افزایش شعب مجموعه‌های مبلمان

تاثیر افزایش شعب مجموعه مبلمان در میزان فروش

استراتژی‌های مختلفی در مجموعه‌های مبلمان به کار گرفته می‌شود تا منجر به افزایش فروش شود و افزایش شعب تولیدی یا فروشگاه شما می‌تواند یکی از این راهکار‌ها باشد.

با توجه به استراتژی افزایش شعب که در صنایع مختلف کاربرد داشته و تاثیر آن بر میزان فروش قابل مشاهده است؛ می‌توانید با این راهکار و در نهایت افزایش تعداد مجموعه‌های مبلمان خود، میزان موفقیت بالایی را رقم بزنید.

توسعه مجموعه‌های مبلمان با افزایش شعب

توسعه مجموعه تولیدی یا فروشگاه مبلمان احداث شده در شهر‌های بزرگ یا کوچک، هر یک مسئله‌ای جدا بوده که نیاز به بررسی داشته و ما در ادامه به هر یک از این موارد می‌پردازیم.

الف) احداث مجموعه‌های مبلمان در شهر‌های بزرگ

وجود ترافیک و دشواری در دسترسی به مجموعه شما در شهر‌های بزرگ، امری طبیعی بوده که شاید برای مشتریان مراجعه به فروشگاه یا تولیدی مبلمان شما را سخت نماید، بنابراین با افزایش شعب مجموعه مبلمان خود در نقاط مختلف و پر رفت و آمد شهر می‌توانید روند صعودی فروش خود را تضمین نمایید.

در شهر‌های بزرگ علاوه بر نقاط در دسترس‌تر، بایستی مناطق مختلف را در نظر بگیرید و تا جای ممکن سعی بر افزایش شعب مجموعه خود در نقاط مختلف این مناطق نیز داشته باشید. با تهیه نقشه شهر، اندکی جستجو و مراجعه به شهرداری‌ها می‌توانید نسبت به موقعیت‌های مختلف آگاهی یابید.

افزایش شعب مبلمان در شهر‌های بزرگ

افزایش شعب مجموعه مبلمان سبب شده علاوه بر مراجعه بیش‌تر مشتریان، سیستم کار خود را گسترده‌تر کنید و با استخدام پرسنل و پرورش آن‌ها علاوه بر اشتغال زایی؛ سود بیش‌تری دریافت نمایید.

ب) احداث مجموعه‌های مبلمان در شهر‌های کوچک

شاید با تاسیس فروشگاه یا تولیدی مبلمان در دیگر شهر‌ها که مساحت کم‌تری دارند، حس کنید که چندان نیازی به افزایش شعب نباشد؛ اما دقت داشته باشید که با گسترش مجموعه مبلمان از طریق افزودن بر میزان شعبه‌ها، می‌توانید جایگاه برند خود را ارتقا ببخشید.

همچنین با گسترده‌سازی مجموعه می‌توانید از طریق برقراری ارتباط با برند‌های بزرگ‌تر، شروع به همکاری در دیگر شهر‌ها و نمایشگاه‌ها کنید. از طرفی افزایش شعب در شهر‌های کوچک و روند صعودی مشتریان می‌تواند نشانه خوبی برای سرمایه‌گذاری‌های بزرگ‌تر در دیگر شهر‌ها باشد.

افزایش شعبه‌ مجموعه مبلمان؛ شروع روابط گسترده

افزایش شعب تنها در یک شهر امکان‌پذیر نبوده و شما با فروش بیش‌تر و اطمینان از سرمایه کافی، می‌توانید به منظور بهبود وضعیت کسب و کار و ارتقا جایگاه برند مجموعه مبلمان خود، شهر‌های دیگری را نیز برای راه‌اندازی شعب برگزینید.

از طرفی شما علاوه بر راه‌اندازی شعب در منطقه‌های شهر خود، با انتخاب دیگر شهر‌ها می‌توانید با روند مجموعه‌گیری؛ مدیران و پرسنل با تجربه‌ای را پرورش دهید. ضمن اینکه می‌توانید از سود تمام این شعب نیز رقم خوبی را به دست‌آورید.

اما آیا برای فروش بیش‌تر، افزایش شعب کافی است؟ خیر، در ادامه قصد داریم با ارائه چند نمونه مختلف از‌ایده‌های برتر جهت افزایش فروش مبلمان شما را راهنمایی نماییم تا در کنار افزایش شعب، از این راهکار‌ها نیز استفاده نمایید.

راهکار‌های فروش بیش‌تر در مجموعه مبلمان

1) برگزاری حراجی‌ها

حراجی‌های مختلف در مناسبت‌هایی خاص و برای عموم مردم یا قشر خاصی می‌تواند تاثیر مثبتی در روند صعودی فروش بیش‌تر داشته باشد. در این روند حتما تعادل را رعایت نمایید، زیرا زیاده روی در حراجی‌ها می‌تواند با عدم مراجعه مشتریان در روز‌های عادی همراه باشد.

2) برگزاری مسابقات

با تعیین سقف خرید در مجموعه مبلمان، شرایط لازم برای شرکت در مسابقه یا قرعه کشی را تعیین نمایید و جوایز آن را با محصولات خود یا کسر مبلغی از محصول خریداری شده اعطا نمایید.

3) عدم پرداخت هزینه جهت ارسال

در کنار افزایش شعب، می‌توانید این سیستم را نیز به مجموعه خود بیفزایید تا با این کار میل خرید مشتری از مجموعه خود را تقویت نمایید.

4) ایجاد شرایط برای پرداخت هزینه

شاید با وجود راه‌اندازی شعب مختلف، بتوانید قشر مختلفی از مشتریان را ملاقات کنید که امروزه افراد زیادی با محدودیت بودجه مواجه هستند؛ بدین ترتیب با امکان پرداخت اقساطی شرایط را برای فروش بیش‌تر و جذب مشتریان مهیا سازید.

5) پیشنهاد خرید محصول مکمل

در یکی از مقالات آموزشی محمدرضا سلطانی اولین بیزنس کوچ تخصصی به طور کامل در ارتباط با فروش محصول مکمل نکاتی ارائه شده است. شما به عنوان مدیریت یک مجموعه مبلمان می‌توانید از این‌ایده نیز جهت بالا بردن میزان فروش خود بهره گیرید.

اعطا هدیه، ارائه کارت‌های خرید، اعطا تخفیف به گروهی خاص، امکان معاوضه کالا دست دوم، عدم سخت‌گیری در برگشت کالا، ارائه بن خرید و ضمانت نامه محصول می‌تواند سبب تعامل بیش‌تر مجموعه شما و مشتری شود که در نهایت با فروش بیش‌تر همراه خواهد بود.

چگونه مخاطبان را از شعب مجموعه خود آگاه سازیم؟

اکنون با توجه به قدم اول که به صورت افزایش شعب مجموعه‌های مبلمان بوده، بایستی مخاطبین خود را از این امر آگاه ساخته و از طریق تبلیغات آن‌ها را متوجه موقعیت فروشگاه یا تولیدی خود کنید.

در گام اول، به کار‌گیری رسانه‌های اجتماعی و راه‌اندازی یک وبسایت را پیشنهاد می‌کنیم. برای این کار، رعایت مهم‌ترین تکنیک‌های سئو می‌تواند تاثیر خوبی در بازدید آن داشته و در کنار درج آدرس مجموعه و اطلاع به مشتریان، می‌توانید قابلیت خوبی برای بازدید از محصولات‌تان را فراهم گردانید.

نقش رسانه های اجتماعی در آگاهی مشتریان از افزایش شعب

اکنون با راه‌اندازی وبسایت، امکان راه‌اندازی کمپین های‌ایمیلی نیز وجود داشته و‌ایمیل اشخاص می‌تواند بهترین راه جهت برقراری ارتباط با مخاطبان باشد. همچنین از این طریق می‌توانید نسبت به فروش اینترنتی مبلمان نیز اقدام نمایید.

در گام بعدی، شرکت در رویداد‌های مختلف را پیشنهاد می‌کنیم که با آگاهی از برند شما، مشتریان نسبت به جستجو موقعیت‌های مجموعه مبلمان‌تان اقدام کرده که به خوبی نشان دهنده تاثیر افزایش شعب در فروش بالا‌تر است.

همکاری با فعالان صنعت ساختمان؛ از دیگر‌ ایده‌هایی است که با دیده شدن برند شما، شرایط را برای جذب مشتریان و تمایل آن‌ها جهت مراجعه به شعب را مهیا می‌سازد. برای مثال پیشنهاد یک طراحی داخلی تخصصی به خرید از برند مبلمان شما، بسیار راهنما خوبی خواهد بود.

همچنین تبلیغات‌هایی به صورت پوستر و بنر در شهر، منتشر نمودن کارت‌های تبلیغاتی میان مردم یا قرار دادن آن‌ها بر درب منزل و روی ماشین‌ها نیز می‌توانند از گزینه‌های دیگری جهت آگاه‌سازی مشتریان از افزایش شعب محسوب شوند.

از طریق برقراری ارتباط با محمدرضا سلطانی اولین بیزنس کوچ تخصصی می‌توانید از مشاوره‌های لازم در زمینه افزایش شعب مجموعه‌های مبلمان نیز بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید