کسب و کار آنلاین بهتر است یا آفلاین؟

کسب و کار آنلاین

ورود به یک کسب و کار سنتی آفلاین یا یک تجارت آنلاین مدرن یا ترکیبی از این دو؟

یکی از مهمترین تصمیماتی که می توانید بگیرید انتخاب میان کسب و کار آنلاین یا آفلاین است. هرکدام موافقان و مخالفانی دارند که باید مورد توجه قرار گیرند.

به هر نوع شغلی که وارد شوید، دو عامل وجود دارد که باید همیشه در اولویت باشد:

باید شخصاً راضی کننده باشد

باید سودآور باشد

اگر فقط می توانید یکی از دو معیار بالا را برآورده کنید، احتمال اینکه تصمیم اشتباهی بگیرید بسیار زیاد است. افرادی که تصمیمات ضعیفی می گیرند، معمولاً در تجارت خوب عمل نمی کنند. اگر می توانید همه معیارها را برآورده کنید، این بدان معنی است که شما واقعاً شانس موفقیت دارید. اولین مورد مهمترین است، زیرا اگر شما صادقانه عاشق کاری که انجام می دهید نیستید، این در نتایج شما منعکس می شود.

اکنون وقت آن است که نگاهی به برخی از تفاوت ها و شباهت های تجارت آنلاین و آفلاین بیندازیم، بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که آیا راه اندازی مشاغل آنلاین بهترین گزینه برای شماست یا آفلاین.

همه مشاغل باید تبلیغات آنلاین داشته باشند و حضور آنلاین داشته باشند، اما فقط برخی از آنها می توانند به عنوان مشاغل آنلاین کار کنند. هر نوع مشاغلی که شما را ملزم به حضور فیزیکی در یک مکان خاص جغرافیایی در زمان های خاص به طور منظم کند، مناسب این نیست که به عنوان یک تجارت کاملاً آنلاین شناخته شود.

مزیت آنلاین بودن این است که می توانید بازار خود را بسیار گسترده کنید و به مخاطبان جهانی و میلیاردی برسید.

برخی از مشاغل به عنوان مشاغل آنلاین بسیار بهتر کار می کنند

اگر کسب و کار شما اقلام بزرگی مانند هواپیما، قایق یا ماشین آلات صنعتی باشد، اگر به راحتی به افرادی که از درب دفتر فروش آفلاین خود عبور می کنند اعتماد کنید، می توانید فروش آنلاین بسیار بیشتری نسبت به گذشته داشته باشید. بازار موجود افرادی که مایل به خرید چنین چیزهایی هستند نسبتاً کم و به طور گسترده ای پراکنده است. تبلیغات آنلاین محصولات خود به این معنی است که می توانید راحت تر و موثرتر به این بازار برسید.

تجارت آفلاین معمولاً در ساعات مشخص کار می کند

به استثنای چند مورد استثنایی دنیای تجارت آفلاین تمایل دارد که فقط در روزهای خاص و در زمان های خاص تجارت کند. مشتریان بالقوه ای که خارج از آن زمان از کسب و کار شما چیزی می خواهند باید صبر داشته و منتظر افتتاح کسب و کار شما باشند یا در عوض مجبور به انتخاب خرید آنلاین هستند.

تجارت آنلاین همیشه باز است

هنگامی که شما یک کسب و کار آنلاین را اداره می کنید، همه چیز همیشه در 24 ساعت شبانه روز و حداکثر 365 روز در سال در دسترس است. نکته مثبت این امر این است که شما فرصت بیشتری برای فروش دارید. نکته منفی این است که مشتریان شما انتظار دارند همیشه برای کمک به مشکلات آنها در دسترس باشید، بنابراین مجبور نیستید مرخصی بگیرید مگر اینکه کسی را استخدام کنید تا همه موارد را برای شما اداره کند. این امر به منابع قابل توجهی نیاز دارد، بنابراین هرچه شغل شما بزرگتر باشد، احتمال اینکه از تعطیلات طولانی و آرامش بخش لذت ببرید کمتر است.

اعتماد مردم به کسب و کارهای آفلاین بسیار بیشتر است

هنگامی که مشتریان از مشاغل آفلاین خرید می کنند، معمولاً نیازی به نگرانی در مورد کلاهبرداری ندارند و واقعاً فرصت خوبی برای بازرسی کامل کالا قبل از پرداخت هزینه آن دارند. در دنیای تجارت آنلاین، شما معمولاً نگران از دست دادن فروش خود هستید زیرا مشتریان به شما اعتماد ندارند و معمولاً مجبور هستید کاری کنید که آنها را قانع کند که باید به شما اعتماد کنند.

مشتریان در مشاغل کاملاً آنلاین عمدتا در مورد افرادی که با آنها سر و کار دارند در تاریکی هستند و در نتیجه آن ها اغلب تمایلی ندارند که اولین مشتری برای یک تجارت ناآشنا باشند. متاسفانه هزاران سایت کلاهبرداری وجود دارد و مردم هر روز توسط بازرگانان آنلاین فریب می خورند.

مشاغل آنلاین نیاز به سرمایه گذاری برای ایجاد اعتماد مشتریان دارند در صورتی که کسب و کارهای آفلاین معمولاً نگران آن نیستند.

مواردی که مشتریان نگران آن ها هستند عمدتاً موارد زیر است:

آن ها به طور معمول نمی توانند کالاهای فیزیکی را قبل از خرید مشاهده و بازرسی کنند

آن ها نمی توانند مطمئن باشند که تجارت شما واقعاً وجود دارد

آن ها نمی توانند مطمئن باشند که معامله آنها به طور دقیق پردازش می شود

آن ها نمی توانند اطمینان داشته باشند که موارد اضافی را به آنها شارژ نمی کنید

آن ها نمی دانند آیا شما به ضمانت برگشت پول احترام می گذارید یا خیر

آن ها نمی توانند کاملاً مطمئن باشند آنچه شما ارائه می دهید متناسب با نیازهای آنها است یا خیر

این مواردی نیست که معمولاً هنگام خرید آفلاین مشتریان نگران آن باشند.

با کمک موارد زیر می توانید به جلب اعتماد آنها در کسب و کار آنلاین کمک کنید:

نمایش اطلاعات ثبت شرکت شما

ارائه جزئیات کامل تماس، از جمله آدرس واقعی

نمایش هر گونه تأییدیه ای که ممکن است از طرف مقامات دولتی یا صنعتی داشته باشید

نمایش عکس ها و اطلاعات مربوط به صاحب مشاغل و پرسنل اصلی

حداقل یک صفحه اجتماعی که مشتریان می توانند با شما ارتباط برقرار کنند

گارانتی برای محصولات یا حتی استفاده از پرداخت هزینه درب منزل

مشاغل آفلاین به سرمایه گذاری اولیه قابل توجهی نیاز دارند

اکثر مشاغل آفلاین باید هزینه های زیادی را برای مکان ها، تاسیسات و حتی پارکینگ بپردازند. تجارت آفلاین، در صورت فروش کالاها، باید موجودی فیزیکی خود را حفظ کرده و سهام آن را حفظ کند.

تأسیس و شروع به فعالیت کسب و کار آنلاین هزینه کمتری دارند

از آنجا که مشاغل کاملاً آنلاین از نظر موقعیت مکانی مستقل هستند، هزینه ای برای اماکن، خدمات شهری یا پارکینگ وجود ندارد. آنها لزوماً به نگهداری موجودی فیزیکی نیاز ندارند. به طور کلی، یک تجارت آنلاین از نظر هزینه ورودی بسیار کم هزینه تر است، این بدان معنی است که بازگشت سرمایه در بلند مدت وجود دارد.

مشاغل آفلاین باید دائماً نگران جرم باشند

همه چیز از سرقت در مغازه گرفته تا تخریب اموال تهدیدی برای مشاغل آفلاین است و همچنین برای تأمین هزینه های خسارت اموال، سرقت، مسئولیت عمومی و غیره باید بیمه گران قیمت داشته باشند.

کسب و کار آنلاین معمولاً فقط باید نگران این باشند که هدف هک اینترنتی قرار بگیرند

امنیت، جنبه بسیار مهمی برای راه اندازی مشاغل آنلاین است، اما آسیب فیزیکی به کسب و کار شما بدون مکان فیزیکی امکان پذیر نیست. تهدید اصلی شما هک شدن است، و روش های زیادی وجود دارد که می توانید کمک کنید تا خود را در برابر آن محافظت کنید و مطمئناً نیازی نیست که به اندازه کارهایی که یک تجارت آفلاین انجام می دهد، خود را بیمه کنید.

در نتیجه مشاغل آفلاین محکم و قابل اعتماد هستند، اما دسترسی محدودی دارند. مشاغل آنلاین بطور بالقوه دارای گستردگی هستند، اما به دلیل رقابت بیشتر، خطر بالاتری را شامل می شوند. کم هزینه بودن تجارت آنلاین، آن را به گزینه ای جذاب برای شرکت های نوپا تبدیل کرده است. به طور کلی، تجارت آنلاین بسیار ساده تر و کم هزینه تر است و با کسب و کار آنلاین شکست خورده در مقایسه با اداره همان کسب و کار آفلاین، چیزهای کمتری برای از دست دادن خواهید داشت.

حال تصمیم با شما است که می خواهید کسب و کار آنلاین داشته باشید یا آفلاین؟

می توانید برای تصمیم گیری بهتر از یک بیزینس کوچ حرفه ای کمک بگیرید و با شرکت در جلسات کوچینگ از او مشورت بگیرید که کدام کسب و کار برای شما مناسب تر است.

برای دریافت مشاوره از یک کوچ می توانید با ما در ارتباط باشید تا از راهنمایی های کوچ حرفه ای، محمدرضا سلطانی بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید