چطور می توان از هوش مصنوعی در کسب و کار استفاده کرد؟

این هوش در حوزه ی بازاریابی و کسب و کار، تحولات بی سابقه ای را ایجاد کرده است.

آیا تا به حال درباره هوش مصنوعی و نحوه عملکرد آن فکر کرده اید؟ بیایید در موردش صحبت کنیم، اینکه چیست و چه کاربرد هایی در بازاریابی دارد؟

در این مقاله آموزشی بیزینس کوچینگ ، اطلاعات مفیدی را درباره هوش مصنوعی و نحوه عملکرد آن در صنعت بازاریابی با شما به اشتراک گذاشته ایم.

هوش مصنوعی، این امکان را برای ماشین ها فراهم می کند تا با ورودی های جدید سازگار شوند و کارهای مشابه انسان را انجام دهند. اکثر نمونه های هوش مصنوعی که امروز درباره آن ها می شنوید، به شدت به یادگیری عمیق و پردازش زبان متکی هستند. با استفاده از این فناوری ها می توان رایانه ها را برای انجام وظایف خاص با پردازش حجم زیادی از داده ها و تشخیص الگوهای داده، آموزش داد.

این تکنولوژی  در بازاریابی نیز در حال حاضر رایج است و احتمالاً شما روزانه با هوش مصنوعی تعامل های زیادی دارید.

در کشور های پیشرفته، بخش قابل توجهی از بودجه کسب و کارها، به توسعه هوش مصنوعی اختصاص یافته است.

در اینجا چند روش برای تعامل با هوش مصنوعی آمده است:

هوش مصنوعی به منظور بهبود زندگی روزمره ما، با کارآمدتر کردن برخی از فرآیندها موجب سهولت کارها می شود. نمونه هایی از این موارد، برنامه های مربوط به ترجمه خودکار زبان است که می تواند گفتار را در یک زبان، به متن در زبان دیگر ترجمه کند.

نمونه هایی از موارد استفاده از هوش مصنوعی

افراد با فناوری های هوش مصنوعی در زندگی روزمره خود ارتباط برقرار می کنند، اما اکثر مردم متوجه نیستند که در واقع چه استفاده هایی از هوش مصنوعی می کنند. در اینجا نمونه هایی از فناوری های هوش مصنوعی وجود دارند که بسیاری از افراد در زندگی خود با آن روبرو می شوند.

ایمیل های بازاریابی خودکار از هوش مصنوعی استفاده می کنند تا با توجه به نحوه تعامل شما با یک کسب و کار یا وب سایت، بدانند چه نامه هایی را برای ارسال آماده کنند.

جستجوهای صوتی در ضبط صوت های هوشمند یا حتی تلفن های هوشمند نیز از این هوش برای تعیین بهترین نتیجه برای کلمات کلیدی استفاده می کنند.

استفاده های هوش مصنوعی

هوش مصنوعی، چگونه کار می کند؟

هوش مصنوعی از فناوری ماشینی برای تقلید از هوش انسان استفاده می کند، مانند زمانی که برنامه ریزی شده است تا چندین کار را همزمان انجام دهد.

یکی از مزایای هوش مصنوعی، این است که می توان نتایج فرآیند ها را بر اساس تجزیه و تحلیل اطلاعات ورودی پیش بینی کرد که چنین اطلاعاتی می تواند به نفع سرمایه گذاران و شرکا و صاحبین کسب و کار باشد.

بازاریابان چگونه از هوش مصنوعی، استفاده می کنند؟

بازاریابان با استفاده از اپلیکیشن ها و رسانه های اجتماعی قادر خواهند بود، مشتریان خود را شناسایی کنند و حتی اطلاعات شخصی آن ها را دریافت کنند.

به عنوان مثال، نتایج جستجوی محلی تا حدی توسط هوش مصنوعی تعیین می شود و بهترین کسب و کار را برای نیازهای یک جستجوگر تعیین می کند. بنابراین، وقتی شخصی کلمه ی “پیتزا” را جستجو می کند، کار این هوش است که بفهمد که آیا شخص می خواهد درباره پیتزا بیشتر بداند یا می خواهد مکانی برای خوردن پیتزا پیدا کند.

در فروش و بازاریابی و بیزینس کوچینگ نیز می توان از ویژگی های خاص موجود در هوش مصنوعی بهره برد.

اگر در یک سایت در حال دیدن فیلمی باشید  و در حین یا قبل از آن، تبلیغ های متعددی را مشاهده کنید، باید بگویم که چنین اتفاقاتی به دلیل وجود هوش مصنوعی به وجود می آیند.

برای کسب جایگاه بالا در بازار رقابتی نیز، با استفاده از الگوریتم های آن می توان به مواردی مانند شخصی سازی خدمات و بهبود تجارب کاربران و همینطور فروش بیشتر و ایجاد رابطه ای نزدیک تر با مشتریان، دست یافت.

حتی سایت هایی مانند آمازون و دیجیکالا نیز از الگوریتم های هوش مصنوعی، به منظور رفع نیاز های مشتریان خود و دریافت اطلاعات و سلایق کاربران استفاده می کنند.

افرادی که در حوزه ی تولید محتوا نیز فعالیت می کنند هم می توانند از الگوریتم ها و ویژگی های هوش مصنوعی بهره ببرند.

به منظور ادغام این هوش در کسب و کار های مختلف، محمدرضا سلطانی ، بیزینس کوچ حرفه ای ، می تواند کسب و کار شما را به بیزینسی پرسود و پر از مزایا تبدیل کند.

فواید هوش مصنوعی

هوش مصنوعی، قوی و ضعیف

تحقیقات گسترده درباره ی هوش مصنوعی، آن را به دو دسته تقسیم می کند، یعنی هوش مصنوعی قوی و هوش مصنوعی ضعیف. این اصطلاحات توسط جان سرل به منظور تمایز سطوح عملکرد در انواع مختلف ماشین های هوش مصنوعی، ابداع شد.

هدف هوش مصنوعی چیست؟

هدف از این هوش کمک به توانایی های انسان و تسهیل تصمیم گیری های پیشرفته با پیامدهای وسیع است. از منظر فلسفی هوش مصنوعی، این پتانسیل را دارد که به انسان ها کمک کند زندگی عاقلانه تری داشته باشند و کار سختی نداشته باشند و به مدیریت شبکه پیچیده افراد، شرکت ها، دولت ها و ملت های به هم پیوسته کمک کند تا به نحوی مفید باشند.

از این هوش در حوزه های دیگری مانند سلامت، اقتصاد، امنیت، کامپیوتر، کشاورزی و قانون و قضا مورد استفاده قرار می گیرد.

در حال حاضر، هوش مصنوعی بیشتر توسط شرکت ها برای بهبود کارآیی فرآیند ها و خودکارسازی وظایف سنگین استفاده می شود.

امروزه هوش مصنوعی، در همه ی زوایا و جنبه های زندگی انسان برای حل مشکلات و آسان کردن زندگی، نفوذ کرده به طوری که نمی توان بدون حضور آن به زندگی ادامه داد و تنها افرادی که بتوانند از آن، استفاده های بهینه در زندگی و کسب و کار خود کنند، می توانند زندگی فردی و شغلی رضایت بخشی را برای خود و خانواده ی خود تضمین کنند، پس نباید فراموش کنید که این هوش مصنوعی است که بر تمام اعمال ما نظارت دارد و باید مراقب عملکرد های آن بر خود و کسب و کار خود باشیم تا شاهد آثار مخرب آن در زندگی خود نباشیم.

اگر به حوزه ی تکنولوژی و افزایش رشد و پیشرفت در کسب و کار خود علاقمند هستید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید