رویاها تو زندگی کن

رویاها تو زندگی کن

پیگیری رویاها می تواند هیجان یا ناراحتی را در اکثر افراد ایجاد کند.

برای بسیاری از ما، مدتهاست که ذوق آن رویاها و خواب هایی که در دوران کودکی می دیدیم، زمان هایی که احساس می کردیم می توانیم هر کاری انجام دهیم و هرکسی باشیم، در ما خاموش شده است. غرق شدن در هیاهوی زندگی های سخت باعث شده است که از مسیر واقعی خود به سمت خوشبختی دست بکشیم و نظاره گر دست سرنوشت باشیم و این اصلا خوب نیست.

این بدان معنا نیست که زندگی در حال حاضر شما باعث خوشبختی شما نمی شود اما آیا باید از نظر خودتان نیز خوب باشید؟

شما نمی توانید به دنبال رویاهای بیهوده بروید. برای بسیاری از افراد تحقق رویاهای خود دشوار است زیرا به حرکت در آوردن ذهنیت و عمل به آن دشوار است. ما مدت زیادی زندگی کرده ایم و به دنبال آرزوهایمان نبوده ایم، بنابراین از مناطق راحتی خود نگاه می کنیم و دنیایی از ترس، طرد، شکست و آنچه اتفاق می افتد را می بینیم.

اگر آرزو دارید که احساسات خود را دنبال کنید و رویاهای خود را تحقق بخشید، با تغییر در ذهنیت و یک استراتژی خوب می توانید به این هدف برسید. دقیقا مانند زمانی که برای کسب و کار خود اهدافی دارید و با کمک یک بیزینس کوچ حرفه ای استراتژی هایی می چینید و به این اهداف می رسید. این مراحلی را که در این مقاله که یکی از مقالات آموزشی بیزینس کوچینگ است، گفته شده دنبال کنید تا چرخ ها به حرکت درآیند و به دنبال آن آرزوهای فراموش شده بروید.

ذهنیت خود را تنظیم کنید تا به رویاهای خود پی ببرید

ذهنیت یا طرزفکر بازدارنده شماره یک رویاها است. هرچه ذهنیت شما تنظیم شود، تعیین می کند که آیا می توانید به آرزوهای خود برسید یا نه. این نحوه تفکر و رفتار شما و در نهایت میزان موفقیت شما را تعیین می کند. بسیاری از ذهنیت های منفی وجود دارد که با ما به مرور زمان توسعه می یابد و یا از ترس یا عدم درک کافی با ما می ماند. اگر هر یک از این صفات را در خود تشخیص دهید، وقت آن است که طرز تفکر خود را تغییر دهید.

با اعتقاد به اینکه نمی توانید به آرزوی خود برسید

باور نادرستی که رویاهای شما را از دسترس خارج می سازد، معمولاً حاصل عزت نفس پایین و ترس است که به عنوان بهانه ظاهر می شود. دریابید که می توانید به آرزوی خود برسید. شما با کسی که تجربه موفقیت و شجاعت دارد و به دنبال آنچه که در زندگی می خواهند می رود، تفاوتی ندارید.

رویایی که از نظر شما به تلاش زیادی احتیاج ندارد

تحقق رویای شما می تواند یک چشم انداز هیجان انگیز باشد اما مهم است که درک کنیم این کار ممکن است به تلاش زیادی در داخل و خارج نیاز داشته باشد. آماده باشید تا برای آنچه می خواهید بجنگید و خود را در آنجا که دوست دارید قرار دهید. اجازه ندهید ترس شما را تحت تأثیر قرار دهد زیرا بیشتر اوقات ترس فقط احساسی غیرقابل توجیه است که بر اساس ایده ها و تجربیات گذشته ساخته شده است.

از تمام فرصت ها استفاده کنید

بعضی اوقات فرصت ها خودشان را نشان می دهند اما آن چیزی نیستند که ما می خواهیم یا احساس می کنیم. با گفتن کلمه (نه) مسیرتان را برای رسیدن به مکان های هیجان انگیز یا رویاها می بندید. بعضی از آنهایی شما را به تحقق رویای خود می رسانند. آماده باشید تا ذهنیتی داشته باشید که از بله گفتن به همه فرصت ها پشتیبانی می کند و محدودیت بالقوه خود را متوقف کنید.

رویاهای خود را مشخص کنید

برای بسیاری از ما تصور این است که بخواهیم کار متفاوتی با زندگی خود انجام دهیم اما از اینکه آن کار دقیقاً چیست مطمئن نیستیم. شاید خود را بیکار دیده باشید و بخواهید از این فرصت استفاده کرده و سرانجام به دنبال رویای خود بروید اما کاملاً نمی دانید که این رویا چیست.

این سوال را از خود بپرسید: اگر می توانستید رویاهایی را برای خود انتخاب کنید، آن رویاها چه بودند؟

برای پاسخ به این سوال اول آرام باشید، بدون هیچ گونه فشاری از خود بپرسید و ببینید چه چیزی پیش می آید. انتخاب کنید که به احساسات خود اعتماد کنید و هیچ چیز را احمقانه یا دست نیافتنی نپندارید. این یک بینش واقعی در مورد آنچه شما را واقعاً خوشحال می کند است و پس از بررسی ذهنیت شما، می توانید باور کنید که این اتفاق برای شما می افتد.

استفاده از رویاها و عقاید برای موفقیت

به عقاید محدود کننده خود غلبه کنید

باورهای محدودکننده شما افکار و ایده هایی در ذهن شما هستند که توجیه می کنند چرا نمی توانید به رویاهای خود برسید. آنها معمولاً به صورت “اما من امنیت مالی ندارم که فقط رویایم را دنبال کنم”، “من الان خیلی پیر شده ام، فایده ای ندارد”، “من قبلا هرگز نتوانسته ام در زندگی ام به موفقیت های زیادی دست پیدا کنم، بنابراین نمی توانم ببینم که این چگونه کار خواهد کرد ” هستند.

این ها آسیب زننده هستند و معمولاً از ترس و عدم اعتماد به خود ناشی می شوند. وقتی این موارد ظاهر شد، سعی کنید دلیل وجود آن ها را تجزیه و تحلیل کنید. آیا واقعی هستند یا فقط از ترس ایجاد شده اند؟ بسیاری از افرادی که به آرزوهای خود می رسند، جهشی در باور خودشان ایجاد کرده اند که اعتقادات محدودکننده آزار دهنده خود را سرکوب می کنند. احساس ترس همیشه وجود دارد و مسئله مهم غلبه به آن و انجام کار است. سعی کنید مثال هایی را در زندگی خود یا شخصی که تحسینش می کنید پیدا کنید تا به شما نشان دهد این باورهای محدود کننده در حقیقت درست نیستند. هیچ چیز دیگری غیر از ذهن خود در راه شما وجود ندارد.

به نظرات منفی یا مخالف نظرات خود گوش ندهید

همیشه افرادی وجود خواهند داشت که از رویای شما حمایت نمی کنند و یا حتی آن را مورد تمسخر قرار می دهند. متأسفانه این تعداد افراد بسیار بیشتر از آن چیزی است که شما فکر می کنید. اما درک کنید که مردم ایده ها و افکار خاص خود را بر اساس ترس و روش خود برای نگاه کردن به مسائل بنا کرده اند و این به معنای درست بودن آن ها نیست. اگر کسی منفی است یا از شما حمایت نمی کند، این را بپذیرید و خود را از گفتگو با او در مورد برنامه های خود دور کنید. در عوض افرادی را پیدا کنید که برای شما هیجان زده هستند، از شما حمایت می کنند و معتقدند که موفق خواهید شد. این کمک می کند شما را به سمت رویای خود سوق داده و بتوانید آن را به واقعیت تبدیل کنید.

در برابر فشارهای اجتماعی سر خم نکنید

در رابطه با آخرین نکته که مانع رسیدن به رویاها می شود، بسیاری از ما به دلیل عقاید، باورها و فشارهای اجتماعی زندگی خود را می گذرانیم. ما در جهانی زندگی می کنیم که با پیام هایی درمورد آنچه باید انجام دهیم اشباع شده است. این ایده که شما باید شغلی مطمئن و پایدار داشته باشید و ازدواج کنید و فرزند داشته باشید یک فشار اجتماعی در سطح جهانی است.

ما به این باور رسیده ایم که این چیزها نهایت خوشبختی را برای ما به ارمغان می آورند اما این در مورد همه درست نیست. تعقیب رویاهای ما اغلب غیرمسئولانه به نظر می رسد اما چه کسی حق دارد این حرف را به شما بزند؟ شما حق دارید این کار را انجام دهید فارغ از اینکه مردم چه فکری می کنند یا چه چیزی می گویند!

ما معمولاً برای توجیه کنارگذاشتن رویاهای خود، بهانه زندگی راحت و ایمن را می آوریم. اگر احساس کردید که از زندگی فعلی خود ناراضی و ناامید هستید یا اینکه بر اساس انتظارات دیگران کنترل می شود، وقت آن است که اقدام کنید.

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید، ما می توانیم شما را به رویاها و اهدافتان برسانیم. برای دریافت مشاوره از یک بیزینس کوچ حرفه ای می توانید با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید