایند!
اینکه صاحب کسب و کار موفقی باشیم، عمدتا به این معنی نیست که تعداد صفرهای حسب بانکی ما زیاد باشد! یا اینکه بتوانید در سن شصت سالگی با خیال راحت خود را بازنشسته کرده و تا پایان عمر از ذخیره های خود مصرف کنید. بلکه صاحب کسب و کار موفق بودن به معنی داشتن اهداف مشخص و شفاف و نیز دانستن این است که چه چیزی شما را فردی متمایز در حوزه فردی و کاری می کند.

با این نکات گفته شده در این مقاله که یکی از صدها مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ است می توانید کسب و کاری را راه اندازی کنید که از همه نمونه ها برجسته تر باشد.

فلسفه روانشناسی موفقیت

روانشناسی موفقیت چیست؟ تعاريف زيادي براي موفقيت وجود دارد. يک تعريف”بالفعل کردن استعدادهاي نهاني است”. تعريف ديگر”دست يابي به هدفي است که در نظر انسان مي باشد و با رسيدن به آن هدف براي خود موقعيت و اعتباري کسب مي کند”.
پس، فرد موفق کسي است که به آرزوهايش مي رسد و احساس رضايت خاطر مي کند که اين امر، خود حاصل تلاش و کوشش مداوم در زندگي است. با توجه به اين که موفقيت، طیف گسترده اي دارد مي توان آن را از دو جهت بررسي کرد:

يکي بعد فردي است که در آن موفقيت به تلاش و کوشش خود فرد بر مي گردد. مثل موفقيت يک دانش آموز در مسابقه علمي.
بعد ديگر که کمي هم پيچيده تر است موفقيت سازماني یا همان کسب و کار موفق است.

عامل موفقیت چیست؟

عامل اين نوع موفقيت تنها تلاش خود فرد نيست، بلکه اطرافيان و همکاران هم در موفقيت سهيمند و موفقيت تنها به خود فرد برنمي گردد بلکه متوجه همکاران يا سازمان او نيز مي شود. مثل انتخاب شدن يک شرکت در زمره شرکت هاي برتر. هدف چيست؟
اگر رسيدن به هدف يکي از معيارهاي اصلي موفقيت باشد، مي خواهيم بدانيم که هدف چيست و چگونه بايد در زندگي براي خود هدف تعيين کنيم. هدف، همان نقطه و موقعيتي است که مي خواهيم به آن برسيم. کسي که هدف روشني در زندگي دارد، پس از رسيدن به کاميابي، احساس خوشبختي و آرامش مي کند.

ببینید چه چیزی باعث می شود برجسته تر از سایرین نمایش داده شوید

فعالیت کردن در دنیای کسب و کار امروزی، کار چندان ساده ای نیست. با این حال، اگر می خواهید یک صاحب موفق کسب و کار شوید، بایستی کاری کنید که هم خودتان و هم سازمان تان متفاوت تر از نمونه های مشابه به نظر برسند. این را هم مد نظر داشته باشید که همه صاحبان کسب و کار از یک روند مشابه برای موفقیت بهره نبرده اند. در واقع هیچگونه استراتژی معین و واحدی برای رسیدن به موفقیت وجود ندارد.

همه چیز به خودتان بستگی دارد. یافتن روش مناسب موفقیت که شامل ایده های مبتکرانه برای تولید محصولات و خدمات منحصربفرد باشد، راهی است برای رسیدن به مشتریان بیشتر و بیشتر…

به کسب و کارتان فکر کنید

کمی زمان کنار بگذارید و به این بیندیشید که چه چیزی باعث می شود منحصربفرد ظاهر شوید. آیا در کشوری متفاوت رشد کرده اید یا تحت سرپرستی تنها یک پدر و یا مادر بوده اید؟ آیا شما یک مسیر آموزشی غیر سنتی را با شرکت در یک موسسه بازرگانی و آموزشی سپری کرده اید؟ آیا به نقاط دور دست و جالب سفر کرده اید و آیا این سفرها منجر به شکل گیری حوزه های مختلفی در اعتقادات شما شده اند؟

به درک عمیق و درک از هرچیزی که شما را از رقیبتان متمایز می کند، برسید. حالا می توانید روش هایی برای ادغام این تفاوت ها در نقش خودبه عنوان یک مالک کسب و کار پیدا نمایید.
کسب وکار شما چگونه بر روابط شما اثر می گذارد؟
اولین سال های شروع کسب و کار ممکن است بر خانواده فشارهایی را وارد کند.این موضوع حائز اهمیت است که بدانید افراد خانواده چه انتظاری دارند و شما باید کاملا مطمئن باشید که آن ها در طول این زمان شما را حمایت می کنند. تا زمانی که کسب و کار شما سود آور شود ممکن است با مشکلات مالی بسیاری مواجه شوید که چند ماه یا سال به طول انجامد.آیا شما قادرید خود را با استاندارد های پایین تر زندگی تطبیق دهید؟

مزایای کسب و کار موفق

سختی های زیادی در ابتدا راه اندازی کسب و کار موفق وجود دارد،اما برای یک فرد توانمند، مزایا و امتیازات داشتن یک کسب وکار موفق به خطرات موجود درآن می ارزد:
• مدیر خود هستید.
• کار سخت و طولانی مزایایی برای شما دارد و سود آن به جای آنکه نصیب شخص دیگری شود به شما می رسد.
• بدست آوردن پول و رشد کاری بسیار لذت بخش است.
• ایجاد یک کسب وکار موفق همیشه منجر به یادگیری می شود.

اکثر صاحبین کسب و کارهای موفق به گفته خودشان همیشه در کنار خود یک بیزینس کوچ داشته اند و این را یکی از عوامل موفق شدن خودشان می دانند. بیزینس کوچ حرفه ای مانند یک همراه راه بلد در کنار شما حضور دارد و مسیر را برایتان هموار می کند.

برای دریافت یک جلسه کوچینگ رایگان همین حالا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید