ترفندهای بازاریابی کم هزینه

بازاریابی کم هزینه

هرکسی می تواند با استفاده از دانش و ابزار مناسب، کسب و کار خود را بازاریابی و مقیاس بندی کند.

شروع با بودجه کمتر، باعث افزایش خلاقیت در زمینه بازاریابی می شود. از آنجایی که ممکن است سرمایه ی زیادی برای انجام این کار نداشته باشید، پس باید زمان زیادی را برای یادگیری، تحقیق و پیاده سازی روش های صحیح بازاریابی کم هزینه صرف کنید.

در چنین شرایطی نیز، فضای بیشتری برای یادگیری روش های بازاریابی کم هزینه برای شما به وجود می آید.

این مقاله ی آموزشی بیزینس کوچینگ ، تکنیک های بازاریابی کم هزینه و موثر را برای صرفه جویی در وقت و پول ارائه می دهد. بنابراین، بدون هیچ گونه توضیح بیشتری، بیایید شروع کنیم.

بازاریابی پر هزینه در مقایسه با بازاریابی کم هزینه

در مراحل اولیه راه اندازی کسب و کار، بازاریابی با بودجه زیاد لزوماً بهتر از نوع کم هزینه آن نیست.

اکنون، اجازه دهید 5 روش بازاریابی کم هزینه موثر را بررسی کنیم.

1- از طریق ارسال ایمیل، بازاریابی کنید

بازاریابی از طریق ارسال ایمیل، یکی از قوی ترین ابزارهای بازاریابی برای ایجاد روابط طولانی مدت با مشتریان است. علاوه بر این، نسبتاً ارزان تر از سایر روش های تبلیغاتی نیز هست.

این به این دلیل است که شما مجبور نیستید برای رسیدن به مخاطبان هدف خود هزینه کنید، زیرا آدرس ایمیل آن ها را در پایگاه داده ایمیل خود دارید.

این بخشی است که می توانید در آن خلاقیت بیشتری داشته باشید. به عنوان مثال، برای هر مخاطب در مناسبت های خاص، کد های تخفیف و هدایای ویژه ای را در نظر بگیرید و به آدرس ایمیل آن ها بفرستید.

هنگامی که مخاطبان احساس کنند در ازای وارد کردن آدرس ایمیل خود، ارزش دریافت می کنند، پایگاه داده ایمیل شما به زودی برای بازاریابی آماده می شود.

با این حال، قبل از حرکت در این جهت مطمئن شوید که یک لیست کافی از مشتریان، دارید.

2- یک انجمن فعال از طریق محتوای با کیفیت ایجاد کنید

یکی از موثرترین روش ها برای پیدا کردن مخاطبان وفادار، ایجاد جامعه ای از افرادی است که با محصول یا برند شما ارتباط دارند. بهترین مزیت آن، این است که هزینه ای برای شما ندارد. شما فقط باید در پیدا کردن و تعیین جامعه هدف خود بیش از پیش تلاش کنید.

به عنوان مثال، ایجاد صفحه فیس بوک، یک راه عالی برای داشتن یک مجموعه مشتریان آشنا با محصول یا برند شما است.

محتواها، تصاویر، فیلم ها و پست های با کیفیت را در اختیار جامعه هدف خود قرار دهید تا بتوانید آن ها را با محصولات یا خدمات خود مشغول نگه دارید.

سعی کنید تا حد ممکن از ارزش های جامعه تغذیه کنید و پاسخگوی سوالات و نیازهای مشتریان باشید.

با ارائه ارزش به مشتریان خود، آن را ها تشویق کنید. هرچه جامعه هدف خود را بزرگ تر کنید، مشتریان باکیفیت بیشتری بدون توجه به  تبلیغات به سمت شما جذب خواهند شد.

3- اینفلوئنسرها را بیابید و درباره قیمت با آن ها مذاکره کنید

بازاریابی از طریق معرفی، یک روش بازاریابی با کمک رسانه های اجتماعی است که شامل همکاری بین اینفلوئنسر و صاحب برند می شود. اینفلوئنسرها “افراد مشهور اینترنتی” در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام، یوتیوب و غیره فعالیت می کنند.

انتخاب یک اینفلوئنسر مناسب و شرکت در یک کمپین تبلیغاتی خوب می تواند هزاران بازدید کننده و مشتری را برای شما به همراه داشته باشد.

هنگامی که با یک فرد تأثیرگذار در رسانه های اجتماعی به توافق رسیدید، سعی کنید حداقل با دو فرد تأثیرگذار دیگر همراه شوید. اجرای حداقل سه کمپین تبلیغاتی با سه اینفلوئنسر متفاوت، بهترین نتایج را به ارمغان می آورد.

شما می توانید افراد تأثیرگذار مناسب را با دانش و تجربه خاص خود مشخص کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با قیمت های پایین مذاکره را شروع کنید. بهتر است افرادی را انتخاب کنید که اطلاعات جامعی در مورد بیزینس کوچینگ داشته باشند.

4- در ابتدا، بازار بین المللی را هدف قرار ندهید

اگر فقط در مرحله آزمایش محصول هستید که ببینید آیا محصول تقاضا دارد یا خیر، هدف قرار دادن مخاطبان خارجی، ارزان یا موثر نخواهد بود.

در عوض، بهتر است تبلیغات محصولات خود را در داخل کشور یا کشور های همسایه امتحان کنید. سپس، نرخ مشارکت بسیار بالاتر و ارزان تری را تجربه خواهید کرد.

بنابراین، هنگامی که تبلیغ شما مورد توجه و مشارکت قرار گرفت، همان نسخه آگهی را برای بازارهای گران قیمت ایجاد کنید. بنابراین لازم نیست از ابتدا بودجه تبلیغاتی خود را در بازارهای گران قیمت هدر دهید تا بدانید آیا محصول شما تقاضا دارد یا خیر؟

5- محصولات ارزان قیمت را تبلیغ کنید

فروش محصولات ارزان، نیازی به مهارت های متقاعد سازی زیادی برای تحریک خرید ندارد، در حالی که فروش محصولات گران قیمت نیاز به اعتماد سازی و تلاش بیشتر برای متقاعد کردن مشتریان دارد.

اگرچه فروش محصولات گران قیمت ممکن است سودآورتر باشد، اما هزینه تبلیغات به ویژه در مراحل اولیه بسیار بیشتر است.

بنابراین، هنگام شروع، سراغ محصولات ارزان تر بروید، به دلیل این که هم تبلیغات ارزان تر خواهد بود و هم می توانید چندین محصول را همزمان تست کنید.

کلید موفقیت در تبلیغات، آزمایش روش های مختلف است. اگر بودجه کافی برای  آزمایش زوایای مختلف را در نظر نگیرید، در کوتاه ترین زمان ممکن از بازار رقابتی خارج می شوید. به منظور موفق شدن در بازار رقابتی می توانید از توصیه های محمدرضا سلطانی ، بیزنس کوچ حرفه ای ، بهره ببرید.

چه یک استارتاپ و چه یک کسب و کار کوچک تاسیس کرده باشید، دانستن نحوه بازاریابی کسب و کار برای موفقیت آن حیاتی است.

فرصت های فوق العاده زیادی برای جلب مشتری در بازاریابی مشاغل کوچک وجود دارند. راهکارهای ارزان بازاریابی را برای شروع، امتحان کنید.

در نهایت، هیچ راز بازاریابی کم هزینه و جادویی وجود ندارد. بازاریابی با بودجه کم نیاز به تلاش، نبوغ و آزمایش مداوم دارد. با پشتکار و کمی خلاقیت می توان این کار را انجام داد.

اگر صاحب کسب و کار یا مدیری هستید که با چالش های زیادی درمورد بازاریابی کسب و کار خود مواجه شده اید، با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید