لایف کوچ ، یک نیاز اساسی زندگی

اهمیت لایف کوچ در زندگی

چه از نردبان شرکتی بالا بروید و چه یک مسیر کارآفرینی را برای خود هموار کنید، یا یک فرد عادی باشید، یک واقعیت در سراسر جهان حقیقت دارد: همه ما به لایف کوچ نیاز داریم.

گذراندن بهترین زندگی شخصی و شغلی خود مستلزم خوداندیشی و رشد مداوم شخصی است که بدون کمک گرفتن ممکن نیست. با این حال، حتی در بهترین حالت، همه ما نقاط کوری داریم که مانع از دیدن تصویر کلی زندگی و افکار، عادت ها و رفتارهایی می شود که مانع رشد ما می شوند و به کمک لایف کوچ می توانیم آن ها را شناسایی کنیم.

در مورد دوستان و خانواده ما نیز همین مسئله وجود دارد. گرچه عزیزان ممکن است بهترین نیت ها را داشته باشند، اما اغلب آنها توانایی تجزیه و تحلیل مناسب و ارائه مشاوره عملی را ندارند. بنابراین، برای ارزیابی و تخصص بی طرفانه به چه کسی مراجعه می کنیم؟ به یک لایف کوچ (مربی زندگی) مراجعه کنید.

افراد موفق پیشرفت خود را به شانس نمی سپارند آنها موفقیت را می یابند. استخدام لایف کوچ نمونه ای عالی از این است که چگونه افرادی که به دنبال توسعه شخصی و شغلی هستند می توانند چشم انداز زندگی خود را به عهده بگیرند و مراحل رشد را سریعتر از اطرافیان خود طی کنند.

در حقیقت، برخی از افراد برجسته و محبوب مورد علاقه عموم، بسیار در وصف اهمیت حضور لایف کوچ در زندگی می گویند. به عنوان مثال، از اوپرا وینفری و بیل گیتس نقل شده است که تجربیات خود را در زمینه داشتن مربی زندگی بیان می کنند و قطعا به تجارب این افراد که به دستاوردهای خوبی رسیده اند می شود اعتماد کرد پس تا آخر این مقاله با ما باشید.

نظر افراد برجسته در مورد لایف کوچ

وینفری مدتهاست که با مربی مارتا بک کار می کند و می گوید: کوچینگ به شما کمک می کند جلوی حرفهای دیوانه وار ذهنتان را بگیرید که همیشه به شما می گوید شما به اندازه کافی خوب نیستید.

در همین حال، بیل گیتس پیشنهاد داده است که: همه به مربی نیاز دارند. همه ما به افرادی نیاز داریم که به ما بازخوردهای مفید به پیشرفت ما کمک کنند.

همه افراد به یک لایف کوچ احتیاج دارند زیرا در لایف کوچ قدرتی وجود دارد. یک لایف کوچ حرفه ای چطور به شما کمک می کند؟ او آنچه را که می گویید و می بینید بازگو می کند تا ذهن شما را باز کند، نقاط کور شما را شناسایی کند و این کار را برای تشویق و حمایت از شما در ایجاد اقدامات لازم برای زندگی انجام می دهد تا بتوانید از هر حرکت خود نتیجه بهتری بگیرید.

لایف کوچ از احساس گیر افتادن در زندگی تا شروع به پروژه های خلاقانه و حتی انتقال شغلی که در حوزه یک بیزینس کوچ یا مشاور کسب و کار است، با شما نیمی از یک تیم دو نفره است که به تکامل و رشد شما متعهد است.

هدف اصلی یک لایف کوچ چیست؟

هدف اصلی این است که به شما کمک کند تا در طراحی و اجرای چشم انداز خاصی از زندگی خود به خودتان کمک کنید. لایف کوچ با همکاری در مراحل عملی، که شما برای زندگی خود و برای ایجاد اقدامات و عملکردهایی که زندگی شما را راکد کرده است قصد انجامشان را دارید شما را به یک ستاره تبدیل می کند.

پیشنهاد میکنم این مقاله را بخوانید: لایف کوچ و بیزینس کوچ چه تفاوتهایی دارند؟ لایف کوچ مهم تر است یا بیزینس کوچ؟

شناسایی و اولویت بندی هدف

برای بسیاری از مردم، مشکل کمبود جاه طلبی نیست بلکه در اهداف خود شفافیت ندارند. هنگامی که ما هر روز اعمالی را دنبال می کنیم، غالباً خود را درگیر مسابقه هوش می بینیم، و به جای تصویری که با دقت و تعمق ایجاد شده است، چشم انداز موفقیت را که به ما تحویل داده شد، دنبال می کنیم و هیچوقت هم به نتیجه مطلوبی نمیرسیم.

جای تعجب نیست که بسیاری از مردم تمام زندگی خود را صرف انجام کارهای به اصطلاح “درست” می کنند، یعنی رفتن به دانشگاه، ایجاد شغل و تشکیل خانواده، فقط یک روز از خواب بیدار می شوند و متوجه می شوند که خوشحال نیستند که این موضوع خیلی به روحیه افراد لطمه وارد میکند.

هنگامی که با یک لایف کوچ کار می کنید، شروع به برقراری ارتباط کامل با خود می کنید، این ارتباط به شما اجازه می دهد زندگی مورد نظر خود را بر اساس استانداردهای خود طراحی و خلق کنید و ذهن خود را برای رسیدن به آن اهداف آماده کنید.

همانطور که آربولدا توضیح می دهد: “از طریق این اتصال، شما می توانید انتخاب کنید که تعادل برای شما چگونه به نظر می رسد و می خواهید چه چیزی را در زندگی خود تقویت کنید که با آن ایده تعادل همسو باشد.”

پرورش و انتقال هویت جدید

علاوه بر اهداف و پروژه های خاص، لایف کوچ کمک شگفت انگیزی در لحظات تبدیل شما به یک فرد جدید می کند. از حوزه های شغلی مانند تغییرات در کسب و کار گرفته تا حوزه های شخصی مانند طلاق و ازدواج.

یک مربی زندگی می تواند به شما کمک کند تا در میان تغییرات بزرگ سربلند باشید. بخشی از دلیل دشوار شدن تغییر این است که داستان هایی را که برای خود ساخته ایم به چالش می کشد.

باید این سوالات را از خود بپرسید که چه کسی خارج از کار در این شرکت هستید؟ خارج از این ازدواج یا رابطه چه کسی هستید؟ این نوع سوالات در صورت تنها بودن می توانند ترسناک باشند، اما یک مربی زندگی می تواند به باز تولید روایت شخصی شما کمک کند. به شکلی که شما را برای یک فصل جدیدِ توانمند و هیجان انگیز آماده کند و به شما این اطمینان را بدهد که تنها نیستید و می توانید بهترین تصمیم را بگیرید.

پشتیبانی و مشارکت

شاید مهمتر از همه این باشد که مربیان زندگی منبع حمایت و راحتی هستند. راحتی ناشی از کدنویسی نیست، بلکه ناشی از حل چالش با دقت برای تعیین و تحقق اهداف با شجاعت، اعتقاد راسخ و پاسخگویی است. این احساس و عواطف در جلسات کوچینگ قابل لمس هستند.

آربولدا می گوید: “من مربیگری را به عنوان یک مشارکت کامل و باز بین مشتری و کوچ می شناسم و از آن استقبال می کنم، جایی که اصالت، ارتباط و صمیمیت کلید موفقیت رابطه است.”

یک لایف کوچ آنجا نیست تا به عنوان یک شفا دهنده خدمت کند یا تمام موانع و چالش های زندگی شما را برطرف کند. در عوض، یک لایف کوچ قوی توانایی مشتری خود را در درخشش درونی و تجلی آن در واقعیت نشان می دهد.

این مقاله یکی از مقالات محمدرضا سلطانی، بیزینس کوچ حرفه ای است که با مهارتی که در حوزه کوچینگ دارد می تواند دقیقا همین روند بهبود که توضیح داده شد را در کسب و کار شما پیاده سازی کند تا حال کسب و کارتان نیز مانند حال خودتان خوب باشد. پس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید