یادگیری می تواند معجزه زندگی شما باشد

یادگیری برای وجود ما ضروری است.

درست مثل غذا که بدن ما را تغذیه می کند، اطلاعات و یادگیری مداوم ذهن ما را تغذیه می کند. یادگیری مادام العمر، ابزاری ضروری برای هر شغل و سازمانی است. امروزه، یادگیری مداوم در کسب مهارت های تفکر انتقادی و کشف روش های جدید ارتباط با افراد از فرهنگ های مختلف، بخشی ضروری را تشکیل می دهد. زندگی بدون یادگیری مداوم غیر قابل تصور است.

هراکلیتوس معروف گفت:”تنها چیزی که ثابت است تغییر است.”

تغییر در حرفه خود، تغییر در زندگی شخصی، تغییر در جامعه و سازمان ها همیشه وجود دارد. یکی از موثرترین راههای همسو شدن با تغییر، یادگیری مادام العمر است.

یادگیری مداوم چیست؟

یادگیری مداوم، اصرار خود شما در کسب دانش و شایستگی ها به منظور گسترش مهارت های خود و توسعه فرصت های آینده است. این بخشی از رشد شخصی و شغلی شما است که سعی در جلوگیری از راکد ماندن شما و رسیدن به پتانسیل کامل شما را دارد.

دانش اکنون در دسترس همه است. کسانی که از این فرصت استفاده نمی کنند در همان جایی که هستند باقی می مانند و از اهمیت آن ها کاسته می شود. این هفت مزیت یادگیری مادام العمر باید دلیل کافی باشد تا هرگز یادگیری را متوقف نکنید.

1. مرتبط بمانید

از جامعه عقب نمانید. با به روز نگه داشتن روندها و سازگاری مجموعه مهارت های خود اطمینان حاصل کنید که به بخش فعالیت خود مرتبط هستید. برای عملکرد موثر در این دنیای فناوری که به سرعت در حال تغییر است، باید چیزهای جدیدی یاد بگیرید تا با ارزش باقی بمانید و بتوانید رقابت کنید. از یک کوچ کمک بگیرید تا به شما بگوید نیاز به یادگیری چه مهارت هایی دارید و در بازار شما چه تغییراتی در حال وقوع است.

2. برای اتفاقات غیرمنتظره آماده شوید

یادگیری مادام العمر به شما کمک می کند با تغییرات غیرمنتظره سازگار شوید. به عنوان مثال، از دست دادن شغل خود یک تغییر غیر منتظره است و حالا شما برای پیدا کردن شغل جدید به مهارت های جدید نیاز دارید و این با یادگیری امکان پذیر است. با ادامه یادگیری، به راحتی از منطقه امن خود خارج می شوید و فرصت های شغلی جدیدی را به دست می آورید. حتی می توانید در صورتی که به کمک به افرادی مانند خودتان علاقه دارید مهارت کوچینگ را بیاموزید و از آن کسب درآمد کنید.

3. شایستگی منجر به اعتماد به نفس می شود

یادگیری چیزهای جدید به ما احساس موفقیت می دهد که به نوبه خود باعث افزایش اعتماد به نفس ما نسبت به توانایی های خودمان می شود. همچنین احساس آمادگی بیشتری برای پذیرش چالش ها و کاوش در مشاغل جدید خواهید داشت.

وقتی فردی تمایل به یادگیری داشته باشد، پیشرفت می کند و این منجر به ارتباطات بیشتر می شود. یادگیرنده می تواند نیازهای عاطفی و ذهنی خود را از طریق دانش به دست آورد. او در آن مرحله از زندگی است که ذهنش پذیرای دانش فنی و آماده تنظیم است تا بتواند حداکثر بهره را از آن ببرد.

روند یادگیری، در عزت نفس و اعتماد به نفس فرد تأثیر مثبتی دارد زیرا سوخت لازم را برای خلاقیت وی فراهم می کند. به نظر می رسد ایده ها در اولویت هستند و حتی چیزهای غیرمرتبط هم معنایی دارند. این یک واقعیت است که وقتی در حال یادگیری موضوعی هستید، دانش مربوط به موضوع را به دست می آورید، این امر به گسترش افق دانش و ایده های ذهنی شما کمک می کند.

یادگیری با اعتماد به نفس همراه است

4. جرقه ایده های جدید

کسب مهارت های جدید از فرصت های جدید رونمایی می کند و به شما کمک می کند راه حل های ابتکاری برای مشکلات پیدا کنید. با این کار می توانید درآمد خود را افزایش دهید. می توانید در راه ایده پردازی با حضور در جلسات کوچینگ و به کمک یک کوچ حرفه ای ایده هایی که به ذهن شما رسیده را استخراج کنید و راه عملی کردن آن ها را نیز متوجه شوید زیرا یک همراه موفقیت در کنارتان است.

یادگیری بخشی جدایی ناپذیر از رشد شغلی و شخصی انسان ها است. دانش و مهارت های ما را گسترش می دهد تا بتوانیم به تمام توانایی های خود برسیم. این یک واقعیت از زندگی است که یادگیری تأثیر قابل توجهی دارد و آنچه یاد می گیریم تصمیم می گیرد که بعداً در زندگی خود به چه کسی تبدیل خواهیم شد.

اهمیت یادگیری این است که به فرد فرصتی می دهد تا در تجربیات جدیدی که منجر به فرصت های جدید می شود شرکت کند. یادگیری یک مهارت اساسی است که به تقویت رفاه درونی شما در این زندگی کمک می کند.

یادگیری می تواند در ایده پردازی به شما کمک کند

5. دیدگاهتان تغییر می کند

یادگیری مداوم با بهره گیری از آنچه قبلاً می دانستید، ذهن شما را باز کرده و نگرش شما را تغییر می دهد. هرچه بیشتر یاد بگیرید، در دیدن جنبه های بیشتری از همان وضعیت بهتر خواهید بود و به شما در درک عمیق تر مسائل کمک می کند.

6. آموخته هایتان را به دیگران انتقال دهید

یادگیری مداوم فقط مربوط به شما نیست. یادگیری مادام العمر با تشویق آن ها برای ادامه تحصیل به پیشرفت مهارت های رهبری شما کمک می کند که سپس به پرورش یادگیری مادام العمر در افراد دیگر نیز تبدیل می شود. زمانی که به دیگران یاد بدهید موضوع در ذهن خودتان نیز بهتر درک می شود و در ذهنتان نهادینه خواهد شد.

یادگیری همراه با یاد دادن موثر تر است

7. یادگیری در رسیدن به اهداف شما مهم است

یادگیری باید برای رشد مهارت ها مفید باشد و برای همه از جمله خانه داران، افراد جویای کار، دانشجویان و افراد مسن قابل استفاده باشد. یادگیری توانایی انجام کاری موثر با کمک منابع موجود است تا بتوانید به اهداف خود برسید. هر انسانی در زندگی آرزوهایی دارد و دستیابی به آن ها را هدف خود قرار می دهد.

یادگیری و دانش مهارت های لازم کمک می کند تا بتوانید به اهداف تعیین شده خود برسید. یادگیری وسیله ای برای بهبود دانش و کسب مهارت هایی است که در رسیدن به اهداف خاص کمک خواهد کرد.

نمی توان همه چیز را در زندگی یاد گرفت، بنابراین اطمینان حاصل کنید که تمرکز شما روی مهارت خاصی است که شانس شما را بهبود می بخشد. اگر به دنبال راه هایی برای رسیدن به اهداف خود هستید، در زمینه خاصی متخصص باشید. برای اینکه بتوانید زمینه ای که می خواهید در آن مهارت داشته باشید را پیدا کنید به یه کوچ مراجعه کنید تا با شناخت نقاط قوت و ضعف شما به شما کمک کند.

 

برای دریافت جلسات مشاوره کوچینگ می توانید با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید